Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 21:57   #3961
Quote:
lajki007 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam nešto krivo pohvatala....
Kažeš da ti se događa svako malo krvarenje par dana prije menge.
U tom slučaju ti ne može biti ovulacijsko, jer se ovulacija javlja oko 14 dana prije menge.
Ne, to prije menge nije ovulacijsko. Događa mi se spotting i u ovulaciji (kod mene 11-12.dan ciklusa), pa imam 7-10 beskrvarećih dana , pa nastupi spotting par dana pred mengu (očito me razina progesterona hebe) i konačno prava menstruacija. Sve skupa, imam 13 dana u mjesecu kad ne krvarim...
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:07   #3962
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Ne, to prije menge nije ovulacijsko. Događa mi se spotting i u ovulaciji (kod mene 11-12.dan), pa imam 7-10 beskrvarećih dana , pa nastupi spotting par dana pred mengu (očito me razina progesterona hebe) i konačno prava menstruacija. Sve skupa, imam 13 dana u mjesecu kad ne krvarim...
Sve je ok sad, iz posta sam skužila da si rekla da imaš ovulacijsko par dana prije menge pa mi se nije slagalo.

Uf, ti onda stalno krvaruckaš
__________________
Ljubav
lajki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:11   #3963
Libresse ima da mi digne spomenik u zlatu.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:27   #3964
cure, žene, majke ...recite mi ako sam prije 14 dana dobila menstruaciju i to 25-ti dan ciklusa! (inače su mi ko urica točne na 28 dana ) i nakon što je prestalo krvarenje, odmah drugi dan mene grudi bole tj bradavice, kao da me nešto smeta, štipa u njima, imam li neki hormonski poremećaj ili da uzmem test?menstr. me nije izmučila kao inače, dapače nisam imala ni bolove ni krvarenje kao inače, jedino ne kužim zakaj mi je uranila?
željela bih trudnoću ali imam dosta godina pere me da me nije nekakav pred klimaks počeo lovit :horo: i da mi se zato ciklus poremetio nekak. imam 39 godina
grudi su mi se prilično povećale, inače su mi poslije menstruacije ono neko vrijeme ful "lagane", a sad evo od kak je menga prošla suprotno druge simptome nemam, osim što mi se ne jedne meso i uopće ga nisam jela valjda zadnjih mjesec dana

e i plakala sam jedno par dana na onu jednu reklamu ima neka stvar koja me bedira i ne smijem ju čut (sad je bolje doduše danas sam ju odslušala korektno) ...neka mjuza iz 80tih plakala sam pred gostima jedan dan
__________________
I'm afraid of the dark,and suspicious of the light
Rúadhnait is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 08:59   #3965
Quote:
MiaVita kaže: Pogledaj post
jedno pitanjce!

ako netko ima iskustva ili provjerene inf.o implantacijskom krvarenju...naime citala sam da se ono javlja 6-10 dana nakon zaceca, moze biti svjeza krv u tragovima, a moze biti i smeckasta ustajala...i tak, bla bla...

naime, jucer se meni to dogodilo, skroooz lagano krvarenje, vise vuce na smeckasto... nezasticeni odnos smo imali prije 7 dana, i jos par puta nakon toga, ali to bi bilo prerano...tak da sumnjam na taj od prije 7 dana

znam da mi nitko osim ginica ili testa ne moze pomoci, ali zanima me samo iz vaseg iskustva, da li je moguce da se tu radi o trudnoci? inace nikad nisam imala nikakvih takvih problema s krvarenjima osim par dana prije menge...a sad to nije slucaj, dobiti trebam tek za 2 ipol tjedna... da li je prerano za test s obzirom da mi ni menga jos ne kasni?
To može biti implantacijsko krvarenje.
I ja sam ga imala, 6 dana prije nego što sam trebala dobiti menstruaciju. Kod mene je bilo nešto kao sukrvica i trajalo 3 dana.
Test ti je još rano raditi, ja sam vadila beta HCG iz krvi i saznala da sam trudna 3 dana prije nego što mi je uopće trebala doći menstruacija
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:27   #3966
Hvala vam na odgovorima! Tak sam i mislila, da mi je prerano raditi test... mislim, nisam ja toliko nestrpljiva, ne zuri mi se jer nije bas da nesto pretjerano radimo na bebi... nego me vise brine to krvarenje, evo vec treci dan al skroz lagano...

