Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2012., 13:45   #3641
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ljudi dajte mi preporučite nešto za spavanje.Zonadin ne djeluje,Zan ne dijeluje,zašto ne znam jer tablete za spavanje nisam već pila 2 godine tako da navika nije.A opet doktorica opće neće mi dati recept ili teško bez nalaza psihijatra.Bila kod socijalnog ispred mene 20 ljudi nisam ni na red došla ,a on je već morao otić da mu trajekt ne pobijegne.
A sto imas doma od tableta? Probaj s dva Zonadina, ali nikako vise. Buduci da ti nema doktora, ne mozes dobiti nista jace, a po novom se Dormicum ne placa. Samo ne znam je l bi ti to doktor opce prakse ordinirao.
zvonx78 is offline  
Old 12.08.2012., 15:02   #3642
vidim da se svima od zeldoxa spavalo i jedva si bio budan (isto kao meni)
ali ne pijem vise to sranje.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 12.08.2012., 15:47   #3643
zna ko koliko sati nakon što se pije alkohol ( oko 2 čaše vina ili 2 pive ) se može uzeti sanval od 5 ili polovicu?
tincyy is offline  
Old 12.08.2012., 15:59   #3644
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
A sto imas doma od tableta? Probaj s dva Zonadina, ali nikako vise. Buduci da ti nema doktora, ne mozes dobiti nista jace, a po novom se Dormicum ne placa. Samo ne znam je l bi ti to doktor opce prakse ordinirao.
Trenutno samo neke biljne koje sam platila 100 kn.Probala sam sa dva Zonadina od 5 ali ništa.Praxiten možda.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 12.08.2012., 16:01   #3645
Quote:
tincyy kaže: Pogledaj post
zna ko koliko sati nakon što se pije alkohol ( oko 2 čaše vina ili 2 pive ) se može uzeti sanval od 5 ili polovicu?
Sa Sanvalom ti je najbolje ništa ne piti,ali mislim da pola dana .Ako popiješ oko 4 popdne u 11 bi već mogla .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 12.08.2012., 16:30   #3646
meni djeluje Trazodon, pola tablete
kismo is offline  
Old 12.08.2012., 16:36   #3647
Imam dg anksioznosti sa hrpu tjesnih simptoma, zadnjih par mjeseci najgore gušenje i nedostatak zraka. Pijem 6 mjeseci Eliceu i pp Xanax ili Normabel, ali ovi simptomi i dalje me muče. Jel to normalno iako pijem AD? Ima li tko iskustva s Eliceom?

Koliko pijete Normabela i Xanaxa dnevno?
kismo is offline  
Old 12.08.2012., 19:24   #3648
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ljudi dajte mi preporučite nešto za spavanje.Zonadin ne djeluje,Zan ne dijeluje,zašto ne znam jer tablete za spavanje nisam već pila 2 godine tako da navika nije.A opet doktorica opće neće mi dati recept ili teško bez nalaza psihijatra.Bila kod socijalnog ispred mene 20 ljudi nisam ni na red došla ,a on je već morao otić da mu trajekt ne pobijegne.
a šta kad ti nema ko dati recept a bez recepta ništa od toga ne ide...AD Mirzaten (calixta) odmah uspava...neki kažu i Prazine....od hipnotika znaš sve...probaj praxiten mada ne vjerujem da ce ti pomoći iako sam ja nekad samo sa jednim zaspala ali to je bilo prije xanaxa i sanvala, sumnjam da bi sad mogla
vegga is offline  
Old 12.08.2012., 19:46   #3649
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Imam dg anksioznosti sa hrpu tjesnih simptoma, zadnjih par mjeseci najgore gušenje i nedostatak zraka. Pijem 6 mjeseci Eliceu i pp Xanax ili Normabel, ali ovi simptomi i dalje me muče. Jel to normalno iako pijem AD? Ima li tko iskustva s Eliceom?

Koliko pijete Normabela i Xanaxa dnevno?
trebali bi se smanjiti ili povući
ray of light is offline  
Old 13.08.2012., 00:24   #3650
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
A sto imas doma od tableta? Probaj s dva Zonadina, ali nikako vise. Buduci da ti nema doktora, ne mozes dobiti nista jace, a po novom se Dormicum ne placa. Samo ne znam je l bi ti to doktor opce prakse ordinirao.

kako to da se ne plaća? meni ih je shrink prepisao, dr opća napisala rukom recept i svaki put platim 26,50
JayGee is offline  
Old 13.08.2012., 00:28   #3651
nemoj dormicum ako boga znaš. užasan je.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 13.08.2012., 10:15   #3652
Quote:
JayGee kaže: Pogledaj post
kako to da se ne plaća? meni ih je shrink prepisao, dr opća napisala rukom recept i svaki put platim 26,50
Dormicum je uvrsten na osnovnu listu lijekova, mislim od svibnja. Ja isto imam privatni recept, ali cu traziti dr. opce prakse da mi ga izda, pa da ne platim...
zvonx78 is offline  
Old 13.08.2012., 10:20   #3653
valodoxan

