Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 19:05   #1
Što se ne smije u trudnoći - neprehrambeni topic

izdvojeno s teme "Što se smije"
uz prigodan uvodni post






jel istina da su sogorice i slicni likovi strogo zabranjeni u trudnoci???????
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......

Zadnje uređivanje putnica : 19.10.2007. at 01:40.
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 19:06   #2
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
jel istina da su sogorice i slicni likovi strogo zabranjeni u trudnoci???????
istina,istina...i večina familije...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 09:32   #3
jedno glupo pitanje: Do kad se smije spavati na trbuhu? Mislim do kojeg mjeseca?
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 09:39   #4
Smiješ do kad ti paše
Ja JOŠ uvijek spavam na trbuhu, trudna 27+3
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 11:37   #5
nema pravila do kad smiješ, to sama osjetiš kad ti više ne paše. mene je bilo strah da ne zdrobim bebicu ipak ima mene dosta..
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 12:55   #6
Za strije trosila dm babylove ulje i popucala samo na mjestu di mi nikad nije palo na pamet mazati se .... sama sam si znaci kriva
Trbuh i cike mi zgledaju fenomenalno, i nema tu mjesta skromnosti
__________________
Mala pahulja Robert

Zadnje uređivanje putnica : 19.10.2007. at 01:41.
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 18:38   #7
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
Ajme ja u istim problemima, sva sreca da na ovom forumu ima stvarno svega.. Trudna 5 tjedana, prvi put i tako sam jaaaako zbunjena...
Totalno te kužim. Jako sam sretna što ću biti mama i jedva čekam, samo me pomalo zbunjuje to sve oko trudnoće, strah me da nešto neću dobro napraviti, da se dobro ne hranim, da ne spavam u dobrom položaju, itd.itd. A trudna sam 4 mjeseca....Ne znam da li da idem na bolovanje ili ne? Radim u uredu, nije fizički zahtjevan posao ali psihički Međuljudski odnosi u na nuli pa me skoro svaki dan boli želudac od živciranja, non-stop neke stresne situacije. A i ne mogu dugo sjediti počnu me boliti leđa, noge, a nemam se gdje i kad odmoriti.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 19:42   #8
katarin@, ja sam otišla na bolovanje s 4 mjeseca, tj na komplikacije u trudnoći i mogu ti reći - naknada hzzo nije nešto ali je vrijeme nenadomjestivo, i tvoj mir, i red, i nema stresa oko odlaska na posao, i povratka..sve leđero..ispočetka - priznajem - malo čudno, ali sad ne bih se mijenjala..doduše ja sam mali fenomen - s današnjim danom i 52. dan na predporodiljnom...(zakon predviđa 45max)..a što se tiče trudnoće - kad sam saznala - znači - tek saznala da sam trudna -nisam više znala sjediti, jesti, hodati, misliti..i sva sam bila u grču i strahu..9 mjeseci preda mnom bilo mi je kao da moram oploviti svijet jedrenjakom, a oči ..ali vjeruj - svih 9 mjeseci - ima svoje zašto..i dan za danom saznaješ sve...mijenjaš strahove, mijenjaš sama sebe, mijenjaš svoje stavove, mijenjaš prioritete...zato - moj savjet - step by step..
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:15   #9
oštrilo
ljubomorna sam sto mozes spavati na tibi! nemas pojma kako mi to nedostaje! (mene pritisce i nemrem, pa sam na ledjima ili na boku)
@Katarin@
dobro nam dosla! :*
ja sam na bolovanje otisla sa 4 mjeseca i predivno mi je... ne mislim na nista, uzivam u vrtu (luk i pomidor mi super napreduju), soba je frisko olicena,...ma milina. iskoristi to! odmori se i uzivaj u bebici. i druzi se s nama. cure i mame ovdje su super, jer su tako tople i iskrene, da je prekrasno visiti ovdje. i uvijek imaju rijeci utjehe! nikad nisi sama.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:19   #10
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
oštrilo
ljubomorna sam sto mozes spavati na tibi! nemas pojma kako mi to nedostaje! (mene pritisce i nemrem, pa sam na ledjima ili na boku)
za divno čudo mogu spavati na trbuhu (za sada)!! I super mi paše... Vidjet ćemo koliko ću još moć prakticirati ovu pozu
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:32   #11
Quote:
Katarin@ kaže: Pogledaj post
Totalno te kužim. Jako sam sretna što ću biti mama i jedva čekam, samo me pomalo zbunjuje to sve oko trudnoće, strah me da nešto neću dobro napraviti, da se dobro ne hranim, da ne spavam u dobrom položaju, itd.itd. A trudna sam 4 mjeseca....Ne znam da li da idem na bolovanje ili ne? Radim u uredu, nije fizički zahtjevan posao ali psihički Međuljudski odnosi u na nuli pa me skoro svaki dan boli želudac od živciranja, non-stop neke stresne situacije. A i ne mogu dugo sjediti počnu me boliti leđa, noge, a nemam se gdje i kad odmoriti.

