Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2008., 16:49   #61
vreća sinoć doživila fijasko. lijepo zaćorio, probudio se nekad u noći, ja ga prištekala, on pustio cicu, pokušao se preokrenit na trbuh, nije išlo, počeo plakati i nije prestao dok ga nisam izvadila iz vreće. probat ću opet večeras. stalno se otkriva i bilo bi super da prihvati vreću
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 10:19   #62
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
vreća sinoć doživila fijasko. lijepo zaćorio, probudio se nekad u noći, ja ga prištekala, on pustio cicu, pokušao se preokrenit na trbuh, nije išlo, počeo plakati i nije prestao dok ga nisam izvadila iz vreće. probat ću opet večeras. stalno se otkriva i bilo bi super da prihvati vreću
Kakva je vreca?Jel deblja,tanja,dal je komotna?Jel mora moc se okrenut.Ako moj moze i nepravi problem onda svako djete moze.
Moj malac se toliko vrti u kreveticu da sam morala oko cjelog krevetica stavit onu zastitu jer je udaro glavom rukama,zapinjale mu ruke i noge pa je plakao cesto....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 10:31   #63
Mene isto zanima (vidim da je netko već pitao) da li se može tek novorođena beba stavit u vreču budući da će se rodit u 12-om mjesecu?Preporučili su mi da spava u onom jastuku iz kojeg se nose bebe iz rodilišta al me malo strah jer se taj jastuk veže s uzicama pa da se ne uguši...Ima tko iskustva s tim jastukom. A za poplun sam čitala da isto nikako ne na tek rođenu bebu iz istog razloga. Pojma nemam .Jel stavljao tko novorođenče u vreču i kakva bi to trebala bit vreča s obzirom da će bit sredina zime (i šta obući ispod?)?Sori na toliko pitanja...Valjda neko zna
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 11:33   #64
Moj je poceo spavat u vreci sa dva mjeseca.Beba je mala prva dva mjeseca i neokrece se toliko da bi se otkrila.Ja sam bebu pokrivala sa poplunom i nije nikad stavio na sebe ili ti tak nesto
Zabila bi donji kraj izmedju ogradice i madraca i nema sanse da bi mu bilo nesto.
Nemoze se ni u vreci ugusit,nemoguce.Osim ako nije vreca ogromna naspram bebe.
Mi smo imali zimsku vrecu,onako ko poplun,obukla bi bodi ,pidžamicu i u vrecu.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 23:00   #65
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Mene isto zanima (vidim da je netko već pitao) da li se može tek novorođena beba stavit u vreču budući da će se rodit u 12-om mjesecu?Preporučili su mi da spava u onom jastuku iz kojeg se nose bebe iz rodilišta al me malo strah jer se taj jastuk veže s uzicama pa da se ne uguši...Ima tko iskustva s tim jastukom. A za poplun sam čitala da isto nikako ne na tek rođenu bebu iz istog razloga. Pojma nemam .Jel stavljao tko novorođenče u vreču i kakva bi to trebala bit vreča s obzirom da će bit sredina zime (i šta obući ispod?)?Sori na toliko pitanja...Valjda neko zna
Moja je od prvog dana kad smo dosli kuci iz bolnice spavala u vreci.
Tako mi je i preporuceno, nista jastuk nir deka nit jorgan.
Vreca je neka onak malo deblja, ispod je imala bodi i pidzamu.
Zavisi i koliko je temperatura u sobi gdje se spava.

Tako mi je bilo i komotnije dojit je po nocu, samo je uzmem a njoj uvijek toplo.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 10:19   #66
Fida moj mali već 2 mjeseca spava u takvom jastuku koji se i zove ampideklin(ili kako se već piše) - samo što ja imam moderniju verziju sa šlicom(kupila u Adax-u sa 1 šlicom po sredini, a šogorica mi poklonila jedan sa 2 šlica sa svake strane). Zadovoljna sam, ali interesiraju me jako te vreće. Naime, mali dosta maše rukicama i tako mu padne duda iz usta pa se naravno budi. Da li bi mi vreća mogla pomoći kod toga Ne znam dali vaši tako mašu, ali moj ko da pliva! Kao da se bori da ne zaspi!
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 19:29   #67
Fanika, probaj kupit vreću, ne znam koliko će mu pomoći da mu ne ispadne dudica , ali mislim da ćeš biti zadovoljna ako je prihvati. A dosta je mali i mogao bi je bez problema prihvatit.Imoja je lamatala sto na sat prije nego bi zaspala, mi smo govorili da je na speedu , malo po malo je prestala i sad se više ne mogu ni sjetit kako je to izgledalo, čini mi se da je bilo jako davno.
I moja je spavala u amperdeklu prvih možda dva tjedna i onda joj je postalo prevuće (rođena u travnju), pa pod dekicom, pa se počela otkrivati pa je mami dosadilo i kupila je vreću. I sad smo presretni. I puno mi ju je lakše vadit skupa s vrećom iz kreveta da je podojim po noći, ne brinem da će se prehladit.
Da sad ponovno odlučujem, kupila bih joj vreću čim je došla iz rodilišta . Vreća je zakon! Sad imamo jednu iz TL i ovaj tjedan kupujem još jednu istu da mogu ovu oprat jer mi se zbljucka po njoj pa da imam za zamjenit dok se ne osuši.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 19:44   #68
...vreće su zakon...mi imamo 4 zimske, od pliša i pamučne proštepane, i 2 ljetne...jedna je pomalo nezgodna jer ima preduge rukave koji se ne mogu skinit tako da se beba sva pogubi u njoj...
...sve smo ih naslijedili od mm-ovih nećakinja, a jedna je tako velika i duga da mislim da će joj bit dobra do desete god...napravljena je, odnosno spojena od 2 druge veće vreće...
...prošle zime je bio jedan period od otprilike mjesec dana s godinu ipo kad je odbijala obuć vreću odnosno podivljala bi čim bi ja počela zatvarat patent...onda bi je držala raskopčanu dok ne zaćori...nadam se da se neće ponovit...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:37   #69
gdje pronaći vreću, ali da su nogice odvojene? moja sigurno neće htjeti spavati ako su joj noge spojene,kako će se u takvoj ustati, ona se još dosta budi noći i dolazi meni tražeći ciku...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:41   #70
...a onda ti ne treba vreća nego neki kombinezončić
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:47   #71
a u biti da...u svakom slučaju nešto što joj zakočalja na bodi i piđamicu...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 21:39   #72
Smile vreća za spavanje

