Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2014., 05:07   #3761
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Da li je netko uspio preuzeti novu instalacijsku datoteku?Ja sam pokušala nekoliko puta,ali dođe do cca 1/3 i onda blokira
Pa ne blokira Synesis, nego internet. Piši davatelju usluge, slatko će se smijat i uredno poslati račun za loše komunikacije. I što im moš?? (E, pa ja sam baš sada promijenio onu ofcu, dopi...la mi je)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 10:17   #3762
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Pa ne blokira Synesis, nego internet. Piši davatelju usluge, slatko će se smijat i uredno poslati račun za loše komunikacije. I što im moš?? (E, pa ja sam baš sada promijenio onu ofcu, dopi...la mi je)
Ja sam na onim "rozim"davateljima usluga,koma...rado bih promjenila ali pošto smo na otoku,ako se nešto pokvari,niko neće doći otkloniti kvar u nekom normalnom roku...a internet,sad oće,sad neće,jadni smo :P
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 11:18   #3763
Quote:
capt.Picard kaže: Pogledaj post
Već sam jednom dobio ban radi tupka, sry DubA pa ne želim opet. Ali molim te, drži se po strani. Svaka čast tebi i Synesisu ali postoji cijeli niz ostalih programa koji rade svoj posao, neki su jeftiniji neki su skuplji neki su ovakvi neki su onakvi ali bogami niti jedan nije dosadan i naporan kao šta si ti.
u pravu si, izgleda da nisi jedini koji misli tako u oba slučaja i ima problema radi toga
interijeri12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 09:51   #3764
kupila sam Pupilin Synessis zanima me da li netko ima njihovu proizvodnju II?
imam dosta složenu proizvodnju gdje se na izgled isti proizvod bitno razlikuje u sitnom materijalu, kombinaciji sirovina....

ukoliko ima kako se izračunavaju indeksi troškova rad, am, ostalo ( sve se nadam da je to moja početna nervoza)

da li netko ima iskustva sa povratom licence , jer očito sam prevarena prilikom prezentacije programa - odnosno nasjela sam marketinškim trikovima zastupnika ma sve ćemo mi to riješiti u hodu....a sad kad je došlo vrijeme upisa radnih naloga ono problem veći nego što se to u početku činio.
trikote2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 09:54   #3765
Za povrat licence i troškova kupovine je potrebno napisati izjavu da vam aplikacija ne odgovara i pupila će vam vratiti novce.
Zastupnici su strava. Dva puta sam prije desetak godina bio na prezentacijama i razočarao se kako su loše zastupnici odradili taj dio posla. A dobijaju dobre rabate od pupile. Na kraju sam otišao u jedan knjig.servis za koji znam da radi na pupili i ljudima platio pivo i ćevape i sve mi lijepo i polako objasnili. Jest da smo potrošili cijelu subotu prijepodne ali se isplatilo.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 19:12   #3766
Koji bi mi prog. preporučili za mali obrt koji se bavi prijevodima, zaposlenik vlasnik bez dodatnih zaposlenih? Synesis? I koje module trebam gledati i što se dobije s basic verzijom tog prog.?
...tabula rasa
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 14:34   #3767
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Koji bi mi prog. preporučili za mali obrt koji se bavi prijevodima, zaposlenik vlasnik bez dodatnih zaposlenih? Synesis? I koje module trebam gledati i što se dobije s basic verzijom tog prog.?
...tabula rasa
Za to sto imas ne treba ti program, pogotovo ako nisi u sustavu PDV-a, sve sto trebas mozec naci na internetu- knjiga primitaka i izdataka, knjiga ulaznih i izlaznih racuna. Ako zaista_.nemas nista drugo preko obrta.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 00:15   #3768
Pitanjevezano za instalaciju...

imamo synesis i uzeli smo novo računalo sa Win8 64b HR ... kad probam instalirati novu stanicu u mreži kaze da nema mrežnog diska... a on je uredno definiran kao i na računalu sa XPom.... na pup stranici ne nalazim neki naputak za win8 pa mozda ja nesto krivo radim...

jel imao netko ovakav slučaj?
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 13:10   #3769
Quote:
marioart kaže: Pogledaj post
Pitanjevezano za instalaciju...

imamo synesis i uzeli smo novo računalo sa Win8 64b HR ... kad probam instalirati novu stanicu u mreži kaze da nema mrežnog diska... a on je uredno definiran kao i na računalu sa XPom.... na pup stranici ne nalazim neki naputak za win8 pa mozda ja nesto krivo radim...

jel imao netko ovakav slučaj?
Koliko znam, ako je rad u mreži program se instalira samo na računalo (server) na ostala koja su umrežene sa ne instalira, tako pročitah na njihovoj stranici. Samo se umrežuje komp na glavni komp di je program instaliran.

