Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2014., 22:30   #6841
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da ovo svi znamo - nekako ne vjerujem da su cure "krivo" prale zube.

Ali ne vjerujem ni u ovu četkicu. Nisu ni one "klasične" ništa lošije, treba znati izabrati oblik i tvrdoću. Ali, kao i u svemu, ljudi se vode onom da se hvali i da valja samo ono što je skupo, pa netko pokrene kak je to super, pa svi za njim - kladim se da će sad krenuti postovi "joj ni meni nije valjala, ali nisam htjela napisati".

Ja je nisam ni probala, niti bi dala te novce za četkicu za zube. I nemam probleme sa zubima jer ih ne perem tom čudotvornim četkicom.
iznenadila bi se koliko ljudi ne zna ispravno prati zube..kod ove četkice je dobro to što ima malu glavu pa se može svuda zavuć i ima dovoljno nježna vlakna da može ući u sulkus (onaj mali džep između zuba i zubnog mesa)
__________________
You can cut all the flowers but you cannot keep spring from coming.
nikella is offline  
Old 18.04.2014., 23:31   #6842
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ja imam Curaprox i meni je ona precijenjena
Četkica je super, ali nije ipak toliko savršena i nezamjenjiva kao što neki komentiraju tu (svako malo ju netko spominje na forumu).
I ''obične'' četkice su sasvim u redu, ima ih stvarno dobrih (i stvarno užasnih, naravno).
Trenutno imam par drugih četkica doma u zalihi, možda jednom kupim Curaprox opet, ali me nije baš toliko oduševila da ne bi mogla bez nje.
Slazem se. Probala sam je (znam dobro cetkati zube ), ali nije me odusevila. Je, dobra je, ima malu glavu, mekana je , fino, ali meni ona mekana, sensitive Dontodent nije nista losija (na kraju sam nju ponovo kupila, a Cupaprox mi je slucajno pala iza masine ..)
Hello is offline  
Old 18.04.2014., 23:51   #6843
Quote:
nikella kaže: Pogledaj post
iznenadila bi se koliko ljudi ne zna ispravno prati zube..kod ove četkice je dobro to što ima malu glavu pa se može svuda zavuć i ima dovoljno nježna vlakna da može ući u sulkus (onaj mali džep između zuba i zubnog mesa)
Potpis na ovo. Zato mi nisu jasni ljudi koji koriste tvrde četkice, nemoguće da se s takvom pri pravilnom četkanju ne iziritira zubno meso.
Racine Carree is offline  
Old 19.04.2014., 10:21   #6844
Quote:
nikella kaže: Pogledaj post
iznenadila bi se koliko ljudi ne zna ispravno prati zube..kod ove četkice je dobro to što ima malu glavu pa se može svuda zavuć i ima dovoljno nježna vlakna da može ući u sulkus (onaj mali džep između zuba i zubnog mesa)
Nisam ni ja znala cjeli život ispravno prati.
Rifljala sam i trendekala po zubima gore-dolje, ljevo desno. Obožavala sam najtvrđe četkice, jer sam tek onda imala osjećaj da su zubi skviki-glanc čisti. Gledajuć na telki stomatologinju koja je pokazivala baš s Curaprox četkicom na lutki kako se pravilno peru zubi, skužila sam da sam čitav svoj život bila u krivu!
Fora je da se ne peru zubi s površinom dlaka četkice na plohu zuba, već se kružno četka onaj prijelaz zubno-meso početak zuba i to nakošeno da iglice ubodno sljede smijer zubno meso-zub u položaju ko slušalica tuša (ne znam kak da objasnim) i obratni položaj četkice ako su donji zubi (pike četke idu prema gore) i isto sa unutarnjim djelom zubiju- zubno meso-zub predio, nikako direkt i udri po zubima. Kad tako četkate ništa mekše od soft vam ne dolazi u obzir.
Pošto ja baš volim taj mekani osjet plišanog medeka na zubima imam ultra soft, tvrđi je super soft i njega sam imala. Ultra soft mi se nije rascvijetala ni nakon godine dana (prebucmasta je za to i premekana) al sam ju sad ipak bacila ispravnu i uzela novu. Koristim i njihovu interdentalnu (to mi je još navika od bravica kad sam ih nosila) te single jer jedino njome propisno operem umnjake i skroz stražnji dio mesa. Al to su moja iskustva
Ne kažem da drugi ne znaju prati, možda nekom jednostavno ne odgovra kao ni meni one četkice sa hrpom gume na sebi, koja pocrni od vlage i gljivica i koju ne možeš propisno dezinficirati. Meni se takve četkice osobno gade. Curaprox prebrišem, operem, dezinficiram kako želim, baš ih volim zbog tog jednostavnog dizajna. A di god gledam u drogerijama na četkicama svaka ima neku gumenu zvizdariju i udubljenja, osim pokoje Sensodyne koja je i po 40 kn.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Old 19.04.2014., 10:23   #6845
ja sam s tvrdih orajucih cetkica presla na curaprox ali cini mi se malo prekasno. svo sam zubno meso uspjela godinama bjesomucnog deranja odgurati gore curaprox ultra soft (ova na slici) je premeka, namijenjna je ljudima koji nose aparatice. koristim soft i rascvjetam je jer imam zub koji krivo raste i nista od njeznog kruznog ne moze doprijeti oko njega ali ni n od naslaga mi ne ostane. kupim zalihu kad je u dm-a 15%, cak sam i muza navukla na nju i jako je zadovoljan
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Old 19.04.2014., 10:49   #6846
ova single, gdje to ima za kupiti?? to je taman ovo sta trebam za krivi zub
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Old 19.04.2014., 11:19   #6847
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
ova single, gdje to ima za kupiti?? to je taman ovo sta trebam za krivi zub
Muller
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Old 19.04.2014., 11:21   #6848
Quote:
phazing kaže: Pogledaj post
Možda je problem u tome kako četkate zube. Jako puno ljudi to ne zna, nisam ni ja znala dok mi stomatolog nije objasnio.
Stavljala je monama link na neku od tema, ne mogu pronaći sad to preko mobitela, ali upišite u google. Nije poanta krvnički drljati po zubima i desnima.
da, spominjala sam. evo link, mozda nekom bude od koristi.

