Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2013., 16:23   #61
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Definiraj mi rigidan u ovom kontekstu. Ja sam pokrenuo temu s dobrim namjerama, a na temu se javilo nekoliko bezveznih kvaziduhovitih trolova i zagovaratelja maloljetničkog promiskuiteta.
forumaši ti pokušavaju pomoći a ti ovakav, sad smo i trolovi
ja sam do sada mislila da sam samo dosadna
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Old 14.01.2013., 16:23   #62
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Jel, a po čijem to sudu?
Raspoložen za svađu?
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Definiraj mi rigidan u ovom kontekstu.
Rigidnost uključuje otvaranje teme sa problemom i željom za pronalaskom rješenja a već u prvim postovima nailaziš na sukobe. Prihvati kritike koje možda izgledaju neutemeljeno iz tvoje perspektive, nemoj ih u startu odbacivati.

---

Što ti misliš da je uzrok?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Old 14.01.2013., 16:23   #63
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Nemaju problema, mnogi su i očevi postali tada.
Tako je, svi koji su to radili u teen dobi su iz strojobravarske i svaki se dan tuku. Nema pametnih klinaca te dobi koji su to radili i zaštitili se, svi gimnazijalci iz srednje izađu nevini. Prosječna dob gubitka nevinosti pada u srednjoj školi jer su tamo svi idioti
Sve je maloljetnički promiskuitet i trudnice iz frizerske, nema tinejdžerskih parova ni ljubavi već tamo, kako da ne

Mislim, ako ćeš negirati činjenice, i to da je netko došao na temu s ciljem da nešto proanalizira, objasni drugima koji je čitaju, a možda su mlađi od tebe i strah ih je onda barem nemoj prijetiti fizičkim nasiljem i vrijeđati jer djeluješ agresivno i frustrirano.
Žao mi je što za tebe nemam neki bolji savjet, ali to je zato jer ga ni nema.

Većinom ti odgovaraju i odgovarat će ti ekstrovertirani ljudi koji nemaju tvojih problema i nikakvo rješenje ni pravi savjet ovdje nećeš naći.

Sad stvarno toliko od mene, napišem još što ako se uključi netko inteligentan čiji bi me postovi zainteresirali.
mesian is offline  
Old 14.01.2013., 16:34   #64
Quote:
mesian kaže: Pogledaj post
Većinom ti odgovaraju i odgovarat će ti ekstrovertirani ljudi koji nemaju tvojih problema i nikakvo rješenje ni pravi savjet ovdje nećeš naći.
Zasto ekstrovertirani ljudi nemaju tih problema? Ne krije li se u tome odgovor: socijalne vjestine. Koje se mogu uvjezbati.
Malena Mu is offline  
Old 14.01.2013., 16:34   #65
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Jel, a po čijem to sudu?
Pa po Grahamovom sudu. Na koji ima pravo. Kao i ti na svoje mišljenje da je u krivu. I tu nema smisla ulaziti u konflikt. Možda tesanje nekih socijalnih vještina i nije posve bezveze savjet
Inače, introverti nisu osobe kojima manjka socijalnih vještina, nego oni koji "pune baterije" nasamo. Tri najzabavnije osobe koje znam su introverti. I unatoč tome što imaju bogat unutarnji život, isto vrijedi i za njihov društveni. Nema se smisla praviti da si netko tko nisi, ali bome možeš utjecati na način na koji se prezentiraš. Također, iščitavatavanje iz tuđeg teksat više od onog što je rečeno ne pomaže nikome
Natsuko is offline  
Old 14.01.2013., 16:39   #66
Quote:
Natsuko kaže: Pogledaj post
Pa po Grahamovom sudu. Na koji ima pravo. Kao i ti na svoje mišljenje da je u krivu. I tu nema smisla ulaziti u konflikt. Možda tesanje nekih socijalnih vještina i nije posve bezveze savjet
Inače, introverti nisu osobe kojima manjka socijalnih vještina, nego oni koji "pune baterije" nasamo. Tri najzabavnije osobe koje znam su introverti. I unatoč tome što imaju bogat unutarnji život, isto vrijedi i za njihov društveni. Nema se smisla praviti da si netko tko nisi, ali bome možeš utjecati na način na koji se prezentiraš. Također, iščitavatavanje iz tuđeg teksat više od onog što je rečeno ne pomaže nikome
Točno, a tu se javljaju ljudi koji ne znaju osnove psihologije i izjednačavaju introvertiranost sa pomanjkanjem socijalnih vježnitina.
Kvizoman is offline  
Old 14.01.2013., 16:43   #67
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Točno, a tu se javljaju ljudi koji ne znaju osnove psihologije i izjednačavaju introvertiranost sa pomanjkanjem socijalnih vježnitina.
Pa nećeš ih zato odmah spaliti na lomači i proglasiti trolovima, a samo pokazuju dobru namjeru. To već lagano JE pomanjkanje socijalnih vještina
Natsuko is offline  
Old 14.01.2013., 16:49   #68
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Točno, a tu se javljaju ljudi koji ne znaju osnove psihologije i izjednačavaju introvertiranost sa pomanjkanjem socijalnih vježnitina.
Introvertiranost jest problem zato jer statistički imaš znatno manje šanse od ekstroverta da si nađeš odgovarajuću partnericu, budući da vrijeme voliš provoditi sam dok ekstrovert traži društvo. Iz toga proizlazi da ekstrovert koji ima jednako kvalitetne socijalne vještine kao i ti, mjesečno u prosjeku upoznaje nekoliko puta više ženskih osoba nego ti. Samim time statistički ima nemjerljivo veće šanse od tebe.

