Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2014., 00:57   #21
:top:

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Stavio si odličan link! Šteta što opet ama baš ništa ne razumiješ, u prvom redu da si sam opet skočio s tornja u vlastita usta.

Dakle, sada kad smo vidjeli kako se datiraju okamine dinosaura, i da se radi o 65 miliona godina i ranije, kakve to točno veze ima sa nebulozom da je čovjek živio sa dinosaurima, i sa Kremenkovom datacijom događaja zadnje tisućljeće-dva?


Inače, u povijesti se i astronomski događaji uzimaju kao odrednice za datiranje, i to s velikom preciznošću i pouzdanošću, obzirom da je gibanje nebeskih tijela jedan od najpreciznijih prirodnih satova.

Tako je, recimo, u više zapisa u Europi, arapskom svijetu, Kini, Japanu, čak i na zidnim slikarijama američkih Indijanaca, po lokalnim kalendarima zabilježeno da je u zviježđu Blizanci (ofkors, to je samo europski naziv) primijećena nova zvijezda (na čijem mjestu astronomi danas vide maglicu Rak)(ni ne sumnjam da ti to nešto predstavlja).
Po muslimanskom računanju tada je bila 446.godina, koja odgovara kršćanskoj 1054.
I vid´ vraga, zvjezdoznanci diljem Europe su baš te godine isto primijetili novu zvijezdu u zvježđu Blizanci. Kao i Kinezi, Japanci (a bogami nacrtali ju i Indijanci i usmeno prenijeli australski Aboridžini).

U 1054. su kroničari zabilježili mnoge događaje, između ostalog i crkveni raskol između katolika i pravoslavaca.

Što kaže Kremenko; kada je bio crkveni raskol, jel u 17.stoljeću?

Po njemu je netočna ne samo astronomska metoda (koja nikako ne može biti pogrešna), nego i dendrokronološka, paleografska, palinološka, radiokarbonska, termoluminiscentna, numizmatička, i ne znam koje se još sve primjenjuju...

a stvarno


Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
"Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu. "

Upravo ovo je srz mnogih na ovom forumu !
Ne zelim ih imenovati jer oni "znaju" !
A stvarno si šupalj ko frula, i jedino što struji kroz tebe su citati.

Zadnje uređivanje haram : 04.06.2014. at 01:20.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 01:15   #22
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
danas živimo s ovima...no da li je čovjek živio s triceratopsom?
Je, pa vidio si Rahana...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:51   #23
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Dinosauri i ljudi su istovremeno živjeli na Zemlji?
Istina. Moze lock odma'.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:54   #24
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
danas živimo s ovima...no da li je čovjek živio s triceratopsom?
tog cuda ima samo na Komodu
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 23:13   #25
Thumbs up

"Da li ste čuli za brodske halke na području Bosne i Hercegovine? Veliki metalni obruči koji su služili za vezivanje brodova u pristaništima za vrijeme velikog, legendarnog Panonskog mora, danas su nepoznanica. Da li su nestale usljed dugogodišnjeg uticaja majke prirode ili od ljudske ruke i kolekcionara koji ovakve historijske tvorevine visoko cijene i pohlepno čuvaju? Možda su one ipak tu, smještene na najviše, najudaljenije i nepristupačne planinske vrhove, obrasle divljom i neprobojnom vegetacijom? Teško je reći. Zasad, jedino što imamo kao dokaz njihova postojanja su pripovijetke i predanja."

"Računa se da je Panonsko more, u širem smislu, nastalo prije otprilike 30 miliona godina, a iščezlo prije više od 600.000 godina.Panonsko more je ostavilo dragocijene naslage u vidu nafte, mrkog uglja, lignita, zemnog gasa i kamene soli. Sada dolazimo do pitanja da li su, i na kojim mjestima ostali tragovi njegova prisustva?"

Koliko smo ono stari ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 00:00   #26
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
"Da li ste čuli za brodske halke na području Bosne i Hercegovine? Veliki metalni obruči koji su služili za vezivanje brodova u pristaništima za vrijeme velikog, legendarnog Panonskog mora, danas su nepoznanica. Da li su nestale usljed dugogodišnjeg uticaja majke prirode ili od ljudske ruke i kolekcionara koji ovakve historijske tvorevine visoko cijene i pohlepno čuvaju? Možda su one ipak tu, smještene na najviše, najudaljenije i nepristupačne planinske vrhove, obrasle divljom i neprobojnom vegetacijom? Teško je reći. Zasad, jedino što imamo kao dokaz njihova postojanja su pripovijetke i predanja."

