Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 14:55   #201
Vidim da se tu svasta pise. A zakon s izmjenama mozete skinut na stranicama vlade i procitati. Znaci, ne mora biti novogradnja, ne znam ok kud je forumasica jelena to izvukla, a ako me pamcenje dobro sluzi, na stanogradnju APNa ove subvencije nisu primjenive. Toliko od mene
Marrac is offline  
Old 13.06.2017., 15:35   #202
Quote:
Marrac kaže: Pogledaj post
Vidim da se tu svasta pise. A zakon s izmjenama mozete skinut na stranicama vlade i procitati. Znaci, ne mora biti novogradnja, ne znam ok kud je forumasica jelena to izvukla, a ako me pamcenje dobro sluzi, na stanogradnju APNa ove subvencije nisu primjenive. Toliko od mene
nisam čitala novu prijedlog jer više ne znam koja verzija je zadnja. prvo je bio da će cijena biti do 1500 eur, pa da će ići samo novogradnja uz starogradnju ako nema novogradnje, pa itd..sto verzija..

po ovome što je tu https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/Ma...?entityId=4492 da, izbačena je riječ "novi" stan..ako je to išlo u sabor, onda si svakako u pravu.

ali sad opet ne znam, kako stoji stvar sa stvarno starim građevinama (koje se još vode u knjizi položenih ugovora)..da li su i one dobivale uporabne dozvole ili samo građevinske dozvole?
jelena-85 is offline  
Old 21.06.2017., 11:07   #203
Ima li netko saznanja koje će banke biti izabrane?
martic90 is offline  
Old 21.06.2017., 11:14   #204
Ima li netko saznanja koje će banke biti izabrane?
martic90 is offline  
Old 21.06.2017., 14:14   #205
Kako bi netko mogao znati koje će banke biti odabrane kada ni zakon nije izglasan niti je u proceduri?
pohranjujte is offline  
Old 21.06.2017., 15:16   #206
Zakon je uvrsten u saborsku proceduru i danas je krenula saborska rasprava.
Aviss is offline  
Old 21.06.2017., 23:26   #207
Quote:
martic90 kaže: Pogledaj post
Ima li netko saznanja koje će banke biti izabrane?
one koje se javi i ispune zadane uvjete (manje-više sve veće banke)..
jelena-85 is offline  
Old 22.06.2017., 13:02   #208
dakle, ipak to kreće od sada.
https://www.vecernji.hr/biznis/velik...a-rate-1178001



Samo se čeka na banke...kolko kužim zakon je izglasan.
Očito je već spremno masa klijenata da uzmu kredite, čekaju u niskom startu.

Kako me momentalno ne interesira kupnja nekretnine, pitanje mi je samo hoće li se već i tijekom ove godine stvoriti neki sumanuti red čekanja na subvencionirane kredite za 2018. godinu...
ili će se moći laganini iduće godine prijavit za kredu i uzeti faking stan..

a i ove promjenjive kamatne stope ili eurski krediti su ogromni bulšit.
primjerice....uštediš preko subvencije nešto para, a vrlo lako moguće da ćeš to ušteđeno unutar 20 godina otplate debelo popljugati jer će skočit euro/kamatna stopa/neki racku...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 22.06.2017., 21:55   #209
Pozdrav, da li te subvencije vrijede i ako dijete kupuje kuću od roditelja?
blacky7 is offline  
Old 27.06.2017., 17:32   #210
Pozdrav svima!

Zbog sporog neta na brodu nemogu loadat dosta toga, stoga cu se mozda ponovit s nekim od vec postanih pitanja. Najvise me zanima da li se subvencionirani kredit moze pribit?
Sjecan se isto tako da san procitao prije broda da po prestanku subvencioniranja kredita 4, 6 ili 8 godina ovisno o broju dice koja se napravi 🤣 kamatna stopa moze skociti za max 10%? Jeli to jos uvijek aktualno ili sam ja to krivo skuzia?
Da li se kredit moze dignit iako sam solo ili je to iskljucivo za parove?

