Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 10:33   #61
Quote:
only kaže: Pogledaj post
"Ljube već mi fališ"... u meni izaziva takvu količinu bijesa da bi mogla zgradu pomaknuti, iščupati mu svaki zub i nanizati mu ogrlicu oko vrata....
u biti ni to ne mora biti mjerilo njihovog odnosa jer danas je svatko svakome ljube, duša, šećer, svatko svakome fali itd.

i ljudi se zadovoljavaju tom formom i uzimaju je kao mjerilo nečijih osjećaja

a u biti to je samo prečac za dobit malo mesa, bilo iskreno ili ne


ali kad je već zasrao, on bi trebao biti frajer pa stavit karte na stol otvoreno i razgovarat i na sva pitanje decidirano odgovorit, jer samo to je način da se pomiriš sa tim i oprostiš, ako si stvarno dovoljno jaka za to
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 04.04.2008., 10:37   #62
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Eh, malo je poželio bit obožavan...
A ti ga vjerojatno već godinama ne gledaš ko boga, ako ikad i jesi...
A njima to tako treba

Da to je istina ... ja sam puno pogriješila... i eto me na topicu za one koje muž vara... ali sve ima svoje razloge u životu!


I nije frajer.... seronja obični!
only is offline  
Old 04.04.2008., 11:17   #63
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
slažem se

najtragičnije je kad žene gledaju na ljubavnice kao na neke grabežljivice koje jedva čekaju na malo mesa od njihovih mužijaka

i kao one su ovakve i onakve jer kao ne misle na to da on ima kući ženu i/ili djecu

a na što on misli? koji je moralno i ljudski odgovoran da misli na njih?

ili su muškarci neuračunljivi pa se njima to prašta, kao šta će jadni?
Činjenica je da većina ljubavnica kad žena napuca prevaranta širom rašire svoje ruke(dobile su što su tražile).Ne sve.Ali većina.
Moral u meni je bezuvjetan,bilo da se radi o mom životu ili o nečijem drugom.
Jasno da bi on trebao misliti da su doma žena i djeca,ali ne bili bilo u mom smislu morala normalno očekivati od ljubavnice da joj to katkad padne na pamet?
__________________
Nekad bolje.Nekad ne..
maslincica is offline  
Old 04.04.2008., 11:18   #64
[QUOTE]
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
da, ali bilo bi poželjno da se partneri paraleno mijenjaju i sazrijevaju, a ne neovisno jedan o drugom

ali ovo što ja govorim je ipak neki idealizam
a znas kako se veli...za ideale ginu budale

daleko od toga da idealizmu ne treba teziti,ali treba zivjeti u realnosti i prihvatiti ono sto treba....ako mozes
ako ne...radi kako ti srce nalaze



Quote:
vidiš meni se to čini kao ekskluzivnost na nešto što djeliš sa partnerom samo ti zbog čega se vaš odnos razlikuje od odnosa sa drugim ljudima sa kojima si bliska i ako netko razmišlja kao ja logično je da će biti ojađen i da će ga boliti kada bi saznao za prevaru
to je u nasoj kulturi tako usadjeno odgojem
gdje su muskarci i zene nauceni na visezenstvo kao dio tradicije,ne vjerujem da se na to tako gleda
ne znam,mozda i grijesim....

kod nas zapravo to i jest jedina stvar koja odvaja odnos sa partnerom od odnosa koji imamo sa drugim ljudima koje volimo
sa prijateljima,roditeljima dijelis takodje ljubav,samo nemas tu potrebu za seksualnom ekskluzivnoscu (dapace,nikakvu seks. potrebu)
kao kod dragog,pa te to toliko i ne smeta

npr.ako tvoj prijatelj vara zenu,moze ti biti zao nje i to mu ne opravdavas,ali da je slobodan,bilo bi ti drago sto je nasao neku za svoj gust
nece on tebi postati ni losiji ni bolji zato sto spava sa nekim,jer to tebe ne dira



Quote:
tehnički se to čini tako
ali ako od partnera očekuješ vjernost i vjeruješ u njegovu vjernost
i dobro znaš da on isto očekuje od tebe
kad to saznaš onda je po meni logično da sumnjaš i u sve ostalo što je bilo
jer ti se čini kao farsa
kao lijepo uprizorena farsa
i pitaš se kolko toga ima, a da ja ne znam itd

dakle poljulja se povjerenje, a nije ga lako vratit, on se može pravdat i iznosit argumente da je to bilo samo tad i značilo samo to, ali ako si ga uhvatila u laži, zašto da sve ostalo bude istina?