sto se tice ove cetkice iz DM-a... kupila sam je u nadi da ce biti kao curaprox ili sensodyne, ali meni je bila prerijetka i jako losa.
jedino zajednicko curaproxu joj je mekoca.
monama is offline  
Old 19.04.2014., 11:24   #6849
meni je curaprox pravo otkriće. Ne mogu zamislit sad opet one četke ko za zahod
imam onu srednju trenutno a probat ću i tvrđu baš da usporedim. Za onu ultra soft najmekšu sam čitala da je ipak premekana i da se rascvjeta brzo.
I da, ono crno po gumenim četkicama mrzim šta se uhvati od vode, curaprox je sva plastična pa ne hvata!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lake is offline  
Old 19.04.2014., 15:11   #6850
Potpis na Elvenpath.
Ja imam najmekšu (nemam aparatić), držim ju 6 mjeseci i nije rascvjetana ni pri kraju korištenja.
Prvu sam rasturila u 2 tjedna i čudila se kako to pa me stomatolog vikao.

Interdentalne su isto fenomenalna stvar, inače imam jako zbijene zube i meni su one must have. Jednostavno ne mogu bez njih očistiti zube kako spada.
phazing is offline  
Old 19.04.2014., 15:20   #6851
Najveće razočarenje u zadnjih, pa sigurno godinu dana, Nivea In-Shower mlijeko. Dakle, imam kožu tijela koja je na mjestima suha, na mjestima ok, ništa prezahtjevno. Uzela sam ono plavo za suhu kožu.
Ovo čudo ne da mi ničemu nije služilo - dakle suhi djelovi bi i dalje bili suhi, a normalni - pogađate, normalni, nego mi je ostavljao nekakav čudni film na koži. Prošla bih noktom po ruci a ispod bi se nakupila ko neka prljava masnoća. Užas Odmah bi uskočila nazad u tuš i isprala to čudo sa sebe. Dala sam mu nekoliko prilika. Pokušala ga odmah isprati, pokušala ga držati 3 min, 5 min, jednom čak i 10. Uvijek isto. Čak sam jednom izdržala s njim par sati prije no što sam ponovno uskočila pod tuš. Užasno masno sam se osjećala, a na drugu stranu suhi djelovi tijela su me zatezali, dakle po pitanju hidratacije 0 bodova, osjećaj na koži 0 bodova, a da ne pričam koliko ga količinski treba. U tih 5-6 puta što sam mu dala priliku dokrajčila sam bocu od 400 ml. Leeeeetiooooo je u koš. Bez žaljenja i bez želje da ponovim kupnju. Ikad više.
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Old 19.04.2014., 16:29   #6852
Rosal lip balm Morning rose. Nit je labelo, nit je ruz.

Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
Pegi B. is offline  
Old 19.04.2014., 17:40   #6853
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
Najveće razočarenje u zadnjih, pa sigurno godinu dana, Nivea In-Shower mlijeko. Dakle, imam kožu tijela koja je na mjestima suha, na mjestima ok, ništa prezahtjevno. Uzela sam ono plavo za suhu kožu.
Ovo čudo ne da mi ničemu nije služilo - dakle suhi djelovi bi i dalje bili suhi, a normalni - pogađate, normalni, nego mi je ostavljao nekakav čudni film na koži. Prošla bih noktom po ruci a ispod bi se nakupila ko neka prljava masnoća. Užas Odmah bi uskočila nazad u tuš i isprala to čudo sa sebe. Dala sam mu nekoliko prilika. Pokušala ga odmah isprati, pokušala ga držati 3 min, 5 min, jednom čak i 10. Uvijek isto. Čak sam jednom izdržala s njim par sati prije no što sam ponovno uskočila pod tuš. Užasno masno sam se osjećala, a na drugu stranu suhi djelovi tijela su me zatezali, dakle po pitanju hidratacije 0 bodova, osjećaj na koži 0 bodova, a da ne pričam koliko ga količinski treba. U tih 5-6 puta što sam mu dala priliku dokrajčila sam bocu od 400 ml. Leeeeetiooooo je u koš. Bez žaljenja i bez želje da ponovim kupnju. Ikad više.
ok kužim, ne odgovara ti. i ne trebaš ga koristiti. nije nivea nešto, ima puno boljih proizvoda.

ali stvarno mi nije jasno kako si u 5-6 puta potrošila 400ml. pa normalno da si po sebi imala masan film.
to je kao da u kavu staviš 10 žlica šečera i onda se žališ da je preslatka.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 19.04.2014., 20:21   #6854
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
Rosal lip balm Morning rose. Nit je labelo, nit je ruz.

Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
Ja imam onaj ljubicasti. Nije njegujuci uopce ali mi je ok kao ruz, daje mi dosta boje.
Galadriel is offline  
Old 19.04.2014., 21:50   #6855
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
ok kužim, ne odgovara ti. i ne trebaš ga koristiti. nije nivea nešto, ima puno boljih proizvoda.

ali stvarno mi nije jasno kako si u 5-6 puta potrošila 400ml. pa normalno da si po sebi imala masan film.
to je kao da u kavu staviš 10 žlica šečera i onda se žališ da je preslatka.
Znam što govorim, probala sam i manje i isto je bilo tog masnog filma. To sam prvi put otkrila kad sam koristila, čak mislim da sam i premalo stavila. Dobro, možda sam malo pretjerala kad sam rekla 5-6 puta, al nije ni puno više bilo, vjeruj mi. Baš sam htjela da mi se svidi i svaki put bih probala na drugi način, bio bi mi spas da je dobra jer dosta puta nakon tuširanja nemam vremena čekati da se krema upije pa bi mi ovo bilo idealno. No, pretpostavimo da sam ga baš svaki put krivo koristila što se tiče masnog filma - to ne umanjuje činjenicu da je hidratacija nula. I da mi je razočarenje godine.
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Old 19.04.2014., 22:16   #6856
In shower je i meni razocaranje godine.

Grozan osjecaj na kozi,mene je sve svrbilo od njega.
Dala sam mu 4 sanse i proslijedila dalje.



Rosal morning rose je isto bas los proizvod. Nit njeguje nit je neka boja.
S druge strane onaj ljubicasti je super!
Boja je odlicna,lijepo njeguje,dosta dugo se zadrzi na usnama.
TweetyBirdy is offline  
Old 20.04.2014., 12:57   #6857
Već sam pisala o tome ali moram se opet složiti, i meni je in shower grozan
ljubii is offline  
Old 20.04.2014., 13:09   #6858
Quote:
ljubii kaže: Pogledaj post
i meni je in shower grozan
I meni
wani is offline  
Old 20.04.2014., 13:35   #6859
meni je super
Galadriel is offline  
Old 20.04.2014., 15:55   #6860
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
meni je super
i meni
scarfs is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.