Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2016., 19:25   #981
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Može biti, u tvom slučaju. Ako se dobro sjećam, vi niste imali zajedničke djece.
Ma ne priča se o sramoti, bar ja ne isčitavam da je to problem.
Nismo.
No ljudi s djecom se rastaju također. Nemojte raditi od rastave bauk jer samim time možete dodatno splašit drugu stranu koja se ionako možda nećka.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:28   #982
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Nismo.
No ljudi s djecom se rastaju također. Nemojte raditi od rastave bauk jer samim time možete dodatno splašit drugu stranu koja se ionako možda nećka.
Da, rastaju se. Samo procedura nije tako jednostavna. Moja prijateljica upravo prolazi kroz rastavu - dvoje djece...
Nipošto ne želim prestrašiti nikoga; u ovom slučaju mi se to čini vrlo razumnim potezom, zapravo, neophodnim. Ali to je njezin život i njezina odluka. Kojom kroji život sebi i svojoj djeci. Nije to lako prihvatiti.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:35   #983
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nisu li sve šupendare ujedno i zlostavljane osobe? Makar su neki tek naknadno postali toga svjesni.
Nisu Ja se ne smatram niti izmanipuliranim, niti zlostavljanim, a upućeniji me nazvaše šupendarom. Doduše, moju priču nećete čuti
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:39   #984
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Nisu Ja se ne smatram niti izmanipuliranim, niti zlostavljanim, a upućeniji me nazvaše šupendarom. Doduše, moju priču nećete čuti
Ovoga sam se naknadno sjetila, hvala što si me podsjetio. Da, jedno je nazvati stvari (konkretno, zlostavljane) svojim imenom, ali nije baš ni neka sreća objašnjavati ljudima tko su i što su i praviti od njih žrtve iako se možda tako ne osjećaju.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:43   #985
Quote:
Marijanne kaže: Pogledaj post
Jesam li supendara ako nemam prijateljice? Naime, ni jedna ne valja... jedna je kurva, druga se ruzno prema muzu odnosi, treca previse izlazi, cetvrta mu je jednostavno glupa...
..................................ako krijem brzinske kave DOMA kod tih istih prijateljica, jer se ne zelim svadjati...
..................................ako se moram dva tjedna svadjati za jednu kavu i na kraju ne odem jer jelte, dopizdilo mi se svadjati, ne zelim to, zelim mir doma, da je Najdrazi sretan i zadovoljan...
.................................. ako su moji starci glupi i zatucani i trebamo samo kod njegovih u posjetu ici, jer on se ozenio, nije se udao...
..................................ako se moram kriti kad ugledam radnog kolegu na drugoj strani ulice jer ne zelim satima da objasnjavam tko je taj lik i otkud ga znam, da nemam nista s njim, iz vidjenja ga znam jer radimoi skupa...
.................................. ako bilo kakva minica, haljinica ili u Tom smislu pokazivanje tijela vodi ka mrznji i gadjenju u njegovim ocima, iako s njim idem? Uvijek s njim... uvjek sam razmisljala da svaki muskarac treba biti ponosan na svoju suprugu ako je lijepa i zgodna i lijepo i sa stilom obucena, muskarac si treba misliti "pogledajte ju slobodno, ali ona je samo moja"


Jesam li supendara sto sam vec 12 godina s takvim covjekom a izlaza ne vidim?
Prava si šupendara. Nažalost!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:52   #986
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
A tko je kriv po tvom mišljenju? Jednom riječju ili dvije bez eseja kojim nećeš niš reći. 12 godina lošeg braka.

Kriv je ili ona ili on ili oboje ili zvijezde koje su ih spojile zajedno. Jel postoji još neka druga mogućnost? Ako izabereš treću varijantu onda si izabrala onu u kojoj i ona ima dio odgovornosti. I mislim da nema niš loše u tome da joj se to kaže.
Uopće nije poanta što je ili tko je kriv. Ali ako baš moram, kriv je uvijek zlostavljač. Čak i ako zlostavljanje traje 30 godina, kriv je onaj koji zlostavlja. KRIVA sigurno nije žrtva.
Žrtva snosi odgovornost za stanje u kojem se nalazi, jer smo svi sami odgovorni za vlastite živote. Ali kriva za to stanje nije.

