Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2015., 00:33   #81
Opet džaba hehe... Sretno bilo austrijskim euroskepticima i ksenofobičarima, njihova voljena zemlja nema šanse da izađe iz Unije.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 10:28   #82
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Opet džaba hehe... Sretno bilo austrijskim euroskepticima i ksenofobičarima, njihova voljena zemlja nema šanse da izađe iz Unije.
kako to. pa referendum u škotskoj je bio pravedan...

Quote:
A video of a female vote counter appearing to place Yes votes in the No pile at a polling station has led to allegations by Scottish nationalists that the independence referendum was rigged.
http://metro.co.uk/2014/09/19/scotti...oters-4874786/

čak je i sienen bio za:
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ence-vote.html
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 15:09   #83
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
kako to. pa referendum u škotskoj je bio pravedan...
Austrijanci imaju pravo raspisati referendum ali nema šanse da referendum prođe pozitivno jer Bruxelles i vlada u Beču neće to dozvoljavati. Austrija ostaje u Uniji.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 16:57   #84
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Austrijanci imaju pravo raspisati referendum ali nema šanse da referendum prođe pozitivno jer Bruxelles i vlada u Beču neće to dozvoljavati. Austrija ostaje u Uniji.
znači očeš reč da je staljin bio mudrac?

Quote:
It is enough that the people know there was an election. The people who cast the votes decide nothing. The people who count the votes decide everything.

Joseph Stalin
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 20:04   #85
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
peticija završena. skupljeno 260000 potpisa. ide referendum...



http://www.altermainstreaminfo.com.h...uzbeni-bec-539
Kada to procitam u jednom relevantnom austrijskom tisku, onda ću povjerovati u tu vijest.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 21:17   #86
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
znači očeš reč da je staljin bio mudrac?
Aha. Staljin je bio pametan. Bio je jako dobar u školi hehe

Austrija ima jaku i stabilnu privredu i to je ono što EU treba a nakon onog slučaja oko Grčke, Austrija kao članica još je potrebnija.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 10:32   #87
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Aha. Staljin je bio pametan. Bio je jako dobar u školi hehe

Austrija ima jaku i stabilnu privredu i to je ono što EU treba a nakon onog slučaja oko Grčke, Austrija kao članica još je potrebnija.
privreda im se sastoji od rusa koji se spuštaju po snijegu i troše lovu.

Quote:
"We are taking the situation very seriously," says Erwin Pellet of the Vienna Chamber of Commerce. The Chamber estimates that Russian tourists contribute annually 60 million euros to Viennese businesses. Further, with more than 700,000 overnight stays, they are in third place behind German and Austrian tourists in terms of importance -- and were the fastest growing group. Even more alarming is that in March alone, overnight stays fell by almost 10 percent compared to the same time last year.
http://www.thelocal.at/20140517/russ...oiding-austria

nisu ko mi sa loncem sarme i opremom s prošlogodišnje akcije i smještajem na kredit. rusi i kupuju po dućanima

Quote:
It could be a major blow for a sector used to seeing fashion-minded and free spending Russians buy chic ski gear and generally treating themselves.
http://www.euronews.com/2014/11/26/c...n-ski-resorts/

a osim toga eksponiranost istočnoj evropi je problem:

http://www.telegraph.co.uk/finance/e...Carinthia.html

Zadnje uređivanje organiceko258 : 11.07.2015. at 10:43.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 16:53   #88
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
privreda im se sastoji od rusa koji se spuštaju po snijegu i troše lovu.
Pa zapravo im privreda ne ovisi previše o Rusima. Ali istina je da Austrijanci vole Ruse dok ih Rusi ne mogu smisliti. Žele s njima trgovačke odnose i njihova otadžbina nije članica NATO-a. To nešto govori o njima. Samo budale žele nešto sa Rusijom.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 02:55   #89
Malo se priča o manjim zemljama! Evo, Austrija slijedi njemački primjer kontrole granica! Šalje se i vojska! Ne bih to očekivao od Austrije! Shengen se, neću reći raspao, ali se promijenio i teško da će se vratiti "na staro"! Sada je pitanje kakav će Shengen izgledati u budućnosti!?
Što mislite o ovom potezu Austrije??

http://net.hr/danas/svijet/panika-u-...klopna-vozila/
__________________
Putnik kroz život
SuputnikZivotni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 23:47   #90
Imigrantska kriza dolazi kao naručeno Slobodarskoj stranci Austrije (FPOE) koja će pokazati svoju snagu na izborima za gradsku skupštinu Beča, koji se slovi kao utvrda crvenih.

