Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2009., 16:27   #1
Angry Zašto je izbrisana tema "Koliko se zločina može tolerirati partizanima"?

Koja brzina u brisanju!

Stvarno vas boli ta tema!

Ne možete dočekati trenutak da se makne bilo kakav razgovor o masovnim grobnicama punim žrtava partizana?

Mislite da će to izbrisati te pogušene ljude?

Mislite da će se to zaboraviti?

Grdo se varate!
__________________
Upozorenje!
Ne govorim, ne čitam i ne razumijem velikosrpski jezik!
c-respond is offline  
Old 05.03.2009., 20:25   #2
Quote:
c-respond kaže: Pogledaj post
Koja brzina u brisanju!

Stvarno vas boli ta tema!

Ne možete dočekati trenutak da se makne bilo kakav razgovor o masovnim grobnicama punim žrtava partizana?

Mislite da će to izbrisati te pogušene ljude?

Mislite da će se to zaboraviti?

Grdo se varate!

Pa, evo ti mogućih posrednih odgovora na tvoje pitanje :

Prvi komentar

Drugi komentar


Ima još, ali i ovo je dosta da se skuži način na koji se moderatura provodi. Da može vjerovatno bi večerašnju emisiju "Otvoreno" izbrisao, jer se postavlja pitanje da li je itko od tih zločinaca kažnjen?

Tako da dolazimo i do odgovora na prvo pitanje iz "prvog komentara" koji trebao glasiti: Da i danas bi kada bi imali priliku!
Na drugo pitanje iz "prvog komentara": Možda, samo ne odmah nego kako se koji javlja. (Odmah je trebalo to napraviti 1991. godine - po uzoru na Amere i njihovo postupanje prema Japancima državljanima Amerike poslije napada na Pearl Harbour).
I treći odgovor na pitanje iz "prvog komentara" bi glasio: Znamo to od mjeseca studenog 1996. godine kada je taj postotak (ne hrvatskog naroda, nego hrvatskih državljana) nazvan pravim imenima, ali prekasno, tako da se danas i uvećao, a njihovo glasno postojanje je vrijeđanje onog ostatka hrvatskog naroda koji je još uvijek u većini.

A ovakvo reagiranje brisanjem te teme je vjerovatno izazvano ovim zadnjih pronalaskom masovne grobnice, tko zna koje po redu i još ih ima tko zna koliko. Ali naučili su brisati istinu 45 godina i pisati novu beogradsku, pa im se čini da to prolazi i danas.
PORCUPINE is offline  
Old 05.03.2009., 21:11   #3
Rezonator !!!
Izbjegavanjem suočavanja sa zločinima i prikrivanjem istine potiče se mržnja i novi krug.

Zahtijevam vraćanje teme koju sam otvorio ili suvisli argumentirani odgovor.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 05.03.2009., 21:12   #4
Quote:
c-respond kaže: Pogledaj post
Koja brzina u brisanju!

Stvarno vas boli ta tema!

Ne možete dočekati trenutak da se makne bilo kakav razgovor o masovnim grobnicama punim žrtava partizana?

Mislite da će to izbrisati te pogušene ljude?

Mislite da će se to zaboraviti?

Grdo se varate!
Ja nisam brisao temu, ali ti mogu reći da se nikada ni neće zaboraviti. Tema je najvjerojatnije obrisana iz razloga što na cijeloj Politici i podforumima ima barem tri teme o partizanima, Ustašama i njihovim zlodjelima u svim mogućim kombinacijama.
A ni anketa baš nije najbolje postavljena. Tako da mislim da ćemo se složiti da što je previše je previše.
Johnny_B. is offline  
Old 05.03.2009., 22:26   #5
Ova tema je otvorena samo zbog tog što je jedan moderator (Rezonator?) AKTUALNU temu o pronalasku zatrtih Hrvata u jami u Sloveniji prebacio na Ex Yu.