Tak da ne znam, ako nije implantacijsko, kaj bi moglo bit
__________________
Bolje ispast glup nego iz autobusa.
MiaVita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:24   #3967
Quote:
MiaVita kaže: Pogledaj post

Tak da ne znam, ako nije implantacijsko, kaj bi moglo bit
Ako nije implantacijsko ni ovulacijsko, ako je druga faza ciklusa onda može biti slaba funkcija žutog tijela...ili, jednostavno, stres. Znam da ja nisam nikakva referentna vrijednost, al eto- ja na svako nerviranje sitno prokrvaruckam bez obzira na dan ciklusa. Ako potraje, javi se giniću da nije koja cista il nešto slično; 90% da nije, al ako ti se događa nešto šta se dosad nije događalo, bolje da sonda kaže svoje.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:42   #3968
Naravno, slazem se... al pod stresom jesam, itekako, pa lako moguce da je i to. Ako potraje duze, i ako ne bude plusic, idem kod ginica!
__________________
Bolje ispast glup nego iz autobusa.
MiaVita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 06:08   #3969
Jutro svima. Evo moga iskustva. Radila test u ponedjeljak, a trebala dobiti jučer ili danas. Test napravila popodne i pokazala se blijeda crta. Jutros ponovim test, opet blijeeeda crta. Sad sam već luda. Želim bebača, mada imam već dvoje klinaca. Planirali smo i trebalo bi biti s obzirom na točne cikluse i odnose tijekom plodnih dana, ali opet sam nesigurna.
irtomena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 13:05   #3970
Drage djevojke i zene!

Ne znam koga da davim,pa evo mene opet. Sada cu detaljno napisati svoju kronologiju. Zadnji menzis 14.11.2010. Tijekom ove godine dolazio svakako od 21 dana do 32 dana, iako u zadnjih par mjeseci uz hormonalnu terapiju dolazi od 26 do 28 dana. Nezasticeni odnosi: 13.11., 20. i 21.11., 28.11. i 03.12. Prije par dana imala sam pritisak na mjehur - tocnije 4. i 5. 12., a od 06.12. do danas imam bolove u listovima, nadutost i bolove ili nesto slicno bolovima kao da trebam dobiti, nemogucu nervozu i uzasan umor.
Nisam mogla izdrzati i jutros sam napravila test INTIM.... pokazuje NEGATIVNO. Menstruacija bi trebala doci ako racunam 28 dana onda u subotu ili nedjelju 11. ili 12.12. PLEASE da li je moguce da je za test prerano ili nema sanse da sam trudna ili.....? Recite mi ....... pomagajte
bozica2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 17:42   #3971
Quote:
bozica2010 kaže: Pogledaj post
Drage djevojke i zene!

Ne znam koga da davim,pa evo mene opet. Sada cu detaljno napisati svoju kronologiju. Zadnji menzis 14.11.2010. Tijekom ove godine dolazio svakako od 21 dana do 32 dana, iako u zadnjih par mjeseci uz hormonalnu terapiju dolazi od 26 do 28 dana. Nezasticeni odnosi: 13.11., 20. i 21.11., 28.11. i 03.12. Prije par dana imala sam pritisak na mjehur - tocnije 4. i 5. 12., a od 06.12. do danas imam bolove u listovima, nadutost i bolove ili nesto slicno bolovima kao da trebam dobiti, nemogucu nervozu i uzasan umor.
Nisam mogla izdrzati i jutros sam napravila test INTIM.... pokazuje NEGATIVNO. Menstruacija bi trebala doci ako racunam 28 dana onda u subotu ili nedjelju 11. ili 12.12. PLEASE da li je moguce da je za test prerano ili nema sanse da sam trudna ili.....? Recite mi ....... pomagajte
Mislim da negativan test 2 dana prije predviđene m ne znači da nisi ipak možda, jelte...još je prerano. Ako ne dođe do nedjelje napravi još jednoga i tada bi već moglo bit indikativno. Drži se i držim fige da ti ispadne kako želiš!!!
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 22:36   #3972
Thumbs up

Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Mislim da negativan test 2 dana prije predviđene m ne znači da nisi ipak možda, jelte...još je prerano. Ako ne dođe do nedjelje napravi još jednoga i tada bi već moglo bit indikativno. Drži se i držim fige da ti ispadne kako želiš!!!
Hvala puno kaktusic ' javim se pa kako bude
bozica2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:05   #3973
Evo mene opet... nedavno sam pisala o onom laganom krvarenju za koje sam mislila da je mozda implantacijsko, jer po svemu sudeci moglo bi biti. No bilo mi je prerano raditi test. Sad je vec mozda dobro vrijeme. Al zbog svojih neredovitih ciklusa vise ni sama ne znam kak da si racunam, osjecam se ko 15-godisnjakinja Zadnja menga dosla mi je 14.11. znaci prije tocno mj. dana. Al inace mi je ciklus 30-35 dana, u vecini slucajeva. Jedino je prosli mj. bio 24 dana, sto me zacudilo. Eh sad, da ne kompliciram previse, jel mislite da je sad ok vrijeme za test ili da jos pricekam?

