Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 15:25   #6621
vama dvojici ova sparina lupila u glavu..
Mravojed9 is offline  
Old 24.06.2017., 15:42   #6622
Quote:
Mravojed9 kaže: Pogledaj post
vama dvojici ova sparina lupila u glavu..
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 24.06.2017., 15:44   #6623
LTC krenuo doljeeeeeeeee. board the train ču ču
geronimo666 is offline  
Old 24.06.2017., 16:00   #6624
kaj mislite di ce btc bit do kraja ove godine..
Mravojed9 is offline  
Old 24.06.2017., 16:13   #6625
Quote:
Mravojed9 kaže: Pogledaj post
kaj mislite di ce btc bit do kraja ove godine..
Imam neki osjećaj da će imat retrakciju ovo ljeto na oko 2000, pa do kraja godine negdje oko 4000
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 24.06.2017., 16:23   #6626
Idemo raspravljati na tvojoj razini.

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ti jesi nešto od navedenoga?
Jesam.
Quote:
Moram li biti da bih poznavao navedena područja?
Problem je što ne poznaješ. Rekao si da nema obrazaca. To je čista laž i glupost. Nikada nisi odgovorio na početni argument. Postoje li obrasci ili ne? Širiš priču na sve strane jer si u krivu i bježiš od odgovora. Odgovori: Postoje li obrasci ili ne? Ili si samo laprdao po temi da te se čuje i vidi?

Quote:
Najobičniji si trol i vidi se iz ovih tvojih upisa o "diranju mojih scamova".
Ćaća ti otac, trole jedan!

Quote:
Prema tebi samo je Bitcoin validan, jesam li u pravu? Naravno da jesam, jer si ti najobičniji Bitcoin maksimalist koji ne priznaje ništa drugo osim njegovog veličanstva Bitcoina, pa je sve drugo smeće i sranje, a u tehnologiju se razumiješ, ah, nećemo prostačiti koliko.
Nigdje nisam rekao da je samo Bitcoin validan. Opet lažeš i izmišljaš gluposti. Ne sviđa ti se istina da su ETH i 99,9% ICOsa scamovi pa lažeš vrijeđaš i laprdaš gluposti.

Quote:
Ne, nije glupost. To što je tebi prošla jedna stvar, ne znači da će i ostalima proći i ja sam samo na to ljude upozorio.
Problem je što ne poznaješ obrasce, a rekao si da nema obrazaca. To je čista laž i glupost. Laprdaš gluposti koje mogu uvaliti ljude u nevolje. Još uvijek nisi odgovorio na početni argument.

Quote:
Stavio sam ti temu s bitcointalka gdje ti ljudi pišu kakva su sve davanja imali oko bitcoina, ali vidim da si ju mudro izignorirao.
Obrasci postoje. Ti si laprdao da ne postoje. Tu si pokazao svoju neukost i neznanje i potrebu da laprdaš o stvarima o kojima nemaš pojma. Uvijek je bilo laika/ koji nisu znali što i kako. Ima tisuće primjera s nedoumicama oko JOOPD obrasca, PDV-a na uvezenu robu etc. Sve to može riješiti stručna osoba. Ti si iznio veliku glupost kako nema obrazaca. Ja sam te ispravio, a ti si krenuo u laprdanja i ad hominem napadima...

Quote:
A tko si ti Barrexe? Šta je to, ime? Ja iza svojih riječi stojim. 10 godina sam na ovom forumu, imam poruka koliko imam, dosta me ljudi s ovog foruma zna. Što se mene tiče, ti si najobičniji trol ili nečiji klon, bez ikakvog kredibiliteta.
Dobro još uvreda.... seljačino neuka. Ti stojiš samo iza uvreda, jer ne argumentiraš ništa nego vrijeđaš ili bježiš od odgovora na argumenta i bježiš skačući na novu temu.

Quote:
I ja sam ti svaki od linkova komentirao i osporio tvoje tvrdnje. S druge strane, ti moje linkove nisi osporio, zapravo, nisi ih ni komentirao. Ušutkao sam te tamo sa Zamfirovim odgovorom na vlastiti tvit - nisi ga komentirao. Da nabrajam dalje?
Lažeš. Kada sam ti argumentirano napisao zašto je ETH scam ti si odbio pogledati linkove koje sam postavio. Kada su i drugi ljudi argumentirali isto, ti si ih počeo vrijeđati. Kada nemaš ništa za reći kreneš s kontra pitanjem: "A Bitcoin nije ponzi?" etc.
Quote:
Sapienti sat.
Problem je što ti nisi pametan.

