Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 17:55   #241
Ima li tko da je bio na stručnom osposobljavanju u MUP-u i da je položio ili e polagati DSI (upravni poslovi) da mi se javi privatnom porukom, please?

I ima li tko skriptu da posebni dio- opća uprava?
sberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:24   #242
Stručni ispit za rad na stručnim poslovima - Mint

Pozdrav!

Jel netko bio na ovom ispitu? Rekli su mi da moram proučiti tri zakona - o boravišnoj pristojbi, članarini i turističkim zajednicama i promicanju hrv. turizma i da je prvi dio ispita pismena zadaća vezana za obračun boravišne i članarine. Kako to izgleda? Sve informacije su dobro došle!
MrGrga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 11:38   #243
Mene zanima da li nakon stručnog osposobljavanja kad polažemo državni ispit polažemo samo opći dio ili i stručni? Jer ovi moji na poslu ništa ne znaju, a na stranicama Ministarstva uprave mogu naći materijal samo za taj opći dio... i da li je ispit pismeni ili usmeni?
Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 13:01   #244
Polaže se i opći i posebni dio. Sve je usmeno, jedino je posebni dio i pismeno i usmeno. Za posebni dio imaš popis literature po upravnim područjima u uredbi o dsi.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 21:16   #245
Znači DSI za VSS, ja kad čitam to sve razumijem, ali ima tog jako puno (po meni bi trebao biti ispit na zaokruživanje, znači razumijevanje, a ne bubetanje napamet nečeg što se ionako svlada kroz praksu), pa me zanima jel oni lupe pitanje, npr. kakvi sve rokovi postoje pa onda šute ili i pomažu...čuo sam da je kao lagano, znači za pretpostaviti je ovo drugo, jer toga ima zbilja jako puno u slučaju da to sve treba popamtit onako kako tamo piše i njima izreferirat...
mammoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 17:29   #246
Da li je netko isao na pripreme za DSI?
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:38   #247
Može netko ko je položio reći da li kod Sustava državne uprave treba znat nabrojat baš sve nadležnosti svih čelnika?
Kod ovih ostalih predmeta baš nemam nekih problema s memoriranjem, ali ovo mi stvarno nikak ne leži, ima jako puno toga a sve je u biti vrlo slično.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 09:09   #248
Pitanje za kolege iz programa SO, a koji su bili na polaganju.

S obzirom da me nisu, niti planiraju, ostaviti na radnom mjestu, daju li pitanja iz djelokruga Zakona o radu i državnim službenicima?

Što se tiče upravnih sporova i poslovanja, mi se baš i nismo susretali s tim stvarima? Trebam li se brinuti i detaljno proučiti zakone, ili da se držim one skripte?


Hvala
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:48   #249
Quote:
crni_sam kaže: Pogledaj post
Da li je netko isao na pripreme za DSI?
Gubljenje vremena.
MarshalBobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:10   #250
Quote:
mammoth kaže: Pogledaj post
po meni bi trebao biti ispit na zaokruživanje, znači razumijevanje, a ne bubetanje napamet nečeg što se ionako svlada kroz praksu
a zašto bi išta učio napamet, bez razumijevanja? nadalje, rečeno je da će u dogledno vrijeme ispit biti na zaokruživanje..

Quote:
crni_sam kaže: Pogledaj post
Da li je netko isao na pripreme za DSI?
pripreme su dobra stvar, ali samo ako već postoji podloga..ako podloge nema, uzalud..pročitaj materijale nekoliko puta i odi na pripreme..
bez toga, radije ostani doma..

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Može netko ko je položio reći da li kod Sustava državne uprave treba znat nabrojat baš sve nadležnosti svih čelnika?
Kod ovih ostalih predmeta baš nemam nekih problema s memoriranjem, ali ovo mi stvarno nikak ne leži, ima jako puno toga a sve je u biti vrlo slično.
meni je državna uprava isto bila najteža..najviše vremena sam se zadržavala upravo na njoj..
nije potrebno znati sve nadležnosti, dovoljno je znati u grubim crtama tko su, što su i njihove ovlasti..
evo moj post koji sam ostavila nakon polaganja https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=228
uči sa razumijevanjem, puno čitaj, zapisuj, prati vijesti, novine, odi gore na politiku, biti će ti od velike pomoći..

Quote:
averagejoe kaže: Pogledaj post
S obzirom da me nisu, niti planiraju, ostaviti na radnom mjestu, daju li pitanja iz djelokruga Zakona o radu i državnim službenicima?