Plus to, zadnjih dana cudno se osjecam, stalno imam potrebu jest nesto, ccim se najedem u zelucu mi bude neki cudan osjecaj, ne mucnina, ne bol, ne da mi je hrana tesko sjela...bas nesto sto ne mogu opisati. I jedini lijek je za to da pojedem nesto, grickam... cim prestanem, opet se taj osjecaj javi... i ne da mi nocu bas spavati. Jel imao netko nesto slicno, jel bi moglo imati kakve veze s trudnocom?
__________________
Bolje ispast glup nego iz autobusa.
MiaVita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 11:50   #3974
Quote:
MiaVita kaže: Pogledaj post
Evo mene opet... nedavno sam pisala o onom laganom krvarenju za koje sam mislila da je mozda implantacijsko, jer po svemu sudeci moglo bi biti. No bilo mi je prerano raditi test. Sad je vec mozda dobro vrijeme. Al zbog svojih neredovitih ciklusa vise ni sama ne znam kak da si racunam, osjecam se ko 15-godisnjakinja Zadnja menga dosla mi je 14.11. znaci prije tocno mj. dana. Al inace mi je ciklus 30-35 dana, u vecini slucajeva. Jedino je prosli mj. bio 24 dana, sto me zacudilo. Eh sad, da ne kompliciram previse, jel mislite da je sad ok vrijeme za test ili da jos pricekam?

Plus to, zadnjih dana cudno se osjecam, stalno imam potrebu jest nesto, ccim se najedem u zelucu mi bude neki cudan osjecaj, ne mucnina, ne bol, ne da mi je hrana tesko sjela...bas nesto sto ne mogu opisati. I jedini lijek je za to da pojedem nesto, grickam... cim prestanem, opet se taj osjecaj javi... i ne da mi nocu bas spavati. Jel imao netko nesto slicno, jel bi moglo imati kakve veze s trudnocom?
Ako ti je ono fakat bilo impl. krvarenje, onda ti nije prerano za testić.
A ovakva potreba za stalnim grickanjem nečega ti se zna javljat u početku trudnoće. Napravi testić i javi kak je prošlo. Sretno
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 12:11   #3975
meni m kasni 3 dana. a sise me ubijaju kao da ću dobit... čekam još dva tri dana, ako se bitch ne pojavi piškim test
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:21   #3976
Quote:
anđeo-s-rogićima kaže: Pogledaj post
meni m kasni 3 dana. a sise me ubijaju kao da ću dobit... čekam još dva tri dana, ako se bitch ne pojavi piškim test
Jooooj da vidiš plusić
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:36   #3977
Bok, cure jeste imale iskustva s povećanom temperaturom u ranoj trudnoći?? inače imam redovite cikluse.. nikad mi nije kasnila više od dana, sada kasni 6 dana .. prekjučer napravila test..negativan.. a više od 10 dana imam povećanu tjelesnu temperaturu..
lena3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:56   #3978
Quote:
mmujic kaže: Pogledaj post
Jooooj da vidiš plusić
a joooj.. i sama bi htjela plusić.. a bojim se... kako bude
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 14:54   #3979
Quote:
lena3 kaže: Pogledaj post
Bok, cure jeste imale iskustva s povećanom temperaturom u ranoj trudnoći?? inače imam redovite cikluse.. nikad mi nije kasnila više od dana, sada kasni 6 dana .. prekjučer napravila test..negativan.. a više od 10 dana imam povećanu tjelesnu temperaturu..
moj ti je savjet da ponoviš test za par dana. meni je nakon začeća odmah skočila temperatura i navečer me znala primiti drhtavica, prvi put mi test nije pokazao pozitivno a drugi put nakon 7 dana je

sretno
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 19:39   #3980
Hvala, nadam se plusiću.. iako me zbunjuje bolovi koji su slični menstruacijskim, samo slabiji ...
lena3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.