Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2019., 11:14   #1
Upravitelj prijevoza polaganje ispita

Pozdrav, zanima me ako je netko polagao ovaj ispit, da mi kaze otprilike koja pitanja ce biti u ispitu. Ja imam kupljenu knjigu u kojoj su mali million pitanja i odgovora pa nije lako sve upamtiti u manje od mjesec dana, zato ako netko ima da moze pomoci bilo bi mi drago. Hvala

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
senci85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 14:24   #2
Pozdrav!
I ja ću na ovaj rok. I nemam pojma šta me čeka, na što se koncentrirati više, na što manje. Jedino kažu da je onaj računski dio jako bitan. Samo što me taj dio nekako najmanje brine, veći problem mi je onaj teorijski...
ds00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2020., 11:51   #3
Pozdrav,
Vidim da je tema nova a opcenito nema bas nigdje informacija na netu kako izgleda ispit ili ja mozda nisam dovoljno dobro trazio 😀
Da li ste bili na ispitu? Kakva su iskustva?

Unaprijed hvala
Markonzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 20:06   #4
Ispit izgleda isto kao što je katalog pitanja i odgovora. Potrebno je učiti po tome i prolazi se. Pitanja su nasumice iz tog kataloga a možeš odgovarati i tvojim riječima (nije potrebno citirati zakone napamet).
Nemoj ga olako shvatiti ali nemoj ni pretjerano paničariti. Podjeli si gradivo iz kataloga i čitkaj svaki dan pomalo.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 22:55   #5
A sto se zadataka tice da li se smiju imati formule ili ih se mora nauciti napamet?
Markonzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 00:16   #6
Quote:
Markonzg kaže: Pogledaj post
A sto se zadataka tice da li se smiju imati formule ili ih se mora nauciti napamet?
Formule su ti napisane na zadatku. Ako se dobro sjećam oni navedu sve moguće formule pa je na tebi da pronađeš onu koja ti treba i ubaciš brojke.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 12:15   #7
Puno ti hvala na informacijama
Markonzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2020., 20:39   #8
Quote:
Markonzg kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na informacijama
Nema na čemu.
Inače, nevjerojatno za državnu službu, ali tete iz HGK koje se bave tim ispitom su jako drage i rado budu od pomoći, pa u slučaju pitanja možeš slobodno njima poslati mail.

I još jedan savjet, ja sam polagao samo za teret jer mi je to bilo potrebno tada, ali cijena ti je ista i možeš si otvoriti više šansi ako polažeš i za putnike istovremeno uz ne pretjerano gradiva više pa razmisli još i o tome.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2020., 18:18   #9
Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.
Inače, nevjerojatno za državnu službu, ali tete iz HGK koje se bave tim ispitom su jako drage i rado budu od pomoći, pa u slučaju pitanja možeš slobodno njima poslati mail.

I još jedan savjet, ja sam polagao samo za teret jer mi je to bilo potrebno tada, ali cijena ti je ista i možeš si otvoriti više šansi ako polažeš i za putnike istovremeno uz ne pretjerano gradiva više pa razmisli još i o tome.

Pa ubiti mi je sad sve vise manje jasno..zanimalo me da li je pro forme ili se mora uciti i ako mora da li se mora bas sve od rijeci do rijeci uciti ili se moze svojim rijecima odgovarati..i za zadatke da li se dobiju formula ili ih se mora znati napamet..a odgovorio si mi na sva pitanja pa ne moram gnjaviti tete u hgk da im nedaj Boze zadam dodatnog posla hehe

Da da prijavio sam i za putnike i za terete nek se nade
Markonzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2020., 22:53   #10
Quote:
senci85 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me ako je netko polagao ovaj ispit, da mi kaze otprilike koja pitanja ce biti u ispitu. Ja imam kupljenu knjigu u kojoj su mali million pitanja i odgovora pa nije lako sve upamtiti u manje od mjesec dana, zato ako netko ima da moze pomoci bilo bi mi drago. Hvala