Što se tiče upravnih sporova i poslovanja, mi se baš i nismo susretali s tim stvarima? Trebam li se brinuti i detaljno proučiti zakone, ili da se držim one skripte?Hvala
njih ne zanima niti znaju hoćeš li ti ostati na radnom mjestu ili ne, tako da da, pitaju gore spomenuto..

nije ni u mom opisu poslova zup, a još manje zus ali svejedno ga/ih za ispit moraš znati (s time da je nama rečeno da zus pitaju samo pravnike, a nas ostale samo osnove, ali doslovno osnove zusa)..
osobno sam upravo zup učila baš iz zakona..
ispočetka mi je bio kvantna fizika, upravo iz razloga što se time nisam bavila, ali nakon što 2,3 puta pročitaš zakon, shvatiti ćeš koliko je to u biti jednostavno..ali zaista je jednostavno..
na kraju mi je zup, uz eu bio najjednostavniji..

samo počnite učiti na vrijeme..koliko god se činilo teško, nije teško..
jedini problem je količina gradiva..ako se ne krene učiti na vrijeme, u glavi nastane pomutnja i stvori se bućkuriš..
čak ni nije potrebno učiti satima dnevno, ali je potrebno početi učiti na vrijeme..
moj savjet, nakon svakog dijela napravite pauzu od dana, dva, da sve lijepo legne i onda pređite na novo..

sretno svima..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 08:42   #251
Da li se može odgoditi polaganje državnog ispita? Tj. ako smo već dobili datum polaganja,a iz nekog razloga smo spriječeni pojaviti se na taj datum da li je moguće dobiti odgodu i kako?
Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:59   #252
u uvjetima za polaganje ispita postoji (bar) jedna glupost...

naime piše, da po završetku škole treba imati min 2 godine iskustva, prije pristupanja ispitu....

a prijeašnje iskustvo se ne prizna, znači ja sam sad završila razliku predmeta za srednju elektro, imam 5 god iskustva, a trebam čekati 2 g da bi pristupila ispitu...
pa nisam zaboravila posao jer sam se doškolovala....

Kome bi se trebalo obratiti za izmjenu pravilnika ?
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 15:51   #253
Smile Pozdrav

Quote:
Bambo_Ocha kaže: Pogledaj post
Danas sam bio na ispitu u HKMS za (SSS)
Ispit je pismeni sastoji se od 25 pitanja, 13 je za prolaz.

Pitanja su bila identična onima na njihovoj stranici:

PITANJA_ZA_ISPIT_zdravstvena_njega

PITANJA_ZA_ISPIT_pravni_dio

tj. od svih ovih pitanja izabrano je 25 pitanja.

Uglavnom bezveze naspram usmenim poslije staža.
Ja bi isto trebala ić na ponovni ispit zbog manjka bodova. Možeš mi reči kad si bio? Nadam se da se nije ništa promijenilo jer mi je i ovako muka što moram opet ić tamo!!
dancika666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 17:17   #254
Datum polaganja DSI

Pozdrav forumaši!

Možete li mi reći u kojem vremenskom roku su vam javili datum polaganja ispita, tj. koliko unaprijed su vam javili?
Znam da bi trebali najkasnije 2 tjedna prije, ali možda javljaju i ranije pošto ima dosta gradiva.
Hvala unaprijed na odgovorima
Rosabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 19:49   #255
Meni su ranije, neka 3 i pol tjedna prije ispita.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:01   #256
Dva tjedna je zakonski rok, ali u praksi jave skoro mjesec dana prije. Najbolje se početi spremati odmah nakon slanja prijave.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 09:17   #257
vezano za prijavu za dsi,dakle treba obrazac prijave, rješenje o rasporedu na radno mjesto, opis poslova, svjedodžba i radna knjižica? Pošto nema radne knjižice više da li treba nešto umjesto nje (npr izvod onaj s mirovinskog) ili ne treba ništa?
__________________
...tko zna...mozda jedna od sretnih, jedna od tisuću bit ću baš ja...
nutella3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 00:42   #258
Quote:
Rosabell kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši!

Možete li mi reći u kojem vremenskom roku su vam javili datum polaganja ispita, tj. koliko unaprijed su vam javili?
Znam da bi trebali najkasnije 2 tjedna prije, ali možda javljaju i ranije pošto ima dosta gradiva.
Hvala unaprijed na odgovorima
meni su javili tocno 10 dana unaprijed. i proso sam
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 07:51   #259
Bok svima! Ima li netko novija pitanja iz područja Sustav državne uprave, za VSS? Dakle, samo mi pitanja trebaju...listu, ili ako je netko slikao mobitelom.

Hvala
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:45   #260
Quote:
averagejoe kaže: Pogledaj post
Bok svima! Ima li netko novija pitanja iz područja Sustav državne uprave, za VSS? Dakle, samo mi pitanja trebaju...listu, ili ako je netko slikao mobitelom.

Hvala
uci po pitanjima sa stranica ministarstva uprave. po tim pitanjima ispituju
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.