Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 17:24   #1681
Pocinje li sa 1.1.2018 novi krug subvencija ili ce to biti tokom sljedece godine kad drzava objavi da krecu subvencije?
fat_boy_slim is offline  
Old 08.10.2017., 17:30   #1682
Nema vise subvencija, ovo je sad bilo za sljedeće 4 godine kao i 2011/12.
vikend is offline  
Old 08.10.2017., 18:10   #1683
Quote:
vikend kaže: Pogledaj post
Nema vise subvencija, ovo je sad bilo za sljedeće 4 godine kao i 2011/12.
ma jeste sigurni? ne bih rekla baš da je tako...jel ovo provjerena info? znam ljude koji računaju na to dogodine
melodies moon is offline  
Old 08.10.2017., 18:21   #1684
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Upravo tako.Čekati će se da li će svi koji moraju nadopuniti zahtjeve to učiniti.Tako je bilo i kod subvencija 2011 i 2012 s tim da su 2012 odobrili nešto dodatnih sredstava ali opet do utroška istih.Na kraju ih je dosta ostalo bez subvencije.
Pogledaj forum iz tih godina.
Malo glupo, jer ih je dosta njih dalo kaparu i onda odustalo od kredita ako nisu subvencionirani.
Trazio sam tu temu ali nisam nasao..
gotzz is offline  
Old 08.10.2017., 19:06   #1685
Quote:
gotzz kaže: Pogledaj post
Malo glupo, jer ih jei8 dosta njih dalo kaparu i onda odustalo od kredita ako nisu subvencionirani.
Trazio sam tu temu ali nisam nasao..
Kako nisi našao kad ti je na podstavcima linka ove teme koja se i zove "subvencije nekad i sad"
Koga briga da li će netko odustati od kredita ili neće.
Lexius is offline  
Old 08.10.2017., 19:13   #1686
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
ma jeste sigurni? ne bih rekla baš da je tako...jel ovo provjerena info? znam ljude koji računaju na to dogodine
Subvencije idu i slijedeću godinu i za tu svrhu je predviđeno 35000000 dok je ove godine bilo upola manje ,za pola godine.
Lexius is offline  
Old 08.10.2017., 19:21   #1687
Quote:
Gogob kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja informiran sve plaća kupac....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sve je stvar kako je ugovoreno.Šta bi prodavatelj plaćao troškove kupčeva kredita.Prodavatelj pripada jedan primjerak ugovora troška pedesetak kuna.Porez po zakonu isto plaća kupac ako se ne ugovori drugačije.
Lexius is offline  
Old 08.10.2017., 19:35   #1688
Quote:
milky7 kaže: Pogledaj post
Sve osim tabularne izjave
To je ovjera potpisa pedesetak kuna.Interes je kupca da mu se isprava što prije izda jer se bez nje ne može upisati kao vlasnik.Koji kupac bi bio lud da pravi problem oko plaćanja iste kad nam je svima interes da se što prije upišemo.Događa se i da se nakon prodaje a prije upisa novog vlasnika stvori uknjižba nekog tereta, parnice i sl.Zato je uobičajeno da se prije isplate cijene traži novi vlasnički list, sada je to moguće provjeriti preko e matice.
Lexius is offline  
Old 08.10.2017., 19:39   #1689
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Subvencije idu i slijedeću godinu i za tu svrhu je predviđeno 35000000 dok je ove godine bilo upola manje ,za pola godine.
Da, predviđeno je za plaćanje odobrenih subvencija. IMHO neće biti novig natječaja, ali možda nas Vlada iznenadi. Mislim da su novci već rezervirani za avione
bambam72 is offline  
Old 08.10.2017., 20:26   #1690
Quote:
bambam72 kaže: Pogledaj post
Da, predviđeno je za plaćanje odobrenih subvencija. IMHO neće biti novig natječaja, ali možda nas Vlada iznenadi. Mislim da su novci već rezervirani za avione
jasno mi je to da je za nas koji smo subvencije dobili osigurano sve, ali me zanima mogu li ljudi koji tek kreću tražit stan računat da će sljedeće i/ili svake naredne godine biti raspisan NOVI natječaj za nove ljude i njihove nove kredite?
melodies moon is offline  
Old 08.10.2017., 20:44   #1691
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
jasno mi je to da je za nas koji smo subvencije dobili osigurano sve, ali me zanima mogu li ljudi koji tek kreću tražit stan računat da će sljedeće i/ili svake naredne godine biti raspisan NOVI natječaj za nove ljude i njihove nove kredite?