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Gdje si uzeo tu knjigu? Znam da se može dobiti kad platiš onih 1500 kn za polaganje ali prvo želim učit pa tek onda polagat.
DollyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2020., 13:18   #11
Upravitelj prijevoza

Pozdrav,
ima li itko tko je ove godine polagao ispit za upravitelja prijevoza-putnicki dio?
Ako ima,moze li neke informacije o pitanjima i savjet jer znam da se knjiga mijenjala za ovu godinu.
Hvala
barka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2023., 17:46   #12
Ispit

Večer,ima li netko da je polagao ovaj ispit u zadnjih godinu dana? Da li je prolazno ako se iščitava ova skripta? Stvarno ima pitanja 'ajme majko '. Kao netko tko je skroz antibubanje tip,ovo mi je noćna mora 🤪
Onaj osjećaj kad ti apsolutno ništa ne ulazi u glavu od dosadne tematike.....
KaLuPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2023., 17:59   #13
Ja sam ga polagano prije 2 god. Tko god je završio barem 4godisnju srednju školu ne bi trebalo bit teško. Mislim da je onda prolaznost bila cca 75 posto.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2023., 20:35   #14
Talking

Evo čisto mali update na temu,ako kome bude trebalo...
Polagala sam prije 15tak dana,samo za prijevoz putnika. Za ispit stvarno treba naučiti,piše se 3h(realno-ne treba vam toliko,ako znate,gotovi ste za cca 45 min). Prvi dio je opći-i treba imati 60%,drugi dio je onaj posebni i isto treba imati 60%.Bilo nas je 30tak u prostoriji,neki su polagali samo za putnike,neki za teret,neki za oboje. Nije se moglo prepisati ništa(barem ne na ovom roku na kojem sam bila), rezultate znate isti dan. Koliko sam skužila iz priča ekipe prije ispita -bioo je ljudi kojima je to bio drugi/treći put da izlaze.
Kao netko koga apsolutno ne zanima knjigovodstvo,taj dio mi je bio 'najteži' za naučiti. Trebalo mi je mjesec dana svakodnevnog učenja po sat-dva,i opet te stvari jednostavno nisu ulazile u glavu sreća,nije ih puno bilo na ispitu.
Ispit stvarno pokriva skriptu,ima pitanja na zaokruživanje,ima da se reče svojim riječima(znači ne mora od riječi do riječi kao u skriptu).
Sretno i nadam se da sam malo pomogla
KaLuPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2023., 09:53   #15
Posto nisam mogao pronaci puno informacija o polaganju za upravitelja prijevoza prije nego li sam isao na ispit, napisat cu svoje iskustvo i par informacija o svom polaganju za upravitelja prijevoza. Polozio sam 5.5.2023. i za pripremu sam procitao knjigu dva puta s obzirom na predznanje u voznji autobusa zadnjih godina. Formule/racunanje sam prosao 2 puta dan prije ispita i uspio sam poloziti sa 86 posto tocnih odgovora. Na ispitu (samo za putnike) bilo je 64 pitanja. Opći i posebi dio se mora poloziti sa minimalno 50% tocnih odogovora a cjelokupni ispit sa minimalno 60%. Sto se formula tice na ispitu sve ih dobijete na zadnjoj stranici i samo ih morate znat uvrstiti. Nije ih potrebno znati sve napamet. Prolaznost na ispitima je bila cca 50% ljudi sto je cudno sa obzirom da nije toliko tezak koliko sam mislio. Sretno svima
SimpsonBart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 10:49   #16
Pozdrav,

Koliko subjekata može imati upravitelj prijevoza po novom zakonu? Negdje sam pročitao max 50.

Hvala
Sambuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 13:42   #17
Nisu objavili zakon u NN?
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 14:24   #18
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Nisu objavili zakon u NN?
A valjda jesu, samo ja to ne znam pronaći hehe.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Sambuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 17:28   #19
Ne vidim nikakva ograničenja te vrste... telefon u ruke pa pitaj u hoku ili nekom centru za osposobljavanje
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.