eh
to jest ono....ocekujes vjernost,samo zato sto je dajes??
i suzdrzavas se od svojih zelja radi toga
hvalevrijedno ponasanje,nije ga tesko provesti kad nemas zelju za promjenom
ali kako mi se cini po broju prevara,puno je lakse pokleknuti kad se ta zelja javi nego sto bi se ocekivalo

povjerenje ne bi otislo vrit kad bi otvoreno mogao reci sto ti je na umu

samo znas kako druga strana nece na to gledati blagonaklono,sa razumjevanjem,pa zato se i vara u tisini

ali slazem se da ima i sebicnosti...bi ja ali da se mene ne...sto je opet rezultat odgoja jer se na prevarene gleda sa podsmjehom i zaljenjem

citam trubadurra,nitko mu nije rekao ...ti si budala...sve je u smjeru...ja to ne bi,ali ako vama pase...
a sigurno je bilo ljudi koji su to pomislili...i da je budala i da bi i oni rado kad bi mogli tako

Ljudi traze otvorenost i komunikaciju u vezi,a da nisu svjesni kakve posljedice bi to moglo imati
zezalica is offline  
Old 04.04.2008., 11:22   #65
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
a u biti to je samo prečac za dobit malo mesa, bilo iskreno ili ne


ovo mi se cini jako tocno
napricat ce bajke,vjerovati u njih dok ne dobije sto zeli,poslije se cuditi sam sebi sto mu bilo???
zezalica is offline  
Old 04.04.2008., 11:25   #66
[QUOTE=zezalica;13400141]
Quote:
Ljudi traze otvorenost i komunikaciju u vezi,a da nisu svjesni kakve posljedice bi to moglo imati
tocno to! od pet brakova mojih bliskih prijatelja, u cetiri se desavaju prevare. ili on ili ona spava sa nekim sa strane. inace, da se razumijemo, govorimo o ljudima koji su intelektualci, na dobro placenim pozicijama i koji svaki drugi vikend imaju neke seminare van grada

i od cetiri braka gdje su prevare u igri, u tri braka se zna za to. to je jasno izrecen. naizgled i na van ti brakovi super funkcioniraju. na kojim temeljima?
na temeljima ne komunikacije i nepovjerenja. nazdravlje
dove_zena is offline  
Old 04.04.2008., 11:27   #67
Quote:
zezalica kaže: Pogledaj post
ovo mi se cini jako tocno
napricat ce bajke,vjerovati u njih dok ne dobije sto zeli,poslije se cuditi sam sebi sto mu bilo???
I još će složiti facu onog mačića iz Shreka... nisam ja.. majke mi.... ona je kriva
only is offline  
Old 04.04.2008., 11:27   #68
Quote:
maslincica kaže: Pogledaj post
Činjenica je da većina ljubavnica kad žena napuca prevaranta širom rašire svoje ruke(dobile su što su tražile).Ne sve.Ali većina.
Moral u meni je bezuvjetan,bilo da se radi o mom životu ili o nečijem drugom.
Jasno da bi on trebao misliti da su doma žena i djeca,ali ne bili bilo u mom smislu morala normalno očekivati od ljubavnice da joj to katkad padne na pamet?
pa cim ljubavnica pristaje dijeliti ljubavnika sa zenom,ocito njeno shvacanje morala nije jednako tvome
ako jest,onda prekida sa njim i pati unatoc ljubavi jer ga ne zeli dijeliti

