Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2012., 23:58   #81
Quote:
babin kuk kaže: Pogledaj post
Gledaj Novosadjana sto se pokacise. Nista bez nas. Moj utisak - u Novom Sadu je uzasna netrpeljivost prema Hrvatima, ali ne zahvaljujuci izbeglicama posle 1991.

Nakon incidenta na evrospkom prvenstvu imao sam priliku da cujem pricu od jedne bliske osobe koja radi u sudu o pociniocima-sve deca, tek punoletna, rodjeni Novosadjani. Optuzbe protiv Srba izbeglica za sve su zaista malo bezobrazne. Nema toliko izbeglica Srba koji bi uradili onoliko stvari po Novom Sadu, ne znam da li ste skontali bilbord kod zeleznicke stanice (turisticka ponuda za Hrvatsku presarana sa "Ne zaboravimo Jasenovac"), za vreme EXITA bilbord dobrodoslice Hrvatima na hrvatskom presaran sa "Mrs ustase", reklama "Hrvatska-tako lepa tako blizu" presarana sa "tako genocidna" itd...sve sam to video u zadnjih par meseci,a to je samo 10% od ukupnih stvari. O stavovima da ne govorim. Ispade da su se Srbi izbeglice udruzili bas onako protiv Hrvata da ih ocrne po NS, a starosedioci Novosadjani trpe to i sire ljubav. Ma daj
Nismo se pokacili, donekle smo se i slozili. Jedino se ne slazem ovo da nema netrpeljivosti. Upravo starosedeoci mahom stariji ljudi ne vole Madjare. Niko me ne moze ubediti da nije tako, zivim ovde od rodjenja i znam kako je. Za vreme studija u Novom Sadu sam imao vise netrpeljivosti od starosedeoca nego od dosljaka. Ni klinci im nisu nista bolji, pola mladih Novosadjana u firmi,pola delije i grobari a sve navijacke grupe znate i sami kakve su.
U Vojvodini najveci nacionalisti su starosedeoci,zatim izbeglice koje su dosle 90ih i tek na kraju dodju dosljaci koji su dosli posle drugog svetskog rata. To odgovorno tvrdim.
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 03:37   #82
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Često idem preko sa hrvatskim tablicama i nikom ništa, s druge strane, ne idite kada je nešto tipa ono rukometno prvenstvo, par mojih priajtelja i poznanika je najebalo taj dan
Ako nije tajna pošto to tako često odlaziš u Srbiju? Shoping? Nešto ti u Vukovaru nije dobro, preskupo? Ćime plaćaš, kunama ili € ? Navedi neke primjere razlike u cijeni!

Za Markača nisam siguran, ali Gotovina bi poslije ovako pomirbenih javnih nastupa i pozivom Srbima da se vrate, imaju pravo na domovinu Hr kao i on, mogao mirno otići u Srbiju. Ne velim da bi doživio ovacije kao kod nas, ali bio bi vjerujem lijepo dočekan.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 12:15   #83
Quote:
Manjak16 kaže: Pogledaj post
Nismo se pokacili, donekle smo se i slozili. Jedino se ne slazem ovo da nema netrpeljivosti. Upravo starosedeoci mahom stariji ljudi ne vole Madjare. Niko me ne moze ubediti da nije tako, zivim ovde od rodjenja i znam kako je. Za vreme studija u Novom Sadu sam imao vise netrpeljivosti od starosedeoca nego od dosljaka. Ni klinci im nisu nista bolji, pola mladih Novosadjana u firmi,pola delije i grobari a sve navijacke grupe znate i sami kakve su.
U Vojvodini najveci nacionalisti su starosedeoci,zatim izbeglice koje su dosle 90ih i tek na kraju dodju dosljaci koji su dosli posle drugog svetskog rata. To odgovorno tvrdim.
A jos veci nacionalisti su profasiticki nastrojeni Madjari.
Mi ostali koji ne mislimo kao ti nismo rodjeni ovde i ne znamo kako je?
Druze sa takvim stavovima o 64 zupanije i velikoj Madjarskoj nije ni cudo sto si imao neprijatnosti. Budi realan pa shvati da bi imao neprijatnosti na bilo kom kraju sveta za ono sto ti propagiras.
Ne znam sta ti je cudno ako ti nekome u njegovoj drzavi prosipas fasizam a onda imas neprijatnosti? Za takve stvari i treba da imas neprijatnosti, ali i dozu objektivnosti. Znaci fasisticki velikomadjari nisu nacionalisti a Srbi starosedeoci jesu nacionalisti zato sto se bune na velikomadjarske bajke?
Ista situacija sa Srbima u RSK onomad.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 13:41   #84
Quote:
Manjak16 kaže: Pogledaj post
U Vojvodini najveci nacionalisti su starosedeoci,zatim izbeglice koje su dosle 90ih i tek na kraju dodju dosljaci koji su dosli posle drugog svetskog rata. To odgovorno tvrdim.
Sve to moze ali ne mora da znaci.