Ja ću sad dati jedno amatersko mišljenje: NE. Kma ljudi tu na forumu koji su detaljno analizirali sve te cifre, ono kako sam si ja protumačio; ove godine je bilo rezervirano 17 milja, vjerojatno su planirali da će subvencije krenuti sredinom godine. Sljedeće godine je rezervirano 35 milja, znači 2x17,5 ... logično je da su to rezervacije za subvencije odobrene ove godine. Da bi sljedeće godine biti natječaj trebali bi rezervirati 35 milja + neki iznos za nove subvencije, a onda sljedeće 35 za ovogodišnje + xx za one od sljedeće + xx za neki novi natječaj. Ja vjerujem da postoji minimalna šansa sa bude neka vrsta subvencije, ali sigurno ne u ovom obimu kakva je ova.
bambam72 is offline  
Old 08.10.2017., 21:00   #1692
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
To je ovjera potpisa pedesetak kuna.Interes je kupca da mu se isprava što prije izda jer se bez nje ne može upisati kao vlasnik.Koji kupac bi bio lud da pravi problem oko plaćanja iste kad nam je svima interes da se što prije upišemo.Događa se i da se nakon prodaje a prije upisa novog vlasnika stvori uknjižba nekog tereta, parnice i sl.Zato je uobičajeno da se prije isplate cijene traži novi vlasnički list, sada je to moguće provjeriti preko e matice.
Ma sve ok, samo sam htio reći da kupac plaća sve ostalo
milky7 is offline  
Old 08.10.2017., 21:32   #1693
Quote:
bambam72 kaže: Pogledaj post
Ja ću sad dati jedno amatersko mišljenje: NE. Kma ljudi tu na forumu koji su detaljno analizirali sve te cifre, ono kako sam si ja protumačio; ove godine je bilo rezervirano 17 milja, vjerojatno su planirali da će subvencije krenuti sredinom godine. Sljedeće godine je rezervirano 35 milja, znači 2x17,5 ... logično je da su to rezervacije za subvencije odobrene ove godine. Da bi sljedeće godine biti natječaj trebali bi rezervirati 35 milja + neki iznos za nove subvencije, a onda sljedeće 35 za ovogodišnje + xx za one od sljedeće + xx za neki novi natječaj. Ja vjerujem da postoji minimalna šansa sa bude neka vrsta subvencije, ali sigurno ne u ovom obimu kakva je ova.
Biti će,članak1.st.2 ,Zakona o sub. kreditu;
Subvencioniranje kredita Republike Hrvatske iz stavka 1. ovoga članka građani mogu zatražiti po javnom pozivu koji objavljuje Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama (u daljnjem tekstu: APN) na temelju članka 19. stavka 2. ovoga Zakona do 31. srpnja 2018.
Članak 19.
(1) Subvencioniranje kredita odobrava se do iznosa sredstava osiguranih za tu svrhu u državnom proračunu, prema raspodjeli sredstava koju će ministar utvrditi odlukom.
(2) O početku i prestanku subvencioniranja kredita APN zainteresirane osobe obavještava oglasom u javnim glasilima i »Narodnim novinama«.
Dakle ,biti će javni poziv i u 2018
Lexius is offline  
Old 08.10.2017., 21:53   #1694
Upravo suprotno, pozivas se na zakon iz ove godine. Oni su stavili da zakon vrijedi do 31.07.2018. ali ukoliko se sredstva ne potroše, a pošto je već potroseno sljedeći tjedan će objaviti da je subvencioniranje završeno. A do sada su već objavili da se uopće ne računa ovih prvotnih 17.5m kn, nego da će subvencionirati sve dok ne potroše 35m kn koliko moraju sljedeće 4 godine plaćati.
To je poprilično provjerena info, nazovi mgipu ili APN i dobit ćeš istu takvu informaciju. Može se dogoditi da zbog pojačanog interesa odobre dodatna sredstva, ali ako će ponovno biti subvencioniranja opet sve mora proći istu proceduru, od prijedloga zakona preko sabora...
vikend is offline  
Old 08.10.2017., 21:59   #1695
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Biti će,članak1.st.2 ,Zakona o sub. kreditu;
Subvencioniranje kredita Republike Hrvatske iz stavka 1. ovoga članka građani mogu zatražiti po javnom pozivu koji objavljuje Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama (u daljnjem tekstu: APN) na temelju članka 19. stavka 2. ovoga Zakona do 31. srpnja 2018.
Članak 19.
(1) Subvencioniranje kredita odobrava se do iznosa sredstava osiguranih za tu svrhu u državnom proračunu, prema raspodjeli sredstava koju će ministar utvrditi odlukom.
(2) O početku i prestanku subvencioniranja kredita APN zainteresirane osobe obavještava oglasom u javnim glasilima i »Narodnim novinama«.
Dakle ,biti će javni poziv i u 2018
Kako je super kada ljudi "poentiraju", a da ne znaju čitati zakon. Dakle za idući godinu NOVIH subvencija NEĆE biti, a kao što se tu na forumu 100x napisalo 17,5 za pola godine i 35 sve do valjda 2022. (dakle 4 godine). Zahtjev za OVAJ krug subvencija možeš predati do 31.7.2018. ako se kvota prije ne popuni (a popunit se). Kužiš?

