Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 18:06   #121
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Pa jednostavno, nisu bili dovoljno dobri kolonizatori, za razliku od recimo Engleza...a USA je ipak od svih dosadašnjih imperija u najboljoj poziciji, jer nikad do sad nije (zahvaljujući tehnologiji) bilo moguće ostvariti toliku kontrolu...jedini problem su im ruski nuklearni arsenal i kineska ekonomija
Ako neke imperijalističke velesile svog vremena nisu takve i ostale (Španjolska, Portugal), jel kolonijalizam valjan argument?

Pero iz Zagreba je bogat.
Ivo iz Zagreba je siromašan.
Zaključak: Pero je bogat jer je iz Zagreba.


Kaj se kontrole tiče, svaka je za svoje vrijeme bila dostatna jer, kao što nisi imao tehnologiju kojom bi kontrolirao, tako nisi imao niti tehnologiju koju bi kontrolirao. O razvoju društvenih sustava i modernih (birokratskih) država i društava da ne govorimo.
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:21   #122
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Ako neke imperijalističke velesile svog vremena nisu takve i ostale (Španjolska, Portugal), jel kolonijalizam valjan argument?

Pero iz Zagreba je bogat.
Ivo iz Udbine je siromašan.
Zaključak: Pero je bogat jer je iz Zagreba.


Kaj se kontrole tiče, svaka je za svoje vrijeme bila dostatna jer, kao što nisi imao tehnologiju kojom bi kontrolirao, tako nisi imao niti tehnologiju koju bi kontrolirao. O razvoju društvenih sustava i modernih (birokratskih) država i društava da ne govorimo.
Daj pročitaj par puta podebljano, pa mi reci da li je i tebi samom jasno što si htio reći?

Usput razmisli da li je lakše bilo biti ilegalac i rušiti sistem Titu ili tebi sada, uz sve silne kamere, satelite, facebook profil i računala
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:32   #123
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Daj pročitaj par puta podebljano, pa mi reci da li je i tebi samom jasno što si htio reći?

Usput razmisli da li je lakše bilo biti ilegalac i rušiti sistem Titu ili tebi sada, uz sve silne kamere, satelite, facebook profil i računala
Mislim da bi ipak ti trebao to opet procitat

Ozbiljno
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:22   #124
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Mislim da bi ipak ti trebao to opet procitat

Ozbiljno
Znači nije ti jasno

To sam i mislio
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:20   #125
mislim da je određena razina države potrebna jer se potpuna anarhija pretvori u favele di je kvaliteta života nikakva stopa ubojstva veća nego u ratu, ali drzava bar ova naša opasno se približava pojmu mafije pa i u nekim djelovima gora od nje recimo rtv preplata realno je ona bi se trebala plaćat 5-10 kn cijena od 80 kn je čisti reket a radit ovrhu naš siromašnim građanima radi nje čin je bečutan i mafijaški gore nego mafija jer mafija u principu na reketari sirotinju
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:20   #126
mislim da je određena razina države potrebna jer se potpuna anarhija pretvori u favele di je kvaliteta života nikakva stopa ubojstva veća nego u ratu, ali drzava bar ova naša opasno se približava pojmu mafije pa i u nekim djelovima gora od nje recimo rtv preplata realno je ona bi se trebala plaćat 5-10 kn cijena od 80 kn je čisti reket a radit ovrhu naš siromašnim građanima radi nje čin je bečutan i mafijaški gore nego mafija jer mafija u principu na reketari sirotinju
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:31   #127
„Neću pristati na presudu nekog suda da sam ja i da je stranka učinila nešto nezakonito. To bi bila izdaja svih vas. Snaga HDZ-a ste vi. Nikada niste dopustili blaćenja. Zato ja odgovornost polažem samo vama. Nikada vas neću izdati.“ To su, prema vjerodostojnu izvoru, riječi čelnika udbaško-ustaškog zdruga, stožerne mase tzv. domoljubne koalicije, trenutačno na vlasti u ovoj zemlji

vođa koji sebe doživljava kao Vođu besprijekorno obznanjuje bezakonje i diktaturu: on bi, pristajanjem na „presudu nekog suda“ zaista izdao sve njih – kao sudionike u zločinu, koji bi se također našli na udaru zakona.


Možda uvedu i omertu
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 18:57   #128
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
„Neću pristati na presudu nekog suda da sam ja i da je stranka učinila nešto nezakonito. To bi bila izdaja svih vas. Snaga HDZ-a ste vi. Nikada niste dopustili blaćenja. Zato ja odgovornost polažem samo vama. Nikada vas neću izdati.“ To su, prema vjerodostojnu izvoru, riječi čelnika udbaško-ustaškog zdruga, stožerne mase tzv. domoljubne koalicije, trenutačno na vlasti u ovoj zemlji

vođa koji sebe doživljava kao Vođu besprijekorno obznanjuje bezakonje i diktaturu: on bi, pristajanjem na „presudu nekog suda“ zaista izdao sve njih – kao sudionike u zločinu, koji bi se također našli na udaru zakona.


Možda uvedu i omertu
Od kada se socijalisti i titoisti poput tebe zgražate nad diktaturom i velikim vođama?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 21:50   #129
Quote:
tzipiripi kaže: Pogledaj post
A potpisivanjem TTIP sporazuma naši vlasnici će i formalno postati privatne korporacije. Države će ostati samo kao represivni aparat u njihovoj službi.
Pa ima neke mazohisticke pravde u tome. Mamlaze koji nam plesu po glavi porazili jos veci mamlazi koji ce nam isto plesati. Doduse vjerujem da uredjena drustva imaju poneke koristi od drzave. Nazalost mi se nismo dosad usrecili, tako da TTIP mozda nama donese ponesto dobro za razliku od politicara koji nam nisu donijeli nista dobro.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.