"Računa se da je Panonsko more, u širem smislu, nastalo prije otprilike 30 miliona godina, a iščezlo prije više od 600.000 godina.Panonsko more je ostavilo dragocijene naslage u vidu nafte, mrkog uglja, lignita, zemnog gasa i kamene soli. Sada dolazimo do pitanja da li su, i na kojim mjestima ostali tragovi njegova prisustva?"

Koliko smo ono stari ?
Panonsko more je nestalo prije 5milijuna godina, a mi smo stari oko 200.000 godina, nema na cemu Alke mozda i postoje ali sigurno nisu sluzile za vezivanje brodova, nego mozda za obaranje balvana i vucu istih ili nesto slicno.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 01:31   #27
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
"Da li ste čuli za brodske halke na području Bosne i Hercegovine? Veliki metalni obruči koji su služili za vezivanje brodova u pristaništima za vrijeme velikog, legendarnog Panonskog mora, danas su nepoznanica. Da li su nestale usljed dugogodišnjeg uticaja majke prirode ili od ljudske ruke i kolekcionara koji ovakve historijske tvorevine visoko cijene i pohlepno čuvaju? Možda su one ipak tu, smještene na najviše, najudaljenije i nepristupačne planinske vrhove, obrasle divljom i neprobojnom vegetacijom? Teško je reći. Zasad, jedino što imamo kao dokaz njihova postojanja su pripovijetke i predanja."

"Računa se da je Panonsko more, u širem smislu, nastalo prije otprilike 30 miliona godina, a iščezlo prije više od 600.000 godina.Panonsko more je ostavilo dragocijene naslage u vidu nafte, mrkog uglja, lignita, zemnog gasa i kamene soli. Sada dolazimo do pitanja da li su, i na kojim mjestima ostali tragovi njegova prisustva?"
Pa ja ću poludit
"A možda su u šumi!"


Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Koliko smo ono stari ?
Ti si sigurno od jučer.

Lunčeko naše, koje je godine, po Kremenku, bio crkveni raskol?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:38   #28
Crkveni raskol: 1054. g.
loles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 23:02   #29
Ja mislim da jesmo živjeli sa dinosaurima.
loles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 15:48   #30
Govori za sebe, ja nisam durica:
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:05   #31
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Panonsko more je nestalo prije 5milijuna godina, a mi smo stari oko 200.000 godina, nema na cemu Alke mozda i postoje ali sigurno nisu sluzile za vezivanje brodova, nego mozda za obaranje balvana i vucu istih ili nesto slicno.
Ne baš sasvim točno. Ostatak (mali i ne više slani) Panonskog mora i danas postoji, velik je i blatan. Zove se Balaton. U njemu (u mulju) postoji cijeli slijed organizama koji su živjeli kroz prošlost. Da ne bi sad odmah skočili neki, mislim na ostatke polena i slične.
Alke..o da, s obzirom da su naša brda stara petnaestak i više milijuna godina, sigurno bi se željezne alke zadržale. Jer pravog slanog mora ovdje nema još od prije 10mil godina.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 17:10   #32
Pokazatelji da su ljudi i sauriji živjeli zajedno - postoje. Tragovio jednih i drugih nađeni su u istom geološkom sloju na 2 međusobno udaljena mjesta: u Texasu i u Kazahstanu.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:34   #33
Ajde mi molim te pokaži sliku tog sloja.
Jedino na način da čovjek ugazi u mekani atmosferilijama otvoreni sloj s ostacima dinosaura, drugačije nikako.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:01   #34
Slike sam vidio, bile su izišle u međunarodnom časopisu Ancient Skies, 80-ih. Možda ih je dosad netko stavio i na net. A mogu jedino nastati upravo kako si i rekao, zato sam ih spomenuo.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:14   #35
I ja sam vidijo u međunarodnom časopisu Bible-babble, u članku pod naslovom The Paluxy Hoax!
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 07:18   #36
Thumbs up

Dinosauri su posjedovali sposobnost iscjeljivanja !

Kako bi ispitali pukotine, lomove i prekide u kostima 150 milijuna starog dinosaura, znanstvenici su koristili svjetlost snažniju od 10 milijardi sunaca. Kažu da njihov revolucionarni rad pruža novu perspektivu na proces iscjeljenja koji se odvijao dok su te životinje još bile žive.

Ova nova otkrića ukazuju na to da je ovaj drevni predator mogao podnijeti masivnu traumu što pokazuje da su se dinosauri oporavljali na način kao što to mogu gmazovi, a ne na način kao što se to događa kod ptica uz koje se oni genetski više vežu. Kosti dinosaura ponekad uključuju dokaze o tome da su puknule i zacijelile tijekom života. Takvi dokazi također pružaju uvid i u jačinu nasilja koje su dinosauri doživljavali, ali pokazuju i da je njihovo iscjeljenje teklo drugačije.

