Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2014., 01:30   #7441
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
A ovo daleko više govori o konfederaciji koju je zamislio Tuđman Franjo

http://bs.wikipedia.org/wiki/Sastanak_u_Grazu

Sastanak u Grazu bio je dogovor o podjeli Bosne i Hercegovine između Republike Srpske, čiji je predstavnik bio Radovan Karadžić, i HR Herceg-Bosne, čiji je predstavnik bio Mate Boban, potpisan 6. maja 1992. u austrijskom gradu Grazu.

ili još i ovo



kojim oružjem? Za Vukovar možda .. razumiješ na što mislim, puste priče ... Ako je Alije vjerovao da su se Milošević i Tuđman dogovorili postupio je rezonski. Ako nije vjerovao, znao je da je Tuđman lažljivac i da bi ga ostavio na cjedilu kao što je i Slovence.
Ako nije problem molio bih te da malo ovo pojasniš kako je Tuđman ostavio slovence na cjedilu.
ledenobrzi is offline  
Old 19.04.2014., 01:42   #7442
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
Referendumsko pitanje:

"Jeste li za to da Republika Hrvatska, kao suverena i samostalna država, koja jamči kulturnu autonomiju i sva građanska prava Srbima i pripadnicima drugih nacionalnosti u Hrvatskoj, može stupiti u savez suverenih država s drugim republikama
(prema prijedlogu Republike Hrvatske i Republike Slovenije za rješenje državne krize SFRJ)?"

I sad ako treba ponovo procitas moje pitanje.
Ovo nema veze sa konfederacijom BiH. Ustav SFRJ i svake republike je bio jasan. Ne misliš li i ti tako?

Zna se što bi Srbi i Hrvati u BiH "odlučili" da dobiju svoje entitete. Tu uzmi u obzir da su zadrti nacionalisti manjina, a ne glas naroda.
Nestanak BiH treba riješiti BiH, a ne Srbija i Hrvatska.
saugaro is offline  
Old 19.04.2014., 01:49   #7443
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Ako nije problem molio bih te da malo ovo pojasniš kako je Tuđman ostavio slovence na cjedilu.
Obećana zajednička obrana.
Bez obzira je li se ili nije moglo pomoći i bez priče je li to ili nije uvertira za napad na Hrvatsku. HDZ nije organizirao nikave proteste, nego je došlo do samoorganiziranja građana, bar u Zagrebu.

Tako, ako je Tuđman nudio Aliji savezništvo i naoružavanje, čime? Cipelama iz Borova?

kao i ovaj Tuđmanov besmisleni napad kako je Izetbegović kriv za rat.
No isto tako Izetbegović je "cvećka", pokazao kada je bio u onom oklopnjaku ..
saugaro is offline  
Old 19.04.2014., 01:52   #7444
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ovo nema veze sa konfederacijom BiH. Ustav SFRJ i svake republike je bio jasan. Ne misliš li i ti tako?

Zna se što bi Srbi i Hrvati u BiH "odlučili" da dobiju svoje entitete. Tu uzmi u obzir da su zadrti nacionalisti manjina, a ne glas naroda.
Nestanak BiH treba riješiti BiH, a ne Srbija i Hrvatska.
Da, nema veze sa konfederacijom BIH. Tudman mu je rekao da su on i Gligorov trebali ici paralelno sa Slovenijom i Hrvatskom.

"i da ste pristali Vi osobno, a s Vama i Gligorov na taj prijedlog koji smo mi i Slovenci iznijeli, vjerovatno ne bismo imali rat u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, vjerovatno bismo riješili jugoslavensku krizu na miran način. Niste pristali na to i slijedilo je sve ovo što imate danas u BiH"

Evo ponovo.

"Jeste li za to da Republika Hrvatska, kao suverena i samostalna država, koja jamči kulturnu autonomiju i sva građanska prava Srbima i pripadnicima drugih nacionalnosti u Hrvatskoj, može stupiti u savez suverenih država s drugim republikama
(prema prijedlogu Republike Hrvatske i Republike Slovenije za rješenje državne krize SFRJ)?"
buli6 is offline  
Old 19.04.2014., 02:11   #7445
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
Da, nema veze sa konfederacijom BIH. Tudman mu je rekao da su on i Gligorov trebali ici paralelno sa Slovenijom i Hrvatskom.

