Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2014., 19:40   #41
Quote:
Marril kaže: Pogledaj post
Čovjek je samo branio svoje. Ako ideš nekoga pokrasti, trebaš imati na umu da ćeš možda i nastradati.
U našem zakonu nema mjesta samo-obrani.
Zanimam me čiji smo to KZ prekopirali???


Tko se brani u obrani najebe više od krimnalca. Oni su zaštićena vrsta.
Ako dom i osobni integritet nisu obranjive kategorije koji gnjurac po zakonu onda jeste?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 15:42   #42
Evo jedno hipotetsko pitanje... Imam vikendicu na moru u koju dođem 2-3 puta godišnje. Netko mi provali u nju i nešto mu se dogodi. Ne znam, lupi ga struja, padne mu nešto na glavu, aktivira neku eksplozivnu napravu, kako će se utvrditi da sam ja to napravio? Recimo u konkretnom slučaju teme, može me netko ne voliti, provaliti mi u viksu i postaviti mi zamku ali me lopov preduhitri. Na koji način će se dokazati da sam ja to tamo podmetnuo?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 15:55   #43
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Evo jedno hipotetsko pitanje... Imam vikendicu na moru u koju dođem 2-3 puta godišnje. Netko mi provali u nju i nešto mu se dogodi.
Gle možeš nakon par mjeseci otkriti lopova koji se pretvorio u kostur jer je jeo tvoju staru konzervu riba i rikno od botulizma. Bit ćeš osuđen na 10 godina stroge robije jer mu nisi dao frišku konzervu pa je jadnik umro...

Ustvari trebaš staviti viksu pod zaštitu zaštitarske tvrtke da ti nutra netko ne umre od hrane, od struje, od groma, od pretjeranog seksa, od starosti od droge, od alkohola.....od tuge...neka dečki svako malo provjere da li je lopov živ.

Jer ak nije sljeduje ti naš KZ po kome gosta moraš podojiti, podfutrati i podržati u svemu jer on NEMA a ti IMAŠ.

BEMTI PRIVATNO VLASNIŠTVO KAD GA NEMAŠ PRAVA BRANITI!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 20:19   #44
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Gle možeš nakon par mjeseci otkriti lopova koji se pretvorio u kostur jer je jeo tvoju staru konzervu riba i rikno od botulizma. Bit ćeš osuđen na 10 godina stroge robije jer mu nisi dao frišku konzervu pa je jadnik umro...

Ustvari trebaš staviti viksu pod zaštitu zaštitarske tvrtke da ti nutra netko ne umre od hrane, od struje, od groma, od pretjeranog seksa, od starosti od droge, od alkohola.....od tuge...neka dečki svako malo provjere da li je lopov živ.

Jer ak nije sljeduje ti naš KZ po kome gosta moraš podojiti, podfutrati i podržati u svemu jer on NEMA a ti IMAŠ.

BEMTI PRIVATNO VLASNIŠTVO KAD GA NEMAŠ PRAVA BRANITI!
na žalost ovo je istina kako god zvučalo.... citiriam službenicu državnog odvjetništva iz Našica...." ali znate to vam je živa sirotinja"... moj odgovor " boli me spolovilo za njega nek krepa".....hmmm možda sam i zato na uvjetnoj

ovo sa konzervom nije opće loša ideja... zatrujte pršut i ostavite ga.... jedini problem nastaje ako baš krepa u viksi...

pa mi i nemamo samoobranu nego nužnu obranu i krajnju nuždu....problem je što se ne štiti privatno vlasništvo ni najmanje, ne štiti se nešto što je netko mukom i odricanjem stekao, sa ljubavi izgradio itd....
nužna obrana/krajnja nužda bi bila u slučaju lopova da ako ga vidite vi vikente, on počne bježat sa torbom vaših stvari i to je to....ako ga počenete ganjat i ulovite ga i u naguravanju on padne vi ste već možda prekoračili nužnu obranu.. a kamoli ja koji bi ga odstrelil ko zeca sa leđa bez upozorenja

Zadnje uređivanje magjar07 : 23.02.2014. at 20:26.
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 09:03   #45
Quote:
Marril kaže: Pogledaj post
Čovjek je samo branio svoje. Ako ideš nekoga pokrasti, trebaš imati na umu da ćeš možda i nastradati.
Ali nedozvoljenim sredstvima.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
U našem zakonu nema mjesta samo-obrani.
Zanimam me čiji smo to KZ prekopirali???
Samoodrrana je kad te netko napadne pa se braniš.

Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
. citiriam službenicu državnog odvjetništva iz Našica...." ali znate to vam je živa sirotinja"...
I uz sudsko tumalenje toga imamo što imamo.Neka onda ona da lovu sirotinji pa neće krasti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 10:15   #46
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Evo jedno hipotetsko pitanje... Imam vikendicu na moru u koju dođem 2-3 puta godišnje. Netko mi provali u nju i nešto mu se dogodi. Ne znam, lupi ga struja, padne mu nešto na glavu, aktivira neku eksplozivnu napravu, kako će se utvrditi da sam ja to napravio? Recimo u konkretnom slučaju teme, može me netko ne voliti, provaliti mi u viksu i postaviti mi zamku ali me lopov preduhitri. Na koji način će se dokazati da sam ja to tamo podmetnuo?
1. Zakon gravitacije kaže da sva tijela padaju prema središtu zemlje.

2. Električna instalacija može biti neispravna, zbilja ne mora biti sabotirana.

3. Eksplozivne naprave se ne mogu same postaviti i aktivirati.

Zadnje uređivanje JohnDoe-25 : 24.02.2014. at 10:20.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 11:35   #47
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A
Samoodrrana je kad te netko napadne pa se braniš.
Mislim prvenstveno na branjeni prostor koji je moj za kojeg plaćam porez i kojeg sam platila ili napravila vlastiti novcem. Ako unutra nemam pravo staviti 100889455739 otrovnih čavala da se seronja koji provaljuje krši zakon nabode onda nema prava na ništa osim na porez za budale jer IMAM a ne smijem braniti.

Brava je isto tako dio branjenog prostora - neka se zakonom ukine. Zašto da uznemiravamo lopove neka dođu po stvari bez pajsera.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 11:51   #48
Tako je, budala si, jer si ulagala svoje novce u svoju nekretninu, a mogla si lijepo rastepsti novce, a ono što ne možeš kupiti ukrasti kod nekog drugog, još bi bila zakonom zaštićena.

I ja mislim da bi trebalo donijeti zakon kojim se zabranjuje ugradnja brava, zašto da se lopovima otežava pljačka, a i samo vlasniku povećavaju materijalnu štetu. Također predlažem da se zakonom propiše kako se mora odmah pored ulaznih vrata staviti plan kuće na kojem mora biti označeno gdje su novci, zlato kako lopov ne bi morao gubiti vrijeme na traženje, a i stres je to, prvo provališ, a zatim još moraš i tražiti gdje je što.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 11:54   #49
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Tako je, budala si, jer si ulagala svoje novce u svoju nekretninu, a mogla si lijepo rastepsti novce, a ono što ne možeš kupiti ukrasti kod nekog drugog, još bi bila zakonom zaštićena.

I ja mislim da bi trebalo donijeti zakon kojim se zabranjuje ugradnja brava, zašto da se lopovima otežava pljačka, a i samo vlasniku povećavaju materijalnu štetu. Također predlažem da se zakonom propiše kako se mora odmah pored ulaznih vrata staviti plan kuće na kojem mora biti označeno gdje su novci, zlato kako lopov ne bi morao gubiti vrijeme na traženje, a i stres je to, prvo provališ, a zatim još moraš i tražiti gdje je što.


Imaš pravo bolje da sam po selu krala sad bi imala a ne bih se sa nekretninom zahebavala i svaki put imala sve manje.
Silly me!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:20   #50
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post


Imaš pravo bolje da sam po selu krala sad bi imala a ne bih se sa nekretninom zahebavala i svaki put imala sve manje.
Silly me!
Ak' si na selu vidi jel' ima netko električnog pastira. On je legalno sredstvo odvraćanja marve od odlaska u tuđe kuruze.
Detalje dogovoriš s nekim meštrom...
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 17:39   #51
Dobro je znati!

http://palermo.repubblica.it/cronaca/2012/03/15/foto/il_codice_dei_ladri_inciso_sui_citofoni_ecco_il_si gnificato_dei_simboli-31615901/1/

Ne znam dali je to samo u Italiji.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 01:39   #52
Nevalja link kompa, plus čisto sumnjam da ljudi ovdje baš znaju talijanski heh

Ma užas je po meni da čovjek nemože branit svoj posjed, šta meni kaki pizdun u gluvo doba noći uopce ima ulaz't u moje dvorisce a kamoli u kucu i da ga nesmijem onako dobro starješinski nalupat, a krv ti krvavu!
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 09:14   #53
Nužna obrana je ona obrana koja je prijeko potrebna da počinitelj od sebe ili drugoga odbije istodobni ili izravno predstojeći protupravni napad.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:00   #54
zakon štiti kriminalce. Ukoliko je tip koji je minirao prostor dobio 7 mjeseci zatvora, da je postavio okolo natpise "PAZI MINE" vjerojatno bi dobio 2-3 mjeseca. I to je bolje rješenje od konstantnih provala.

Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Evo jedno hipotetsko pitanje... Imam vikendicu na moru u koju dođem 2-3 puta godišnje. Netko mi provali u nju i nešto mu se dogodi. Ne znam, lupi ga struja, padne mu nešto na glavu, aktivira neku eksplozivnu napravu, kako će se utvrditi da sam ja to napravio? Recimo u konkretnom slučaju teme, može me netko ne voliti, provaliti mi u viksu i postaviti mi zamku ali me lopov preduhitri. Na koji način će se dokazati da sam ja to tamo podmetnuo?
Ovo je odlično rješenje, samo se pozoveš na neispravnu instalaciju
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:03   #55
U pravilu ne smiješ nanjeti štetu veću on nužne obrane (i ta nužna obrana ako imaš oružje je vrlo glupo definirana). Najpametnije ti je instalirati sustav tehničke zaštite koji bi uključivao perimetarsku zaštitu, protuprovalu i videonadzor. U slučaju alarma automatska dojava ti ide na mobitel a video možeš streamat na smartphone. Za manju kuću to je poprilična investicija.

Znam čovjeka, vlasnik zlatarnice provalili su mu u kuću u kojoj je zatekao provalnika. S obzirom da je vlasnik čovjek od 210 cm i 140 kg i izgleda prestrašno kad ga ugledaš, provalnik je prilikom bježanja skočio sa prvog kata kuće i pao na beton gdje se je ozljedio. Vlasnik kuće je provalniku doslovno polomio svaku kost u tijelu. Provalnik je negirao provalu već je tvrdio da se zatekao u dvoruštu vlasnika. Vlasnik je optužen za nanošenje teških tjelesnih ozljeda (skoro je ubio čovjeka) i odgulio je mislim 12 mjeseci u zatvoru. Takavi ti je zakon kod nas, dakle samo nužna obrana, sve ostalo koliko kod mislis da si u pravi si u krivu.

Da si u Americi lijepo bi zaljepio znak privatan posjed i kad ti netko prijeđe preko ograde upucao bi ga 20 metaka, kad bi pao na zemlju još bi upucao jedan šanžer da budeš siguran da je mrtav i bio bi pred zakonom čist.

Dakle mani se čorava posla, dobra tehnička zaštita, dobri susjedi i to ti je nažalost to.
anchicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:06   #56
Quote:
osa3 kaže: Pogledaj post
Nevalja link kompa, plus čisto sumnjam da ljudi ovdje baš znaju talijanski heh

Ma užas je po meni da čovjek nemože branit svoj posjed, šta meni kaki pizdun u gluvo doba noći uopce ima ulaz't u moje dvorisce a kamoli u kucu i da ga nesmijem onako dobro starješinski nalupat, a krv ti krvavu!
možeš... samo nemoj zvati policiju
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:08   #57
Quote:
osa3 kaže: Pogledaj post
Nevalja link kompa, plus čisto sumnjam da ljudi ovdje baš znaju talijanski heh

Ma užas je po meni da čovjek nemože branit svoj posjed, šta meni kaki pizdun u gluvo doba noći uopce ima ulaz't u moje dvorisce a kamoli u kucu i da ga nesmijem onako dobro starješinski nalupat, a krv ti krvavu!
Vjerujem da u Isttri i Dalmaciji dosta ljdi zna talijanski.
Ima dosta takvih članaka u talijanskim medijima jer je njima voda došla do grla pa im se fućka za političku korektnost i otvoreno pišu tko su pljčkaši i objavljuju policijske snimke privedenih.
To su u stvari šire ispred svakog gumba za portafon dali se nečiji stan isplati opljačkati ili ne.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 11:34   #58
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
Ovo je odlično rješenje, samo se pozoveš na neispravnu instalaciju
Postoji ekipa koja će utvrdit kakva je to neispravna instalacija.Pozivanje je mačak u vreći.

Quote:
anchicha kaže: Pogledaj post
Da si u Americi lijepo bi zaljepio znak privatan posjed i
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mislim prvenstveno na branjeni prostor koji je moj za kojeg plaćam porez i kojeg sam platila ili napravila vlastiti novcem.
Gore ti je napisan sistem koji se u RH ne provodi.Baš se pitam zašto
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 12:01   #59
Da, postoji ekipa koja će utvrditi je li instalacija neispravna, ali bolje da tu ljudima ne dajem ideje što je neispravna instalacija i kako odjednom postane ispravna...

Na kraju ispadne da je najbolja zaštita natpis na ogradi vikendice: "U slučaju provale, policija neće biti pozvana", pa nek potencijalni lopov misli što je pjesnik (vlasnik) time htio reći?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 12:15   #60
Daj im rješenje instalacija
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.