Reći ženi koja osvještava svoj problem "ah, pa sama si si kriva što ti je tako kako ti je" nije nimalo produktivno i ničemu ne vodi. Svatko u takvoj situaciji je i sam svjestan da je nešto u nekom trenutku trebao napraviti drugačije. Prebacivanje krivnje na žrtvu i isticanje toga da si je sama kriva može samo dodatno narušiti nikakvo samopouzdanje i otežati prekid takvog odnosa.

Provela sam 6 godina u jako lošoj vezi, moja mama evo gura kojih 35 u još lošijem braku, strina mi je odgulila oko 20 godina pa se razvela, baka je imala sreće pa je muža pokopala relativno rano... Jako dobro znam kakva je dinamika takvih odnosa i kakvo je psihičko stanje obje strane. I ne, nije si žrtva "sama kriva".

Meni nimalo ne smeta Rodjin prvi post - rekao joj je "popričaj s mužem, ako ne ide, razvedi se" - to je čist fajn savjet, jer nije da joj nešto drugo preostaje. Ali postovi nakon toga su mu stvarno van pameti.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ako ti netko kaze tako nesto, nije to optuzivanje
Pa sam je napisao "optužujem ju" - doslovno tim riječima.

Zašto uopće izvlačiti takva pitanja i optužbe/osvješćivanja - na koji način će nekome pomoći rečenica "optužujem te što si čekala 12 godina! Znaš li ti što je 12 godina, ne 1-2 nego 12??? Eeeej!!"
Ne, ne zna ona što je 12 godina
justwannatalk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:10   #987
Quote:
justwannatalk kaže: Pogledaj post
Uopće nije poanta što je ili tko je kriv. Ali ako baš moram, kriv je uvijek zlostavljač. Čak i ako zlostavljanje traje 30 godina, kriv je onaj koji zlostavlja. KRIVA sigurno nije žrtva.
Žrtva snosi odgovornost za stanje u kojem se nalazi, jer smo svi sami odgovorni za vlastite živote. Ali kriva za to stanje nije.
Šija-vrat. Ok, odgovorna je za svoje ostajanje u tom braku.
Zvuči bolje. Baš me zanima da li je pomoglo?



Quote:
Pa sam je napisao "optužujem ju" - doslovno tim riječima.

Zašto uopće izvlačiti takva pitanja i optužbe/osvješćivanja - na koji način će nekome pomoći rečenica "optužujem te što si čekala 12 godina! Znaš li ti što je 12 godina, ne 1-2 nego 12??? Eeeej!!"
Ne, ne zna ona što je 12 godina
Napisao je...

Quote:
Ne optuzujem ja nju za nista s obzirom da je u ovoj prici on kriv! Ali je optuzujem da je to trebala i morala rijesiti davno prije!
...što je nešto slično onome što si i ti navela gore. Kriv je zlostavljač za zlostavljanje ali žrtva je odgovorna za svoj život.