"i da ste pristali Vi osobno, a s Vama i Gligorov na taj prijedlog koji smo mi i Slovenci iznijeli, vjerovatno ne bismo imali rat u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, vjerovatno bismo riješili jugoslavensku krizu na miran način. Niste pristali na to i slijedilo je sve ovo što imate danas u BiH"

Evo ponovo.

"Jeste li za to da Republika Hrvatska, kao suverena i samostalna država, koja jamči kulturnu autonomiju i sva građanska prava Srbima i pripadnicima drugih nacionalnosti u Hrvatskoj, može stupiti u savez suverenih država s drugim republikama
(prema prijedlogu Republike Hrvatske i Republike Slovenije za rješenje državne krize SFRJ)?"
Ne razumijem na što želiš da "odgovorim".

prvo je išlo ovo

Quote:
"Vi ste spomenuli da je moja izjava o konfederalizaciji Bosne suprotna opstanku BiH. Ja ću Vam sada reći: ja sam otpočetka bio mišljenja da je to jedina mogućnost opstanka BiH kao što je to bila i jedina mogućnost opstanka bivše Jugoslavije
i da ste pristali Vi osobno, a s Vama i Gligorov na taj prijedlog koji smo mi i Slovenci iznijeli, vjerovatno ne bismo imali rat u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini., vjerovatno bismo riješili jugoslavensku krizu na miran način. Niste pristali na to i slijedilo je sve ovo što imate danas u BiH"
uvod
Za BiH su pričali da je Jugoslavija u malom, no Jugoslavija se nije raspala radi nacionalne netrpeljivosti kao što se imputira. Postojala je mogućnost sa Antom Markovićem.
Slovenija i Makedonija nisu bili zanimljivi Srbiji.
Konfederalna BiH je moguće rješenje ali i korak do dezintegracije, nestanka, a ono što bi ostalo moglo bi postati novo žarište zbog islamizacije.
Federacija je također rješenje. Po meni znatno bolje, ali treba vladati pravo.


Quote:
"Jeste li za to da Republika Hrvatska, kao suverena i samostalna država, koja jamči kulturnu autonomiju i sva građanska prava Srbima i pripadnicima drugih nacionalnosti u Hrvatskoj, može stupiti u savez suverenih država s drugim republikama
(prema prijedlogu Republike Hrvatske i Republike Slovenije za rješenje državne krize SFRJ)?"
Svi su željeli da novac iz Republika ne ide u Beograd, i ovo je prijedlog za Republike unutar Jugoslavije i nema veze sa narodima a za BiH je koban. Raspad kao što se raspala Jugoslavija. Ovo nije dokaz da je Kučan predložio ili želio konfederalnu BiH nego isključivo interpretacija Tuđman Franje.
To je moj zaključak.

BiH se mogla raspasti na miran način da se išlo na referendum, no pokazali su da ne žele konfederalnu BiH jer vjerujem da bi se dogodilo kao što je bilo sa Indijom i Pakistanom.
saugaro is offline  
Old 19.04.2014., 02:42   #7446
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ne razumijem na što želiš da "odgovorim".

prvo je išlo ovo



uvod
Za BiH su pričali da je Jugoslavija u malom, no Jugoslavija se nije raspala radi nacionalne netrpeljivosti kao što se imputira. Postojala je mogućnost sa Antom Markovićem.
Slovenija i Makedonija nisu bili zanimljivi Srbiji.
Konfederalna BiH je moguće rješenje ali i korak do dezintegracije, nestanka, a ono što bi ostalo moglo bi postati novo žarište zbog islamizacije.
Federacija je također rješenje. Po meni znatno bolje, ali treba vladati pravo.




