Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 21:17   #3781
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
ja opet nikako da shvatim kakav je to osjecaj,taj brain zap. Ako je to ono što mislim,a mislim da je nekontrolirano trzanje glave ili ruku,nogu...jer ja to imam.
jel to to ?
Mislim da se radi o razlicitim pojavama. Brain zapovi se uglavnom ne vide izvana, a trzanje se vidi.
Sigurno ti se nekad dogodilo da si se uhvatio za vrata od auta pa te lagano stresla struja. Zamisli osjecaj slican tome, samo duboko u glavi, a u tezim slucajevima i kroz cijelo tijelo, pracen kratkotrajnom dezorijentacijom i vrtoglavicom.
Opća opasnost is offline  
Old 29.08.2012., 21:19   #3782
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Pa ja isto mislim da bito psihijatar trebao odlučiti a ne ja.Ja mislim da je ovaj skužio moje nepovjerenje prema doktorima njegovog smijera pa me isprobava??Ne ulijeva povjerenje.
koji je to dr u KBC Rijeka? ali su svi oni slilčni, samo šišaju lijekove sve u šesnaest, ja sve prepolovim od onog što mi ona prepiše ili neke čak i ne pijem...nemam pretjerano povjerenja u sve te lijekove ....
vegga is offline  
Old 29.08.2012., 21:30   #3783
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Spontane senzacije udara struje u glavi, koje pri niskom intenzitetu nisu pretjerano problematicne, ali kako jacaju, pocinju se siriti kroz cijelo tijelo i izuzetno su neugodne. Ako ih nikada nisi osjetio kad zakasnis uzeti dozu, onda si zapravo iznimka.
BTW, nagadja se da su posljedica promjene neuralne aktivnosti u sredisnjem zivcanom sustavu i/ili poremecaja u funkciji optickog mozdanog zivca.
U to mi je bilo grozno kad sam se skidao s velafaxa i treslo me dobro ali sam mislio da se to događa samo meni.

Ima li tko iskustva sa lorsilanom?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!

Zadnje uređivanje Altec777 : 29.08.2012. at 21:34. Reason: edit
Altec777 is offline  
Old 29.08.2012., 22:21   #3784
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
koji je to dr u KBC Rijeka? ali su svi oni slilčni, samo šišaju lijekove sve u šesnaest, ja sve prepolovim od onog što mi ona prepiše ili neke čak i ne pijem...nemam pretjerano povjerenja u sve te lijekove ....
Nemam pjoma,bila sam jednom i više ne namjeravam ići.Ja isto,žena mi prepiše 4 ili pet vrsta ljekova ko da sam neki teški duševni bolesnik ja samo uredno stavljam u ladicu.pogotovo kad pročitam nuspojave.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Old 29.08.2012., 23:18   #3785
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Nemam pjoma,bila sam jednom i više ne namjeravam ići.Ja isto,žena mi prepiše 4 ili pet vrsta ljekova ko da sam neki teški duševni bolesnik ja samo uredno stavljam u ladicu.pogotovo kad pročitam nuspojave.
Kako izgleda zena bar...znam ih nekoliko. Ima i dobrih u kbc rijeka..evo ja sam naisla na dvije cak koje su stvarno ok....jedna je moja...a drugu susrecem na dezurstvu u hitnoj...ako kome treba preporuka...samo pitajte
vilenjačica is offline  
Old 30.08.2012., 03:49   #3786
lorsilan

altec

meni bili slabiji od xanaxa, brza razgradnja u jetri
ray of light is offline  
Old 30.08.2012., 05:36   #3787
Zoloft pitanje.

Utječe li zoloft na testosteron kod muškaraca, smanjuje povećava? Ili uopce ne utječe?
STII is offline  
Old 30.08.2012., 13:52   #3788
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Mislim da se radi o razlicitim pojavama. Brain zapovi se uglavnom ne vide izvana, a trzanje se vidi.
Sigurno ti se nekad dogodilo da si se uhvatio za vrata od auta pa te lagano stresla struja. Zamisli osjecaj slican tome, samo duboko u glavi, a u tezim slucajevima i kroz cijelo tijelo, pracen kratkotrajnom dezorijentacijom i vrtoglavicom.
Uh.,mora da je jako gadan osjecaj onda
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 30.08.2012., 14:02   #3789
Valdoxan

Sedmi dan.

