Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 00:15   #421
Quote:
Sandrija kaže: Pogledaj post
Mislim da je po mom razmišljanju, puno bolje ic u žene ginekolog.
Ovi muški ginići ili zanemare tegobe ili su površni tako da.
ja sam do sad bila u muškog. meni je on bija ok, ali njegov citolog je užas... uz to, ovaj mi je bija čisti privatnik pa me vođenje trudnoće kod njega skupo koštalo...
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 09:52   #422
Quote:
sara29 kaže: Pogledaj post
A koji je drugi?
Sparac

Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
I koju bi od ovih ti preporučila? Znam da je dojam individualan, ali eto...
Ova Praprotnik mi je u neposrednoj blizini, a opet ne bih htjela otići bilo kome.
Pa nemam bas na nju priruzbi, ni na dr. Dekovic i divic, ali kazu da se kod njih dugo ceka na termin, a sta se tice kastela kazu da je bolja cerskovica od zanchi,
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:46   #423
Quote:
Sandrija kaže: Pogledaj post
Smatram da žene koje imaju neki specifični problem nebi smjele mijenjat
stalno ginića, jer tako nece nikad riješit problem.
Ic kod jednog te istog. I to je to.
Evo ja sam bila dugo kod Talajićke koja mi nije htjela niti radit kolposkopiju kad je zaista bilo potrebno. O raspolaganju metoda za liječenje mog problema nema ni govora. Bitno je bilo da pijem široku paletu antibiotika (ne liječeći pravi uzrok) skoro svaki mjese uključujući i duplu dozu sumameda. Ono što je trebalo napraviti, napravio mi je drugi ginekolog, štoviše rješio je moj problem kojeg bi ovdje rješila kad bi već vrag sigurno odnio šalu.

S druge strane ona je bila dobra za neke druge stvari iako ih nema baš puno . Tako da svako generaliziranje oko toga nema apsolutno nikakvog smisla.
Quote:
Meni je on iskreno rečeno šarmantan, zgodan i sve sl.
ali loš ginekolog.
Imala sam ciste na jajniku a on rekao da nemam.
Ja kasnije na UZV-u vidila da ima cistica i to više.
Ovo ti nije argument da je netko loš ginekolog. Ne želim da se ovo pretvori u branjenje Šparca (iako osobno mogu reć o njemu - sve najbolje posebno kad je riječ o jajnicima, barem ne nudi odmah po defaultu pilule čim vidi cistice na jajnicima)... ALI ovo s tvojim jajnicima bih prokomentirala:


Pretpostavljam da imaš problema s PCO (čim je više cistica, tj. folikula), a ta slika varira i ne može uvijek biti ista (dolaze i odlaze). Svaki put kad dođem na pregled i meni je drugačije, osobito ako si graničan slučaj. Koji put ih nema uopće, koji put ih ima, nekad više, nekad manje, nekad u kratkom roku nestanu/nastanu. I to je sasvim normalno. Mislim da je to barem lako uočiti posebno na današnjim UZV-ima.
Quote:
Ali kod njega na OP idu samo ove koje on dobro zna ili koje su rođene u Sloveniji.
Odakle ti ova informacija? Evo, ja znam osobno dva slučaja koja nisu uopće takva.
Quote:
Sandrija kaže: Pogledaj post
Mislim da je po mom razmišljanju, puno bolje ic u žene ginekolog.
Ovi muški ginići ili zanemare tegobe ili su površni tako da.
Iskreno, ne znam čemu takvo generaliziranje i procjenjivanje nečijeg rada na osnovu spola? Ispada da muški ginekolozi traljavo obavljaju svoj posao, a da su žene temeljitije i općenito bolje od njih. Prilično neozbiljan komentar.

Jedino s čime bi se složila (donekle) jest da su muški ginekolozi nježniji (primjerice stavljanje spekuluma, uzimanje briseva) iako nisam sklona generaliziranju takvog tipa, kao ni predrasudama pa se tako nađe i obrnutih slučajeva.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 30.04.2012. at 23:01.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 14:07   #424
Od ovog mjeseca sam upisana u Roberta Vulića. Sada se tribam naručiti na pregled. Imali tko da je imao iskustva sa njime, zanima me dali pravi probleme sa cervikalnim brisevima, tj. želila bi se testirat na klamidiju, ureoplasmu i mycoplasmu, sa prošlim dr. sam imala problema, nije me želija testirat jer je papa test bio uredan, pa me zanima dali će me dr. Vulić bez problema testirati. Upisana sam preko HZZO-a, ali sam, čula da on isto neke preglede naplaćuje, zanima me ako je itko radio te briseve kod njega koliko je naplatio? I koliko se vrimena nalazi čekaju? I još da napomenem, nemam dopunsko zdrastveno.
katarina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 18:00   #425
ginekolog