Nisam stigao da posteno prozivim u NSu, ali za starosedeoce (sve ih je manje kao i u BGu) nisam siguran. Oni barem sebe smatraju kultivisanijim ali je tacno da postoji blagi zazor od recimo Madjara. Za to kratko vreme nisam primetio da je iko imao problem od Madjara od strane Srba i obratno. Devojka mi je Novosadjanka iz mesovitog braka, mislis da je nju neko gledao sa podozrenjem? Uopste niko. Nazalost, cini mi se da tamo gde je stanovnistvo mesovitije i na mikrolokalu to dobija na snazi. Primera radi, za Srbe Becejce (starosedeoce) sam cuo da problemi postoje sa Madjarima,ali ne da se ne trpe vec da se Madjarima nesto stavlja do znanja. Onda imas i Madjara koji Srbima spocitavaju nesto i eto barem verbalnog konflikta.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 20:49   #85
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Pitam jer imam katastrofalne rezultate sa svojim sunarodnjakinjama pa možda bi u Srbiji bilo bolje.
E u takvom slučaju mislim da jedina promjena terena koja pomaže je putovanje u Južnu Ameriku. Bar Argentinu, ili Brazil još sigurnije, cure tamo tako padaju na Europljane da je to nevjerojatno, šteta što je tako daleko.
eRomaniChib is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 16:59   #86
Quote:
Manjak16 kaže: Pogledaj post
To je mapa kraljevine Ugarske koja je postojala 918 godina. Zna se cija je Vojvodina bila i kome je ustvari uzeta.
Nemam fasisticke stavove ja sam anti fasista kao i ti. Ja sam svestan da je ovo nerealno i isto tako ne volim da podizem tenzije niti bih voleo da bilo kakvi sukobi nastanu ovde.
U Ugarskoj su svi ziveli zajedno i nije bilo problema, svima je lepo bilo. Kamo srece da je danas Vojvodina u sastavu Madjarske.
Nemam inače protiv Mađara ništa, štoviše imam odlične prijatelje Mađare, ali ovo što pišeš nije istina.

Hrvati su itekako osjetili mađarske palice po sebi. Hedervary je i danas jedan od omraženijih likova u hrvatskoj povijesti.

Nego, kako vi Mađari gledate na Jelačića?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 17:03   #87
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Ja takodje ne mrzim Madjare, cak naprotiv, blizi su mi nego kolonisti.
Po pricama znam kako se zivelo u Austro-Ugarskoj i ne bih imao nista protiv da se obnovi Carstvo ciji su sastavni deo bili Srbi i koji su se borili za nju (jedan od najpoznatijih A-U vojkosvodja je bio Srbin feldmarsal Svetozar Borojevic)....ali nesto bas nisam za Vosu u Madjarskoj. Koliko cujem od prijatelja Madjara, Madjari iz Madjarske vas bas nesto ne mirisu.
Borojević je Hrvat koji je bio srpskog podrijetla. Kao takav se i sam deklarirao. Inače, jedna je od prvih žrtvi Kraljevine SHS. Borojević je htio formirati Domobranstvo SHS, pa su ga jugosi poterali odavde.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 14:57   #88
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Borojević je Hrvat koji je bio srpskog podrijetla. Kao takav se i sam deklarirao. Inače, jedna je od prvih žrtvi Kraljevine SHS. Borojević je htio formirati Domobranstvo SHS, pa su ga jugosi poterali odavde.
Borojevic, istina rodjen u srpskoj pravoslavnoj porodici u Umeticu na Baniji, odnosno na teritoriji danasnje Hrvatske je Hrvat koliko i Tesla ili Srbi iz tzv RSK. Ili kao sto su vojvodjanski Hrvati zapravo Srbi. To sto nije zeleo da u ratu predje na srpsku stranu ne cini ga Hrvatom, kao ni mnoge Srbe istog razmisljanja. Iz tog razloga u nacionalistickim krugovima Srbije proglasen je Hrvatom.
Kako mislis jedna od prvih zrtvi? Umro je 1920. u Klagenfurtu.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:24   #89
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Borojevic, istina rodjen u srpskoj pravoslavnoj porodici u Umeticu na Baniji, odnosno na teritoriji danasnje Hrvatske je Hrvat koliko i Tesla ili Srbi iz tzv RSK. Ili kao sto su vojvodjanski Hrvati zapravo Srbi. To sto nije zeleo da u ratu predje na srpsku stranu ne cini ga Hrvatom, kao ni mnoge Srbe istog razmisljanja. Iz tog razloga u nacionalistickim krugovima Srbije proglasen je Hrvatom.
Kako mislis jedna od prvih zrtvi? Umro je 1920. u Klagenfurtu.
Borojević se deklarirao sam Hrvatom, iako je srpskog podrijetla.