Užas. da li od skidanja sa prijašnjeg AD. Ili od V. Ne znam.

fizički...vrtoglavica..kao da imam temperatutu iznutra..a nikako da izbije van....kao d ami se mozak vrti oko svoje osi unutra...ako malo jače promrdam glavu kao da će nastat bućkuriš neki unutra

psihički...e sad to je teško reći...jel od lijekova ili od vanjskih faktora. Malo, zapravo puno su me vanjski udesli. Dogodio se jako jako veliki šok pa tu ne mogu objektivno reći od čega je. Uglavnom napadaji histeričnog plakanja, depresije, suicidalne misli svakodnevne, svakodnevne prijetnje svima oko sebe, napadi. uopće ne mogu utjecat na emocije... Valjda to nije od V. ne znam kako ću znati od čega je???
vilenjačica is offline  
Old 30.08.2012., 15:19   #3790
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Valdoxan

Sedmi dan.

Užas. da li od skidanja sa prijašnjeg AD. Ili od V. Ne znam.

fizički...vrtoglavica..kao da imam temperatutu iznutra..a nikako da izbije van....kao d ami se mozak vrti oko svoje osi unutra...ako malo jače promrdam glavu kao da će nastat bućkuriš neki unutra

psihički...e sad to je teško reći...jel od lijekova ili od vanjskih faktora. Malo, zapravo puno su me vanjski udesli. Dogodio se jako jako veliki šok pa tu ne mogu objektivno reći od čega je. Uglavnom napadaji histeričnog plakanja, depresije, suicidalne misli svakodnevne, svakodnevne prijetnje svima oko sebe, napadi. uopće ne mogu utjecat na emocije... Valjda to nije od V. ne znam kako ću znati od čega je???
jako mi je žao što toliko patiš, ideš li paralelno na psihoterapiju da pročačkaš s dr što se događa?

kako si se točno skidala s kojeg ono, senilna baba, ad-a?

ako su tako jake nuspojave, trebale bi za maksimum 2 tjedna nestati
ray of light is offline  
Old 30.08.2012., 15:44   #3791
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
jako mi je žao što toliko patiš, ideš li paralelno na psihoterapiju da pročačkaš s dr što se događa?

kako si se točno skidala s kojeg ono, senilna baba, ad-a?

ako su tako jake nuspojave, trebale bi za maksimum 2 tjedna nestati
idem na pt...sada napokon individualnu, ali sad kad mjenjam ad...kad se sve ovo dešava...psihoterapet mi je na go. eto sreće...do sredine 9 mj ništa.
zato sam i otišla kod velečasnog...jer pucam po šavovima skroz.

skidala sam se elicee...bila sam na max 20 mg...par dana na 10mg pa na 5 mg...i tek nakon toga V.

da znam sve skupa tri tjedna, ali se tako nadam onome što piše za V da već i u 1 tjednu se vide pomaci...

danas nemam kamo nakon posla..ja evo sjedim u uredu i plačem. nemam koga ni zvat ni ništa..nemam kamo...ne mogu doma u jako sam lošem stanju ne mogu biti sama doma...idem na hitnu opet. malo ležat kod njih i popričat barem i dat će mi nešto da se smirim.
vilenjačica is offline  
Old 30.08.2012., 15:48   #3792
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
idem na pt...sada napokon individualnu, ali sad kad mjenjam ad...kad se sve ovo dešava...psihoterapet mi je na go. eto sreće...do sredine 9 mj ništa.
zato sam i otišla kod velečasnog...jer pucam po šavovima skroz.

skidala sam se elicee...bila sam na max 20 mg...par dana na 10mg pa na 5 mg...i tek nakon toga V.

da znam sve skupa tri tjedna, ali se tako nadam onome što piše za V da već i u 1 tjednu se vide pomaci...

