Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 13:06   #61
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Naravno da podržavam turizam, sve dok ne jede stambene prostore. Ulažite u turizam u bilo kojem obliku osim u kupovinu postojećih nekretnina pa rentu iskuljučivo liti, pogotovo kad to rade stranci. Time se nanosi višestruka šteta o kojoj sam pisao na topicu porez na nekretnine. Valjda svi želimo da ovo bude država, a ne zemlja trećeg svijeta. Zašto stranci imaju iste uvjete za kupnju nekretnina kao i mi koji tu živimo, ovo će nas dovest da budemo indijanci u vlastitoj državi, aboriđini itd.
I sad bi ti diktirao meni šta da kupim i kome da prodam po kojoj cijeni.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:15   #62
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Naravno da podržavam turizam, sve dok ne jede stambene prostore. Ulažite u turizam u bilo kojem obliku osim u kupovinu postojećih nekretnina pa rentu iskuljučivo liti, pogotovo kad to rade stranci. Time se nanosi višestruka šteta o kojoj sam pisao na topicu porez na nekretnine. Valjda svi želimo da ovo bude država, a ne zemlja trećeg svijeta. Zašto stranci imaju iste uvjete za kupnju nekretnina kao i mi koji tu živimo, ovo će nas dovest da budemo indijanci u vlastitoj državi, aboriđini itd.
Problem skupih kvadrata i nemogućnosti podstanarstva u gradovima na obali ima više veze sa umreženosti građevinske mafije i gradskih vlasti, nego sa turizmom. Stanogradnja je jedino područje gdje ni dan danas ne mogu ući strani igrači. Koji bi za ovu cijenu kvadrata koju mi plaćamo prodavali tri puta kvalitetniji stan. Tako uvijek vlada nestašica stanova jer grade dogovorno potrebnu količinu. S druge strane, ja sam iz manje sredine i svoj novi životni prostor mogu zahvaliti turizmu. Tu ce dolaziti ljudi, placati mi smještaj, i ja cu otplatiti kredit bez diranja u svoju plaću. Meni samo nije jasno kad vidim prijatelje koji sele u Zg i St gdje placaju 60 kvadrata 35 godina s pola plaće, a nazad kući su mogli za 15 godina imati 200-300 kvadrata svoje nekretnine otplacene "tuđim" novcem.
Rabatajica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:29   #63
Quote:
more kaže: Pogledaj post
I sad bi ti diktirao meni šta da kupim i kome da prodam po kojoj cijeni.
Naravno da ne, npr. porezno bi te destimulirao, postojeće stanje samo je dokaz nepostojeće ili potpuno promašene politike što se tiče stambenog pitanja.

Ono što želim reć je da ovo stanje dugoročno nikome ne odgovara. Na kraju sve dugove ove države će plaćat turizam, to je jedino ostalo ili će uskoro ostat, neznam kome to nije jasno. Moja prognoza je slijedeća i bilo bi dobro kad bi netko nekakvu studiju napravia oko toga: povećanje poreza u turizmu i smanjenje prihoda uslijed veće konkurencije nadići će povećanje prihoda od širenja u svrhu održavanja postojećeg standarda.
jdoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:57   #64
Ljudi moji - turizam se gura jer za to ima obucenih ljudi. Tj ne mora biti obucenih ljudi.
Dakle - uzet tacnu u ruke i zategnut plahtu na krevetu moze 80% nacije.

Visoko obrazovni sustav nam je takav da vise nemamo strucnjaka koji bi nosili proizvodnju, a uvoz znanja je tezak jer su kamatne stope previsoke i isplativije je otici u njemacku napraviti proizvodnu firmu nego ovdje. Kako stara garda ide u penziju - gase se stvari.

Mislite da ne znam o cemu pricam. Budimo realni i usporedimo diplomanta EFZG-a s nekim sa Harvarda, FERovca s MIT-ovcem, PMF-ovca s Stanfordovcem.