Svi su željeli da novac iz Republika ne ide u Beograd, i ovo je prijedlog za Republike unutar Jugoslavije i nema veze sa narodima a za BiH je koban. Raspad kao što se raspala Jugoslavija. Ovo nije dokaz da je Kučan predložio ili želio konfederalnu BiH nego isključivo interpretacija Tuđman Franje.
To je moj zaključak.

BiH se mogla raspasti na miran način da se išlo na referendum, no pokazali su da ne žele konfederalnu BiH jer vjerujem da bi se dogodilo kao što je bilo sa Indijom i Pakistanom.
Ok bio sam nejasan.

Zamisli ovo.

19. svibanj 1991

Da li ste za nezavisnu Bosnu i Hercegovinu sa pravom da uđe u budući savez suverenih država Jugoslavije?"

Da li ste za nezavisnu Makedoniju sa pravom da uđe u budući savez suverenih država Jugoslavije?"

Da li ste za nezavisnu Sloveniju sa pravom da uđe u budući savez suverenih država Jugoslavije?"

Da li ste za nezavisnu Hrvatsku sa pravom da uđe u budući savez suverenih država Jugoslavije?"


Da li bi vjerojatnost za rat bila manja?
buli6 is offline  
Old 19.04.2014., 08:47   #7447
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
ako su se švabe mogle suočiti sa nacizmom, mogu se i Hvati u BiH suočiti sa time da ih je politika Tuđmana odvela u propast, dok se to ne dogodi, samo neka kmeču i kukaju kako su za sve krive muslimansko-srpske.englesko-francuske urote
Nije kod Hrvata problem fasizam nego i komunizam. Taj problem muci i vas koji niste Hrvati. U vasim drzavama komunizam vuce konce kao i u Hrvatskoj.
zulualpha is offline  
Old 19.04.2014., 10:55   #7448
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
Ok bio sam nejasan.

Zamisli ovo.

19. svibanj 1991

Da li ste za nezavisnu Bosnu i Hercegovinu sa pravom da uđe u budući savez suverenih država Jugoslavije?"

Da li ste za nezavisnu Makedoniju sa pravom da uđe u budući savez suverenih država Jugoslavije?"

Da li ste za nezavisnu Sloveniju sa pravom da uđe u budući savez suverenih država Jugoslavije?"


Da li ste za nezavisnu Hrvatsku sa pravom da uđe u budući savez suverenih država Jugoslavije?"
Apsolutno da, ali to i tako nisu rečenice/upiti, koje određuju nečije pravo, jer ako nezavisan, znači da si slobodan da odlučiš što ćeš.

Takva struktura rečenica se koristi kod trgovačkih putnika jeftinih stvari bez kvalitete po paprenim cijenama i donosi dobit isključivo prodavaču i njegovom vlasniku/gospodaru, a kupac biva namagarčen. Nije niti čudo da je korištena. Nonsens. nadam se da prihvaćaš moje mišljenje, bez obzira što se zna tko ju je "skrojio" i koristio ..T.F.


Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
Da li bi vjerojatnost za rat bila manja?
Ne. Apsolutno ne, počevši od vjerojatnosti koja ništa ne znači jer je bitno događanje, a ovakva sintaksa ne obećava ništa.

Apsolutni krivac za rat je Slobodan Milošević i njegove gazde, a tragediju Hrvatske i hrvata u BiH Tuđman Franjo i njegovi vlasnici. Jedina sila koja je mogla spriječiti rat je bila JNA i nju je trebalo kupiti/osigurati novcem i državnim jamstvima, u dogovoru sa ostalim Republikama, bez Srbije. Sukob se gotovo nije mogao izbjeći, a potpuni odgovor je dogovor Slobodana Miloševića i Tuđman Franje. I pljačka vlastitih država i podjela BiH. Prosto ko pasulj, zar ne. Stradavanje Vukovaraca je to najbolje pokazalo.

http://www.slobodnaevropa.org/conten...e/1045336.html

Vjerujem kako znaš pojedinosti vlastelina iz Nazorove i kako ovo Gligorov priča o "tretmanu".

