Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2018., 13:47   #1
Moguća prevara/potrebna pomoć

prije svega znam da mozda ovo nije za forum ali stvarno ne bih postao ovo da mi ovo nije jedna od zadnjih opcija.
zato bih molio moderatore da ovo ostave barem na kratko samo da vidim ako netko moze pomoci pa onda neka se slobodno deletira tema.

naime, nalazim se u jednome velikome problemu koji seze izvan ovoga sto cu ovdje napisati i da ljudski zivoti su ugrozeni.

u mojem mjestu postoji jedan covjek koji tvrdi da sa svojim napitcima lijeci nelizljecive bolesti.
to je covjek koji ima vec podosta godina ali koji je i mjenjao dosta svojih privatnih poslova i skakao iz brance u bransu, pred par godina se poceo baviti spravljanjem napitaka koji uz redovno koristenje kroz cijelu terapiju jamce da ce izlijeciti covjeka od svih bolesti (znam da zvuci nategnuto, i to jako nategnuta cijela prica ali poslusajte do kraja)
tvrdi da nabavlja te trave i bilja iz Begije i Rumunjske i onda viskom gleda sto je potrebno odredjenom covjeku.

istina je da je jednoj odredjenoj kolicini ljudi na moje oci poporavio zdravlje.
tako i meni.

medjutim ja imam alergije na odredjene lijekove.
i na meni u se s vremenom prosirili odredjeni simptomi kojih prije nije bilo.

moja bolest se pocela popravljati, medjutim neke druge stvari su se pogorsale.

moja direktna sumnja (voljan sam to poblize pojasniti ako se nadje netko za pomoci) je ta da se u te napitke stavlja nesto sto nije prirodno.

sada, ja bih molio ako ima netko tko bi mi mogao pomoci savjetima ili mozda direktno da ispitamo legitimnost tog covjeka, jer trenutno materijalnih dokaza nemam, vec samo indikacije i sumnje.

moram naglasiti da je vrijeme bitno, pa bih molio da mi se javi nekto ili porukom ili neka komentira tu pa cu se ja javiti..

jer vidite, stvarno ne bih bio tu, da situacija nije ozbiljna i da stvarno ne znam, kamo da se obratim vise?
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 13:58   #2
Nažalost, ovako odokativno ništa se ne može zaključiti. Ozdravljenje ljudi može biti izazvano placebi effektom, ima slučajeva da se na taj način ozdravili ljudi s najtežim dijagnozama. Ako je taj gospodin dovoljno uvjerljiv, moguće je da se ljudi sami sebe uvjere da će njima taj način liječenja pomoći, i izlijeće se autosugestijom. A možda stvarno poznaje neko bilje iako sam skeptična prema zadnjoj mogućnosti jer je moja baba bila poznata i priznata u svom kraju travarka, ali ipak nikad nije obećavala svima da će se ozdraviti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 14:20   #3
ti i pretpostavljam da je slucaj

ne iskljucujem mogucnost da je podignut imunitet tsvarno (u napiticima se osjeti dumbir i limun te cesnjak) medjutim, nesto sve tu jednostavno ne stima, jer svi ti rezultati su prebrzo se pojavili a iz iskustva znam da bi se nesto aletrnativno izlijecilo da je potrebno vremena
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 14:29   #4
Ako si dovoljno hrabar da otvoreno kažeš o kojoj je primarnoj bolesti riječ,možda će ti neki ljudi na osnovi iskustva ili drugih saznanja moći i dati neki savjet.
U biti čini mi se da ti želiš da ti netko kaže je li taj izlječitelj stvarno to što tvrdi da jeste.Ako ne znamo tko je ne može se ni provjeriti.
možeš mi se javiti na pp.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 14:42   #5
Ne mora značiti, ali čim netko kaže da liječi sve bolesti, vjerojatno muti nešto. Nitko ne može izliječiti sve bolesti. Čak i da to tvrdi figurativno.
Možeš li uzeti jednu dozu pripravka pa je dati na analizu? To je vjerojatno malo skuplje, možda 100 eura (bubam cifru).
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 15:17   #6
Prebacila sam temu na podforum kojem više odgovara
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 15:34   #7
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Ne mora značiti, ali čim netko kaže da liječi sve bolesti, vjerojatno muti nešto. Nitko ne može izliječiti sve bolesti. Čak i da to tvrdi figurativno.
Možeš li uzeti jednu dozu pripravka pa je dati na analizu? To je vjerojatno malo skuplje, možda 100 eura (bubam cifru).
Imas li ideju kamo tocno da odnesem i znas li mozda sto bi se sve moglo doznati?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:15   #8
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
Imas li ideju kamo tocno da odnesem i znas li mozda sto bi se sve moglo doznati?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Prvo odeš u najbliži kemijski laboratorij i raspitaš se što sve mogu. Ili ako ne mogu, neka te usmjere gdje se može. Vjerojatno ih ima u okolici bolnica. Ima i privatnih.
Ne znam što se može doznati, ali vjerojatno sastojci napitka.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:26   #9
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Prvo odeš u najbliži kemijski laboratorij i raspitaš se što sve mogu. Ili ako ne mogu, neka te usmjere gdje se može. Vjerojatno ih ima u okolici bolnica. Ima i privatnih.
Ne znam što se može doznati, ali vjerojatno sastojci napitka.
Da to me u sustini i zanima. Sto je tocno sve unutra. Jer nikada mi nije receno sto se stavlja. Samo da je to ono sto je meni potrebno i da se to vidi sa viskom.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:51   #10
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
u mojem mjestu postoji jedan covjek koji tvrdi da sa svojim napitcima lijeci nelizljecive bolesti.
Ne postoji lijek za neizlječive bolesti.