Usporedite impact faktore istrazivanja na Oxfordu i KAIST-u sa nasima... pa mi recite sto bi trebali proizvoditi i gurati zapravo.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:57   #65
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Naravno da podržavam turizam, sve dok ne jede stambene prostore. Ulažite u turizam u bilo kojem obliku osim u kupovinu postojećih nekretnina pa rentu iskuljučivo liti, pogotovo kad to rade stranci. Time se nanosi višestruka šteta o kojoj sam pisao na topicu porez na nekretnine. Valjda svi želimo da ovo bude država, a ne zemlja trećeg svijeta. Zašto stranci imaju iste uvjete za kupnju nekretnina kao i mi koji tu živimo, ovo će nas dovest da budemo indijanci u vlastitoj državi, aboriđini itd.
I šta bi ti rentao gostu koji traži vilu za najam sa 5*? Ti bi mu ponudo šator?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 16:06   #66
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
I šta bi ti rentao gostu koji traži vilu za najam sa 5*? Ti bi mu ponudo šator?
Izgradi je.
jdoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 16:11   #67
Pa izgrađene su. Kao i ostali prostori koji se rentaju. Nitko ne renta zrak.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 16:41   #68
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Nitko ne renta zrak.
Nije loša ideja,o ja bi ako može
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 16:42   #69
"I tata bi sine."
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:20   #70
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ponavljam pitanje tko je to "mi"?
mi, Hrvatii!!!
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:24   #71
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Naravno da podržavam turizam, sve dok ne jede stambene prostore. Ulažite u turizam u bilo kojem obliku osim u kupovinu postojećih nekretnina pa rentu iskuljučivo liti, pogotovo kad to rade stranci. Time se nanosi višestruka šteta o kojoj sam pisao na topicu porez na nekretnine. Valjda svi želimo da ovo bude država, a ne zemlja trećeg svijeta. Zašto stranci imaju iste uvjete za kupnju nekretnina kao i mi koji tu živimo, ovo će nas dovest da budemo indijanci u vlastitoj državi, aboriđini itd.
najlakša stvar, sagradi još, dok oće kupovat..

onaj ko tamo živi neće prodavat i to je to.. i ti bi sad njega još porezom na preskupe nekretnine da mu pomogneš
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:27   #72
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
povećanje poreza u turizmu i smanjenje prihoda uslijed veće konkurencije nadići će povećanje prihoda od širenja u svrhu održavanja postojećeg standarda.
de pojasni ovo jerbo nikako nije jasno što si tia kazat
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:02   #73
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ljudi moji - turizam se gura jer za to ima obucenih ljudi. Tj ne mora biti obucenih ljudi.
Dakle - uzet tacnu u ruke i zategnut plahtu na krevetu moze 80% nacije.

Visoko obrazovni sustav nam je takav da vise nemamo strucnjaka koji bi nosili proizvodnju, a uvoz znanja je tezak jer su kamatne stope previsoke i isplativije je otici u njemacku napraviti proizvodnu firmu nego ovdje. Kako stara garda ide u penziju - gase se stvari.

Mislite da ne znam o cemu pricam. Budimo realni i usporedimo diplomanta EFZG-a s nekim sa Harvarda, FERovca s MIT-ovcem, PMF-ovca s Stanfordovcem.

Usporedite impact faktore istrazivanja na Oxfordu i KAIST-u sa nasima... pa mi recite sto bi trebali proizvoditi i gurati zapravo.

I.
Ima tu svega pomalo što si napisao. I od sustava obrazovanja, ali i mnogo toga drugoga. Mislim da diplomanti tih sveučilišta nisu u glavi niti toliko bolji koliko im se u njihovim zemljama pruži više prilika za napredak. Čak i FER-ovci za vrijeme školovanja nemaju baš puno prilika naći praksu za vrijeme ljeta recimo, što je u Americi skroz normalna stvar. Zapravo dovoljno je malo pogledati linkedin, staviti u search intern i usporediti ne sa SAD-om, Njemačkom ili Austrijom, već sa Češkom, Mađarskom ili Rumunjskom pa onda vidiš zapravo u čem je problem.
Iako tu normalno i obrazovanje ima svoje prste. Francuske studente se doslovce tjera na nekim sveučilištima da se gone na najmanje godinu dana, a najčešće 2-3 van granica države. Kod nas nikog nije briga, a normalno da nije briga kad državi nije ni u interesu da studenti rade u praksi jer tako ionako nisu na burzi što je političarima u datom trenutku jedino i bitno. Ista stvar sa razmjenama studentima i zašto je Hrvatska najgora u EU-što političar ima od studenta koji je na razmjeni ? Baš ništa, zato ih to ni ne interesira. Zato i jesmo uzročnoposljedično zatvorena vukojebina.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:53   #74
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
mi, Hrvatii!!!
i kakve vi veze tzv hrvati imate sa mojim nekretninama.pa kakve veze moja obitelj ima sa mojom nekretninom.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:02   #75
što se mene tiče tvoje su nekretnine tvoje a Hrvati se pišu velikim slovom

Zadnje uređivanje nezgodan2 : 05.04.2017. at 22:53.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:16   #76
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
mi, Hrvatii!!!