Morao sam malo duže odgovoriti da preskočimo neka među pitanja koje bi i tako dovela do ove točke.
saugaro is offline  
Old 19.04.2014., 11:29   #7449
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ako je Alije vjerovao da su se Milošević i Tuđman dogovorili postupio je rezonski. Ako nije vjerovao, znao je da je Tuđman lažljivac i da bi ga ostavio na cjedilu kao što je i Slovence.


Ovo vam je tipičan primjer i dokaz kako na ovakvim temama sudjeluju neznalice DTN-i i mesićoidi. Oni blage veze nemaju, ali su tu da bez obzira na to koja eventualna verzija događaja odgovara ili je bliže istini istini već unaprijed plasiraju objašnjenja kojima se omalovažava Tuđmana a opravdava drugu stranu, u konkretnom slučaju Aliju Izetbegovića.

Čak i kada je ta druga strana čovjek koji je još studenom 1991. lobirao protiv priznanja RH, koji je zagovarao srpske interese i koji je radio na poboljšanju odnosa sa JNA. Čovjek koji je, po svjedočenju njemu lojalnih Hrvata poput Ive Komšića, mali milijun puta prekršio svoju riječ, opstrurirao mirovne pregovore toliko da je i Komšiću bilo jasno da to radi kako bi nastavio ratovati protiv Hrvata u BiH, odbijao savezništvo s Hrvatima, slao bošnjačke postrojbe da napadaju hrvatska mjesta a zatim javnosti lagao kako su Hrvati započeli... Čovjek za kojeg su i samo njegovi suradnici pa i međunarodni akteri potvrdili kako je bio dvoličan, nepouzdan i naprosto lažljivac.

Hrvatska politika prema BiH je bila prijateljska, saveznička, dobronamjerna otvorena i jedina ispravna moguća. Hrvatska je obilno i na sve moguće i nemoguće načine pomagala Bošnjacima. Hrvatska i srpska politika prema BiH bile su dijametralno suprotne i u teoriji i u praksi. Hrvatska politika je bila jezičac na vagi koji je sačuvao BiH. Bošnjaci, tj. Alija, su vodili dvoličnu i nepoštenu politiku. Bošnjaci su stalbno pokušavali sjediti na dvije stolice. Bošnjaci su tražili ekvidistancu između agresora i žrtve. Bošnjaci su tumačili da agresija na RH nije njihov sukob. Bošnjaci su odbijali savezništvo s Hrvatima.

Sve to su naprosto notorne činjenice, dokazane hrpom argumenata i dokaza. Mali dio imamo ovdje a na forumu još i opširnije.

Tako stoje stvari kada se zaključci donose na temelju argumenata i činjenica. Kada se radi nekako drugačije, kada se iznose tvrdnje bez ikakve argumentacije i bez poznavanja materije onda su zaključci bitno drugačiji. Pa imate takve cirkusarije poput ove gore kada se čak i potpuno oprečne verzije događaja unaprijed tumače tako kako bi u oba slučaja krivac bio Tuđman.

