Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 11:34   #1
Trudna na samom početku veze

Otvaram ovu temu u nadi da će na nju naići netko tko se našao (ili zna nekoga tko se našao) u sličnoj situaciji. Svaki savjet je dobrodošao.

Bez nepotrebnog okolišanja- prekjučer sam saznala da sam trudna sa čovjekom s kojim tek ulazim u partnerski odnos. Upoznali smo se prije 3 tjedna, na prvu kliknuli, spavali skupa i odmah započeli nešto što ima jako dobar potencijal da se razvije u sretnu vezu.

Nakon prvog seksa, i ujedno prvog susreta, počeli smo se nalaziti, dejtati, i sve je krenulo baš kako treba. Kompatibilni, isti pogledi na svijet, smisao za humor i iste vrijednosti, seks super, vrijeme provedeno zajedno predivno, zajedničke aktivnosti, razgovori koji ispunjavaju, puno smijeha… Da skratim priču, lijepo nam je. Ni on ni ja u ovo nismo išli glavom kroz zid, već opušteno, polako i zrelo. Ja sam se malo zaljubila, to jest, u procesu zaljubljivanja sam, a vidim da je i njemu stalo do mene. Nije to (još) svemirska ljubav od koje ne možemo spavati, ali s obzirom na to koliko se malo znamo, ni ne može biti.

Od prvog trena imam neki neobičan, meni nedohvatljiv osjećaj i intuiciju da ću s tim čovjekom imati dijete. Nakon prvog seksa (koristili smo samo metodu prekinutog snošaja kao kontracepciju), prvo što sam pomislila (premda sam to ubrzo potisnula) jest da sam trudna. Kad sam 2 tjedna nakon toga shvatila da mi menga kasni 1 dan, znala sam da sam trudna. Pričekala sam 4 dana, i prekjučer napravila test, koji je bio pozitivan, i ponovila za svaki slučaj. Opet plus.

Ono što mi je kod ove situacije jako neobično i pomalo me plaši, je ta neka divine intuicija i nonšalantnost s kojom sam pristupila svemu (spavala s čovjekom kojeg sam tek upoznala na dan ovulacije bez zaštite, a trudnoća je zadnje što mi je na pameti i što mi treba trenutno u životu). Inače sam paničar i ne postupam ovako neodgovorno, ali osjećam neobjašnjivu mirnoću u vezi svega od prvog dana.
Vijest o trudnoći nije me šokirala, već stvorila u meni taj neki lijep osjećaj. Odmah sam mu javila, i reakcija je bila slična mojoj. Razum nam nalaže da to nije dobro, da se premalo znamo, da nam to ne treba i da bi nas trebalo biti strah, ali intuicija i osjećaji nam govore da je tako valjda trebalo biti, i da se tome želimo prepustiti.

Još nismo donijeli odluku, premda sve nekako ide u tom smjeru da prihvatimo to dijete. Realno, tajming nam je katastrofa, jer osim toga što se premalo znamo i nismo još sigurni što mislimo i osjećamo jedan prema drugome, on je zatrpan obavezama, pod stresom i jednostavno mu se previše toga događa u životu. Ja sam 10 godina mlađa od njega, još studiram i živim s roditeljima.
Podršku roditelja (i mojih i njegovih) znamo da bismo imali, nekako bi se snašli, mogli bi riješiti i stambeno pitanje. Rekao je prijateljima, svi nekako navijaju za to, a moji prijatelji također.

Osjećam da sam spremna biti majka, zapravo sam cijelo ovo vrijeme užasno sretna u vezi ove vijesti, ali opet postoje te blokade. Želim odgajati dijete koje je nastalo u ljubavi i raste u ljubavi. Želim da se volimo najviše na svijetu i da smo jedno drugom podrška, a ne znam hoće li biti tako. Otprilike isto tako razmišlja i on. Strahujemo od toga da ćemo jednog dana shvatiti da nismo jedno za drugo, jer se još uvijek ne poznajemo dovoljno, a s druge strane imamo jako dobar osjećaj u vezi nas, naše potencijalne ljubavi i suživota.

Mislim da sam ja već odlučila što ću, ali želim da smo u tome zajedno. Što ako se on uspaniči, odluči da ipak ne želi u to? Zapravo me u cijeloj ovoj situaciji najviše toga strah. Njegove odluke.

U glavi mi je kaos, u srcu mir. Kako se vama sve ovo čini? Treba mi netko tko će mi dati neki objektivan savjet, podijeliti svoje iskustvo ili iskustvo nekoga tko se našao u ovoj situaciji.
Može li uopće veza, koja još ni nije veza, a već se dogodilo dijete, opstati?