ili iz svega izvlaci najvise sto moze...dok moze...
kao i zena
zezalica is offline  
Old 04.04.2008., 11:34   #69
Quote:
maslincica kaže: Pogledaj post
Činjenica je da većina ljubavnica kad žena napuca prevaranta širom rašire svoje ruke(dobile su što su tražile).Ne sve.Ali većina.
Moral u meni je bezuvjetan,bilo da se radi o mom životu ili o nečijem drugom.
Jasno da bi on trebao misliti da su doma žena i djeca,ali ne bili bilo u mom smislu morala normalno očekivati od ljubavnice da joj to katkad padne na pamet?
To pitanje bolje da ne potežeš, jer većina će ti reći da se ljubavnica nije nikome na ništa obvezala pa šta bi ona morala misliti. Ne mora.
Jedino što iz toga prozlazi pitanje na koje svatko sam zna odgovor: Poštujem li ja instituciju braka, ili ne? Ako je odgovor da, onda ne možeš to primjenjivati selektivno pa nečiji tuđi brak ne poštovati, a svoj npr. poštovati.
Znači, sve je dobro dok je meni dobro, a kad mi nije dobro, krivi su mi svi, pa je ljubavnik đubre, kreten lažljivi i šta ja znam šta, a dok žena ima ekskluzivu da je prema njoj lažljivac i kreten, nikom ništa.
mia99 is offline  
Old 04.04.2008., 11:54   #70
Quote:
dove_zena kaže: Pogledaj post

mislim da sam negdje nabrojala razloge zasto sam se vracala...dakle, tijek stvari je da sam ja odlazila kada bih saznala, ali problem je i to sto sam se uvijek vracala.

...

mislim da smo pojeli jako puno govana zajedno. od kad smo opet u zajednickom zivotu maximalno se trudimo graditi povjerenje. s moje strane to ide misjim koracima, a njegovo se bazira iskljucivo na povjerenju hocu li ga ponovo ostaviti ili ne. meni se bas tesko vjerovati mu onako full, bez granica. i mislim da to nikada necu biti u stanju, ali trudim se, fakat.

meni se čini da se on ni najmanje ne brine hoćeš li ga ti ostaviti jer zna da ćeš se vratiti, svaki put jesi.
anchi:) is offline  
Old 04.04.2008., 12:32   #71
Quote:
mia99 kaže: Pogledaj post
To pitanje bolje da ne potežeš, jer većina će ti reći da se ljubavnica nije nikome na ništa obvezala pa šta bi ona morala misliti. Ne mora.
Jedino što iz toga prozlazi pitanje na koje svatko sam zna odgovor: Poštujem li ja instituciju braka, ili ne? Ako je odgovor da, onda ne možeš to primjenjivati selektivno pa nečiji tuđi brak ne poštovati, a svoj npr. poštovati.
Znači, sve je dobro dok je meni dobro, a kad mi nije dobro, krivi su mi svi, pa je ljubavnik đubre, kreten lažljivi i šta ja znam šta, a dok žena ima ekskluzivu da je prema njoj lažljivac i kreten, nikom ništa.
Ma nije meni toliko bitna institucija braka kao institucija.Možeš biti u braku bez prevare,pa biti nesretan cijeli život.A opet možeš biti u braku kakav je moj pa opet pronaći sreću iznova.
Ja to čisto onako ljudski.Ja bih vjerojatno(kakva jesam) razmišljala ovako:ja sam sad s njim,a jedno je biće zbog toga beskrajno nesretno.Glupavo sentimentalno ženski.Vjerojatno zato nisam imala muda biti ljubavnica.
__________________
Nekad bolje.Nekad ne..
maslincica is offline  
Old 04.04.2008., 12:46   #72
meni se recimo , uopce ne svida generalizacija da su muski ovakvi i onakvi , dok su zene , eto samo neke jadnice prepune povjerenja i naive i smjerno cekaju da se dragi vrati doma
kad bismo danas proveli dnk test djece , koji postotak muzeva bi se nasao u cudu?
da ne spominjem opet vec receno , da i ti muzevi varaju zene s ... nekim
ZgSash is offline  
Old 04.04.2008., 12:57   #73
Quote:
maslincica kaže: Pogledaj post
Ma nije meni toliko bitna institucija braka kao institucija.Možeš biti u braku bez prevare,pa biti nesretan cijeli život.A opet možeš biti u braku kakav je moj pa opet pronaći sreću iznova.
Ja to čisto onako ljudski.Ja bih vjerojatno(kakva jesam) razmišljala ovako:ja sam sad s njim,a jedno je biće zbog toga beskrajno nesretno.Glupavo sentimentalno ženski.Vjerojatno zato nisam imala muda biti ljubavnica.
Ma kad kažem institucija, presterilno zvuči, nema nekog pravog izraza koji bih upotrijebila, a u sebi u stvari sadrži velikim dijelom pitanje odgovornosti prema ljudima, životu, svijetu, svemu čime si okružen, vlastite osviještenosti prema onome tko si i što si na svome putu kroz džunglu života...
mia99 is offline  
Old 04.04.2008., 13:03   #74
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Hehe, tu spadam ko koka u minjaku u Teheran.