Tim činom je odaslana izvjesna poruka, koja se i inače odašilje u svakom vidu javnog života Republike Hrvatske.
Sve pod tepih i nitko neće odgovarati za zlo koje je počinjeno.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 07.03.2009., 11:58   #6
Zato sto je gazda ocito pronasao novi izvor finansiranja foruma. A oni ne dopustaju demokratsku rijec

Nesto a la Babic. Koji je (idiot) na svom blogu sam priznao ko ga i zasto finansira.
Crni_Bombarder is offline  
Old 07.03.2009., 11:59   #7
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Ja nisam brisao temu, ali ti mogu reći da se nikada ni neće zaboraviti. Tema je najvjerojatnije obrisana iz razloga što na cijeloj Politici i podforumima ima barem tri teme o partizanima, Ustašama i njihovim zlodjelima u svim mogućim kombinacijama.
A ni anketa baš nije najbolje postavljena. Tako da mislim da ćemo se složiti da što je previše je previše.
Postoji i 378 tema o zlom Sanaderu, fasistickom HDZ-u pa svakog dana osvane jos pet novih na istu temu, i ostaju tamo neometano.

Koga vi lazete.
Crni_Bombarder is offline  
Old 07.03.2009., 13:30   #8
Quote:
Crni_Bombarder kaže: Pogledaj post
Postoji i 378 tema o zlom Sanaderu, fasistickom HDZ-u pa svakog dana osvane jos pet novih na istu temu, i ostaju tamo neometano.

Koga vi lazete.
Da, ali Sanader i ekipa su jako širok pojam, i svaki dan ima nešto novoga o njima; onog trena kad se vidi da su teme podobne za "spajanje", ili se spoje, ili se manje aktualne teme zatvore.
A partizane i Ustaše vi natežete više nego komade, i to već duži period, tako da mislim da je jasno zašto je tema zatvorena.
Johnny_B. is offline  
Old 07.03.2009., 14:16   #9
A što kažete na ovakvu ideju.

Idemo otvorit jedan (brojkom 1) topic na Politici, gdje ćemo započet sa popisom svih stratišta Hrvata tijekom ww2 - i ustaških i partizanskih, s poveznicama na povijsne izvore, tikovine, knjige i da maknemo s toga svaku diskusiju navijačkog karaktera.

U stilu: sažetak, izvor pa dalje diskusija o povijesnim, socijalnim, psihološkim, geostrateškim tumačenjima vezanim uz pojedini zločin - ali bez suvišnih emocija, da se ne pretvori u vaši-naši zločini i hebavanje matera partizanskih i ustaških...
d@d@ is offline  
Old 07.03.2009., 14:57   #10
@ d@d@, svjesna si i sama (vjerujem) kako na Politici piše specifična kategorija forumaša, od kojih mnogi nisu niti povjesničari niti elementarno obrazovani iz područja povijesti. koji svoje "znanje" crpe iz dnevnih medijskih porcija ili iz literature koju simpatiziraju, čime ne sugeriram da "aktivistički" odtvaraju ili sudjeluju na takvim temama, no daleko je to od bilo kakve objektvine rasprave

UGLAVNOM, se ionako, već godinama, sve takve teme pretvaraju u pljuvačnicu, vrijeđanje, vrlo prizemno prepucavanje, ali i fabriciranje znanstvenih činjenica i onog najodvratnijeg: pokušaja prekrajanja povijesti na posve nakazan način

ali svemu tome doprinosi i tvoja rečenica:

Quote:
gdje ćemo započet sa popisom svih stratišta Hrvata tijekom ww2 - i ustaških i partizanskih
prvo i osnovno, aludiraš li na stradanja odmetnutih vojnih formacija koje nisu prihvateile čin bezuvjetne predaje - poput svoje operativne komande Wehrmachta, te civila koje su vukli sa sobom, od njih nitko nije stradao zato jerje bio Hrvat (Srbin, Ukrajinac, Musliman itd) , dakle nije stradao kao pripadnik naroda, dok s druge strane - ustaše JESU ubijali ljude samo na temelju etničke/vjerske pripadnosti, te Hrvate koji nisu podržavali ustaški režim.

stoga, ne možeš u jednu rečenicu i jednu temu strpati to i napraviti takav pojednostavljeni mišmaš
jer
mislim da se toliko temeljnog znanja mora imati i da ti kao moderatorica ne bi smjela davati ovakve, u najmanju ruku, neoprezne izjave.

