Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2009., 12:09   #1
T mobile račun koji nisam napravila

Evo pokušat ću ukratko objasniti, nisam znala ni koji naslov da stavim.Uh


Imam preplatnički broj otprije par mjeseci koji nisam koristila nikako već sam samo plaćala naknadu za radijsku frekvenciju u iznosu 10 kn. Imam svoj broj na bon pa sam zaključila da mi je to bolje.
Uredno sam plaćala tih 10 kn.
Međutim za 10 mjesec mi je stigao račun od nekoliko desetaka tisuća kuna. Ne mogu ni napisati koliko da se ne srušim.
Ja se inače dosta selim, studenica sam sa dosta cimerica koje se mijenjaju, tako da meni sve te neke stvari stoje u malenoj fascikli, dakle računi i stajala je ta kuverta od broja. Kad sam primila račun tražila sam je vidjela sam da je nema. Ne znam ni gdje bi mogla ili u koga biti budući da je iz kuverte nisam ni izvadil i pogledala otkad sam je primila u 3 mjesecu.
U T mobile su mi rekli da je vjerojatno došlo do zloupotrebe, inače račun je nabijen na internetu. U biti to mi je rekla mlada cura na šalteru koja me samo sućutno gledala. Napisala sam prigovor na račun i objasnila situaciju.Naravno da se ne nadam puno tj. uopće.


Inače studiram i radim preko student servisa. S roditeljima već dugo nisam u dobrim odnosima, i oni mi uopće ne pomažu

Ne znam što ću, s T mobilom se nema svrhe boriti, toga sam svjesna. Inače nude opciju plaćanja u 6 rata, nemam ni za to.

Ne znam što me čeka i ne znam što da napravim.
illi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:27   #2
Možda postoji neka opcija da si prijavila krađu? Valjda će ti netko od pravnika odgovoriti? Nadam se da će ti uspjeti žalba jer inaće vadi bubreg i na pijacu.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:32   #3
Nažalost morat ćeš platiti (iz iskustva ) o kojem je iznosu riječ ?
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:41   #4
27 tisuća kuna.

Nemam otkud. Isuse Kriste. Mogu se samo ubiti.
illi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:46   #5
illi , bojim se da ces morati platiti
inace bi svatko od nas mogao nabiti racuncinu i onda se poslije zaliti kako mu je ukradena kartica
usput , jesi li bila na policiji i prijavila kradu??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:46   #6
Pa valjda bi u tih 10 mj. poslali opomenu o dugovanju, prije te završne cifre.
Nađi si preko Komore odvjetnika koji se time bavi i razmisli tko je sve znao za fascikl.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:54   #7
Nisam bila na policiji, tek sam otkrila sve prije tri dana, kad mi je račun došao u ruke. Račun dolazi na adresu od doma, na prebivalište, pa mi moja susjeda to uzima od roditelja i pošalje.
To je račun od 10 mjeseca, sve prije tj iznosi od 10 kn sam redovno plaćala.

Znam i sama da ću morati platiti, i platila bi da mogu nekako, makar na rate, ali ja radim preko student servisa i to mi bude taman za stan i za život. Da mogu dignula bih kredit i platila.

Nisam nikad imala problema s računima ili bilo čim, sad sam totalno u šoku. Vidim da mi nema izlaza.
illi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:00   #8
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Pa valjda bi u tih 10 mj. poslali opomenu o dugovanju, prije te završne cifre.
Nađi si preko Komore odvjetnika koji se time bavi i razmisli tko je sve znao za fascikl.

Prije ljeta sam živjela na drugoj adresi s cimericom koju otprije ne znam. Ovo ljeto sam radila na dvije lokacije. Sad sam u stanu s cimericama koje ni ne znam otprije tj preko oglasa smo se našle.
Oduvijek imam tu fasciklu gdje držim službene papire, dakle odreske plaćenih računa, liječničku dokumentaciju i sl.
illi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:00   #9
odi na murju
ne radi se o maloj svoti i nije nemoguce otkriti tko je i na koji nacin napravio taj racun
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:02   #10
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
odi na murju
ne radi se o maloj svoti i nije nemoguce otkriti tko je i na koji nacin napravio taj racun
Ići ću prijaviti, nema druge.

