Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2016., 07:08   #81
Quote:
miss_clara kaže: Pogledaj post
ma neka si ti svoje 'vjerovanje' podjelio s nama, ja bih radije o cinjenicama.
cinjenica je da se lakse cisti i odrzava ako je gore.
ne kazem da je to ispravnije, 'vjerujem' da puno roditelja mogu detaljno sve ocistit i kad je dolje, al et, men to nije prakticno.



ne znam ja dal sta ulazi il ne ulazi, sto muskih, sto penisa,
pa nije da buljim po plazama u njih ko jelte.. neki.

a ovo s cepovima takodje uopce ne kuzim, neko je reko da treba stavljat cepove na glavice?
u 2,5 godina mijenjanja pelena nikad mi se nije dogodilo da sam morao prati glavic sinu jer je bio pokakan, a ako bi kojim slucajem ponekad stavio pisu prema gore uvijek bi pelena promocila jer gore ne upija dobro.
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 08:32   #82
zaboravila sam reći da sam na jednoj stranici pitala jednog poznatog pedijatra vezano za to kako pimpač mora stajati u peleni

ne znam da li smijem staviti link? ili kopirati šta je napisao?

ma uglavnom da nije bitno kako stoji

i da, veli mi mama da se nekad to jako strogo gledalo i pazilo, da bude prema gore. znači pred 50-40 godina.

Zadnje uređivanje vlovrec : 05.01.2016. at 08:44. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 08:56   #83
Meni je bas patronazna savjetovala da pisu spustim dolje kod premotaavanja kako ne bi promocio pelenu gore, a ionako se na kraju pomice i zivi svoj zivot. Polozaj prema gore je toliko neprirodan!
Prije 50 godina su djeci vezali noge, danas se kukovi sire, tako da, nikako ne slusati djedove/bake prije provjere.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 09:04   #84
Na klinfo.hr ima clanak koji sve lijepo objasnjava "previjanje muskih beba ili kako poloziti pisu u peleni?". Nekadasnje stavljanje prema gore ima veze s koristenjem platnenih pelena...
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 12:31   #85
Cini se da je svejedno:
link
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 14:31   #86
da, taj članak sam i ja pročitala, zato sam i dodala na kraju ovo da on mene nikad nije popišao. a vidim da je to čest slučaj kod dečkića

no, kad sam mojima to rekla, oni su ustvrdili da je to neki članak rekla - kazala, pa sam zato pitala pedijatra da mi odgovori

sad su se smirili

da, Nykas, tata mi puše mi za vrat i opominje me ako sam mu slučajno samo zamotala pelenu, a nisam pimpača podigla, tj. više ne kad sam mu pročitala što mi je pedijatar napisao. jer ga se nikako nisam mogla riješiti

i opet velim, nekad se navodno na to jako jako pazilo. po riječima moje mame. no, valjda radi tih platnenih pelena.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 06:46   #87
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Na klinfo.hr ima clanak koji sve lijepo objasnjava "previjanje muskih beba ili kako poloziti pisu u peleni?". Nekadasnje stavljanje prema gore ima veze s koristenjem platnenih pelena...


Kakva je veza?

Evo vec drugi mali penis moram u (platnene) pelene a prvi put cujem za to. Bar dok je mali, mozes ga staviti kako god, pomeri se sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 09:35   #88
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Kakva je veza?

Evo vec drugi mali penis moram u (platnene) pelene a prvi put cujem za to. Bar dok je mali, mozes ga staviti kako god, pomeri se sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sve pise u clanku. Ne govorimo o modernim platnenim pelenama vec tetra pelenama kada se sve jako zatezalo i tada pisa nije nikuda mogla. Ali to su zastarjele metode.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 05:57   #89
Ima smisla


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.