Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 18:35   #401
Evo link na kalkulator. Nazalost ne mogu direktno linkat, ali u clanku potraziti gdje pise "short stay calculator".

Ja sam stavila datum ulaska 01.03.14 i onda u ovaj stupac upisala datum prijasnjeg boravka s paušalnim datumima u formatu prema uputama: +151013 i -011213 i izbacilo mi je da osoba mora izaci iz EU do 11.04.2014.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 01:34   #402
Nova osobna mi je u izradi, ako ne stigne za dva tjedna, a moram u Sloveniju, da li mogu koristiti potvrdu o zahtjevu i vozačku za prelazak granice? Legalno vidim da nije moguće - dal mogu dobiti kakvu kaznu za pokušaj prelaska?
Belimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 09:48   #403
Ne,3000-4500 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 19:37   #404
Bili netko mogao da mi pomogne.ja sam iz bosne. I bio sam u austriji vise od 90 dana i platio sam kaznu.dali ja sad mogu recimo u srbiju dali bi me skinuli sa granice? Hvala unaprijed
David kneze is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 23:01   #405
Quote:
David kneze kaže: Pogledaj post
Bili netko mogao da mi pomogne.ja sam iz bosne. I bio sam u austriji vise od 90 dana i platio sam kaznu.dali ja sad mogu recimo u srbiju dali bi me skinuli sa granice? Hvala unaprijed
naravno da mozes u srbiju kao i sve zemlje koje nisu u EU.Imas za branu od 3mj za zemlje eu
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:19   #406
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
naravno da mozes u srbiju kao i sve zemlje koje nisu u EU.Imas za branu od 3mj za zemlje eu
Sta to ti pricas, kakva zabrana, slovo F nije zabrana, ako je platio kaznu zbog duzeg boravka od mogucih 90 dana ne znaci automatski da je dobio zabranu ulaska, sta prepadas ljude, onaj koga zanima tacna informacija slovo H je zabrana, znaci onaj ko je dobio slovo H uveden je u sistem SIS i njemu je zabranjen ulazak, onaj ko je dobio slovo F moguce je da je prekoracio boravak od mogucih 90 dana znaci na izlasku iz te zemlje, onaj ko je pokusao da udje i dobije slovo F znaci da je vec boravio 90 dana da je ispucao sve i da mu je odbijen ulazak radi toga, to nema veze sa zabranama, onaj ko nije siguran kako da izbroji dane a nezna se snaci sa calkulatorom ovim novim sto su postavili, broji se od onog dana od kojeg planiras uci brojis 180 dana unazad u tih 180 dana koje si izbrojio ne smijes imati boravak duzi od 90 dana
ne slusajte uvijek svakave nebuloze ovdje, sta ovaj Goran ima od tog ako da pogresnu informaciju

onaj ko boravi duze od 90 dana samo sam sebi skodi, sa tim sto je moguce da plati kaznu i duze mora cekati da bi mogao ponovo uci
Adibp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:17   #407
Quote:
Adibp kaže: Pogledaj post
Sta to ti pricas, kakva zabrana, slovo F nije zabrana
Pa niti jedno slovo samo za sebe ne znači zabranu. Ono znači razlog zbog kojeg si dobio zabranu. Eto, je li to sad razumljivije?
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:51   #408
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
naravno da mozes u srbiju kao i sve zemlje koje nisu u EU.Imas za branu od 3mj za zemlje eu
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Pa niti jedno slovo samo za sebe ne znači zabranu. Ono znači razlog zbog kojeg si dobio zabranu. Eto, je li to sad razumljivije?
Da se moze dobiti zabrana zbog prekoracenja boravka uredu slazem se, ali ako si prekoracio i na granici odluce da ti udare zabranu, dobijes papire da imas zabranu i da si uveden u SIS sistem i Slovo H je u papirima ispod slova H imas SIS oznaku ako je to zaokruzeno imas zabranu, u slucaju da ne dobijes papire sto cisto sumnjam da je moguce moraju ti usmeno objasniti da imas zabranu, znaci slovo F je prekoracenje boravka ali ne znaci automatski zabrana, ali nije iskljuceno da mozes dobiti zabranu, u slucaju da odluce da ti udare zabranu slovo H mora pisati ili na papirima ili u pasosu u komjuter si svakako uveden ali dilema se vodi sada slovo H i njegovo znacenje

Sta tebi ovdje sada nije jasno, ako mislis da si tako dugo na forumu i da to automatski znaci da si upravu morat cu te razocarati
Adibp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 20:23   #409
Quote:
Adibp kaže: Pogledaj post
dilema se vodi sada slovo H i njegovo znacenje

Sta tebi ovdje sada nije jasno, ako mislis da si tako dugo na forumu i da to automatski znaci da si upravu morat cu te razocarati
Nema tu dileme - slovo H znači da imaš zabranu otprije koja postoji u SIS-u.