U poslovnici T mobile sam pitala da li mogu dobiti ispis, rekli su da ne mogu ništa vidjeti iz toga jer se radi o internetu.
illi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:05   #11
Nisam ni mislio da ljudi naprave račune pa onda prijave krađu i nisam ja. Ovdje se vidi da je plaćala samo naknadu za frekvenciju mjesecima a onda odjdnom toliki račun. Ne može se saznati tko je upotrijebio karticu. Čak i da izvuku IP adresu šta im to znaći? Mogu dobiti lokalnu privatnu IP adresu koju možeš mijenjati koliko hoćeš i ona je samo privatna. Mogli bi eventualno dobiti ime kompjutera koji im opet ništa ne znaći jer ga možeš mijenjat svake sekunde. Netko ako je imalo pametan bi trebao tu karticu ćim prije baciti. Ali ako je u nekoj zgradi tipa mamutice opet mu mogu staviti soli na rep čak i ako je koristi. Nikakva triangulacija tu ne pomaže, pogotovo na višim katovima i u zgradama.

Dobro su ti rekli jer ta kartica svaki puta prilikom spajanja dobiva novu IP adresu koju ne mogu pratiti jer nije fixna, odnosno možeš ju koristiti na bukvi usred šume.

Jedino da prijaviš policiji i da znaš tko ju je ukrao i onda ju nađu kod njega. Jedino to bi moglo igrati neku ulogu. Ustvari ne bi ni to jer uvijek može reći da si mu ti dala da se koristi njome. Uglavnom, pizdarija velika.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:09   #12
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio da ljudi naprave račune pa onda prijave krađu i nisam ja. Ovdje se vidi da je plaćala samo naknadu za frekvenciju mjesecima a onda odjdnom toliki račun. Ne može se saznati tko je upotrijebio karticu. Čak i da izvuku IP adresu šta im to znaći? Mogu dobiti lokalnu privatnu IP adresu koju možeš mijenjati koliko hoćeš i ona je samo privatna. Mogli bi eventualno dobiti ime kompjutera koji im opet ništa ne znaći jer ga možeš mijenjat svake sekunde. Netko ako je imalo pametan bi trebao tu karticu ćim prije baciti. Ali ako je u nekoj zgradi tipa mamutice opet mu mogu staviti soli na rep čak i ako je koristi. Nikakva triangulacija tu ne pomaže, pogotovo na višim katovima i u zgradama.
dakle , postoji odredeni broj osoba koej su uopce mogle doci do toga da maznu karticu
kad se logiras , kod providera ne ostaje samo IP adresa , nego malo vise toga od uredaja i s tim se moze bez problema napraviti identifikacija
triangulacija ti moze reci koja od "frendica" ti je maknula karticu , jer vjerojatno ne zive sve u toj istoj mamutici
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:14   #13
Hvala na odgovorima. Sad idem raditi smjena mi brzo počinje, pa ću još otići do T mobile i pitati može li se to utvrditi, pa ću onda najvjerojatnije na policiju.
illi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:16   #14
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
dakle , postoji odredeni broj osoba koej su uopce mogle doci do toga da maznu karticu
kad se logiras , kod providera ne ostaje samo IP adresa , nego malo vise toga od uredaja i s tim se moze bez problema napraviti identifikacija
triangulacija ti moze reci koja od "frendica" ti je maknula karticu , jer vjerojatno ne zive sve u toj istoj mamutici
Nego šta ostaje osim IP adrese? Ako je tako onda sam ja omašio ceo fudbal Čemu služi firewall, makar i onaj u windowsima? A taj uređaj nije ni router da bi provider mogao preko "svog" accounta upasti u tvoju mrežu. A kažem opet, uvijek lopov može reći da je dobio na korištenje i sad mu onda odjednom brani da koristi kada je vidjela račun. Nije da ju zajebavam, nego samo govorim ono kako je.
Znam da je jedan korisnik uspio odjebat Amis bez penala baš zbog tog "accounta" s kojim su mogli čačkati po mreži korisnika. Čak ga je i HAT podržao.

Išao sam jednom kod jednog SIS-ovca raditi pa me uvjeravao da se može pa sam ga skoro u kurac sterao.
Isto kao kada su ljudi dobivali račune koje im je netko nabio preko wirelessa pa su se čudili. Znam da u nekom zakonu piše ako nije zaštićeno da je dopušteno pristupati toj nezaštićenoj mreži.

Šta mislite zašto svi ti provideri nisu zaštićivali mreže? I nisu, a i dalje ne pružaju podršku za security opcije?

Jedino mi nije jasno zašto te pederi nisu tražili prijevremeno plačanje računa kada su skužili ogroooomnu potrošnju što im je inaće praksa. I to rade ćim račun dođe na 1 500 kuna kod VIPa. Prvo plati potrošeno pa vozi dalje. Znam dosta takvih slučajeva.
Možda da se probaš izvući na to? Društvo za zaštitu potrošača?

