Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2013., 09:17   #81
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ako ti se ne sviđa - obrati se svom EU-zastupniku, ili počni prikupljati onih milijun potpisa da EU-parlament popriča o tome.

Ceritifikat je prihvaćanje pravila EU. I to po meni dobro rješenje.

riješen problem !
onda će eu dati,
bespovratna sredstva za to
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 10:29   #82
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
gleda se površina cijele zgrade, ne stambene jedinice
Nije točno.
Quote:
Iako se energetsko certificiranje zgrada u Hrvatskoj provodi od 2010. godine i sva novogradnja ozgrađena od tada do danas - ukupno 4208 stambenih i 2862 nestambena objekta - ima energetski certifikat, ulazak u EU donosi još neke obveze, piše Večernji list. Naime, od 1. srpnja svi građani koji će na tržištu prodavati stanove morat će prije prodaje obaviti njihovo energetsko certificiranje (razred A + je najviša ocjena koja garantira energetski najučinkovitije stambene prostore, a razred G je najniža ocjena). Od tog pravila izuzeti su samo stanovi površine do najviše 50 m2.
U Ministarstvu graditeljstva izračunali su da će za građane trošak certificiranja jednog stana stajati između 1500 i 2700 kuna, dok će primjerice cijena certifikata za hotel od 10 000 m2 biti oko 9500 kuna.
Novost je i da će građani koji iznajmljuju stanove površine veće od 50 m2 najkasnije do 1. siječnja 2016. morati obaviti certificiranje jer bez certifikata svoje stanove od tada više neće moći nuditi na tržištu.
http://www.energetika-net.com/vijest...e-za-sve-17076

Dakle opet nejasnoće u zakonu.Stan do stana,jedan treba drugi netreba certifikat.
Ako se pokrene za cijelu zgradu(zbog manjeg troška??) onda ovi do 50m2 netrebaju sudjelovati u trošku?
Ako se pokrene za cijelu zgradu(zbog manjeg troška??) kako mogu stan u prizemlju i onaj pod terasom na zadnjem katu imat isti energetski razred?
Dakle mora se krenuti pojedinačnom pregledu,analizi a ne sve u đuture.
Pa jel te zakone stvarno sklapaju idioti???Ili je to samo donešen zakon za uzimanje love iz očiju
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 11:14   #83
I mislio sam da je ovo nabrzaka i lakrdijaški donešeno sa hrpom nejasnoća što opet ovu Vladu predstavlja kao hrpu idijota...

Znači gleda se posebno svaka stambena jedinica zasebno i sad čiji stan prelazi 50m2 treba certifikat, a onaj čiji je ispod 50m2 ne treba

Lakrijda od države, pa dokle ovako
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 11:25   #84
Da
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 12:32   #85
Citam malo Pravilnik o uvjetima i mjerilima za osobe koje provode energetske preglede građevina (NN 81/2012) i pise da strane osobe mogu vrsiti ove poslove (uz navedene uvjete). S obzirom da smo mi sada na zajednickom trzistu EU, dam se kladiti da ce doci netko iz neke druge zemlje EU to raditi i da ce cijene pasti.
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 12:42   #86
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
...
Lakrijda od države, pa dokle ovako
sve dok imamo ove,
koji su nas potpisujući godinama svašta
- uvalili u *ovna
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 12:46   #87
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Nije točno.

Pa jel te zakone stvarno sklapaju idioti???Ili je to samo donešen zakon za uzimanje love iz očiju
Nažalost je oboje točno.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 08:24   #88
EU prihvaća da u slučaju da se energetski certifikat ne ishodi, nekretnina automatski ulazi u najlošiji, G razred. Eto, vjerojatno će samo naivni kod nas pohrliti da taj certifikat što prije dobave, meni osobno to ne pada na pamet iako prodajem kuću.
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 09:48   #89
Quote:
amrko36 kaže: Pogledaj post
EU prihvaća da u slučaju da se energetski certifikat ne ishodi, nekretnina automatski ulazi u najlošiji, G razred. Eto, vjerojatno će samo naivni kod nas pohrliti da taj certifikat što prije dobave, meni osobno to ne pada na pamet iako prodajem kuću.
Da?Ima negdje službena potvrda da to vrijedi i kod nas?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 11:51   #90
Quote:
amrko36 kaže: Pogledaj post
EU prihvaća da u slučaju da se energetski certifikat ne ishodi, nekretnina automatski ulazi u najlošiji, G razred. Eto, vjerojatno će samo naivni kod nas pohrliti da taj certifikat što prije dobave, meni osobno to ne pada na pamet iako prodajem kuću.
I ja prodajem kuću pa i mene ovo o razredu G živo zanima.

Usput, već imam kupca ali smo morali odgoditi potpisivanje ugovora jer geodet treba ucrtati jedan detalj. Taj detalj nije sporan, ali su nam na agenciji rekli da je bolje to napraviti prije prodaje nego naknadno. Pa dok čekamo da se geodet udostoji izaći na teren zakačilo nas je ovo sranje s certifikatima. Loše tempiranje, nema šta.