Iako meni je to i dalje šija-vrat pitanje. Za one kojima su nijanse bitne postoje i drugi podforumi. Ili pomoć od strane stručnjaka. A to nismo ni Rodja ni ja ni ti (neovisno o vlastitom iskustvu). Zanimljivo kako se skoro nitko nije obratio ženi koja je u lošem braku nego su svi pravednički skočili na forumaša koji joj je htio pomoći. Poštedite nas. Nit pomažete toj ženi a i kvarite uživanje u inače zabavnoj temi.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:12   #988
justwannatalk
kako ja to vidim, ideja je otprilike da se nekome pomogne shvatiti da je svaki trenutak za otici iz necega loseg - dobar
i svaki je bolji od onog sljedeceg u vremenu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:16   #989
Pa nije ovo tema gdje se daju savjeti mudri pobogu! Ovo je tema gdje guštamo u šupendarskim pričama!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:22   #990
Pa baš to. Isto je bilo prije nekog vremena, lik je iznio svoju priči i izazvao je takav pravednički bijes opisom dogodovština sa bivšom da je trebalo valjda desetak stranica uvreda njemu da se tema vrati na temu.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:52   #991
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Da, rastaju se. Samo procedura nije tako jednostavna. Moja prijateljica upravo prolazi kroz rastavu - dvoje djece...
Nipošto ne želim prestrašiti nikoga; u ovom slučaju mi se to čini vrlo razumnim potezom, zapravo, neophodnim. Ali to je njezin život i njezina odluka. Kojom kroji život sebi i svojoj djeci. Nije to lako prihvatiti.
Samo sam htjela reći da na stranu (ne)kompliciranost - to se može. Ljudi prežive svakakve oblike razvoda, može se.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:02   #992
ovak ljudi...

istina, fulala sam temu, trebala sam negdje drugo savjet trazit ili tak... nije ni vazno, hocu neke stvari da objasnim

da, znam koliko je 12 godina, nekome malo a nekome cijela vjecnost.

bila sam dobrih 9 godina (prvih 9 ) u nekom svom svijetu, nisam razumjela i nisam ni pokusavala razumiti da njegov odnos prema meni nije normalan, isla sam na tu njegovu familijarnost i na to da mozemo biti sretni, ma presretni samo ako ja sutim i ne govorim nista i ne bunim se... jer je uvjek moja krivica kad se svadjamo, zato Marijanne suti i sve ce bit ok...

druga stvar: ova tema me je prije 3 godine osvjestila, (da, citam supendare vec 3 godine, samo citam) dala me na razmisljanje, pocela sam namjerno da izazivam "svadju" odnosno da iznosim svoje zelje jer, pobogu zajedno zivimo, imamo dvoje djece, valjda se i mene nesto pita, valjda ja Imam neka prava.

dalje: momentalno vagam izmedju MOJE SRECE i SRECE MOJE DJECE
on je savrsen otac, na djecu nikada nije povisio ton, nikada nije rekao da mu je nesto mrsko ili tesko, uvijek je bio spreman i 3-4 puta nocu ustati, i nahraniti i presvuci... ma apsolutno sve sto se djece tice, nikada mu nista nije mrsko, sve radi sa veseljem i od dragosti... s druge strane, ja sam presretna kad on nije Doma, slusam muziku, plesem, pjevam, vesela sam... a njegov dolazak znaci i grc u zeludcu jer se bojim da cu opet nesto porgesno reci ili uraditi sto ce rezultirati njegovim ubilackim pogledom, navecer pametovanjem i nabrajanjem sto ja sve pogresno radim i sto trebam radit da se "popravim"

e sad, bojim se, bojim se da bi psihicki mogla djeci stetiti time sto bi se rastala, zato vagam, moja sreca ili sreca moje djece...


izvinjavam se na dugom postu, fulala sam temu ali ipak htjela objasnit zasto i kako...

hvala svima na savjetima i podrsci
Marijanne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:08   #993
marijanne, svatko u neko doba dode do tocke u kojoj si neke stvari mora osvijestiti, bez obzira koliko je inace svjestan na nekom drugom nivou
jedno od pitanja koje se postavlja je i je li tvoj suprug svjestan kako otrovni utjecaj ima na tebe??
mozda bi koristilo da njemu objasnis sto ti radi i kako se radi toga osjecas
ne bi me previse zacudilo da se on nade iznenaden, jer je mislio da ti pomaze
jebi ga, mi ljudi smo nekad prilicno blentava stvorenja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:13   #994
Samo da nadodam materijala za vaganje:

Kad ti djeca odrastu, bi li voljela da ti sin bude poput oca, da od svoje cure ocekuje da suti i njega slusa? Ako imas kci, bi li voljela da si ona nadje nekoga pored koga ce joj najpametnije biti da suti?

