Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 08:51   #81
jel znate brojevi od s. olivera kakvi su
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 09:00   #82
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Baš.


OK znam da nisu ni svi modeli isti ni krojevi ni bla bla.
Kupila sam u 9mj. maloj piđamu u Osh Kosh, mislim da je Carter's, ma divna slatka piđamica.
Kako znam za te stvari oko krojeva, nikad ne gledam na veličinu što piše, već odokativno da li stane ili ne.
E pa piđama je tada maloj po širini bila skoro OK. Po dužini duuuuuga.
Rekoh, ajd narašće.
Na piđami pisalo 18mj. (ona tada 15mj.) ali ni to nije važno, nego piđama je preeeeeuska, pa mislim, da moja mala je štrkljo, pa nema teorije da ijedno dijete prosječne širine uđe u to.
Stvarno ne kužim kako im takve stvari mogu otić u proizvodnju i prodaju, pa konstruktor je sjebo do kraja. Piđama je maltene ne nosiva, da moja nije tako tanka i duga ne bi joj to mogla obuć uopće.

Sa druge strane imam par piđama koje slobodno mogu prerezat po pola, sašit i imat duplo. Preširoko.
Napravljene su očito za bumbare. Kad gledam drugu, deblju djecu, isto mi se čini da bi i njima bilo preširoko.

Ljudi stvarno svašta rede...
a da Carter's ima uske modele, dugačko ali usko i za bebice koje nisu 'lomne u struku' ko Merlinka treba kupiti tromjesječje broja iznad (ako beba npr ima 8 mjeseci ja uzimam Osh kosh 12 monts)
Gap ima dosta široke modele pak, ali opet bolje to nego da 'puca po šavu'
Meni je još najbolji H&M brate sve veliko i nema da omaneš em se skupi u pranju em računaš da će od Graza do Zagreba možda dobiti cca 300 grama i opet stane u to
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:02   #83


narućit ću stvari od H&M , znaći treba uzeti stvarnu veličinu, jel to vrijedi za sve od odjeće?? I kako da znam te brojeve kapa moja nosi sad kapu 52 koja bi to bila njihova veličina??

a osh kosh mi uzimamo sad već za 12 mj. nešto i 18 mj.
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:07   #84
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
jel znate brojevi od s. olivera kakvi su
mi nosimo za broj manje. sad smo na majicama 68, a dugi smo 74. i malo su im siri krojevi pa valjda zato. ne znam kak vi, al mi bas nemamo puno spekeca.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:20   #85
da, s.oliver su široke stvari, esprit isto
veličine su ok, ali su dosta komotne stvari
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:23   #86
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
da, s.oliver su široke stvari, esprit isto
veličine su ok, ali su dosta komotne stvari
istina zato mi se i sviđajuuuu
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:27   #87
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Realno gledajući i dijete od 6 mjeseci može nositi veličinu 92...pitanje je kako mu to stoji. Po meni je malo nelogično da dijete od 9 mjeseci nosi broj 86 i da mu to stoji sasvim normalno, znači nisu rukavi 2-3 cm duži od zapešća niti je majica do iznad koljena. Ako je dijete buca onda bi mu toliko veća veličina mogla u tijelu dobro stajati (na majice mislim) ali bi rukavi bili predugi i majica bi dosta visila.
Ne znam...mi smo dosad rasli po broju normalno, ne volim mu oblačiti robu veću uopće, ima jednu bijelu majičicu za po doma koja mu je malo duža i svaki put kad ga u njoj vidim mi baš nekako jadno izgleda jer mu moram prevrtati rukave i nekako mi je ko na vješalici. Za hlače i trenerke, nema šanse da mu obučem i 1-2 cm duže jer em što izdere to nogama i prije vremena, pohaba kad se vuče po podu...em što mi je glupo kupovati veću robu unaprijed i onda ju on iznosa i kad mu bude taman više nije za nositi. To govorim samo kad mi kupujemo, kad mu drugi poklanjaju uvijek volim da mu kupe broj ili dva veće baš iz razloga što tad kad mu se daruje nešto on već ima masu robe za nositi. A tako je pretpostavljam kod svih...pa je zaključak da je svakako bolje kupovati broj ili dva veću odjeću i paziti naravno na godišnje doba.
ehhhh...da vidiš moga bilo bi ti logično..još nije napunio devet a evo knap su mu piđamice od kika za 18 mjeseci,a mislim na zadnjem pregledu je ima 80 cm(prije mjesec dana),ima broj noge 22,cijeli je velik..nitko ne viruje da ima 9 mjeseci,još je prohoda..ja ne znam...ko da mi je u trbuhu odrasta..a rodio se dva tjedna kasnije
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:42   #88
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
pa mislim, da moja mala je štrkljo, pa nema teorije da ijedno dijete prosječne širine uđe u to.
Stvarno ne kužim kako im takve stvari mogu otić u proizvodnju i prodaju, pa konstruktor je sjebo do kraja. Piđama je maltene ne nosiva, da moja nije tako tanka i duga ne bi joj to mogla obuć uopće
to je za buduće manekenke i sponze

Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
narućit ću stvari od H&M , znaći treba uzeti stvarnu veličinu,
ne. princeza nosi 86 i 92 a imam doma majicu od h&m-a broj 98 u koju ne stane jer je preglupo krojena i nije rastezljiva.
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 15:04   #89
Moja nosi većinom 68, zara stvari obuće i 74, a u HM hlače stane u 62 bez problema i široke su joj.. doduše ona je dosta mršava, a dugačka, pa njoj nikada ništa nije preusko, samo joj stvari postanu prekratke..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 15:15   #90
E da jel netko nekada šivao odjeću za djecu po modelima iz burde.. moja svekrva se bacila na šivanje, kako ona kaže, ljetne kolekcije za malenu princezicu.. ženi je valjda dosadno pa sašila toga ko u priči, a mene sve strah da je fulala veličinu jer do tada ipak ima još 3-4 mjeseca što je za malu bebicu puno, i još stigne (puno ili malo ) narasti.. uglavnom sveki šije po njihovim modelima 74, a patkica bi to trebala nositi od cca. 9-12 mjeseca starosti.. kao što sam napisala malena sada nosi 68.. iako mislim da su ti burda modeli isto malo veći .. ima li tko iskustva?
Nemojte me pitati zašto ne pričeka još malo da vidi kolko će curka narasti jer sam ja postavila isto pitanje, ali nisam dobila neki pametan odgovor
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 18:22   #91
mene ovi brojevi doslovno izluduju.moj mali ima 8mj a od robice koju sada nosimo imamo brojeve 62,68,74,80! i jednu pidamu za godinu dana koja nam je mala
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 18:34   #92
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
E da jel netko nekada šivao odjeću za djecu po modelima iz burde.. moja svekrva se bacila na šivanje, kako ona kaže, ljetne kolekcije za malenu princezicu.. ženi je valjda dosadno pa sašila toga ko u priči, a mene sve strah da je fulala veličinu jer do tada ipak ima još 3-4 mjeseca što je za malu bebicu puno, i još stigne (puno ili malo ) narasti.. uglavnom sveki šije po njihovim modelima 74, a patkica bi to trebala nositi od cca. 9-12 mjeseca starosti.. kao što sam napisala malena sada nosi 68.. iako mislim da su ti burda modeli isto malo veći .. ima li tko iskustva?
Nemojte me pitati zašto ne pričeka još malo da vidi kolko će curka narasti jer sam ja postavila isto pitanje, ali nisam dobila neki pametan odgovor
Pa ako je za ljeto neka sad pocne sivati 82 ili 86.
Moja mala sad nosi 74 a bas je prosjecno visoka i bembela. Racunam da ce za cca dva mjeseca biti sigurno vec u 82.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 18:33   #93
mali ce u 6mj godinu dana.kako bi mu vec sad kupila neke stvari za ljeto koji broj da uzmem:nezna:
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 19:35   #94
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
mali ce u 6mj godinu dana.kako bi mu vec sad kupila neke stvari za ljeto koji broj da uzmem:nezna:
Koliko je dug sada? To bi trebalo nekakvo mjerilo.

Po meni za godinu dana trebalo bi bit 80, možda 86 ovisi kako kod koje marke.
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 23:12   #95
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
mali ce u 6mj godinu dana.kako bi mu vec sad kupila neke stvari za ljeto koji broj da uzmem:nezna:

možda ako piše vel. 12-18 mjeseci
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:27   #96
Quote:
somewhere in time kaže: Pogledaj post
Koliko je dug sada? To bi trebalo nekakvo mjerilo.

Po meni za godinu dana trebalo bi bit 80, možda 86 ovisi kako kod koje marke.
prije mjesec ipo dana je imao 71 ili 73cm(nikako se sjetiti sada-grozna sam mama)
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 10:56   #97
dobila sam bodi veličine 10/140... zna netko što to znači? meni ovak izgleda kao da bi to mogao biti 56 ili 62, ali uopće ne razumijem kakva im je to oznaka veličine... na etiketi piše KOCKICA - jel to neki naš proizvođač ili?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:46   #98
Trebam pomoć, ovako mi sad nosimo body-je 80 uskoro ćemo na 86, e sad naručujem stvari H&M koju veličinu da uzmem

jel netko ima obje veličine da mi izmjeri please jer to tako varira
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 22:52   #99
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć, ovako mi sad nosimo body-je 80 uskoro ćemo na 86, e sad naručujem stvari H&M koju veličinu da uzmem

jel netko ima obje veličine da mi izmjeri please jer to tako varira
Kod nas je većina stvari iz H&M-a tipa 74/80, 80/86, 86/92 i njihovu robu mi je M najduže nosio od svih drugih firmi jer su uži modeli pa i kad mu je malo dug rukav ne kuži se toliko. Najbolje ti je naručiti broj veće samo. Ne znam, ja se nikad ne bih usudila puno više kupiti unaprijed ako ne znam točno koji bih broj uzimala.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 22:55   #100
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
dobila sam bodi veličine 10/140... zna netko što to znači? meni ovak izgleda kao da bi to mogao biti 56 ili 62, ali uopće ne razumijem kakva im je to oznaka veličine... na etiketi piše KOCKICA - jel to neki naš proizvođač ili?
Evo samo sam se radi tebe digla od stola da pogledam ovo za KOCKICU. M je dobio nedavno bodi i donji dio trenirke ovog proizvođača, to je neka naša firmica, piše da je proizvođač Krojački obrt Kockica, Smiljana Blažek, A. Šenoe 6a, Gola.
Na njegovoj trenirkici piše broj 92/2 što je sasvim u redu, 92 je veličina za dijete od 2 godine.
Ne znam što bi značilo ovo 10/140, mene je na prvu bacilo na 140cm visine za dijete od 10 godina, što paše u praksi ali je nemoguće očito ako se radi o bodiju.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.