Također, ako nisi u stanju prići curi koja ti se svidi, npr. na nekoj izložbi ili dok čekaš u kinu u redu za kartu i započeti komunikaciju s njom, onda to jest pomanjkanje socijalne vještine.
coldplug is offline  
Old 14.01.2013., 16:57   #69
Jel zabilježen ijedan slučaj introvertita koji je postao ekstrovertit? Ma zapravo to uopće nije bitno, zahvaljujući nekim pojedincima odmaknuli smo se od merituma teme.
Kvizoman is offline  
Old 14.01.2013., 16:59   #70
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Točno, a tu se javljaju ljudi koji ne znaju osnove psihologije i izjednačavaju introvertiranost sa pomanjkanjem socijalnih vježnitina.
Odakle ti znas da se javljaju ljudi koji ne znaju osnove psihologije? Ili jos bolje: odakle ti znas da ja ne znam osnove psihologije

Introvertiranost/Ekstrovertiranost je osobina licnosti koja se ocituje i u ponasanju. Licnost ne mozes mijenjati, ali ponasanje mozes. Socijalne vjestine mozes uvjezbati (glupo mi je da se ovoliko ponavljam).
Najbezbolnije je to ispocetka ciniti s ljudima s kojima nemas neke odnose, polako i postepeno. Jer u njima neces puno izgubiti, nema puno emocionalne ukljucenosti.
Malena Mu is offline  
Old 14.01.2013., 17:00   #71
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
Introvertiranost jest problem zato jer statistički imaš znatno manje šanse od ekstroverta da si nađeš odgovarajuću partnericu, budući da vrijeme voliš provoditi sam dok ekstrovert traži društvo. Iz toga proizlazi da ekstrovert koji ima jednako kvalitetne socijalne vještine kao i ti, mjesečno u prosjeku upoznaje nekoliko puta više ženskih osoba nego ti. Samim time statistički ima nemjerljivo veće šanse od tebe.

Također, ako nisi u stanju prići curi koja ti se svidi, npr. na nekoj izložbi ili dok čekaš u kinu u redu za kartu i započeti komunikaciju s njom, onda to jest pomanjkanje socijalne vještine.

Ovo nema nikakve veze...ne znam kako ovo zaključi...

Obično oni koji su mirni i tihi, budu najveći jebači i švaleri...ne pričaju puno, ali ono što kažu, pije vode.

Ja sam u priliku društven, i često lupim što ne treba...i pušing...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 14.01.2013., 17:00   #72
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Jel zabilježen ijedan slučaj introvertita koji je postao ekstrovertit?
to su osobine licnosti. nisu bas podlozne promjeni. ali kako rekoh, ponasanje mozes promijeniti.

Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Ovo nema nikakve veze...ne znam kako ovo zaključi...
Ima veze jer imaju veci broj socijalnih kontakata.