Meni je sve jasno, jer mi je granična policija posao već preko 20 godina, i to o čemu ti nagađaš moje je svakodnevni posao. Nema veze koliko sam ja na forumu - no ja sam u pravu zato jer definitivno ZNAM što i kako ide. ja, za razliku od tebe, ne moram nagađati, jer ja postupam po tim mjerama, tumačim ta slova i određujem mjere strancima koje pripadne neka od zaštitnih ili sigurnosnih mjera.

Tako da malo promisliš tko je ovdje razočaran - vjeruj mi da ove stvari znam malo bolje od tebe.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 20:30   #410
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Nema tu dileme - slovo H znači da imaš zabranu otprije koja postoji u SIS-u.

Meni je sve jasno, jer mi je granična policija posao već preko 20 godina, i to o čemu ti nagađaš moje je svakodnevni posao. Nema veze koliko sam ja na forumu - no ja sam u pravu zato jer definitivno ZNAM što i kako ide. ja, za razliku od tebe, ne moram nagađati, jer ja postupam po tim mjerama, tumačim ta slova i određujem mjere strancima koje pripadne neka od zaštitnih ili sigurnosnih mjera.

Tako da malo promisliš tko je ovdje razočaran - vjeruj mi da ove stvari znam malo bolje od tebe.
Ti meni bas nisi jasan ili si se pogresno izrazio, napisao si ni jedno slovo samo za sebe ne znaci da imas zabranu sada pises nema dileme da je slovo H zabrana koju imas i da si uveden, ne vidim stvarno gdje sam ja pogrijesio i da sam napisao nesto sto nije istina
Adibp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 20:36   #411
Quote:
Adibp kaže: Pogledaj post
Ti meni bas nisi jasan ili si se pogresno izrazio, napisao si ni jedno slovo samo za sebe ne znaci da imas zabranu sada pises nema dileme da je slovo H zabrana koju imas i da si uveden, ne vidim stvarno gdje sam ja pogrijesio i da sam napisao nesto sto nije istina
Ti očito ne razumiješ ono što čitaš...

Pa samo slovo ne znači da imaš zabranu, jedino slovo H služi kao TUMAČENJE da si uveden već prije (ne i sada!) u SIS i da si bio vani u vrijeme dok to nisi smio, prekršio si prije datu mjeru.

Inače samo slovo kao slovo ne određuje i ne znači mjeru, no od svih slova (koja sva služe samo da bi dale objašnjenje zašto je prema tebi postupano) baš to slovo H samo objašnjava da si bio vani u vrijeme kada to nsii smio biti, kada ti je već prije udarena mjera u SIS i ti si tu mjeru (zabranu) prekršio.

Naravno, tvrdoglavost se ne isplati, no ima podosta budala koje idu glavom kroz zid, i ne kuže da svaki puta upadaju u sve veća i veća govna i probleme.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 20:44   #412
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Ti očito ne razumiješ ono što čitaš...

Pa samo slovo ne znači da imaš zabranu, jedino slovo H služi kao TUMAČENJE da si uveden već prije (ne i sada!) u SIS i da si bio vani u vrijeme dok to nisi smio, prekršio si prije datu mjeru.

Inače samo slovo kao slovo ne određuje i ne znači mjeru, no od svih slova (koja sva služe samo da bi dale objašnjenje zašto je prema tebi postupano) baš to slovo H samo objašnjava da si bio vani u vrijeme kada to nsii smio biti, kada ti je već prije udarena mjera u SIS i ti si tu mjeru (zabranu) prekršio.