Quote:
katarina789 kaže: Pogledaj post
Od ovog mjeseca sam upisana u Roberta Vulića. Sada se tribam naručiti na pregled. Imali tko da je imao iskustva sa njime, zanima me dali pravi probleme sa cervikalnim brisevima, tj. želila bi se testirat na klamidiju, ureoplasmu i mycoplasmu, sa prošlim dr. sam imala problema, nije me želija testirat jer je papa test bio uredan, pa me zanima dali će me dr. Vulić bez problema testirati. Upisana sam preko HZZO-a, ali sam, čula da on isto neke preglede naplaćuje, zanima me ako je itko radio te briseve kod njega koliko je naplatio? I koliko se vrimena nalazi čekaju? I još da napomenem, nemam dopunsko zdrastveno.
pregledi se nigdje ne naplačuju, ako si preko hzzo, a plača ti se kod večine ginekologa uzv, i to se kreće cijena od 60-120 kn, ali ti ne moraš platiti, nego možeš dobiti up. uraditi uzv u bolnici, i platiti tamo specijalističku pretragu 50, 00 kn, a šta se tiće briseva ili ćeš platiti doktoru 100 ak kn, ili ćeš na higijenski 150, kako te volja, a šta se tiće doktora ovdje i nije netko pisao ništa loše o njemu, ali kako smo silvery i ja pisale do sada vrlo je individualni kakav je ko, nekome može biti ok, a nekome ne, probaj nemaš šta izgubiti, a ako mu kažeš da ti je partner imao ureaplazmu mislim da neće biti problema da ti napravi briseve .
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 19:11   #426
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
pregledi se nigdje ne naplačuju, ako si preko hzzo, a plača ti se kod večine ginekologa uzv, i to se kreće cijena od 60-120 kn, ali ti ne moraš platiti, nego možeš dobiti up. uraditi uzv u bolnici, i platiti tamo specijalističku pretragu 50, 00 kn, a šta se tiće briseva ili ćeš platiti doktoru 100 ak kn, ili ćeš na higijenski 150, kako te volja, a šta se tiće doktora ovdje i nije netko pisao ništa loše o njemu, ali kako smo silvery i ja pisale do sada vrlo je individualni kakav je ko, nekome može biti ok, a nekome ne, probaj nemaš šta izgubiti, a ako mu kažeš da ti je partner imao ureaplazmu mislim da neće biti problema da ti napravi briseve .
Hvala... Inače bivši mi je imao ueroplasmu, tadašnji doktor me nije želija testirat jer nemam nikakve simptome, upale i papu urednu... meni to ne triba po njegovom mišljenu, zato sam se sada i prebacila u vulića..
katarina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 01:08   #427
Pozdrav. Vec 3 godine sam upisana kod jedne ginekologinje jer je meni bliska osoba poznaje. Imam problema s neredovitim mjesecnicama i ono,pijem te hormone no nikako da se izregulira (dugi niz godina). Ja bih se rado prebacila kod dr. Vrcic-Pervan no nije mi bas jasno sta sve moram napravit. Imam jedan "problemcic" i on je prevagnuo u odluci da se prebacim (komplicirano je, a ne zelim o tome pricat sa svojom sadasnjom ginekologinjom upravo zato jer poznaje meni blisku osobu). Koja je procedura za upis kod dr. Pervan? Sta se placa?
PenelopeJane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:44   #428
da li ko zna da li marija divić radi?stalno dobivam sekretaricu kad zovem
__________________
..Sta je svit,otkad znan da više tvoja ne mogu bit..
Bunny_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 09:51   #429
Quote:
PenelopeJane kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Vec 3 godine sam upisana kod jedne ginekologinje jer je meni bliska osoba poznaje. Imam problema s neredovitim mjesecnicama i ono,pijem te hormone no nikako da se izregulira (dugi niz godina). Ja bih se rado prebacila kod dr. Vrcic-Pervan no nije mi bas jasno sta sve moram napravit. Imam jedan "problemcic" i on je prevagnuo u odluci da se prebacim (komplicirano je, a ne zelim o tome pricat sa svojom sadasnjom ginekologinjom upravo zato jer poznaje meni blisku osobu). Koja je procedura za upis kod dr. Pervan? Sta se placa?

meni nije jasno zašto se sve odreda gurate kod Vrčić-Pervan, ona itako ima i previše pacijentica, uvijek se čeka po uru vremena, toliko se izreklamirala okolo i naokolo da se sad žali kako joj je puno posla i konstantno je nervozna.
Ja sam zadnji put bila u 11 sati u ordinaciji, a na kraju pregleda mi je rekla da sam joj ja dvadesetprva (21.) !! od jutros!
znači ona je 21 ženu pregledala od 8-11 h !

toliko o kvaliteti pregleda. meni to nije baš normalno, očito je najbitnije pobrat lovu od hzzo-a, na broj pacijentica, svakoj naplatit još po 50 kuna ultrazvuk, a to što se nekvalitetno i bezveze obavljaju pregledi, to nikom ništa.