Pod prvom žrtvom sam mislio politička žrtva Kraljevine SHS.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:39   #90
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Borojevic, istina rodjen u srpskoj pravoslavnoj porodici u Umeticu na Baniji, odnosno na teritoriji danasnje Hrvatske je Hrvat koliko i Tesla ili Srbi iz tzv RSK. Ili kao sto su vojvodjanski Hrvati zapravo Srbi. To sto nije zeleo da u ratu predje na srpsku stranu ne cini ga Hrvatom, kao ni mnoge Srbe istog razmisljanja. Iz tog razloga u nacionalistickim krugovima Srbije proglasen je Hrvatom.
Kako mislis jedna od prvih zrtvi? Umro je 1920. u Klagenfurtu.
Borojević se sam, osobno/lično, deklarirao kao Hrvat. Nisu ga u Srbiji nacionalisti proglasili Hrvatom nego je on sam sebe proglasio Hrvatom.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 21:57   #91
Quote:
Manjak16 kaže: Pogledaj post
To je mapa kraljevine Ugarske koja je postojala 918 godina. Zna se cija je Vojvodina bila i kome je ustvari uzeta.
Nemam fasisticke stavove ja sam anti fasista kao i ti. Ja sam svestan da je ovo nerealno i isto tako ne volim da podizem tenzije niti bih voleo da bilo kakvi sukobi nastanu ovde.
U Ugarskoj su svi ziveli zajedno i nije bilo problema, svima je lepo bilo. Kamo srece da je danas Vojvodina u sastavu Madjarske.
Tako se podižu tenzije. Izuzetan primer.
INSTITUT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 22:06   #92
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Borojević se sam, osobno/lično, deklarirao kao Hrvat. Nisu ga u Srbiji nacionalisti proglasili Hrvatom nego je on sam sebe proglasio Hrvatom.
Svetozar Borojević

-----------""------------

Aleksandar Makedonski
Salah ad din/Saladin
Napoleon Bonaparte
Pavle Jurišić Šturm
Staljin
Hitler
....
INSTITUT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 22:17   #93
Evo vam:

http://www.youtube.com/watch?v=wIwNwZwNXuA
INSTITUT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 23:43   #94
Hm...dakle, zakljucujemo da... ....Srbi ne vole: Hrvate, Madjare, Ruse, Bugare, Albance, Srbe, Muslimane, vanzemaljce, Srbe iz druge ganeracije, pa one iz prve generacije...
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 23:46   #95
Oko 50 000 Hrvata, možda malo više, godišnje posjeti Beograd. (Ne brojimo one u prosincu)
Probleme imaju pojedinci.


I to je to.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački

Zadnje uređivanje Ostoja Grubica : 12.12.2012. at 23:57.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 12:17   #96
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna pošto to tako često odlaziš u Srbiju? Shoping? Nešto ti u Vukovaru nije dobro, preskupo? Ćime plaćaš, kunama ili € ? Navedi neke primjere razlike u cijeni!
.
Samo vigarete, plus volim pojest pljeskavice baš tamo jer su bolje (dok su ikm ćevapi očajni), za novu godinu smo ja i djevojka jedne godine bili u Novom Sadu i sl.

Zašto ja ne bi išao u Srbiju, ja sam protivnik obnove Jugoslavije ili ujedinjenja sa Srbijom, a ne da ih mrzim ili nešto
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 10:40   #97
Zna li netko kako prolaze PU tablice u Srbiji jer namjeravam ići sa autom i interesira me koliko bi me koštala cestarina od Lipovca do Požarevca?
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 12:31   #98
Pa ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Putarina bi trebalo da te iziđe 5.5 evra, ali bi je platio iz dvaput.
Prva dionica je od Šida pa do pred BG. Košta 3.5 evra. Rampa je negdje pred aerodromom, u nivou Pećinaca. To je "prolazna" rampa.
Nakon prolaska te rampe dalje ćeš se nalaziti na autoputu, ali na skoro četrdeset kilometara dugoj dionici kroz BG, koja se ne plaća. Još prije nego dođeš čak i do isključenja za aerodrom (što je bar 10km daleko od centra BG), naići ćeš na veliki cvor na kojem je moguće desno se odvojiti za Niš (velike table na kojima piše Niš i Čačak), a lijevo za NS. To je ustvari BG obilaznica, koja međutim još nije završena - zasad postoji u formi običnog 1+1 druma, sa veoma gustim saobraćajem. Zato je bolje da produžiš pravo za Beograd. Autoput prolazi gotovo kroz centar grada.
Nakon što prođeš BG, doćićeš do velike, takođe "prolazne" rampe "Bubanj Potok", od koje počinje otvoreni autoput ka Nišu. Od tog mjesta do isključenja za Požarevac ima oko 50 kilometara. Cijena te dionice je 2 evra.

Izlaz sa autoputa za Požarevac nije u samom Požarevcu, već u selu Mala Krsna. Do Požarevca ima 15-20 kilometara lokalnim putem, uključiv i prelaz preko Velike Morave.

Sretan put i ugodan boravak!
krkan11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 13:34   #99
Puno ti hvala Krkane na ovim korisnim informacijama
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 13:35   #100
Pitajte Purdu i Veljka Marića.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.