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
moja je spavala od 6. mjeseca do 3. godine starosti
vrećama moj duboki naklon ... spasila me od nespavanja
imala sam odličnu, 100% pamučnu, vreću pa je i ljeti spavala u njoj... gola ako je bilo prevruće
Moja curica ima 2 god i prošlu je zimu spavala u vreći(sa dugim rukavima i donji dio za noge je vreća) i to je bilo super jer se uvijek otkriva dok spava ali sad je velika i neudobno joj je spavati u takvoj vrsti vreće pa molim ako itko može savjetovati gdje se može kupiti u Hrvatskoj vreća za spavanje ali sa nogavicama?

Unaprijed hvala
acimacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 21:47   #73
koliko topla mi mora bit vreća za ciču zimu? sad spava u plišanoj, imam još jednu koja je kao tanja štep deka, jel mi treba još deblja ili ju mogu samo obuć u bodi dugih rukava i plišanu pidžamun ispod te kad bude baš jako hladno?
i koja je ok cijena za dobru zimsku vreću , vidjela sam u adaxu neke lijepe, ali su po 300 i više kuna, to mi se čini previše.

i, kad sam već tu, u čemu spavaju u ovo vrijeme vaše bebe? moja u pamučnoj pidžami sa zatvorenim stopalima i toj plišanoj vreći. prebacim još preko nje pamučnu dekicu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 21:49   #74
Smile

Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ima vreća s dugim rukavima koji se skidaju i s nekakvom mogućnošću nogavica ako se ne varam u LaRedoutu, ali je skupa. Mi koristimo zimi posuđenu vreću od frotira i ok nam je.
Molim Vas da mi kažete gdje ima kupiti vreća za spavanje sa nogavicama od te franc. marke La Roudte za dvogodišnje dijete?
Hvala
acimacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 21:51   #75
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
koliko topla mi mora bit vreća za ciču zimu? sad spava u plišanoj, imam još jednu koja je kao tanja štep deka, jel mi treba još deblja ili ju mogu samo obuć u bodi dugih rukava i plišanu pidžamun ispod te kad bude baš jako hladno?
i koja je ok cijena za dobru zimsku vreću , vidjela sam u adaxu neke lijepe, ali su po 300 i više kuna, to mi se čini previše.

i, kad sam već tu, u čemu spavaju u ovo vrijeme vaše bebe? moja u pamučnoj pidžami sa zatvorenim stopalima i toj plišanoj vreći. prebacim još preko nje pamučnu dekicu.
Pogledajte u turbo limaču prošle su godine bile po 150 kn (bez rukava)
acimacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 21:53   #76
Quote:
acimacija kaže: Pogledaj post
Molim Vas da mi kažete gdje ima kupiti vreća za spavanje sa nogavicama od te franc. marke La Roudte za dvogodišnje dijete?
Hvala

la redoute je kataloška prodaja
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 21:58   #77
Moj ima na sebi bodi kratkih rukava, bodi dugih rukava i donji dio pidžame. Sve je jako tanko. Na to sam mu obukla vreću za spavanje dugih rukava, ali isto tanku kao što je i bodi, otvorenih nogu, kao spavaćica. To je u slučaju ako se otkrije da se ne smrzne. I pokrivam ga jorganom, samo do struka.
Kada dođe veća zima, tek onda ću upotrijebiti deblju vreću.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 22:15   #78
Quote:
acimacija kaže: Pogledaj post
sad je velika i neudobno joj je spavati u takvoj vrsti vreće pa molim ako itko može savjetovati gdje se može kupiti u Hrvatskoj vreća za spavanje ali sa nogavicama?
ja to isto tražim, ali još uvijek bezuspješno
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 22:26   #79
Thumbs up

upravo sam poslala upit na www.La Redoute pa čekam odgovor, frendica mi je dobila na poklon vreću za svoju curicu ( 2 god i 3 mj. stara) od te franc. marke i rekla je da je prva liga
acimacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 23:47   #80
Kakva je to vreća bez nogavica???

Moja bebolina obožava vreću, u njoj je kada je imala 2 mjeseca. Vreća je zakon.
__________________
Ako želite da dijete posluša vaš savjet, najprije doznajte što zapravo želi, a onda mu savjetujte da to i učini - by Harry S. Truman
Pia B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.