Zanima me ima li tko od vas iskustva s valdoxanom kao add-on terapiji SSRi-ju? Trebam naglasiti da je kod mene rijec o anksioznim poremecajima, a ne o depresiji, ali citam da pomaze kod nesanice, a ja bih se htio postupno rijesavati hipnotika. Mislim, pitat cu shrinkicu, ali zanima me ima li tko od vas anksioznih iskustvo s njim. Samo sam procitao da je i noradrenalinski, pa ne znam koliko je to prikladno za nedepresivce
zvonx78 is offline  
Old 13.08.2012., 21:15   #3654
Ja mislim da ću preko zime morati uzeti ne ad koji uspavljuje.U zimi ne zaspim prije 4,a još je gore jer nemam posao.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 13.08.2012., 22:06   #3655
imam često noćne smijene ,nakon kojih ima 7 sati da se naspavam pojedem i opet na posao.Znači trebamnešto šta će me oboriti odmah , a sad da ja dođem dr op sa takvim zahtijevom ne bi mi dala.A trebam sna,nervozna sam razdražljiva ,opasna za drugeNe znam koji mi je,radim po cijli dan popodne kad gledam sapunicu obori me na 1 sat i to je to i onda cijijelu noć prevrtanje po krevetu a trebala bi biti krepana.trebala sam danas uzet Praxiten u farmaciji(tete tamo me obožavaju uvijek izađem lakša za 300 kn)
__________________
lola

Zadnje uređivanje Lola 27 : 13.08.2012. at 22:50.
Lola 27 is offline  
Old 13.08.2012., 23:34   #3656
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
imam često noćne smijene ,nakon kojih ima 7 sati da se naspavam pojedem i opet na posao.Znači trebamnešto šta će me oboriti odmah , a sad da ja dođem dr op sa takvim zahtijevom ne bi mi dala.A trebam sna,nervozna sam razdražljiva ,opasna za drugeNe znam koji mi je,radim po cijli dan popodne kad gledam sapunicu obori me na 1 sat i to je to i onda cijijelu noć prevrtanje po krevetu a trebala bi biti krepana.trebala sam danas uzet Praxiten u farmaciji(tete tamo me obožavaju uvijek izađem lakša za 300 kn)
pa kažem ti, calixta obara odmah ali ima jednu manu , ujutro se teško budiš i mamurna si...
vegga is offline  
Old 14.08.2012., 00:13   #3657
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
pa kažem ti, calixta obara odmah ali ima jednu manu , ujutro se teško budiš i mamurna si...
Da, Calixta ti je odbra za nesanicu, makar ces prvi tjedan dosta spavati i biti gladna ko vuk. Ja sam je pio kratko vrijeme kao dodatak Elicei, ali mi ju je dokt maknula, previse mi se spavalo, a nije me obarala navecer da zaspim, ipak ja tesko i na Dormicumu zaspim, ali pitaj shrinkicu svakako
zvonx78 is offline  
Old 14.08.2012., 09:51   #3658
Piti antidepresiv i biti na metadonu kraja života. uh!
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 14.08.2012., 16:20   #3659
pozdrav zanima me koja od ovih terapija najbolje djeluje, a da ne te ne umrtvi i da ne izgledas ko drogirani kreten vec ono cisto da si sretan i opusten, jer imam problem s agresivnoscu a pogotovo kad popijem i od nedavno sam na uvjetnoj pa mi treba vasa pomoc,,kod doktora necu ici jer nezelim uopce da me salje psihijatru pa da mi onda neke poremecaje smisljaju i to.. terapije koje su mi dostupne su: Q-pin 100mg , depakine chrono 500mg, fluval 50mg, i eglonyl od 200mg.. e sad ja se u to nerazumijem ni kako koja djeluje ni nista,a sam na svoju ruku necu uzimat..
PhatMind is offline  
Old 14.08.2012., 16:45   #3660
Quote:
PhatMind kaže: Pogledaj post
pozdrav zanima me koja od ovih terapija najbolje djeluje, a da ne te ne umrtvi i da ne izgledas ko drogirani kreten vec ono cisto da si sretan i opusten, jer imam problem s agresivnoscu a pogotovo kad popijem i od nedavno sam na uvjetnoj pa mi treba vasa pomoc,,kod doktora necu ici jer nezelim uopce da me salje psihijatru pa da mi onda neke poremecaje smisljaju i to.. terapije koje su mi dostupne su: Q-pin 100mg , depakine chrono 500mg, fluval 50mg, i eglonyl od 200mg.. e sad ja se u to nerazumijem ni kako koja djeluje ni nista,a sam na svoju ruku necu uzimat..
Terapiju propisuje liječnik a ne forumaši. Djelovanje je individulano, ono što nekome odgovara, tebi možda neće i obratno. U liječenju je važan individulani pristup, partnerstvo liječnika i pacijenta te naravno povijerenje u doktora.
Uostalom i sam kažeš:
Quote:
...e sad ja se u to nerazumijem ni kako koja djeluje ni nista,a sam na svoju ruku necu uzimat...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.