Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2012., 09:20   #61
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Može se raditi o nožu s oprugom (prema sudskoj praksi), ali onom kojem oštrica izlazi sa strane, a ne prema naprijed.
Suludo
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Razumski gledano, nož će te prije uvaliti u nevolju nego od nje sačuvati.
Amen.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 11:48   #62
noz je za rezat klopu a ne nosit ga po vani
dinamoprecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 12:18   #63
Pa ja nosim noz i van jel dobro dode ponekad,al je to onaj set i s kljestima i sl.
Posebno dok putujes

A za obranu neko je stavio 10 x bolje ti je suzavac nego noz
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 12:24   #64
ja uvijek imam čakiju kod sebe (ili veći švicarac ili preklopni veći).. tih skakavaca me je strah da mi se ne otvori u džepu...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 17:13   #65
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
ja uvijek imam čakiju kod sebe (ili veći švicarac ili preklopni veći).. tih skakavaca me je strah da mi se ne otvori u džepu...
Fakat nezgodno bi bilo da ti se otvori u prednjem džepu hlača! Odu jajca!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 19:06   #66
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da se samo zezaš, ali novčana kazna za posjedovanje zabranjenog oružja, npr. zabranjenog noža, je 10000 do 100000 kuna ili do 60 dana zatvora. Ako slučajno imaš nož koji je dozvoljen, ali si pod utjecajem alkohola (u bilo kojoj količini), kazna je od 3000 do 15000 kuna ili do 30 dana zatvora (neću te savjetovati koji su zabranjeni, a koji ne, imaš sve lijepo u odgovarajućem propisu). To je samo za posjedovanje. Uporaba bi već prešla u neki drugi prekršaj ili, što je vrlo lako moguće, i kazneno djelo.

Nema mozda veze sa temom ali ti si upoznat sa tim pa cu te tu pitati. Dakle, bilo kakav noz je zabranjen ako si pod utjecajem alkohola. Koliko je dozvoljeno imati promila za nositi noz? Ono, nije 0,02 valjda kaznjivo?

Jos nesto. Posto nikad ne nosim noz osim kad idem roniti onaj podvodni, to me asociralo na nesto drugo.
Da li je dozvoljeno nositi podvodnu pusku ako si pod utjecajem alkohola? Dakle, ne roniti sa njom nego je nositi recimo, iz ducana ili frendu ili slicno..
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 19:26   #67
Kažnjiva je bilo koja količina alkohola, pa i najmanja.

Podvodna puška se ne računa, nemaš brige.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:38   #68
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kažnjiva je bilo koja količina alkohola, pa i najmanja.
Ovo nisam znao, vrijedna informacija.

Quote:
Podvodna puška se ne računa, nemaš brige.
E super, ako pozelim nekog smaknuti sad znam oruzje
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 22:25   #69
Samo ga moraš nagovoriti da idete zajedno plivati, jer na zraku ne funkcioniraju baš najbolje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 22:46   #70
Srecom da svi vole plivati, nije tesko nagovoriti nekoga na to
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:47   #71
hmmm.... z menom je pak uvijek victorinox swiss champ, u pederuši.. to je čak prošlo i neke evropske aerodrome..

a nedavno sam bio "packed" i s jednim vrtnim na preklapanje s oštricom (sa zubićima za živicu ) od dobrih 20-ak centi kad sam izbacivao neke podstanare narkomanske. zlu ne trebalo. to je faul isto? pretpostavljam...


i kam da ja sad ovo sveskup metnem? pod ZG ziher ne spada, najbolje nekak na Pravo mi se čini, kod tebe drote, ha, kaj veliš?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:11   #72
Može, može. Smjestit ćemo to negdje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:24   #73
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Da sad ne raspravljamo o pravnoj strani problema, ne bih ti to preporučio. Ili će ti uliti lažni osjećaj nadmoći, pa ćeš fizički stradati, ili ćeš stvarno imati nadmoć, ali će ona biti nezakonita, pa ćeš pravno stradati.
Nož ti neće puno pomoći ako te napadno 20-torica. Jedino ako si Filipović.
Ako nisi, u tom slučaju im je bolje dati jaknu od 2000 kn. Ili eventualno ići metodom Grunfa: bolje častan uzmak, nego nečastan poraz

p.s.

Ako ti jakna košta 300 kn, onda nemaš što razmišljati. To je kudikamo jeftinije od slomljene vilice.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:58   #74
pen drek

ovako nešto imam godinama u autu, prelazio sam granicu x puta:
http://img7.imageshack.us/img7/4581/pendrek.jpg

pitanje: mogu li zbog toga imati problema, kako na granici tako i u HR, recimo vidi mi to policajac u autu i sl??

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 08:36   #75
Koristiš posebnu opremu MUP-a koja se ne može kupiti u slobodnoj prodaji.Spada pod oružje kategorije D.Po zakonu o oružju dužan si prijavit graničnoj policiji bilo koju vrst oružja koju imaš kod sebe i vozilu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 17:37   #76
drot: što spada u zabranjene a što u dozvoljene noževe? Neda mi se čitati zakone...

Nadalje, što je sa sportskom opremom za borilačke vještine kad se putuje van na seminar ili turnir? Govorim konkretno o katanama, bokkenima (drvenim mačevima), te raznim koplljima , motkama i nunčakama... kako s njima? A to sve spada u hladno oužje...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:24   #77
Baseball palica kao hladno oružje?

u autu imam takvu palicu, zanima me dali ju po zakonu smijem legalno imat u autu? isto vrijedi i za obicnu teleskopsku palicu na izvlacenje. ako tko ima 100% siguran info puno bi mi pomoglo.

searcham forum ali nista mi nije pomoglo. unaprijed hvala!
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:30   #78
Bejzbolka bi još i mogla proći kao sportsko pomagalo, ali teleskopska je hladno oružje.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 16:07   #79
Kao što kaže štemajzl, baseball palica u normalnoj situaciji (ako nisi pijan sudjelovao u tučnjavi ili sl.) neće biti prekršaj, ali teleskopska je prekršaj u svakom slučaju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 17:09   #80
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
u autu imam takvu palicu, zanima me dali ju po zakonu smijem legalno imat u autu? isto vrijedi i za obicnu teleskopsku palicu na izvlacenje. ako tko ima 100% siguran info puno bi mi pomoglo.

searcham forum ali nista mi nije pomoglo. unaprijed hvala!
Smiješ u vozilu imat oboje ali ne smiješ upotrebljavat niti nosit na javnom mjestu što je kažnjivo.Tvoj prtljažnik nije javno mjesto.
Zakon o ružju koliko god puta bio mjenjan i dopunjavan je jako slab što se tiče hladnog oružja.Bez obzira da li ti ga policija oduzme nadležan je sud koji koristi u tim slućajevima sudsku praksu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.