Hvala i ispričavam se na predugom postu.
RochelleRochell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:47   #2
Znam jedan takav primjer, cura koja je studirala sa mnom, na samom početku veze zatrudnila, vjenčali se, dobili bebu, nešto kasnije i drugu, totalni happy end.

Da se vratim na tvoj slučaj, prema svemu napisanom, bez obzira na nepovoljno vrijeme za trudnoću koje navodiš, mislim da je i više nego očito kojim smjerom bi trebali ići. Kažeš da osjećaš mir i spokoj, da si sretna, a isto tako razmišlja tvoj partner, tako da mislim da jednostavno ideš za svojim srcem i da je to i više nego ispravno.

Što god odlučili, želim vam svu sreću svijeta. Nekako me razgalio tvoj post
Slugterra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:52   #3
Vjerojatno si trol, ali metoda prekinutog snošaja s nekim koga znaš tri tjedna,to je za plakati.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:56   #4
Joj, kak super
napokon jedna filmska ljubavna priča sa svim izgledima za filmski nastavak.
Čestitke autorici!
Ako su vam se i horoskopi i natalne karte slažu - nema potrebe za daljnjim komentarima
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:57   #5
slusaj srce,sretno
leteca svinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:59   #6
Quote:
Slugterra kaže: Pogledaj post
Znam jedan takav primjer, cura koja je studirala sa mnom, na samom početku veze zatrudnila, vjenčali se, dobili bebu, nešto kasnije i drugu, totalni happy end.

Da se vratim na tvoj slučaj, prema svemu napisanom, bez obzira na nepovoljno vrijeme za trudnoću koje navodiš, mislim da je i više nego očito kojim smjerom bi trebali ići. Kažeš da osjećaš mir i spokoj, da si sretna, a isto tako razmišlja tvoj partner, tako da mislim da jednostavno ideš za svojim srcem i da je to i više nego ispravno.

Što god odlučili, želim vam svu sreću svijeta. Nekako me razgalio tvoj post
Hvala ti! Ovo je lijepo čuti/pročitati.

Mislim da je zapravo najveći problem u tome što on još nije svjestan toga što se dogodilo, i da ne može realno sagledati situaciju. Onako, zanese se, kaže nešto u stilu "bit ćemo mama i tata" sa najvećim osmjehom na licu, i već trenutak nakon je opet u dilemi. Jutros mi je poslao poruku da je tek kad se probudio shvatio što se dogodio i da ga je malo uhvatila panika, al da je osjećaj generalno dobar. On užasno puno radi, recimo, baš danas ide na put i neće ga biti 3 dana, ne znam koliko je sposoban na miru promisliti o svemu, i naravno da se bojim toga da će shvatiti da to zapravo ne želi.
RochelleRochell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:03   #7
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Joj, kak super
napokon jedna filmska ljubavna priča sa svim izgledima za filmski nastavak.
Čestitke autorici!
Ako su vam se i horoskopi i natalne karte slažu - nema potrebe za daljnjim komentarima
Hvala Nadam se da stvarno jest i da će biti filmska priča. Ali toliko se bojim...

On je lav, ja blizanac. Jedan njegov dobar prijatelj je dosta u toj astrologiji i pogledao mu je natalnu kartu čim mu je ovaj rekao što se dogodilo. Piše da će postati tata ove godine
RochelleRochell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:09   #8
Quote:
RochelleRochell kaže: Pogledaj post
Hvala Nadam se da stvarno jest i da će biti filmska priča. Ali toliko se bojim...

On je lav, ja blizanac. Jedan njegov dobar prijatelj je dosta u toj astrologiji i pogledao mu je natalnu kartu čim mu je ovaj rekao što se dogodilo. Piše da će postati tata ove godine
Normalno, cijeli nas zivot je determiniran polozajem zvijezda u trenutku naseg rodjenja. Sve sto treba znati za buducnost je samo pogledati natalnu i sve je tamo zapisano.
Sretno friskim roditeljima
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:29   #9
Awwwww, baš slatka priča.

Nego reci mi, šta ćeš ako otkriješ da lik ima hepatitis pa ga tebi prenio, a ti na bebu?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:29   #10
Još moram nešto dopisati, jer čitajući prvi post, zbilja se sve čini nekako filmski.

Čini mi se sam ja više zagrijana za njega nego on za mene. On još ima tu neku blokadu, i jučer smo prvi put pričali o 'nama' i našim osjećajima spram jedno drugog. Kaže da je prerano da bi znao što osjeća prema meni i da još nema tih nekih leptirića i zaljubljenosti (ali je implicirao da je na dobrom putu da se razviju), ali da mu se sviđam i jako mu je lijepo samnom, da nas može zamisliti zajedno. Ne može se do kraja opustiti i prepustiti jer mu je fokus trenutno na previše drugih stvari.