__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Old 19.04.2014., 12:27   #7450
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Apsolutni krivac za rat je Slobodan Milošević i njegove gazde, a tragediju Hrvatske i hrvata u BiH Tuđman Franjo i njegovi vlasnici. Jedina sila koja je mogla spriječiti rat je bila JNA i nju je trebalo kupiti/osigurati novcem i državnim jamstvima, u dogovoru sa ostalim Republikama, bez Srbije. Sukob se gotovo nije mogao izbjeći, a potpuni odgovor je dogovor Slobodana Miloševića i Tuđman Franje. I pljačka vlastitih država i podjela BiH. Prosto ko pasulj, zar ne. Stradavanje Vukovaraca je to najbolje pokazalo.
Čovjek koji bi kupovao silu koja je razrušila pola RH i cijelu BiH, i koja je od 81. velikosrpska (a i prije nije bila nešto drugačija) ne da nema veze s realnošću, nego bi bio luda među ludama u nekoj "žutoj kući".
Ma. Ovo se lijepo da riješiti širenjem ignore liste
Wikiceha is offline  
Old 19.04.2014., 12:41   #7451
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Čovjek koji bi kupovao silu koja je razrušila pola RH i cijelu BiH, i koja je od 81. velikosrpska (a i prije nije bila nešto drugačija) ne da nema veze s realnošću, nego bi bio luda među ludama u nekoj "žutoj kući".
Ma. Ovo se lijepo da riješiti širenjem ignore liste
Muči te vremenski tijek. Uzmi primjer da si bio u generalštabu JNA prije početka, Tenkovi iz Varaždina, Dugog sela i Jastrebarskog te Niški specijalci na Pleso.
Ali nije tema ovdje.
Neprestano se podcijenjuje JNA. Ta i oni su samo željeli sigurnost, a strašljivog Miloševića baš i nisu zarezivali ... kao ni lažljivog mu šegrta.
To što nisi sposoban izdići se iz prizemlja govori da ignoriraš vlastitu pamet i savjest, a iskustva sa žutom kućom slobodno podijeli, "nećemo" ti zamjeriti, život je to.
saugaro is offline  
Old 21.04.2014., 07:14   #7452
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Nisu bitne godine, godine nose i mudrost. A razvidno je kako ne razmišljaju, barem ne na društevno prihvatljiv način miroljubive aktivne koegzistencije.
No ovdje je na djelu bila tipična alavost, pljačka ogromnih razmjera.
Hrvatska bi bila samostalna da je na čelu bio i vozač tramvaja. Tema su upravo oni koji su koštali hrvate daleko više nego sva šteta koju su nam nanijeli Srbi ili Bošnjaci.
ne,ne, hrvati valjda mrze srbe bez razlog. kad se radi o pljacki jel slucaj Fimi media ima izvor iz doba rata ili su se u ratu dogadjale neke druge pljacke?
Čarobna njiva is offline  
Old 21.04.2014., 13:46   #7453
Quote:
magicna gljiva kaže: Pogledaj post
ne,ne, hrvati valjda mrze srbe bez razlog. kad se radi o pljacki jel slucaj Fimi media ima izvor iz doba rata ili su se u ratu dogadjale neke druge pljacke?
Malo si nerazumljiva.

Mržnja je prejaka riječ ali da smo im "dužni" vratiti zlo koje su nam nanosili od 1918 to je prilično prirodno. Samo je problem naći prave krivce i zbog toga se mora riješiti to zakonom. Morbidno je da "koriste" Jasenovac ..

Rat je uvijek pljačka i otimačina, ali ja sam napisao o sustavnoj pljački sviju nas od strane vlastelina Tuđmana i staleških vitezova mu ..
saugaro is offline  
Old 21.04.2014., 14:10   #7454
i što je bilo kad si se probudio?
juanpablom is offline  
Old 21.04.2014., 14:40   #7455
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Malo si nerazumljiva.


Rat je uvijek pljačka i otimačina, ali ja sam napisao o sustavnoj pljački sviju nas od strane vlastelina Tuđmana i staleških vitezova mu ..
cinjenica je da je 90 posto Hrvata glasovalo za osamostaljenje, samo sto nitko nikad nije vidjeo rezultate. -a kad se Hrvatska isla osamostaljivat Tudjman je rekao da stvara Hrvatsku kojom ce vladat 200 bogatih obitelji.
Čarobna njiva is offline  
Old 21.04.2014., 14:51   #7456
Quote:
magicna gljiva kaže: Pogledaj post
a kad se Hrvatska isla osamostaljivat Tudjman je rekao da stvara Hrvatsku kojom ce vladat 200 bogatih obitelji.
Laž.