Unaprijed hvala! 😊
Mrkymedo is offline  
Old 28.06.2017., 08:49   #211
Dosta stanova koje gledam su u otkupu koji se može preuzeti. Nisam sigurna ima li to kojeg utjecaja, tj mora li stan biti skroz otkupljen da bi se mogao kupiti preko ovih subvencija?
martic90 is offline  
Old 28.06.2017., 10:44   #212
Quote:
krampus12345 kaže: Pogledaj post
E ovako..mlada smo obitelj 28 i 26 g.. imamo dvoje malodobne djece jedno od 3g jedno od 8mj... i zivimo u stanu u mom vlasnistvu(kojeg sam dobio od oca) stambena površina iznosi 33kvadrata... zanima me dali bi ja imao pravo na subvenciju? da prodje na foru nedovoljne kvadrature za zivot 4clane porodice...

dali bi me drzava subvencionirala ukoliko bih napravio zamjenu stana sa nn osobom... i dignem kredit cca 20000-30000 e ? ili na koji vec nacin...
U prijedlogu zakona stoji da moraš u roku od 2. godine prodati stan. U slučaju da ga ne prodaš u roku dvije godine smatra se da si prekršio uvjete subvencije i banka je dužna APNu vratiti lovu, a ona će se od tebe naplatiti (kroz kredit)
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Old 29.06.2017., 20:51   #213
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
dakle, ipak to kreće od sada.
https://www.vecernji.hr/biznis/velik...a-rate-1178001



Samo se čeka na banke...kolko kužim zakon je izglasan.
Očito je već spremno masa klijenata da uzmu kredite, čekaju u niskom startu.

To znaci da ce se i u 2018. moci prijaviti isto?

Kako me momentalno ne interesira kupnja nekretnine, pitanje mi je samo hoće li se već i tijekom ove godine stvoriti neki sumanuti red čekanja na subvencionirane kredite za 2018. godinu...
ili će se moći laganini iduće godine prijavit za kredu i uzeti faking stan..

a i ove promjenjive kamatne stope ili eurski krediti su ogromni bulšit.
primjerice....uštediš preko subvencije nešto para, a vrlo lako moguće da ćeš to ušteđeno unutar 20 godina otplate debelo popljugati jer će skočit euro/kamatna stopa/neki racku...
Moci ce se na program prijavit i u 2018?
Anita2507 is offline  
Old 01.07.2017., 17:48   #214
Sve kreće tek na jesen, konačno je izglasano i objavljeni detalji

https://www.pressreader.com/croatia/...81479276432660
monkica24 is offline  
Old 11.07.2017., 20:43   #215
Što nam je sada činiti uopće? I dalje čekati neke informacije?
Anita2507 is offline  
Old 12.07.2017., 09:56   #216
Situacija je ovakva.

Zakon je objavljen u NN 7.7. i stupa na snagu 15.7.
Od stupanja na snagu čeka se još 30 dana (ali može biti i kraće) da ministarstvo pošalje naputak kako će se provoditi zakon. Neovisno o tom naputku, očekuje se da će idući tjedan APN poslati bankama poziv za dostavu ponuda. Procjena je da će javni poziv građanima za sudjelovanje u povlaštenim kreditima biti najranije od 15.8.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Old 12.07.2017., 09:57   #217
Situacija je ovakva.

Zakon je objavljen u NN 7.7. i stupa na snagu 15.7.
Od stupanja na snagu čeka se još 30 dana (ali može biti i kraće) da ministarstvo pošalje naputak kako će se provoditi zakon. Neovisno o tom naputku, očekuje se da će idući tjedan APN poslati bankama poziv za dostavu ponuda. Procjena je da će javni poziv građanima za sudjelovanje u povlaštenim kreditima biti najranije od 15.8.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Old 12.07.2017., 11:55   #218
u većim bankama primaju predbilježbe, pa nije na odmet odšetati do koje i staviti se na listu..
jelena-85 is offline  
Old 14.07.2017., 12:07   #219
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
u većim bankama primaju predbilježbe, pa nije na odmet odšetati do koje i staviti se na listu..
Ako netko zna, dal PBZ uzima predbiljezbe?
GrimReaperKC is offline  
Old 15.07.2017., 17:06   #220
Quote:
GrimReaperKC kaže: Pogledaj post
Ako netko zna, dal PBZ uzima predbiljezbe?
Da.

Ali realno to ti ništa ne znači, nit te stavlja u povoljniji položaj.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.