Quote:
Ne pumpam ništa. Je li KuciloOro pumpa Stratis? Naravno da ne, niti sam to tako doživio. Samo ti vidiš neko "pumpanje". Naveo sam koji su mi blockchainovi zanimljivi i argumentirao svoje stavove, što se za tebe ne može reći
.
Opet lažeš. Tko god nešto negativno kaže o ETH ili Waves-u tebi se zapjene usta. Ja, i drugi, smo argumentirali i ponudili dokaze koje si ti odbio i pogledati, jer si toliko zatucan. Što reći o osobi kojoj je DAO kontroverza, 85% preminani ETH i izjava Vitalika da može bilo kome oduzeti ETH, da te citiram: "Napuhana glupost od bitcoin sljedbenika."

Quote:
Samo sereš, zapravo ne sereš, trolaš o Bitcoinu, a sve ostalo nazivaš shitcoinom, bez ikakvih argumenata. Inače, ovo je tema, a ne podforum. Toliko o tvom znanju.
Još uvreda. Koje iznenađenje. Otac ti je hrčak, a mater ti smrdi na borovnice. Opet lažeš kako nisam argumentirao. Ne samo da sam argumentirao nego sam i postao linkove da ljudi mogu pogledati sami za sebe. A ti si onda rekao da su to samo "moja mišljenja". Kako tuđi članci, i podcasti mogu biti "moja mišljenja"?

Oni koje zanima mogu vidjeti moje argumente i njega kako vrijeđa ljude koji se ne slažu s njim na ovome linku:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post64196293

Moj post #6022 koji je sve startao na stranici 302 ove teme.

Quote:
Quote:
Kad lažeš i vrijeđaš barem nemoj sam sebi uskakati u usta. Prvo sam bio konzervativni ulagač a sada sam špekulant. Ne mogu biti oboje. Uvrede su ti glupe i kontradiktorne kao i ti. Samo to i znaš: vrijeđati. Nemaš argumenata koji imaju ikakvog smisla.
Komentiram na temelju tvojih upisa - dakle očito lažeš iz poruke u poruku.
Ha ha. Uhvatiš se u vlastitu glupost i i onda ja lažem. Ne mogu biti konzervativni ulagač i špekulant. To je tvoj stil dijaloga. Prvo izneseš glupost, a kada ti ljudi pokažu da si izvalio glupost ne argumentiraš nego vrijeđaš i pišeš totalno besmislene stvari.
Laže ti strina!

Quote:
Primarna namjena Ethereuma nisu ICO, no ti si kratkovidan da to shvatiš. Inače, opet se ponavljam, kada si tako uvjeren u neke stavove, pa hajde, argumentiraj ih? Mislim, i djetetu je jasno da si Bitcoin maksimalist, pa s tobom nema smisla raspravljati, jer si i sam napisao da je 99.9 % smeće.
Ja nigdje nisam rekao što je primarna namjena Etheruema. Ova vrsta glupog argumenta se zove strawnam argument. Kada izmišljaš poziciju svoga protivnika i onda tu izmišljenu poziciju napadaš.
Drugi dio je ad hominem argument.

Opet širiš temu i bježiš od argumenata, jer nemaš što pametno reći.

Ostalim ljudima kojima mozak radi ponovit ću:
Pogledajte koji sve ICO-si dolaze:
https://icotracker.net/
https://tokenmarket.net/ico-calendar
Većina ih je stvorena od tima manjeg od 5 ljudi. Neki nemaju niti developera niti white paper....

Samo totalna budala može misliti da oni imaju šanse za uspjehom.

Quote:
Ulizujem. Svašta sam pročitao na ovom forumu u deset godina koliko sam registriran i postam, ali ovakvo nešto bogami nisam. Da rezimiram - boli me neka stvar što će tko kupiti, meni je samo drago kad netko prepozna kvalitete nekog blockchaina.
Kako da ne. Zato vrijeđaš svakoga tko išta negativno kaže o tvojim scamovima koje guraš na ovoj temi.


Quote:
Gdje sam ja nekoga nagovarao da kupi WAVES jer će rasti cijena? Gdje?
Zgodno. Dodao si "jer će rasti cijena". Svi mogu pogledati temu i vidjeti kako savjetuješ da ne prodaju ETH, kako guraš Waves, kako se ulizuješ ljudima koji te poslušaju etc.


Quote:
Nisam laprdao nego sam napisao kako je. Itekako znam što je imovina. Znaš li ti što je? I jasno ti je da ista nije sredstvo plaćanja, je li tako?
Je. Bože pomozi. Novac je imovina. Bitcoin je sredstvo plaćanja ako strane uključene u transakciju ga prihvaćaju kao takvo! Evo upravo zbog ovakvih gluposti ne želim da dijeliš imbecilne savjete ljudima po forumu.