Zadnje uređivanje Hrc : 25.11.2009. at 13:55.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:56   #15
pa , mobitel ostavlja svoj UIN , a kompjuteri osim IP imaju i MAC adresu

u slucaju da ti nepoznati netko mazne karticu , naravno da je skoro pa nemoguce (drek je nemoguce , nego nitko nije zainteresiran) pronaci krivca
no ovdje se radi o nekom poznatom i to onda nije bas najtezi problem na svijetu za rijesiti
npr. u slucaju krade mobitela , provider ga moze zablokirati i onemoguciti (zlo)uporabu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 16:09   #16
Quote:
illi kaže: Pogledaj post
Ne znam što ću, s T mobilom se nema svrhe boriti, toga sam svjesna. Inače nude opciju plaćanja u 6 rata, nemam ni za to.

Ne znam što me čeka i ne znam što da napravim.
Imaš pm
mantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 16:16   #17
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa , mobitel ostavlja svoj UIN , a kompjuteri osim IP imaju i MAC adresu

u slucaju da ti nepoznati netko mazne karticu , naravno da je skoro pa nemoguce (drek je nemoguce , nego nitko nije zainteresiran) pronaci krivca
no ovdje se radi o nekom poznatom i to onda nije bas najtezi problem na svijetu za rijesiti
npr. u slucaju krade mobitela , provider ga moze zablokirati i onemoguciti (zlo)uporabu
Tu je rijeć o kompu. A u ovom slučaju MAC adresa je adresa tog modema koji je od T-mobile-a tako da je pušiona. Prvih 6 znamenaka je oznaka proizvođača a zadnjih 6 je serijski broj. Hoćeš da ti dam par kartica? Kartice su danas đabalesku. I šta ti znaći MAC adresa? Čak i nju možeš mijenjati-ustvari ne možeš jer je u ROM-u kartice ali šalješ informaciju o drugoj MAC adresi.
Tu bi t-mobile mogao blokirati taj modem odnosno tu karticu ali šta vrijedi kada je račun već napravljen. Kažem još jednom da je čudno što ju nisu blokirali kada su primjetili veću potrošnju od 1500 kn. Isto tako, lopov može reći da mu je dala karticu da se služi a da ga sada zajebava. Kako će ona dokazati da nije tako. Isto kao da ti ja posudim auto i nazovem policiju i kažem da si ga ukrao. Kako išta dokazati?
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 16:53   #18
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Tu je rijeć o kompu. A u ovom slučaju MAC adresa je adresa tog modema koji je od T-mobile-a tako da je pušiona. Prvih 6 znamenaka je oznaka proizvođača a zadnjih 6 je serijski broj. Hoćeš da ti dam par kartica? Kartice su danas đabalesku. I šta ti znaći MAC adresa? Čak i nju možeš mijenjati-ustvari ne možeš jer je u ROM-u kartice ali šalješ informaciju o drugoj MAC adresi.
Tu bi t-mobile mogao blokirati taj modem odnosno tu karticu ali šta vrijedi kada je račun već napravljen. Kažem još jednom da je čudno što ju nisu blokirali kada su primjetili veću potrošnju od 1500 kn. Isto tako, lopov može reći da mu je dala karticu da se služi a da ga sada zajebava. Kako će ona dokazati da nije tako. Isto kao da ti ja posudim auto i nazovem policiju i kažem da si ga ukrao. Kako išta dokazati?

Raspitala sam se kod dečka od prijateljice, on radi u policiji, pa mi je rekla da mu se javim.
On mi je slično rekao, naravno neslužbeno.
A za prijavu policiji je rekao da će se sve odužiti, a da ne vjeruje da će se išta napraviti.
Jutros sam poslala mail Društvu za zaštitu potrošača, čekam da vidim hoće li što odgovoriti.
illi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 06:55   #19
ajd javi kak je bilo
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:34   #20
Evo ovako: od Društva ništa zasad.
Idem na policiju prijaviti.
Zvala sam mamu i rekla što je bilo. Nakon što mi nikako nisu pomagali, sad je trenutak kad se nemam nikom drugom obratiti. Ako bude trebalo, dignut će kredit, a ja ću joj ga plaćati. Nemam druge opcije za nabaviti novce, a ovo mi je koliko toliko utjeha jer znam da ću u krajnjem slučaju uspjeti platiti račun.
Prodat ću i laptop, relativno je nov, kupila sa ga poslije ljeta.
Trenutno radim financijski plan, pa računam kako što, otkazujem Nove godine, koncerte i sl.
Ja vam ovdje malo naglas razmišljam. Uglavnom žalit ću se T mobile koliko god mogu, pa ako uspije spašena sam.
Zaista se nadam da ću ovdje jednog dana napisati da je sve iza mene.
Financijski sam svakako propala, ali samo da se izvučem.
illi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.