A u blizini te moje kuće jedan susjed prodaje raspadnutu kuću koja ima samo zidove i pola krova, a unutra raste korov. Prodaje ju praktički dsamo kao gabarite. Onaj tko je kupi će je srušiti i na gabaritima sagraditi novu. Na koju foru bi takve podrtine morale imati energetski certifikat?

Zadnje uređivanje Marina Fiume : 05.07.2013. at 12:29.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 12:32   #91
Vidi malo tko je izuzet od energetskog certifikata, mudrice jedne kako su se dosjetile:

"postojeće zgrade koje se prodaju ili se pravo vlasništva prenosi u stečajnom postupku u slučaju prisilne prodaje ili ovrhe"

Znači bankicama koje vrše ovrhu da bi se namirile se progledalo kroz prstiće.

Izvor informacije: http://www.quero.hr/ZgradeBezEnergetskog
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:43   #92
Nigdje nitko ne piše šta je u slučaju darovanja kuće ili stana ili nasljeđivanja. Kako su pametni, mogli bi propisati da se prije nasljeđivanja mora napraviti certifikat.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:34   #93
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Ako se pokrene za cijelu zgradu(zbog manjeg troška??) kako mogu stan u prizemlju i onaj pod terasom na zadnjem katu imat isti energetski razred?
Ne mogu.
Kako god okreneš, najispravnije je raditi za svaku jedinicu posebno, kao što kažeš.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:36   #94
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Nigdje nitko ne piše šta je u slučaju darovanja kuće ili stana ili nasljeđivanja. Kako su pametni, mogli bi propisati da se prije nasljeđivanja mora napraviti certifikat.
Quote:
Izdavanje energetskog certifikata nije potrebno za:
/cut
6. postojeće zgrade ili njihove samostalne uporabne cjeline koje se prodaju ili se pravo vlasništva prenosi u stečajnom postupku u slučaju prisilne prodaje ili ovrhe;

7. postojeće zgrade ili njihove samostalne uporabne cjeline koje se prodaju ili iznajmljuju bračnom drugu ili članovima uže obitelji;
/cut
Samo to nađoh.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 15:32   #95
U tome i je kvaka. Tko nekoga može spriječiti da nekome nešto pokloni?
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 10:45   #96
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Vidi malo tko je izuzet od energetskog certifikata, mudrice jedne kako su se dosjetile:

"postojeće zgrade koje se prodaju ili se pravo vlasništva prenosi u stečajnom postupku u slučaju prisilne prodaje ili ovrhe"

Znači bankicama koje vrše ovrhu da bi se namirile se progledalo kroz prstiće.

Izvor informacije: http://www.quero.hr/ZgradeBezEnergetskog
Još jedna pljačka u kukuriku nizu.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 11:21   #97
Pun mi je kufer svega, samo što ne dobijem papir da mi je kuća legalna ja još moram vijat i nekoga da mi sredi taj certifikat jer bez njega očito kuću ne mogu prodati osim ako nekim čudom banka ga ne traži od tih novih zakona mi mali ljudi nemamo nikakve koristi
smallme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 11:29   #98
Quote:
smallme kaže: Pogledaj post
Pun mi je kufer svega, samo što ne dobijem papir da mi je kuća legalna ja još moram vijat i nekoga da mi sredi taj certifikat jer bez njega očito kuću ne mogu prodati osim ako nekim čudom banka ga ne traži od tih novih zakona mi mali ljudi nemamo nikakve koristi
Kako nemamo.
Lakši teret novčanika opljačkanog za 2700 kuna.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 11:51   #99
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ali u nekoj zgradi s kvalitetnom izolacijom ce ti visestruko jeftinije biti imati isto zagrijan prostor, ili isto ohladjen, od nekog propusnog stana od pune cigle ili pod neizoliranim krovom.

Kolega u stanu od 72 kvadrata ima cca 150-180 kn plina, a moji starci imaju u stanu od 78 kvadrata 560 kn. Al on je na juznoj strani, u skroz novoj zgradi, a moji na sjeverozapadnoj, u zgradi iz 60ih.
Možemo ići na kuće.

Recimo, lik ima vrhunsku toplinsku izolaciju ali mu je kuća na otvorenom i cijelu zimu ga šiška buretina. Po ljeti je kuća non-stop na suncu jer nema hlada.
Drugi lik ima shit od izolacije ali mu je kuća u šumici zaklonjena od vjetra i u hladu.
Kako će se to procijeniti? Ovaj drugi ima shit od izolacije, a troši manje para na grijanje i hlađenje.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 13:24   #100
Quote:
smallme kaže: Pogledaj post
Pun mi je kufer svega, samo što ne dobijem papir da mi je kuća legalna ja još moram vijat i nekoga da mi sredi taj certifikat jer bez njega očito kuću ne mogu prodati osim ako nekim čudom banka ga ne traži od tih novih zakona mi mali ljudi nemamo nikakve koristi
Onaj tko kupuje kuću uvelike ima koristi od energetskoj certifikata.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.