Jesi li sigurna da ce tvoja djeca razumjeti tvoju sutnju kao zrtvu za njihovu srecu, a ne kao cin majke koja nije zastitila ni sebe ni njih od nasilnika, koja je presucivanjem odobravala maltretiranje?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:15   #995
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
marijanne, svatko u neko doba dode do tocke u kojoj si neke stvari mora osvijestiti, bez obzira koliko je inace svjestan na nekom drugom nivou
jedno od pitanja koje se postavlja je i je li tvoj suprug svjestan kako otrovni utjecaj ima na tebe??
mozda bi koristilo da njemu objasnis sto ti radi i kako se radi toga osjecas
ne bi me previse zacudilo da se on nade iznenaden, jer je mislio da ti pomaze
jebi ga, mi ljudi smo nekad prilicno blentava stvorenja
On je momentalno samo svjestan cinjenice da sam ja nezadovoljna a on mi sve daje. Daje mi u Tom smislu da on radi, zaradjiva, pomaze oko djece... a ja, kao sto sam vec rekla, ja sam nezadovoljna kucka koja hoce provod i izlaske, ja to zelim ali S NJIM (ili sam zeljela, ne znam ni sama vise)... vjeruj mi, zvakali smo temu milijun puta, on ostaje pri svome da je u MENI Problem, ja da sutim nebi bilo nikakvih problema....
Marijanne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:17   #996
bojim se da on zna točno što joj radi,
obrasci su prilično slični,
meni je starija kćer tek nedavno priznala
da joj je nedugo prije nego smo otišle rekao
da kad mene smjesti na psihijatriju ona na redu..
no s obzirom da život piše svoje scenarije..
tamo je završio on
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:18   #997
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Samo da nadodam materijala za vaganje:

Kad ti djeca odrastu, bi li voljela da ti sin bude poput oca, da od svoje cure ocekuje da suti i njega slusa? Ako imas kci, bi li voljela da si ona nadje nekoga pored koga ce joj najpametnije biti da suti?

Jesi li sigurna da ce tvoja djeca razumjeti tvoju sutnju kao zrtvu za njihovu srecu, a ne kao cin majke koja nije zastitila ni sebe ni njih od nasilnika, koja je presucivanjem odobravala maltretiranje?
Imam i jedno i drugo
Marijanne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:20   #998
Quote:
Marijanne kaže: Pogledaj post
Imam i jedno i drugo
misli barem na njih,
vjeruj mi spasit ćeš si život
i lupati po glavi što ranije nisi odlučila
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:24   #999
Quote:
Marijanne kaže: Pogledaj post
Imam i jedno i drugo
Ono moje molim te shvati kao pitanja, jer ja ne znam ni kakav je on otac ni sto ce tvoja djeca misliti. To mozda ne mozes znati ni ti, ja jos manje.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:24   #1000
Oprosti, Marijanne, stvarno mi je teško zamisliti obitelj u kojem se jedna odrasla osoba prema drugoj odnosi kao što se suprug odnosi prema tebi a da to na djecu ne utječe nikako. Iako nije prema njima nasilan i iako je možda stvarno brižan otac, to kako se odnosi prema tebi djeca vjerojatno vide i čuju i osjete i, još gore, uče.
Obitelj je ona prva točka u kojoj učimo o svijetu oko sebe, u kojoj gledamo kako stvari trebaju izgledati i kako je svijet postavljen, skupa s ljudima i njihovim odnosima, gdje učimo što je dobro a što loše.

Sjećaš se Smogovaca? Ima jedna scena iz neke od prvih sezona u kojoj se mali Dado i mala Marina dogovore da će se "igrati mame i tate", na što ona njega iz sve snage odalami. Naime, tako to rade njezini mama i tata, to je njoj obitelj, tako se to kod njih radi. Ta scena mi je godinama bila urnebesno slatka i simpatična, ali zapravo odlično ilustrira ono što se u svakoj obitelji događa i kako klinci uče što je "normalno".

Zapravo se ponavljam za Wayfaring, ali eto, food for thought.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.