__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Old 21.04.2014., 15:01   #7457
Quote:
magicna gljiva kaže: Pogledaj post
cinjenica je da je 90 posto Hrvata glasovalo za osamostaljenje, samo sto nitko nikad nije vidjeo rezultate. -a kad se Hrvatska isla osamostaljivat Tudjman je rekao da stvara Hrvatsku kojom ce vladat 200 bogatih obitelji.
može li neki izvor za takvu tvrdnju a da nije lupiga ili halter?
juanpablom is offline  
Old 21.04.2014., 15:57   #7458
Quote:
magicna gljiva kaže: Pogledaj post
cinjenica je da je 90 posto Hrvata glasovalo za osamostaljenje, samo sto nitko nikad nije vidjeo rezultate. -a kad se Hrvatska isla osamostaljivat Tudjman je rekao da stvara Hrvatsku kojom ce vladat 200 bogatih obitelji.
Quote:

Činjenica je ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti. Prilikom utvrđivanja činjenice nužan je objektivan pristup, koji u znanosti mora biti potkrijepljen egzaktnim dokazom. U filozofiji, nužna je racionalna metoda, uz nepristrano preispitivanje, bez uplitanja vjerovanja. U utvrđivanju činjenica, ne smije se miješati osobni stav ili bilo koja predrasuda.
Znači, proizvod dokaza su činjenice, a proizvod laži su izmišljotine i mantranje koje dugoročnim i stalnim konzumiranjem mogu dovesti do teškog psihotičnog stanja čiji se simptomi mogu prepoznati nesanicom, iznenadnim napadajima kašlja i zamuckivanjem popraćenog hladnim znojenjem, zamućenim pogledom i refleksnim podizanjem obrva do visine korjena kose, ubrzanim rastom dlaka koje može zahvatiti i pojedine dijelove unutarnjih organa, a u konačnici takvo stanje može dovesti do stalne ukočenosti srednjeg prsta i njegovo nekontrolirano guranje u pojedine vanjske otvore ljudskog tijela.. Konzumiranje mantranja može se usporediti sa konzumiranjem bunike..
metalHamer is offline  
Old 21.04.2014., 16:07   #7459
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Nije kod Hrvata problem fasizam nego i komunizam. Taj problem muci i vas koji niste Hrvati. U vasim drzavama komunizam vuce konce kao i u Hrvatskoj.
vrlo jadno i jeftino, tko si ti da odlučuješ tko je Hrvat a tko ne? samo zato jer ne mislim kao ti? je li zato? i koja je to moja država? takvi poput tebe su i krivi za propast hrvatskog naroda. tko nije s nama taj je protvi nas. tako da nemoj meni prodayati svoje jeftine fore.
Alfa157 is offline  
Old 21.04.2014., 16:14   #7460
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Politika HOS-a je bila saveznistvo sa neprijateljem, muslimanima! Jel tebi jasno sto to znaci u jeku rata zagovarati saveznistvo sa onima koji tebe zele unistiti, koji prave planove kako da izbiju na Jadransko more i koji na temelju toga plana sklapaju saveznistvo sa Srbima?! Jel ti poznata cinjenica da je Kraljevic zagovarao da se HVO potcini Armiji BiH, upravo onoj o kojoj je @hr1u00 pisao u ovom postu, i ciji su zapovjednici ratovali protiv Hrvatske tijekom 1991. i 1992. godine!

Naravno, nista tebi od ovoga nije poznato, ili ne zelis prihvatiti te cinjenice, jer da ti je poznato onda ne bi pisao ovakve nebuloze koje pises...
meni je sve poznato, ali tebi nije. ja nikad nisam sporio zločine muslimana.
s druge strane vama tuđmanovcima su uvijek drugi krivi i nikad ne gledate u vlastito dvorište i niste u stanju suočiti se sa prošlosti.
ja ne opravdavam muslimane i njihovu politiku, ali sigurno neću i opravdavati Tuđmanovu zločinačku politiku koja trenutno iznosi 111 godina, i sigurno neću opravdavati ubijanje Hrvata koji ne misle kao Tuđman. E u tome se ti i ja razlikujemo. I ne vrijedi ti odgovarati jer obojica nećemo promijeniti mišljenja, ali činjenice ostaju politika HOS-a nije osuđena niti će ikada biti osuđena, dok politika Tuđmana je.
Alfa157 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.