Koliko je teško rezonirati svima i shvatiti da se 4 godine moraju osigurati sredstva jer se je....ne 4 godine kredit subvencionira. Zar je tako teško googlati?
Savage711 is offline  
Old 08.10.2017., 22:35   #1696
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Kako je super kada ljudi "poentiraju", a da ne znaju čitati zakon. Dakle za idući godinu NOVIH subvencija NEĆE biti, a kao što se tu na forumu 100x napisalo 17,5 za pola godine i 35 sve do valjda 2022. (dakle 4 godine). Zahtjev za OVAJ krug subvencija možeš predati do 31.7.2018. ako se kvota prije ne popuni (a popunit se). Kužiš?

Koliko je teško rezonirati svima i shvatiti da se 4 godine moraju osigurati sredstva jer se je....ne 4 godine kredit subvencionira. Zar je tako teško googlati?
.Kad je zakon izlazio tumačeno je da će subvencije ići dvije godine i to ove 17,5 i iduće godine 35 m.kuna. Nisam pratio sudbinu sub.za ,,,2018 jer me nije ni zanimalo.Dosta nejasno je iskomunicirano isto kako su i citirane odredbe dvosmislene pa ih možeš tumačiti po potrebi. Zabuna je unesena i s iznesenim ciframa koje su osigurane za ove dvije godine. Kao osigurana su sredstva i za 2018 u iznosu od 35..kuna, a ustvari su to sredstva za četverogodišnje financiranje po svakom odobrenom zahtjevu ponaosob za svaku godinu.Nas to sada i ne zanima, a onima koji ne uspiju više sreće i brzine drugi put.Mora biti i biti će nešto drugo možda i isplativije.Uglavno je sada sve jasno , 35 m.kuna je ukupan iznos za sve odobrene subvencije koje će se financirati na četverogodišnje razdoblje.

Zadnje uređivanje Lexius : 08.10.2017. at 23:43.
Lexius is offline  
Old 09.10.2017., 08:12   #1697
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Kako je super kada ljudi "poentiraju", a da ne znaju čitati zakon. Dakle za idući godinu NOVIH subvencija NEĆE biti, a kao što se tu na forumu 100x napisalo 17,5 za pola godine i 35 sve do valjda 2022. (dakle 4 godine). Zahtjev za OVAJ krug subvencija možeš predati do 31.7.2018. ako se kvota prije ne popuni (a popunit se). Kužiš?