2005. su još crveni osvojili 50%, a FPOE 14%. Sada je FPOE na 32%, a crveni oko 34%.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 02:24   #91
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Imigrantska kriza dolazi kao naručeno Slobodarskoj stranci Austrije (FPOE) koja će pokazati svoju snagu na izborima za gradsku skupštinu Beča, koji se slovi kao utvrda crvenih.

2005. su još crveni osvojili 50%, a FPOE 14%. Sada je FPOE na 32%, a crveni oko 34%.
Zanimljiv podatak! Nisam baš pratitelj političkih zbivanja u Austriji (nisam baš ni drugdje ), ali čini se da baš ova kriza neočekivano (za mene) donosi po Europskoj Uniji (smiješno mi je kada se kaže Europa na televiziji i u raspravama ovdje, a to ipak obuhvaća više zemalja ) hladne vjetrove, da se tako izrazim! Ekstremne političke opcije rastu i moglo bi biti zeznuto, blago rečeno!
Sve uglavnom pratim preko medija! Austriju ipak nisam doživljavao kao zemlju koja bi mogla slati vojsku na granicu! I ovo me baš neugodno iznenadilo! Ista stvar je i sa Slovačkom! Nikad ne bih to rekao, ali eto....! Neobično da se ovo sada "brusi" u medijima, jer kod Italije i kod onog EU tunela koji spaja Francusku i UK je i dalje kriza sa izbjeglicama, azilantima ili kako ih već tko zove! Pa je pitanje zašto se i te situacije ne prate!?
Bude li se dogodio scenarij koji mediji guraju.... Hrvatska, Slovenija, Austrija.... bit će dosta trzavica, pogotovo ako Austrija nastavi ovako sa vojskom!
A biti će i zanimljiva reakcija Slovenije!
A što se budućnosti Shengena tiče, bit će zanimljivo vidjeti kakav će biti za 3-4.-iri godine!?! EU ovakva danas teško da može primati nove članice! Osramotili se sa grčkom krizom, sramotimo se sa ukrajinskom krizom, sramotimo se sad sa tzv. migrantskom krizom (a ima još toga)! Imam osjećaj da nam se smiju sa svih strana Svijeta! Samo čekam političke i druge crne viceve na tu temu! Da sam izvan EU i da sam ozbiljniji investitor, ozbiljno bih razmislio želim li išta imati u i sa EU!!
Previše pitanja i nedoumica! Što se teme tiče tj. Austrije, nadam se da neće putem Mađarske! Previše je i ovih vidljivih i nevidljivih zidova! Mogu se nadati samo da pratim krive medije, pa imam krive informacije !
__________________
Putnik kroz život
SuputnikZivotni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 21:52   #92
Nacionalna anketa:



Slobodarska stranka nikada jača. Ni u Haiderovo vrijeme nije FPÖ imao toliku podršku.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 23:14   #93
Quote:
Nacionalna anketa:



Slobodarska stranka nikada jača. Ni u Haiderovo vrijeme nije FPÖ imao toliku podršku.
Pomno pratim politiku i ankete u Austriji, posebno onog ksenofobičnog koketičara sa Srbima, Heinza Christiana Strachea. Njegova popularnost raste k'o nikada. Možete ga pratiti na Face-u. Ako hoćete, briga me. Sada mogu Austrijance uperiti prstom i govoriti Europi: To su oni, to su vam pravi Austrijanci, alpski neonacisti!
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 23:48   #94
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Pomno pratim politiku i ankete u Austriji, posebno onog ksenofobičnog koketičara sa Srbima, Heinza Christiana Strachea. Njegova popularnost raste k'o nikada. Možete ga pratiti na Face-u. Ako hoćete, briga me. Sada mogu Austrijance uperiti prstom i govoriti Europi: To su oni, to su vam pravi Austrijanci, alpski neonacisti!
HC Strache je pozvao Mirorada Dodika u Beč, da malo popričaju o islamskim imigrantima.

http://derstandard.at/2000022439024/...ladung-in-Wien

Evo najnovija anketa od danas:

FPÖ 33%
SPÖ 23%
ÖVP 21%

Šteta za FPÖ je samo što su parlamentarni izbori tek za tri godine.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 00:37   #95
Quote:
HC Strache je pozvao Mirorada Dodika u Beč, da malo popričaju o islamskim imigrantima.
I? Da mu Duduk nudi savjete o podjeli Beča na entitete?
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:13   #96
10.000 hrvatskih državljana iz Gornje Austrije mogu izaći na izbore 27. rujna

Autor: Z.S./kroativ.at

U saveznoj pokrajini Gornja Austrija održat će se u nedjelju 27. rujna izbori za općinska vijeća i pokrajinski parlament, a birači mogu glasovati za kandidate sedam političkih stranaka. Kao građani Europske unije i hrvatski državljani imaju pravo sudjelovanja na izborima, javlja kroativ.at.