Naravno, tvrdoglavost se ne isplati, no ima podosta budala koje idu glavom kroz zid, i ne kuže da svaki puta upadaju u sve veća i veća govna i probleme.
Slovo H mozes tumaciti kao zabranu slazemo se, ja jos nisam cuo da je neko radi duzeg boravka od 1 mjeseca od dozvoljenog ili dva dobio zabranu ulaska i da je uveden u Sistem, ovo je vise pitanje za tebe jer sigurno znas i bolje od mene kad tako dugo radis, da li je moguce i da si ti bio svjedok da je neko dobio zabranu ulaska zbog prekoracenja boravka, ne pricamo sada o 1 godini prekoracenja, vec 10 dana, mjesec mislim da si me razumio
Adibp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 16:32   #413
Ne slažemo se - slovo H ne možeš tumačiti kao zabranu, nego samo kao obavijest, informaciju, tumačenje ZAŠTO je nekome zapriječen ulazak ili je protjeran iz EU/SIS prostora. Slovo H je kratica za određeno tumačenje, tako međunarodno dogovoreno. I ništa više osim toga.

Principijelno, prekoračenje boravka je ista stvar bez obzira prekoračio ti 2 dana ili 202 dana. To je sve potpuno ista stvar, i čini razliku samo u glavama ljudi koji vole sve relativizirati, pa misle da se prekršaj skalira i da se gleda kroz prste ako si bio preko "nevažna" dva dana...

Nije uopće riječ o količini dana, to je bezveze i misliti - riječ je o tvojoj sklonosti da radiš prekršaje, da ne poštuješ zakon, da misliš da možeš zakon tumačiti kako se tebi sviđa i onda relativizirati i tražiti sam sebi izgovore kako "to nije ništa strašno"... ako je netko rekao 90 dana, onda je to 90 dana, ne 92, 95 ili 91 - nego 90!! I niti sat vremena preko toga!!

Na takovim stvarima se ljude provjerava i gleda koliko su spremni poštovati zakone zemalja u koje žele ići, koliko cijene te zemlje i njihovu legislativu, kao i na što su i kako spremni kasnije u slučaju da dobe boravak...

Nije ničije pravo izigravati zakon, tumačiti ga kako se njemu sviđa ili boraviti duže negoli zakon propisuje, i nema žaljenja kada se zbog vlastite tvrdoglavosti dobije po glavi...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 07:20   #414
Točno.Primjer:
Članak 22.

Zabrana ulaska i boravka koja se izriče rješenjem o protjerivanju zbog nezakonitog prelaska, odnosno pokušaja nezakonitog prelaska državne granice i zbog nezakonitog boravka odredit će se u trajanju:

– od 3 mjeseca do 1 godine ako je stranac maloljetnik ili ako je boravio duže od zakonom određenog vremena, ali ne duže od 30 dana,
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 11:42   #415
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Ne slažemo se - slovo H ne možeš tumačiti kao zabranu, nego samo kao obavijest, informaciju, tumačenje ZAŠTO je nekome zapriječen ulazak ili je protjeran iz EU/SIS prostora. Slovo H je kratica za određeno tumačenje, tako međunarodno dogovoreno. I ništa više osim toga.

Principijelno, prekoračenje boravka je ista stvar bez obzira prekoračio ti 2 dana ili 202 dana. To je sve potpuno ista stvar, i čini razliku samo u glavama ljudi koji vole sve relativizirati, pa misle da se prekršaj skalira i da se gleda kroz prste ako si bio preko "nevažna" dva dana...

Nije uopće riječ o količini dana, to je bezveze i misliti - riječ je o tvojoj sklonosti da radiš prekršaje, da ne poštuješ zakon, da misliš da možeš zakon tumačiti kako se tebi sviđa i onda relativizirati i tražiti sam sebi izgovore kako "to nije ništa strašno"... ako je netko rekao 90 dana, onda je to 90 dana, ne 92, 95 ili 91 - nego 90!! I niti sat vremena preko toga!!

Na takovim stvarima se ljude provjerava i gleda koliko su spremni poštovati zakone zemalja u koje žele ići, koliko cijene te zemlje i njihovu legislativu, kao i na što su i kako spremni kasnije u slučaju da dobe boravak...