danas nemam kamo nakon posla..ja evo sjedim u uredu i plačem. nemam koga ni zvat ni ništa..nemam kamo...ne mogu doma u jako sam lošem stanju ne mogu biti sama doma...idem na hitnu opet. malo ležat kod njih i popričat barem i dat će mi nešto da se smirim.
žao mi je kaj ne možeš mobitelom kontaktirati psihića, moja dr obično preferira skidanje po četvrtinu tbl svakih 3-4 dana, sad je li to kod tebe išlo prebrzo, ko zna, a moguće da je to što ti se dogodilo na privatnom planu tako potreslo tvoje biće, tako slično je meni bilo nakon razvoda...želim ti da ti tako teški trenuci čim prije prođu, piši, ne drži u sebi, razgovaraj...
ray of light is offline  
Old 30.08.2012., 15:51   #3793
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
žao mi je kaj ne možeš mobitelom kontaktirati psihića, moja dr obično preferira skidanje po četvrtinu tbl svakih 3-4 dana, sad je li to kod tebe išlo prebrzo, ko zna, a moguće da je to što ti se dogodilo na privatnom planu tako potreslo tvoje biće, tako slično je meni bilo nakon razvoda...želim ti da ti tako teški trenuci čim prije prođu, piši, ne drži u sebi, razgovaraj...
pokušavam...ali ja ti imam bpd....teško je to trpit....prije ili kasnije svi pobjegnu od mene

ne mogu više ovdje...idem...u uredu sam a moji me vide da plačem...a ja kao autoritet...a plačem...ok skupit ću snagu i doći do hitne psihijatrije barem danas....

javim kako je bilo...ako ne ostanem
vilenjačica is offline  
Old 30.08.2012., 15:58   #3794
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
pokušavam...ali ja ti imam bpd....teško je to trpit....prije ili kasnije svi pobjegnu od mene

ne mogu više ovdje...idem...u uredu sam a moji me vide da plačem...a ja kao autoritet...a plačem...ok skupit ću snagu i doći do hitne psihijatrije barem danas....

javim kako je bilo...ako ne ostanem
ne znam puno o bpd, ali čitajući postove, vidim da je jako teško i onima koji boluju i onima koji su s njima, ali ne odustaj nikako
ray of light is offline  
Old 30.08.2012., 16:05   #3795
Utječe li zoloft na testosteron kod muškaraca, smanjuje povećava? Ili uopce ne utječe?
Jebote jel me vi ignorirate?
STII is offline  
Old 30.08.2012., 16:35   #3796
Quote:
STII kaže: Pogledaj post
Utječe li zoloft na testosteron kod muškaraca, smanjuje povećava? Ili uopce ne utječe?
Jebote jel me vi ignorirate?
Nitko te ne ignorira, ali s ovakvim tonom nisam sigurna da to od sada neće početi raditi.
Da forumaši koji su do sada vidjeli tvoj post znaju odgovor, odgovorili bi ti.
11 sati nije jako puno vremena otkako si pitanje postavio, malo se strpi za odgovor, možda će netko znati. U protivnom upitaj osobu koja ti je Zoloft prepisala. A i inače bi bilo dobro sve nedoumice u vezi psihofarmaka iskomunicirati s liječnikom koji ih ordinira.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 30.08.2012., 18:29   #3797
Quote:
STII kaže: Pogledaj post
Utječe li zoloft na testosteron kod muškaraca, smanjuje povećava? Ili uopce ne utječe?
Jebote jel me vi ignorirate?
Ne ignoriramo te.
Koliko se zna, na testosteron ne utječe. Utječe samo na estrogen i prolaktin. (i to rijetko)
Pod češče nuspojave je zavedena seksulana disfunkcija u smislu odgođene/otežane ejakulacije.
Određeni broj pacijenata se zna požaliti na pad libida, ali to ne mora biti uzrokovano Zoloftom, već psihičkim stanjem i životnim problemima.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 31.08.2012., 01:08   #3798
Znaci direktno ne utjece ali indirektno utječe.
Jer se luči manje testa ako je visok estrogen.
Jeli mora bit da utječe na estrogen kod svakoga???
STII is offline  
Old 31.08.2012., 13:35   #3799
Jel nekome bilo mučno od kombinacije seroxata i eglonyla?????
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Old 01.09.2012., 13:18   #3800
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
altec

meni bili slabiji od xanaxa, brza razgradnja u jetri
To mi je najbolje,kažem joj da imam tjeskobu i to tešku i pitam ju za xanax jer znam da pomaže i ona veli da mi želi povećati antipsihotike kao da imam psihotične misli a nemam i borio sam se sa njom 20 min.u ordinaciji da ju uvjerim da mi ne treba veća doza antipsihotika nego nešto za smirenje.
Na kraju sam ipak dobio lorsilan...veni vidi vici
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.