ovo je ipak forum, online debata, mjesto zabave ili neobaveznih razmjena informacija, ukoliko pretendirate imati neki ozbiljniji smisao ili štih, izjave poput tvoje su protivne znanstvenim činjenicama a i nekim zakonskim okvirima.

zbog toga, moje je mišljenje, a navela sam ga već nekoliko puta tokom svog boravka na ovom forumu, takve teme - koje se tiče npr događaja iz Drugog svjetskog rata ili neposrednog njegovog završetka, ali i razne teme koje se tiču bivšeg jugo režima - jednostavno treba poslati na pdf Povijest, ne vidim niti ex yu kao neko sretno rješenje, ali na Povijesti bi to ipak trebalo imati neki ozbiljniji i normalniji oblik i tok.

na Politici, osim dnevnopolitičkih zbivanja i komentara, takvim temama doista više nije mjesto.

prvo zbog samog karaktera pdf Politika, što sam već rekla, zbog specifičnih forumaša i oblika komunikacije to je jednostavno otišlo predaleko, ali i zbog toga što se ostavljanjem takvih tema na Politici direktno podržava sve one koji i u realnom životu odvlače pažnju, bacaju prašinu u oči ili kako već nazvati propagandnu namjeru političkih elita ili medijskih poslušnih poluga, da izbjegnu sve realno važne zbiljske probleme, te stoga posežu za oprobanim receptom: tenzijama i kvazi-povijesničkim akrobacijama.
__________________
*
revolution is offline  
Old 07.03.2009., 15:11   #11
Ne parafraziraj moje upise. Da sam navela ljotičevce, čerkeze, bjelogardejce..
pola ih ne bi znalo o čemu pričam. Mislim da sam ovako bila jasnija.

Zločin je zločin, smaknuća bez suđenja su zločin, djeca su sigurno civili, ma čija bila.

I što fali izjavi koja je potkrijepljena citatom iz novina, pa makar to bio i žuti tisak - možda je baš takva izjava poželjna (meni je), jer daje priliku da je se demantira. Samo ne na osobnoj razini i pravilo bi trebalo vrijedit za potomke svih sudionika prošlih ratova.

EDIT: zaboravila sam se osvrnut na povijesni dio citata. Današnji povijesničari još nemaju uniformno mišljenje o tako nedavnim događajima, pa povijesni odjeljak foruma otpada.

A ljudi na politici su već poprilično uspiješno savladali argumentaciju, oni koji nisu naučit će, a mislim da nam ne treba forum u stilu onog "0 tolerancije za vrijeđanje", to se ne piše u reklamu, tako se nauči pričat.
d@d@ is offline  
Old 07.03.2009., 15:14   #12
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Ne parafraziraj moje upise.
pa citirala sam te.
__________________
*
revolution is offline  
Old 07.03.2009., 15:17   #13
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Da, ali Sanader i ekipa su jako širok pojam, i svaki dan ima nešto novoga o njima; onog trena kad se vidi da su teme podobne za "spajanje", ili se spoje, ili se manje aktualne teme zatvore.
A partizane i Ustaše vi natežete više nego komade, i to već duži period, tako da mislim da je jasno zašto je tema zatvorena.
A jesi li pomislio da je pronalaženje i iskapanje grobnica nastalih poslije 1945. gdoine puno širi pojma od Sanadera?
__________________
Mediji su desna ruka anarhije !
Temporary is offline  
Old 07.03.2009., 15:19   #14
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa citirala sam te.
Ozbiljnost, koju spominješ, će se na ovom forumu pojaviti po nestanku trollova, klonova, provokatora, ali i osoba kojima je jedina povijest ove države ona stvarana u Beogradu.
__________________
Mediji su desna ruka anarhije !
Temporary is offline  
Old 07.03.2009., 15:19   #15
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa citirala sam te.
Ispričavam se, ali ispada da smo svi moderatori zaštitnici ili partizana ili ustaša, malkoco sam već izbezumljena, osjećam se ko tinejđer, izgubila sam identitet.
d@d@ is offline  
Old 07.03.2009., 15:24   #16
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Današnji povijesničari još nemaju uniformno mišljenje o tako nedavnim događajima, pa povijesni odjeljak foruma otpada.