Zadnje uređivanje Meadow : 14.01.2013. at 17:31. Reason: multiquote
Malena Mu is offline  
Old 14.01.2013., 17:02   #73
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
Odakle ti znas da se javljaju ljudi koji ne znaju osnove psihologije? Ili jos bolje: odakle ti znas da ja ne znam osnove psihologije

Introvertiranost/Ekstrovertiranost je osobina licnosti koja se ocituje i u ponasanju. Licnost ne mozes mijenjati, ali ponasanje mozes. Socijalne vjestine mozes uvjezbati (glupo mi je da se ovoliko ponavljam).
Najbezbolnije je to ispocetka ciniti s ljudima s kojima nemas neke odnose, polako i postepeno. Jer u njima neces puno izgubiti, nema puno emocionalne ukljucenosti.
Vrlo jednostavno, iz tvojih postova. Ovi kopi pejstovi te neće izvući.
Kvizoman is offline  
Old 14.01.2013., 17:03   #74
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
Ima veze jer imaju veci broj socijalnih kontakata.

Malena, teorija je jedna, u praksi to zna sasvim nešto drugo biti.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 14.01.2013., 17:05   #75
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno, iz tvojih postova. Ovi kopi pejstovi te neće izvući.
Koji copy/paste?

Vidis, pogrijesio si. Ali tvoja rigidnost ti nece dati da to prihvatis nego ces radije i dalje tupiti po svome. Inace rigidnost ti je isto pojam iz psihologije...
jzsss
Malena Mu is offline  
Old 14.01.2013., 17:07   #76
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
Koji copy/paste?

Vidis, pogrijesio si. Ali tvoja rigidnost ti nece dati da to prihvatis nego ces radije i dalje tupiti po svome. Inace rigidnost ti je isto pojam iz psihologije...
jzsss
Taj tvoj odlomak djeluje kao da je prepisan iz nekakvog udžbenika iz psihologije za gimnazijalce.
Kvizoman is offline  
Old 14.01.2013., 17:09   #77
Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
Ne zanimaju mene socijalne vještine, nego to da nađem neku djevojku.
Socijalne vjestine su najvaznije kada si sam i zelis upoznati/naci curu.

Quote:
Kvizoman kaže: Pogledaj post
To da postanem gnjavator ne smatram dobrim savjetom.
Da, gnavatori su prosjaci, oni sto reklamiraju nesto sto te ne zanima, ili recimo neko ko te ne zanima na bilo koji nacin.
Kada se sretnu dvoje heteroseksualnih ljudi suprotnog spola, i oboje se svidjaju jednom drugom, onda onaj ko je prvi poceo komunikaciju nece biti gnjavator, zato sto oboje zele da se upoznaju.

Evo, ti si otvorio temu da ne mozes naci curu, da li bi ti smatrao neku curu koja ti se svidja na prvi pogled i koja ti pridje i upozna se sa tobom gnjavatorkom ili bi bio sretan sto ti je prisla ?

Razmisli malo prije nego sto napises nebuloze
orhidej107 is offline  
Old 14.01.2013., 17:10   #78
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Malena, teorija je jedna, u praksi to zna sasvim nešto drugo biti.
Imaju veci broj socijalnih kontakata, to je i teorija i praksa. No u praksi znam da ima introverata koji jako dobro znaju sto treba raditi kad se treba raditi jelte
Malena Mu is offline  
Old 14.01.2013., 17:10   #79
Vidim da krasno pomažete čovjeku.....
zuikaku is offline  
Old 14.01.2013., 17:11   #80
Quote:
orhideja107 kaže: Pogledaj post
Socijalne vjestine su najvaznije kada si sam i zelis upoznati/naci curu.



Da, gnavatori su prosjaci, oni sto reklamiraju nesto sto te ne zanima, ili recimo neko ko te ne zanima na bilo koji nacin.
Kada se sretnu dvoje heteroseksualnih ljudi suprotnog spola, i oboje se svidjaju jednom drugom, onda onaj ko je prvi poceo komunikaciju nece biti gnjavator, zato sto oboje zele da se upoznaju.

Evo, ti si otvorio temu da ne mozes naci curu, da li bi ti smatrao neku curu koja ti se svidja na prvi pogle i koja ti pridje i upozna se sa tobom gnjavatorkom ili bi bio sretan sto ti je prisla ?

Razmisli malo prije nego sto napises nebuloze
Pa neka priđe, ko joj brani. Ako netko piše nebuloze, onda si to ti. Kakve veze ima dobra treba s agresivnim klošarima?
Kvizoman is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.