Izbori za općinska vijeća, gradonačelnike i pokrajinski parlament održavaju se 27. rujna, a izborne ankete očekivano najveću prednost daju ÖVP-u (Narodnoj stranci Austrije) koja je na prošlim izborima nadmoćno slavila sa 46,8 posto glasova (nap. prethodni izbori su održani 2009. godine). Sve ankete im sugeriraju pobjedu i na ovim izborima, ali uz velike gubitke, koji procjenjuju oko 7-10% manje glasova u odnosu na prošle izbore. Izvjesno je da će najveći rast doživjeti Slobodarska stranka Austrije (FPÖ) kojoj ankete previđaju rast od skoro 10%, pa tako mogu računati na nekih 25% izbornih glasova.

Nakon što su na prethodnim izborima održanim 2009. godine pretrpjeli velike gubitke, SPÖ (Socijal-demokratska stranka Austrije) po anketama ne stoji bolje ni pred ove izbore. Nakon katastrofalnog gubitka od 13,5% na prošlim izborima, ankete pred ove izbore predviđaju gubitak od nekih 5%, pa se procjenjuje da će SPÖ osvojiti približno 20% glasova birača. Od ostalih stranaka svakako treba računati i na Zelene kojima se predviđa nekih 10% osvojenih glasova, te na NEOS kojima anekete predviđaju nekih 4-5% osvojenih glasova što će biti dovoljno za ulazak u pokrajinski parlament.

Državljani Republike Hrvatske koji žive u Gornjoj Austriji moći će na izborima u nedjelju glasovati za općinska vijeća i gradonačelnike. U Gornjoj Austriji prema podacima Austrijskog statističkog zavoda živi oko 10 tisuća hrvatskih državljana.

http://croexpress.eu/vijest.php?vijest=5251
------------

Na današnjim izborima u toj pokrajini se očekuje udvostručenje biračke potpore desnopopulističkoj, srbofiličnoj Slobodarskoj stranci, kojima paše imigrantska kriza. Na zadnjim izborima su osvojili 15%, sada bi mogli čak 32% osvojiti.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:25   #97
ÖVP35,8 %(-11,0)
FPÖ31,5 %(+16,2)
SPÖ17,9 %(-7,0)
GRÜNE10,2 %(+1,0)

To su javili u 16 sati.
Dobit ce FPÖ i vise.
Vidjet ce mo u 18 sati..
Elio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:29   #98
Quote:
Elio kaže: Pogledaj post
ÖVP35,8 %(-11,0)
FPÖ31,5 %(+16,2)
SPÖ17,9 %(-7,0)
GRÜNE10,2 %(+1,0)

To su javili u 16 sati.
Dobit ce FPÖ i vise.
Vidjet ce mo u 18 sati..


FPÖ udvostručio broj glasova. E moji Austrijanci... ne čudi me što je Hitler bio Austrijanac. Baš me zanima kako je njegovo rodno mjesto (Braunau am Inn) glasalo.

Pogledom na kartu

http://derstandard.at/2000021955038/...-im-Ueberblick

se vidi da se općina Braunau am Inn "plavi" (boja Slobodarske stranke).
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:43   #99
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post


FPÖ udvostručio broj glasova. E moji Austrijanci... ne čudi me što je Hitler bio Austrijanac. Baš me zanima kako je njegovo rodno mjesto (Braunau am Inn) glasalo.

Pogledom na kartu

http://derstandard.at/2000021955038/...-im-Ueberblick

se vidi da se općina Braunau am Inn "plavi" (boja Slobodarske stranke).
Ma kakav Hitler, mani se proslosti.
Zbog migranata je FPÖ udvostrucio broj glasova.
Elio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 19:10   #100
Quote:
Elio kaže: Pogledaj post
Ma kakav Hitler, mani se proslosti.
Zbog migranata je FPÖ udvostrucio broj glasova.
Ma zezam se.

Kod birača ispod 30 FPÖ je uvjerljivo najjača stranka sa 39%. Mladi su kao i u Hrvatskoj skloni desnici.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.