„Mogućnost mapiranja bioloških procesa koji omogućuju iscjeljivanje nam omogućava sjajan uvid u fiziologiju i metabolizam životinja. Ako bismo ovu tehniku proširili na fosilne zapise, mogli bismo dobiti novi uvid u mnoge skupine kralježnjaka, ne samo dinosaura,“ rekao je autor studije Phillip Manning, paleontolog i direktor Interdisciplinarnog centra za davni život na Sveučilištu Manchester u Engleskoj. On je, zajedno s kolegama, i uz korištenje rendgenskih zraka dobivenih iz Dijamantnog izvora svjetlosti u Engleskoj i Stanfordskog sinkrotonskog radijacijskog izvora svjetlosti u Kaliforniji izvršio ispitivanje kosti iz nožnog prsta divovskog dinosaura mesoždera, allosaurusa fragilisa.

Dr. Manning je dodao: „Uz korištenje sinkrotonskog snimanja mi smo uspjeli otkriti zapanjujuće razrjeđene tragove kemijskih procesa koji otkrivaju ne samo razlike između normalne i zacijeljene kosti nego i način na koji je oštećena kost zacijelila. Čini se da su dinosauri evolucijom stvorili sjajan paket obrambenih mehanizama koji su pomogli pri regulaciji i oporavku od ozljeda. Sposobnost dijagnosticiranja takvih procesa nekih 150 milijuna godina kasnije može baciti novo svjetlo na to kako se može koristiti jurska kemija u 21. stoljeću.“

Kosti ne formiraju ožiljak na tkivu kao što bi to, primjerice, učinila ogrebotina na koži pa tijelo mora u potpunosti reformirati nove kosti slijedeći jednake faze koje su se javljale i pri prvobitnom rastu kostura. „Kemija života ostavlja tragove diljem naših tijela tijekom života, a to nam može pomoći pri postavljanju dijagnoze, tretiranju i izlječenju mnoštva suvremenih bolesti. Nevjerojatno je da je ista kemija koja pokreće zacjeljivanje kostiju kod ljudi naizgled slijedila sličan put i kod dinosaura,“ dodaje dr. Manning. „Činjenica da se informacija o tome kako funkcionira naš vlastiti kostur može istražiti korištenjem 150 milijuna starog dinosaura samo pokazuje koliko isprepletena može biti znanost.“
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 00:50   #37
Takoje. LUN! Današnji iscjelitelji potječu od dinosaura!
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 15:29   #38
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Takoje. LUN! Današnji iscjelitelji potječu od dinosaura!
Onaj gore tekst opisuje "znanost"!

Posto sam ja objavio taj tekst to automatski ne valja ili ?

Prekini sa konstantnim trolanjem na svim topicima!!!
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 15:45   #39
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
I ja sam vidijo u međunarodnom časopisu Bible-babble, u članku pod naslovom The Paluxy Hoax!
Mišljenja o Palauxy riveru su podijeljena. To priznaje čak i Wikipedija, iako jasno navija protiv ljudskih otisaka. Za Kazahstan je malo teže pronaći, a Ancient Skies nema taj tekst u arhivi (tek je rade, čini se) ali kad nađem staviti ću ga pa da se vidi. To je svojedobno potvrdila njihova Akademija.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 19:33   #40
kolko ja znam, dinosauri su uz primate jedina bića dosad koja su razvila bipednost i oslobodila prednje udove za manipulaciju - što se uzima kao ključ za razvoj ineligencije.

Čak bi pretpostavio da su velociraptori i sl. grabežljivci s kraja razdoblja dinosaura već po inteligenciji (a recimo npr. vrane -dikrektni potomci dinosaura - se danas smatraju jednim od najinteligentnijih bića na zemlji - velociraptoidi vj. nisu bili ništa gluplji jer su ptice deevoluirale korištenjem prednjih udova za let umj. za manipulaciju) , po toplokrvnosti i po bipednosti već vrlo blizu austraolpitekoidima i sl. primatima iz kojih se ravzio čovjek.

Dakle možda je postojala i dinosaurska Atlantida - ako su dinosauri vladali recimo 100 mil. godina, a napredni inteligentni dinosauri oko 1, to je statistički 1% nalaza dinosaurskih fosila - možda samo još nismo naletili na njih, možda su i fizički bili manji građom i teže su se očuvali, ili su se možda uništili u nukl.ratu ...
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 28.11.2014. at 19:44.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.