Nije ničije pravo izigravati zakon, tumačiti ga kako se njemu sviđa ili boraviti duže negoli zakon propisuje, i nema žaljenja kada se zbog vlastite tvrdoglavosti dobije po glavi...
Nije isto da li si presao 1 ili 101 dan da je prekrsaj da jeste ali nikada to nije isto, mozes pricati sta zelis sam sebi izvrces rijeci, u svakom scenariju gdje dobijete papire i papirima stoji slovo H ispod slova H imaju dva kvadratica SiS da ste uvedeni i da imate zabranu,ako ja u papirima kvadratic zaokruzen imate zabranu ulaska, Slovo H se moze tumaciti kao zabrana, bez obzira koliko dugo radis slabo poznajes svoju materiju, ja sam presao 6 dana zbog bolesti nisam kaznjen iako sam ocekivao da cu biti novcano kaznjen, kada sam ponovo htio uci vidjeli su 6 dana nisu me kaznili jeli ti sada stvarno mislis da ja zbog tih 6 dana koje sam presao iz proslosti i pusten na vise granica trebam da strepim kad god zelim uci to su gluposti onda bi svako vadio novi pasos i putovao kao da nista nije bilo, sada ti broji 180 dana unazad i ako se poklapa da nisi ispuco 90 dana boravka u sengenu imas pravo uci, koliko si ti prije bio i da li si presao sta on u tom trenutku ima sa tim mogli su te kazniti kad si izlazio nisu, gotova stvar, kad kazem kazniti mislim novcano, da se zabrana dobije nebuloze samo radi mali broj predjenih dana
Adibp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 08:43   #416
Quote:
Adibp kaže: Pogledaj post
Slovo H se moze tumaciti kao zabrana,
Slovo H znači da osoba ima zabranu ulaska.

"(H) ima upozorenje u Schengenskom informacijskom sustavu (SIS) u svrhu zabrane ulaska"
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 12:16   #417
Quote:
Adibp kaže: Pogledaj post
Nije isto da li si presao 1 ili 101 dan da je prekrsaj da jeste ali nikada to nije isto, mozes pricati sta zelis sam sebi izvrces rijeci
Lupetaš gluposti, učiš tatu kako se djeca rade...

To nije isto samo u tvojoj glavi, u praklsi je to potpuno isto, jednako se tretira i jednako kažnjava. No ako ti ni to ne znači da je to isto, samo ti pjevaj borbene i uživaj u svojem neznanju. Kada tebi ili takvome kao ti budem pisao mjeru protjerivanja i optužni prijedlog, svakako ću te pitati za mišljenje.

Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 09:38   #418
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Lupetaš gluposti, učiš tatu kako se djeca rade...

To nije isto samo u tvojoj glavi, u praklsi je to potpuno isto, jednako se tretira i jednako kažnjava. No ako ti ni to ne znači da je to isto, samo ti pjevaj borbene i uživaj u svojem neznanju. Kada tebi ili takvome kao ti budem pisao mjeru protjerivanja i optužni prijedlog, svakako ću te pitati za mišljenje.

Bas me briga sta bi ti kome dao, ponosis se sa svojim radnim mjestom, super za tebe, sta ti imas kome strah ulijevati nebulozama, bio sam svjedok za 20 eura je momak prosao bez i jednog dokumenta tu vasu granicu, ti izmislio vrucu vodu medju nama
Adibp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 13:02   #419
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
.. u praklsi je to potpuno isto, jednako se tretira i jednako kažnjava.
Netko nauči na lakši a netko na teži način

Quote:
Adibp kaže: Pogledaj post
.. bio sam svjedok za 20 eura je momak prosao bez i jednog dokumenta tu vasu granicu, ti izmislio vrucu vodu medju nama
Nije pravilo nego izuzetak
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 11:25   #420
Postovanje svim korisnicima foruma,molio bih za pomoc,2005 god,sam dobio zabranu od 10 godina u Italiji imao sam tada vizu njemacku i istekla mi je 5 dana,rijesenje imam u kojem pise koliko sam dobio zabranu i zbog cega.zabrana mi istice iduce godine,dali ce se sama po isteku izbrisati ili cu morati angazovati advokata ili slati molbe za ukidanje?prije par godina sam isao do Bregane da provjerim ali su mi rekli,da imam zabranu ulaska a do kada neznaju.pa bih vas molio za pomoc.hvala
sinisa35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.