Isto tako, moram spomenuti da je on javna osoba, živi nekonvencionalnim životom, dosta je popularan među ženama i imao ih je jako puno.

Iz toga najviše proizlaze moje nesigurnosti.
RochelleRochell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:35   #11
Joj, joj.

Želim da ti sve ispadne OK, ali prvi susret - sex, sa likom koji je kao "veliki švaler" i ne zna ga niti izvaditi na vrijeme? Joj, joj....

Sretno, trebati će ti!
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:39   #12
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Joj, joj.

Želim da ti sve ispadne OK, ali prvi susret - sex, sa likom koji je kao "veliki švaler" i ne zna ga niti izvaditi na vrijeme? Joj, joj....

Sretno, trebati će ti!
Izvadio ga je na vrijeme. Ostala sam trudna.

Hvala.
RochelleRochell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:40   #13
koliko on godina ima?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:40   #14
Vidjet ćete vi zlobnici tko će se zadnji smijati kad za 9 mjeseci autorica i Faca budu na naslovnici Glorije s bebicom u naručju (ili 2, u zadnje vrijeme svi celebi imaju blizance) i naslovom Tajanstvena brineta/plavuša ukrotila poznatog zavodnika
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:41   #15
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Awwwww, baš slatka priča.

Nego reci mi, šta ćeš ako otkriješ da lik ima hepatitis pa ga tebi prenio, a ti na bebu?
Nisam o tome razmišljala, hvala što si mi ukazala na tu mogućnost. Ne znam što ću. Rizik prijenosa na dijete je navodno jako mali.
RochelleRochell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:41   #16
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
koliko on godina ima?
U srednjim tridesetima je
RochelleRochell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:42   #17
Quote:
RochelleRochell kaže: Pogledaj post
Još moram nešto dopisati, jer čitajući prvi post, zbilja se sve čini nekako filmski.

Čini mi se sam ja više zagrijana za njega nego on za mene. On još ima tu neku blokadu, i jučer smo prvi put pričali o 'nama' i našim osjećajima spram jedno drugog. Kaže da je prerano da bi znao što osjeća prema meni i da još nema tih nekih leptirića i zaljubljenosti (ali je implicirao da je na dobrom putu da se razviju), ali da mu se sviđam i jako mu je lijepo samnom, da nas može zamisliti zajedno. Ne može se do kraja opustiti i prepustiti jer mu je fokus trenutno na previše drugih stvari.

Isto tako, moram spomenuti da je on javna osoba, živi nekonvencionalnim životom, dosta je popularan među ženama i imao ih je jako puno.

Iz toga najviše proizlaze moje nesigurnosti.

a jojo joj joj

vidi...

jako jajko si mlada...
nakon ovog tvog zadnjeg posta, jedino što ti mogu savjetovati je

briši glavom bez obzira
i to odmah...

ozbiljno ti kažem

odmah
i, ako nisi neka jako tvrda vjernica, i ako to možeš, treba prekinuti tu trudnoću

bolje za oboje

iam pametnijih od mene tu na forumu, koji isto tako kuže život i znaju čitat između redova

to, što ti frajer kaže, prevedeno znači:
gledam kako da đto bezbolnije zbrišem

da je imalo drugačije, vjeruj mi, kakav posao, kakve obaveze, kakvo razmišljanje tipa "još ne znam što me snašlo"

budu pametna, molim te...
zatelebna si do ušiju

jedino me tješi ovaj tvoj zadnji post u kojem ima zrnce razuma
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:44   #18
Pa super, baš mi je drago da si na dobro putu da mu se sviđaš. To je najbitnije. Baš bi bilo sjebano da ima dijete sa ženskom koju je prvi put jebao bez zaštite ( ) i koja mu se uopće ne sviđa.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:44   #19
pa sad, moguće da si žešći trol a moguće je i da ispadne super, ovisi u kakvoj formi.

mogu razumjeti da želiš dijete, ali takvi tipovi se ne mijenjaju preko noći i ne razumijem čemu odmah useljenje i forsiranje odnosa.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 12:46   #20
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Vidjet ćete vi zlobnici tko će se zadnji smijati kad za 9 mjeseci autorica i Faca budu na naslovnici Glorije s bebicom u naručju (ili 2, u zadnje vrijeme svi celebi imaju blizance) i naslovom Tajanstvena brineta/plavuša ukrotila poznatog zavodnika
....a u jesen 2018...
fatalni zavodnik novopečeni otac uslikan s poznatom manekenkom u klinču u "ludnici" negdje između 2-3 h ujutro
NN
"mi smo samo prijatelji"
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.