Iz vedra neba si bio izvukao kako će Rusi smatrati Bitcoin imovinom. To nema nikakve veze s argumentom. Još jedan primjer kako bježiš od argumenta uvodeći totalno non sequitor podatke.

Još jedan non sequitor kako imovina nije sredstvo plaćanja. Novac je imovina. Iskreno si me nasmijao svojim neznanjem. Cesija, asignacija, kompenzacija ha aha ha.

Za ostale: Oslobađanjem plaćanja PDV-a na trgovinu Bitcoinom je svaldana ogromna prepreka u prepoznavanju Bitcoina kako pravog novca.

Quote:
A ti sam sebe sramotiš s ovakvim upisima, pa onda ni nema potrebe da se ja pretjerano trudim.
Tako je. Dionice su financijski instrument. I opet pitam, što je bitcoin? Pošto nemaš ni sam jednoznačnog odgovora nego isti nazivaš, citiram, "financijskim instrumentom, imovinom i kripto valutom", onda ćeš sigurno bez problema objasniti dragim forumašima zašto neki plaćaju porez na ino dohodak na isti, neki porez na kapitalnu dobit ( kao ti ), a neki vjerojatno nešto treće. Možda zato što nema zakonske definicije istoga? Ili ti misliš da je ovakav novitet tako lako svrstati među zakone pisane prije x godina?

Slobodno nam detaljno razjasni što je bitcoin prema hrvatskom zakonu. Nemoj se izvlačiti na jeftina trolanja o tome kako neće zakon propisivati pravila za svaku dionicu. Svima je to jasno. Ja te pitam lijepo da nam kažeš kako se po hrvatskom zakonu tretira bitcoin. Pitanje je sasvim jednostavno.
Objasnio sam ti što je Bitcoin, jer si laprdao "uh oh bitcoin nije dionica, nije bla bla".

Zato jer postoji razlika kako si stekao Bitcoin. Postoji razlika jesi li fizička osoba ili si pravna osoba. Postoji razlika i kada si ga stekao. Postoji razlika i gdje si ga stekao. Postoji razlika i kako si ga prodao. Da imaš zrno znanja o računovodstvu, trgovanju ili porezima znao bi to.
Ne mogu govoriti o ostalima s preciznošću, jer nemam uvid u točnu situaciju. Navest ću svoj primjer (ugrubo, jer ne želim preiše detalja otkrivati):
1. Tvrtka kupi bitcoin.
2. Proda ga po višoj cijeni.
3. Na razliku kupljene i prodane cijene (kaptalnu dobit) plati porez.

Zašto plaćaju porez na ino dohodak? Pa valjda jer su dohodak ostvarili u ino (inozemstvu) i bili plaćeni istim(Bitcoinom). Ako je situacija jasna kao što si napisao onda je to otprilike to. Nisam vidio dokumentaciju pa ne mogu detaljnije.

Ovakav novitet je već svrstan prema propisima pisanim prije x godina. Većina zakona je čak preuzeta iz ex-Yu. U SAD su to zakoni koji su stari preko 100 godina.

Iskreno iz dna duše: Jesi li stvarno toliko glup? Ako to ne znaš ne trebaš pisati o porezima i obrascima. To je startalo ovu prepirku. Pojma nemaš o čemu pišeš i ljudi će završiti u problemima ako te poslušaju. A prije 10 stranica si vrištao kako je SEC nevažan i ne može ništa. Kako možeš ako si sada svima otkrio da pojma nemaš o čemu govoriš?
Barrex is offline  
Old 24.06.2017., 16:33   #6627
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Imam neki osjećaj da će imat retrakciju ovo ljeto na oko 2000, pa do kraja godine negdje oko 4000
sa takvim ishodom bi bio vrlo zadovoljan..

mislim da je ovo jos uvijek jako jeftin btc.. iako svi mislimo da je sada skup.
Mravojed9 is offline  
Old 24.06.2017., 16:35   #6628
Eto i to se dogodilo. Sin osobe koja miriše na borovnice me doveo do ruba... prešao sam maksimalni broj znakova koji mogu postati u jednom postu.

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Tko meni piše da se sramotim. Jel ti čitaš svoje upise uopće? Prosrao si takvih budalaština, da je to za nevjerovati. I što je najžalosnije, postavljaš se kao neki autoritet. Ti ne da nisi autoritet, nego si redikul.
...i smrde mi noge. Uvališ se pa se misliš uvredama izvući...Preglup si da izliješ vodu iz čizme s instrukcijama na đonu.

Quote:
Izazivam te da ovo komentiraš, ako imaš hrabrosti. Naravno da nećeš:
Tražim od Forum.hr-a da mi da medalju za hrabrost, jer imam hrabrosti odgovoriti na post na nekom forumu... na čemu si ti matere ti?
Quote:
https://www.nytimes.com/2017/06/19/b...-currency.html

https://www.nytimes.com/reuters/2017...ts-circle.html

Dakle, samo ova dva članka s New York Times govore koliko je Ethereum trenutno velik i koliki potencijal ima.