Ja sam isto ful sretna, ali bas me nekako vec hvata panika, cini mi se kao da sve radim krivo... jucer procitam da ne smijem jest tunu i napravim navecer rizoto s plodovima mora, sad procitam da ne smijem ni skoljke.. jooooojj

To je za izludit, neznam šta jest ni šta radit, na sto čuda sam... Kupila sam onaj prenatal, pa sam sad pročitala da ima previše vitamina a, pa ja to ne mogu pratit
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 15:00   #12
Cure hvala na savjetu. I meni je palo na pamet hoće li spavanje na trbuhu smetati bebi. Tek sam trudna tjedana pa se još ništa ni ne vidi, ali skoro cijelu noć spavam na trbuhu. Ne znam kako će biti kasnije, neću ni spavati....
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 16:58   #13
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
jedno glupo pitanje: Do kad se smije spavati na trbuhu? Mislim do kojeg mjeseca?
uf, blago vama koje jos spavate na trbuhu, meni pocelo smetat u 8-om tjednu, osjetila neko zadebljanje i bas mi smetalo, jednostavno vise nije udobno (sad u 9.-om, nije to bilo tako davno )
inace, nista se jos bas golim okom ne vidi, samo osjetim i smeta ako se bas oslonim na trbuh..
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:49   #14
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Cure hvala na savjetu. I meni je palo na pamet hoće li spavanje na trbuhu smetati bebi. Tek sam trudna tjedana pa se još ništa ni ne vidi, ali skoro cijelu noć spavam na trbuhu. Ne znam kako će biti kasnije, neću ni spavati....
Dok sa trbuh na vidi, nemožeš ni naškoditi bebici, a kasnije nečeš ni moći(to ti je kao da si probaš leći na loptu, pa vidi jel bi mogla tako spavati )a kad počneš osječati lupkanje , i ak ti kao meni malac bude cijelo vrijeme na lijevoj strani, onda ti ni on neće dati da ga tiščeš, ja sad spavam samo na desnom boku, jer kad legnem na lijevi ako mi je mišek budan odmah počne ljutito nabijati, hee čuva svoj teritorij
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 00:22   #15
evo cure da vas nešto pitam.
khm, khm, vidjela sam u dm-u one durexove lubrikante na bazi vode. pa me zanima može li se to koristiti prilikom seksanja u trudnoći?
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 11:40   #16
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
evo cure da vas nešto pitam.
khm, khm, vidjela sam u dm-u one durexove lubrikante na bazi vode. pa me zanima može li se to koristiti prilikom seksanja u trudnoći?
moze
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 14:52   #17
E Wedding baš ti hvala!!
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 22:35   #18
znam da trudnice (snaha, prijateljica, rodica...) koje su se mazale maslinovim uljem uglavnom nisu dobile strije, i koža se nekako brzo vrati u normalu, ali redovno mazanje, ne nakon što stomak već malo više naraste
vrijedi probati...
a da, poželjno je i piti maslinovo, negdje pred kraj, nekih dva - tri mjeseca, lakše se porodi
snaha je morala preležati 7 mjeseci, ali je rodila za 5 min a i ova prijateljica, 5-7 min (blago njima)...sad je li do maslinovog (obje su ga pile)
maslinovo
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 01:00   #19
tenk ju amis na savjetu, ovakav savjet vrijedi poslusati jer sve sto je prirodno, nikako ne moze stetiti a sve dobro znamo koristi maslinovog ulja...ja i mm trosimo cca 1,5 l na mjesec tako da ga necu pit nego samo koristit ko i do sad za svako meso i svaku salatu!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 01:03   #20
by the way, ipak sam znatizeljka...koju bi one to kolicinu popile na dan? i da li su se mazale i nekom kremom protiv strija usporedno?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.