.
nikad nit neće, a ni ne trebaju imati. ne radi se o tome, već o znanstvenim činjenicama.
a dok se one ne prikažu, dokumentiraju, ostat će samo prizemna prepucavanja i nerazumno loptanje brojkama.

ta je pandorina kutija otvorena srpskim nabacivanjem jasenovačkim žrtvama, pečat joj je zadan šutnjom ili nedovoljnom glasnoćom ne-šovinističke intelektualne elite, zabetonirana je raspadom bivše države kroz rat i sveopće bujanje najnižih nacionalističkih poriva - zatim je stvar dokrajčena Tuđmanovim apovijesnim logorejama.

mi se danas gombamo sa nasljeđem svega toga. ali u jednoj posve shizoidnoj situaciji u kojoj se kolektvini delete nastoji "popuniti" fabriciranjem povijesti, NE U SMISLU revizije povijesnih znanih ili manje poznatih činjenica, već apsolutnom prekrajanju.

ne vidim kako to pomaže žrtvama ili njihovim obiteljima, što me se zapravo ni ne tiče jer je na osobnoj razini, a posebno ne vidim kako to pomaže hrvatskom društvu, što nas se svih itekako tiče i treba zabrinjavati
__________________
*
revolution is offline  
Old 07.03.2009., 15:37   #17
Quote:
Temporary kaže: Pogledaj post
Ozbiljnost, koju spominješ, će se na ovom forumu pojaviti po nestanku trollova, klonova, provokatora, ali i osoba kojima je jedina povijest ove države ona stvarana u Beogradu.
onda to i neće biti forum, već jednoglasni pjevački zbor u obliku virtualnog zvukovlja jednoobraznosti

administracija foruma je odavno priznala kako su izabrali brojnost nauštrb -ne nekakve akademske kvalitete, već normalne atmosfere. tu se krije odgovor o klonovima trollovima ali provokatorima i ostalima instruiranima ne samo iz beograda ili tel aviva ili bruxellesa već iz posve lokalnih stranačkih ili slično interesnih adresa, možda i čiste dosade
__________________
*
revolution is offline  
Old 07.03.2009., 15:41   #18
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Idemo otvorit jedan (brojkom 1) topic na Politici, gdje ćemo započet sa popisom svih stratišta Hrvata tijekom ww2 - i ustaških i partizanskih, s poveznicama na povijsne izvore, tikovine, knjige i da maknemo s toga svaku diskusiju navijačkog karaktera.

U stilu: sažetak, izvor pa dalje diskusija o povijesnim, socijalnim, psihološkim, geostrateškim tumačenjima vezanim uz pojedini zločin - ali bez suvišnih emocija, da se ne pretvori u vaši-naši zločini i hebavanje matera partizanskih i ustaških...
Upravo u to će se i pretvoriti; opći kaos u kojem će ih poginuti Bog zna kol'ko.
Da im se otvore i dvije teme (tipa "Ljevičari na gastronomiji-...") gdje neće previše zadirati jedni u druge, to opet ne bi bilo to.
Jedino što mi se sviđa kod tvoje ideje je što ćemo onda moći pobrisati puno bezveznih malih temica ili sve spojiti u tu jednu nakon nekog vremena.
Uostalom, birajte sami, a mi ćemo pokušati napraviti što je u mogućnosti našoj.
Johnny_B. is offline  
Old 07.03.2009., 15:44   #19
Quote:
Temporary kaže: Pogledaj post
A jesi li pomislio da je pronalaženje i iskapanje grobnica nastalih poslije 1945. gdoine puno širi pojma od Sanadera?
Onda lijepo poslušajte d@din savjet i pokušajte to sve spremiti u jednu veliku (može i top-temu) sa svime što ste htjeli ikada o tome napisati, a tema na kojoj ste boravili je ili izbrisana ili zanemarena.
Johnny_B. is offline  
Old 07.03.2009., 15:46   #20
Otvorite to, ja ću sa one teme prenest sve vrijedne postove s linkovima i imat ćemo čisti topic.

Ali svako zastranjivanje, oftopičarenje, svađanje, kažnjavamo - nema samo brisanje.

Može?
d@d@ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.