I pocetak recenice se pise velikim slovom , a pise se Hrvati, a ne Hrvatii.
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:41   #77
Puno priče ni za što..

Kao treća generacija "obiteljskog turističkog djelovanja" (ne mogu to bolje sročiti) i 50 godina životnog iskustva, mogu samo dodati da je besmisleno o ovoj materiji raspravljati kao o industriji, jer ona to nije.

"Turizam"u Hrvata (i još nekih mediteranskih nacija) je stihija, slijed koincidencija, slučajnost.

"Turistička industrija".. e, to je neka druga igra koja je ovdje u povojima i MOŽDA se jednom razvije u pravu gospodarsku granu.

BDP brojke su u ovom slučaju proizvoljne i netočne (jednako i nebitne), jer je turizam u Hrvata na nivou seoskih poljoprivrednih domaćinstava (stjecaj okolnosti), a ne nivou poljoprivrednih kombinata (industrije).

Tako da je svaka rasprava bespredmetna i šuplja, ma što god vi, dame i gospodo (a pogotovo oni koji turističkoj djelatnosti nisu ni prismrdili), mislili o tom.
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:07   #78
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ima tu svega pomalo što si napisao. I od sustava obrazovanja, ali i mnogo toga drugoga. Mislim da diplomanti tih sveučilišta nisu u glavi niti toliko bolji koliko im se u njihovim zemljama pruži više prilika za napredak. Čak i FER-ovci za vrijeme školovanja nemaju baš puno prilika naći praksu za vrijeme ljeta recimo, što je u Americi skroz normalna stvar. Zapravo dovoljno je malo pogledati linkedin, staviti u search intern i usporediti ne sa SAD-om, Njemačkom ili Austrijom, već sa Češkom, Mađarskom ili Rumunjskom pa onda vidiš zapravo u čem je problem.
Iako tu normalno i obrazovanje ima svoje prste. Francuske studente se doslovce tjera na nekim sveučilištima da se gone na najmanje godinu dana, a najčešće 2-3 van granica države. Kod nas nikog nije briga, a normalno da nije briga kad državi nije ni u interesu da studenti rade u praksi jer tako ionako nisu na burzi što je političarima u datom trenutku jedino i bitno. Ista stvar sa razmjenama studentima i zašto je Hrvatska najgora u EU-što političar ima od studenta koji je na razmjeni ? Baš ništa, zato ih to ni ne interesira. Zato i jesmo uzročnoposljedično zatvorena vukojebina.
Radim za stranu firmu, "vani" klinci vise grizu jer ih se odgaja da drze svoju sudbinu u svojim rukama.

Kod nas studenti svaki dan slusaju kako je vlada kriva za ovo, drzava nije dala za ovo, uhljebi jedini dobro zive itd. Sto je laz otprilike na razini one "nisam se upisao u skolu / faks jer, eto, onaj preko veze je upao, a ja ne - zbog njega".

U nekim firmama za koje sam radio su nam klinci dolazili na ljetnu praksu, sad u firmi imamo tim studenata. Svi dobiju relativno dobar posao nakon odsluzenog "roka sluzbe".

UGL... Previse je svaljivanja odgovornosti i krivnje na nekog drugog, a to je nesto sto su naucili od starijih. Kad to prestane - bit ce svima bolje u zivotu. A ako vam smeta vlada, drzava, uhljebi - sjetite se toga kad na iducim izborima opet izlaznost bude 40%

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 11:00   #79
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
mi, Hrvatii!!!
Pa tko vam brani da "pouspješite i ostale djelatnosti"?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:14   #80
izgubio si nit, nema veze.. a ja vas sad lijepo pozdravljam a vi se kaljužajte, ne bum vam više smeto
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.