U skorije vrijeme moram i ja to odraditi, bilo bi dobro da netko tko je to odradio nam obrazloži malo.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 13:32   #3770
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Koliko znam, ako je rad u mreži program se instalira samo na računalo (server) na ostala koja su umrežene sa ne instalira, tako pročitah na njihovoj stranici. Samo se umrežuje komp na glavni komp di je program instaliran.

U skorije vrijeme moram i ja to odraditi, bilo bi dobro da netko tko je to odradio nam obrazloži malo.
Odlično si to napisala.
Program se instalira samo na server, a umrežuju se druga računala.
Pripazite, kad kreirate obrasce, gdje ih spremate. Treba na ono računalo sa kojeg će se slati npr. e-PDV ili nešto drugo.
Meni je sve na serveru - i e-porezna, e-HZZO... Tako da kolegica pamti sve obrasce na moje računalo da mi je jednostavnije poslati
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 13:58   #3771
pozdrav,

vezano za knjiženje IRE u paprici,
zanima me ako na IRI imam napomenu oslob.pdv tem,čl.41 npr,prilikom knjiženja te ire u programu stavljam pod "oslob.pdv-a" i" ispor.dobara", no, ako imam na IRI napomenu "reverse charge" kod knjiženja u programu ta IRA ide pod "prolaznu stavku" ili isto pod "oslob.pdv-a" ??
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:22   #3772
Ne ide pod prolaznu stavku, jer nije prolazna stavka
Tu se ne obračunava PDV po nekoj osnovi, a po kojoj definiraš odabirom ključića.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:25   #3773
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

vezano za knjiženje IRE u paprici,
zanima me ako na IRI imam napomenu oslob.pdv tem,čl.41 npr,prilikom knjiženja te ire u programu stavljam pod "oslob.pdv-a" i" ispor.dobara", no, ako imam na IRI napomenu "reverse charge" kod knjiženja u programu ta IRA ide pod "prolaznu stavku" ili isto pod "oslob.pdv-a" ??
u knjizi IRa, kad izradiš izvješće, imaš pojašnjenja ispod naslova, TPO, IDD, IDU, OUU itd. kad utvrdiš pod koju vrstu spada to tvoje porezno oslobođenje, onda gledaš u koju ćeš ga kolonu staviti. ja. npr. imam uglavnom obavljene usluge u EU, to mi je kolona 10. jel sam te sad još više zbunila?
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:26   #3774
ah, lili ti je već rekla... i to jasnije
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 15:02   #3775
Hvala curke! Ovo za listu knjige ira znam, samo me brinuo odabir ključića kod knjiženja. znaci ostavljam na oslob.pdv-a, Hvala vam !
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 22:42   #3776
Quote:
marioart kaže: Pogledaj post
Pitanjevezano za instalaciju...

imamo synesis i uzeli smo novo računalo sa Win8 64b HR ... kad probam instalirati novu stanicu u mreži kaze da nema mrežnog diska... a on je uredno definiran kao i na računalu sa XPom.... na pup stranici ne nalazim neki naputak za win8 pa mozda ja nesto krivo radim...

jel imao netko ovakav slučaj?


riješen problem... pomogla podrška proizvođača...

dovoljno je napraviti shorcut sa diska gdje je instaliran glavni program....
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:20   #3777
pitanje za "papriku"

može li se automatski (da ne popunjavam ručno) napraviti joppd obrazac za isplatu neto plaće , poreza i prireza?
u slučaju kada :nije bilo isplate neto plaće, zaduženi su doprinosi i poslan joppd, kasnije plaćeni doprinosi po istom joppd obrascu.
napravljene liste, obraćun neisplaćene plaće i sada kod isplate neto- obračun isplaćene plaće. a kako s joppd obrascem za neto i porez/prirez? ( znam ga ispuniti ručno, ali me zanima da li se može kako povući da ga program napravi sam???) HVALA
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 19:55   #3778
Polazim od pretpostavke da si prilikom prijavljivanja doprinosa upisala na obračunske liste oznaku primitka 0041.
Sad samo "uđi" u te obračunske liste, zamijeni oznaku primitka sa 0041 na 0051 i upiši datum isplate.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:31   #3779
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Polazim od pretpostavke da si prilikom prijavljivanja doprinosa upisala na obračunske liste oznaku primitka 0041.
Sad samo "uđi" u te obračunske liste, zamijeni oznaku primitka sa 0041 na 0051 i upiši datum isplate.
da imala sam 0041, znaći sada napravim samo izmjenu tih istih obračunskih listi u 0051, hvala! Puno ste mi pomogli. p.s. obraćun neisplaćene plaće ostaje, samo još napravim obraćun isplaćene oba obraćuna sa istim isplatnim listama?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 09:14   #3780
čula sam da su ovi iz pupille ubacili "paprika" u pojmove za pretraživanje
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.