Quote:
to je covjek koji ima vec podosta godina ali koji je i mjenjao dosta svojih privatnih poslova i skakao iz brance u bransu, pred par godina se poceo baviti spravljanjem napitaka koji uz redovno koristenje kroz cijelu terapiju jamce da ce izlijeciti covjeka od svih bolesti (znam da zvuci nategnuto, i to jako nategnuta cijela prica ali poslusajte do kraja)
tvrdi da nabavlja te trave i bilja iz Begije i Rumunjske i onda viskom gleda sto je potrebno odredjenom covjeku.
Travarstvom se ljudi bave cijeli život i ne nauče sve. Ovaj se bavio svim i svačim pa sad malo liječi ljude travama. Ne ide to tako.
To što vani nabavlja trave ne znači ništa a viskom se ne dijagnosticiraju bolesti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:25   #11
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne postoji lijek za neizlječive bolesti.



Travarstvom se ljudi bave cijeli život i ne nauče sve. Ovaj se bavio svim i svačim pa sad malo liječi ljude travama. Ne ide to tako.
To što vani nabavlja trave ne znači ništa a viskom se ne dijagnosticiraju bolesti.
Cista logika naravno i slazem se s tobom. Samo kako to dokazati. Istrazio sam pozadinu ali nemam jos uvijek dokaz crno na bijelo za nista. Sve je predobro zamaskirano

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 20:19   #12
možda zvuči naivno, ali...

zar ne bi netko, tko se bavi liječenjem, trebao imati bilo kakve dozvole za rad?
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 20:50   #13
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
možda zvuči naivno, ali...

zar ne bi netko, tko se bavi liječenjem, trebao imati bilo kakve dozvole za rad?
Trebao bi naravno, ali isto tako znas da postoji dosta tih "alternativaca" koji rade na "crno"

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 21:06   #14
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
Trebao bi naravno, ali isto tako znas da postoji dosta tih "alternativaca" koji rade na "crno"

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Pa onda jednostavno prijaviš takve.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 23:09   #15
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Pa onda jednostavno prijaviš takve.
nemam cvrstih dokaza kuzis?
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 23:10   #16
Kako nema, pa zar nisi ti svjedok? Reče da si se liječio kod njega.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 23:18   #17
znam ali ne mogu crno na bijelo dokazati, ne mogu cinjenice dostaviti, frajer ima toliko dobru pricu i pravi se lud da ga nikako ne mozes uhvatiti na krivoj nozi
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 01:22   #18
A što da ti kažem?

Ili prijavi direktno pa nek ga istraže, ili sam prikupi dokaze (snimaj) ali ne znam koliko to vrijedi kao dokaz, ili prikupi još neke svjedoke ili napravi liječnički pregled pa na osnovu toga djeluj dalje.

Ono, možda bi ti bilo najbolje da se javiš na podforumu Pravo?
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 02:33   #19
znas da sam i o tome razmisljao, kuzis imam toliko cvrstih bas indicija ali nemam konkretni dokaz
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 04:12   #20
Nažalost alternativa je plodno tlo za razne lažove i muljatore. Rekao bih da je njih 90% muljatora, a onih 10% ostavljam za ljude koji stvarno imaju "dar" i nešto znaju... Ne znam što da ti napišem sve je već rečeno u prethodnim komentarima... Ja bi prvo dao na kemijsku analizu pa da se vidi crno na bijelo! Nisi naveo na kakve neprirodne sastojke sumnjaš, ali pretpostavljam da ih se sa kem. analizom može otkriti...

Sretno i živjeli !
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.