Koliko je teško rezonirati svima i shvatiti da se 4 godine moraju osigurati sredstva jer se je....ne 4 godine kredit subvencionira. Zar je tako teško googlati?
..zašto ubijati ljudima svaku nadu?

Tko od nas može biti siguran da novih subvencija u 2018. neće biti kad u ovom trenutku vjerojatno to ni Ministar skupa s Plenkijem i svitom neznaju..

Btw..Zakon ne prijeći da bude novog kruga u 2018..
Prijeći ili s druge strane otvara, jedino proračunska stavka, o kojem se još nije ni raspravljalo..

Tko zna da Vlada prilikom donošenja proračuna neće slavodobitno izaći s prijedlogom povećanja ove proračunske stavke zbog pozitivnih iskustava iz prvog kruga i bla bla..te zbog osiguravanja sredstava za nove subvencije u 2018..

..osobno nekako sumnjam da će tome biti tako..no kod ovih naših vlastodržaca..nikad neznaš..

Zadnje uređivanje naljepnica : 09.10.2017. at 08:27.
naljepnica is offline  
Old 09.10.2017., 09:27   #1698
Quote:
bambam72 kaže: Pogledaj post
Ja ću sad dati jedno amatersko mišljenje: NE. Kma ljudi tu na forumu koji su detaljno analizirali sve te cifre, ono kako sam si ja protumačio; ove godine je bilo rezervirano 17 milja, vjerojatno su planirali da će subvencije krenuti sredinom godine. Sljedeće godine je rezervirano 35 milja, znači 2x17,5 ... logično je da su to rezervacije za subvencije odobrene ove godine. Da bi sljedeće godine biti natječaj trebali bi rezervirati 35 milja + neki iznos za nove subvencije, a onda sljedeće 35 za ovogodišnje + xx za one od sljedeće + xx za neki novi natječaj. Ja vjerujem da postoji minimalna šansa sa bude neka vrsta subvencije, ali sigurno ne u ovom obimu kakva je ova.
Sad sam brzinski bacio grubu racunicu i izgleda kako si ipak u pravu.

Uzeo sam 100t eura, prosjecna kta 3,5% i neki prosjek od 20g vracanja kredita.
U tom slucaju je anuitet 580e znaci drzava placa 290e.
Kad se uzme ovih 17mil, pretvori u kune po tecaju od 7,5, i podijeli sa 290e dobije se kako ce drzava ove godine platiti oko 7800 anuiteta. S obzirom da su planirali nesto manje od 2000 subvencija, a do kraja godine je bilo 4 mjeseca (9, 10, 11, 12) kad su to mislili uvesti, kalkulacija daje tih cca. 8000 anuiteta (4mj x 2000 subvencija).

Drugim rijecima, tko je jamio je jamio i nema nista sljedece godine osim...osim nade koje uvijek ima.
fat_boy_slim is offline  
Old 09.10.2017., 10:19   #1699
Quote:
naljepnica kaže: Pogledaj post
..zašto ubijati ljudima svaku nadu?
...
Btw..Zakon ne prijeći da bude novog kruga u 2018..
Prijeći ili s druge strane otvara, jedino proračunska stavka, o kojem se još nije ni raspravljalo..
Ma ne želim ja ubiti svaku nadu i činjenica je da je stvar katastrofalno iskomunicirana i još gore provedena. Ali rađe tu biti brutalan pa nekome tko čita dati do znanja da po sadašnjem stanju novih subvencija neće biti nego da računa na njih i izgubi kaparu za idući godinu.

A što ih naravno ne priječi da raspišu još jedan natječaj. Mada sumnjam pošto su se taman iskoristila ova sredstva.
Savage711 is offline  
Old 09.10.2017., 10:38   #1700
22. rujna odobrena subvencija, 26. rujna odnio ugovor u pbz, nadam se da ce me danas zvat, krajnje je vrijeme...
prle00 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.