Zadnje uređivanje pikol : 09.05.2012. at 09:59.
pikol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 16:00   #430
slažem se sa pikol.ja dobijem slom živaca kad je đirlićka na bolovanju pa je vrcić pervan minja.za običnu uputnicu se čeka 3 sata.nevjerojatno nešto.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 17:46   #431
I ja se slažem s Pikol,izdržala sam u Vrcićke teških god.dana,od njezine nervoze,površnih pregleda,do čekanja preko 3h za običan recept ili uputnicu
Prominila sam ginekologa i spasila se
__________________
sara29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 03:02   #432
koga onda preporučate?
upisana san u vrčić-pervan, ali nakon pročitanog i čekanja tamo, htjela bi negdi drugdje
-moram na pregled ciste, ako to šta znači šta se tiče tih aparata
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 12:59   #433
Ja sam se ipak odlučila za Aračićku, jer koliko sam pročitala po forumuma, ima najbolje komentare. Pa, vidjet ćemo. Ako netko ima drugačija saznanja, molim da ih podijeli sa mnom.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:01   #434
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ja sam se ipak odlučila za Aračićku, jer koliko sam pročitala po forumuma, ima najbolje komentare. Pa, vidjet ćemo.
a koga si odabrala za uputnice i recepte, ipak je ona privatnik
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:01   #435
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
a koga si odabrala za uputnice i recepte, ipak je ona privatnik
To će ostati moja stara ginekologica, koja nije u Splitu.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 10:50   #436
ginekolog u splitu

Molim Vas misljenje o dr.Alujević Jakus Ivana u Splitu?

Hvala

Zadnje uređivanje bekk : 17.06.2012. at 11:56.
bekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 15:34   #437
ide tko kod Dr. Markovine?
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 19:53   #438
bok, upisala sam se kod dr. vrčić-pervan ima par mjeseci, ali evo tek sada cu se udostojiti naruciti u nje. Ovo mi je prvi put da idem u ginekologa, pa neznam ni sto se sve placa, vidim da spominjete samo 50 kn, ja bih voljela sto vise pretraga, jer sam odavno trebala ici, zbog strasno neredovite menstruacije, bola u jajnicima... Pa da li ja trebam da inzistiram na papa testu, brisevima i ostalom ili ce se ona toga sama sjetiti, koliko traje taj prvi pregled i ima li jos kakvu uputu? Hvala punoooooo
nina001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 21:09   #439
Ja sam trenutno kod dr. Jurić - Vitanović no žena mi se nikako ne sviđa,sve me boli dolje,a ona meni da se manje sexam...ne bi da se sexam svake minute :S
Zanima me koga bi mi vi preporučile da malo više pozornosti obraća na ljude,da je lakše s njim/ njom komunicirati?
I bitno mi je da preko HZZO-a jer trenutno nisam raspoložena za davanje love na preglede.
Hvala
__________________
~ dum spiro spero ~
maaaleeenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 17:02   #440
nazalost tek sad vidim temu gdje se raspravlja o ginicima
ja moram reci da sam godinama bila kod dr ane dekovic (staro rodiliste) i vidim da je tu neki hvale a neki kude. bila mi je super godinama dok sam je pokorno slusala i pila tablete koje mi je davala. kad sam se usprotivila i pocela sama ispitivati svoj problem nasla se jako uvrijedenom i izvrijedala me. iako, nisam ja sad iz vedra neba se okrenula protiv nje vec vise godina me bezuspjesno lijecila hormonima, pojacavala doze, nuspojave su mu unistavale zivot, jetru i sve ostalo sta ide s tim, a ona nista... to je tako i nema druge...
kad sam htjela pricat s njom rekla bi mi da sam za cakule mogla doc kad nije guzva (a guzva je uvijek), kad bi postavila pitanje s cim je moj problem vezan ne bi mi dala odgovor, niti je zanimalo trazenje uzroka... po meni to nije bas lipo ponasanje doktora. osjecala sams e kao visak na traci u tvornici. a tako joj pregledi i izgledaju... kad sam joj rekla da me boli prilikom odnosa pritiskla me i pita: "je li tu?" ja kazem da je i nista. o tome vise ni a ni b. ni nije ti nista, ni nesto ti je... nista...
izlijecila sam se na kraju koristeci alternativnu medicinu i sad sam kod dr pejkovic koja mi je ok.

a da, i cekanja su joj preduga. narucen si a cekas po 2-3 sata. sestra cista katastrofa.

eto toliko. mozda je nekome ona ok i vjerovatno zbog neceg je na glasu kao dobra, ali meni se nije tako pokazala...
mala s mora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.