Dobro pročitati ovaj drugi.
Page Not Found
We’re sorry, we seem to have lost this page,
but we don’t want to lose you.

...a ja trpio 2-3 loze i sa strahom kliknuo na linkove.

Quote:
Zatim pogledati investitore u Circle:

https://www.circle.com/hr/investors
Bernie Madoff je imao impresivnije.
Goldman Sachs ETH blockchain fork.

ETH 85%+ premined, problemi s SEC i nelegalne prodaje securities-a, DAO, rollback, Vitalik je priznao da može bilo komu uzeti ETH, ETH je oko 1/8 Bitcoina i već ima više gigabajta. Predpostavlja se da ETH dodaje 1 GB podataja dnevno na svoj blockchain... uskoro će biti 3GB dnevno... Nije skalabilan.


Ostalo neću komentirati jer opet bježiš razvlačeći temu.

P.s.
Osobe koje mi se žele obratiti od danas moraju svaki post startati s ovim ikonama:
...zbog moje iznimne hrabrosti.
Barrex is offline  
Old 24.06.2017., 19:21   #6629
Ajde odustanite -.-
Dontkickthebaby is offline  
Old 24.06.2017., 23:50   #6630
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
LTC krenuo doljeeeeeeeee. board the train ču ču
$100 do kraja godine, mozda i $200. CHO CHOOO
Bruno55555 is offline  
Old 24.06.2017., 23:55   #6631
https://prnt.sc/fnrvmo

Dok se vi raspravljate neki trose na veliko
Bruno55555 is offline  
Old 25.06.2017., 08:26   #6632
sta veterani i ostali misle o Numeraire?

https://www.forbes.com/sites/laurash.../#139b2e8460b6

new and hot?
SayWhatAgain is offline  
Old 25.06.2017., 09:29   #6633
hm, što je ošlo preko 100$ je preriskantno za male i srednje igrače

nego, ovih dana se lopatama krca u Siacoin
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 25.06.2017., 16:17   #6634
Quote:
SayWhatAgain kaže: Pogledaj post
sta veterani i ostali misle o Numeraire?

https://www.forbes.com/sites/laurash.../#139b2e8460b6

new and hot?
Ja ne kontam uopće šta je to.. Neki fond, ali za šta i kako funkcionira??
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 25.06.2017., 17:09   #6635
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
hm, što je ošlo preko 100$ je preriskantno za male i srednje igrače

nego, ovih dana se lopatama krca u Siacoin
Zbog čega? Najavili taj announcement za petak. Većina toga se već znalo u srijedu ili kad? Samim time je i onda cijena bila na max i malo tko nešto posebno čekao tu najavu u petak.

Neka mi objasni netko tko shvaća to bolje zašto su se odlučili raditi na minerima ,a ne na projektu?
Servis im nije ni približno gotov još i tko god je probao rekao da ne radi kako treba. Da li nije smislenije da su odlučili više pažnje posvetiti projektu da bi se zajednica pobrinula za mineanje kad bi projekt postao bolji? Da li sam u krivu ili?
the_bulk is offline  
Old 25.06.2017., 17:26   #6636
@ the bulk

to pričaš za Siacoin ?
Zlotvor is offline  
Old 25.06.2017., 17:43   #6637
Quote:
the_bulk kaže: Pogledaj post
Zbog čega? Najavili taj announcement za petak. Većina toga se već znalo u srijedu ili kad? Samim time je i onda cijena bila na max i malo tko nešto posebno čekao tu najavu u petak.

Neka mi objasni netko tko shvaća to bolje zašto su se odlučili raditi na minerima ,a ne na projektu?
Servis im nije ni približno gotov još i tko god je probao rekao da ne radi kako treba. Da li nije smislenije da su odlučili više pažnje posvetiti projektu da bi se zajednica pobrinula za mineanje kad bi projekt postao bolji? Da li sam u krivu ili?
nemam pojma.
al market cap - na 16. mjestu!!!
uz DOGE i XLM izgleda najperspektivnije za nakupovat i spokojno čekat 1-3 mjeseca. Ako je hype, nikom ništa.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 25.06.2017., 18:20   #6638
Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
@ the bulk

to pričaš za Siacoin ?
Da.
the_bulk is offline  
Old 25.06.2017., 19:58   #6639
Pozdrav,zanima me za ove stranice za kupovanje tih valuta da li ja mogu kao isplatu stavit prepaid karticu od skrilla?
qibo10 is offline  
Old 25.06.2017., 23:57   #6640
Kako se nosite sa stresom?
Argentinac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.