Pozdrav, zakonite! Ako vas ima...

znači ti si kurbetina ako sam ja dobro skontala

zlo jedno ,kako te nije sram, čovika od familije odvajat, oca od dice, nebi on tebe bidan ni pogleda nego ti ti đava crni mozak mu popila
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Old 04.04.2008., 13:10   #75
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
meni se recimo , uopce ne svida generalizacija da su muski ovakvi i onakvi , dok su zene , eto samo neke jadnice prepune povjerenja i naive i smjerno cekaju da se dragi vrati doma
kad bismo danas proveli dnk test djece , koji postotak muzeva bi se nasao u cudu?
da ne spominjem opet vec receno , da i ti muzevi varaju zene s ... nekim
uvik kad bi čitala nekakve ankete, istraživanja uvik je postotak više otpada na muški rod, a manji dio na žena. ako jedan dio nije gay onda računica ne stoji..

u svakom slučaju slažem se s tobom...

al isto nepodnosim kurbetine
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Old 04.04.2008., 13:11   #76
Quote:
cicamaca kaže: Pogledaj post
znači ti si kurbetina ako sam ja dobro skontala

zlo jedno ,kako te nije sram, čovika od familije odvajat, oca od dice, nebi on tebe bidan ni pogleda nego ti ti đava crni mozak mu popila
Je, ta sam.
Kad ukucaš u Google "kurbetina" dobiješ moju sliku.
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Old 04.04.2008., 13:18   #77
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Je, ta sam.
Kad ukucaš u Google "kurbetina" dobiješ moju sliku.

neželim ispast zločesta al nekako mi se čini da se i ti osjećaš prevareno s obzirom da si zalutala na ovi topic...

mislim koliko god on varao svoju zakonitu tako i tebe vara s njom, a iskutvo mi veli da kurbetine strašno prže žifce na zakonite

samo se ti izjadaj na pravom si mjestu
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Old 04.04.2008., 13:40   #78
Quote:
cicamaca kaže: Pogledaj post
neželim ispast zločesta al nekako mi se čini da se i ti osjećaš prevareno s obzirom da si zalutala na ovi topic...

mislim koliko god on varao svoju zakonitu tako i tebe vara s njom, a iskutvo mi veli da kurbetine strašno prže žifce na zakonite

samo se ti izjadaj na pravom si mjestu
Ma kakvi zalutala, nipošto.
Nego, budući sa su nam zakonite gostovale na ljubavnicama tako dugo, mislim si, što ne bi jedna (bivša) ljubavnica malo gostovala tu.
Otvorena za sva pitanja.

Inače, nisam imala problema s tim što je istovremeno servisirao i ženu i mene.
Na kraju krajeva, ona je tamo bila prije mene... a budući da on nije bio sposoban za vjernost, onda bolje nju nego neku treću kurvetinu od ljubavnice
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Old 04.04.2008., 13:44   #79
Quote:
cicamaca kaže: Pogledaj post
neželim ispast zločesta al nekako mi se čini da se i ti osjećaš prevareno s obzirom da si zalutala na ovi topic...

mislim koliko god on varao svoju zakonitu tako i tebe vara s njom, a iskutvo mi veli da kurbetine strašno prže žifce na zakonite

samo se ti izjadaj na pravom si mjestu
cicamaca ispadas zlocesta svojim rijecnikom
a vjerujem da nisi takva

sto se tice przenja zivaca,nisu ni zakonite cjepljene od toga prema "kurbetinama"

ajde ti reci sto je tebe tako ogorcilo na njih,osobno iskustvo koje strane ili...???
tu si na pravom mjestu za jadanje
zezalica is offline  
Old 04.04.2008., 14:32   #80
Meni je osobno hijena simpatična...pa taman bila i bivša moga muža ...

Opet ponavaljam... mene je povrijedio moj muž, ne njegova ljubavnica!!
only is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.