Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2010., 12:26   #1
Red face Razvoj tehnologije

Jučer sam gledala na tv-u nekakvu emisiju o razvoju tehnologije i ostala sam zapanjena i prestrašena.

Navodno će se za nekih 50 godina djeci odmah nakon rođenja ugrađivati neki čipovi koji će sadržavati sve podatke o toj osobi. I koliko god to bilo dobro zato što neće biti moguća krađa indetiteta, svejedno mislim da to nije dobro.
Je li moguće da će nam se život pretvoriti u jedan globalni Big Brother gdje će netko moći znati sve podatke o vama: gdje radite, kolika vam je ušteđevina, gdje živite etc.?
Mene nekako plaši taj razvoj tehnologije i mislim da će donijeti više zla nego dobra.
Što vi mislite? Podržavate li tu informatičku ekspanziju?
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:42   #2
Pored svih ID numera koje imam vjerujem da bi cipiranje bilo suvisno.
Trudim se ne zamarati previse sa 'brave new world' spikama.
What will be will be
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:42   #3
to ti je super, izgubi ti se dijete, netko ga nađe, otfura veterinaru da očita čip i odmah znaju da je tvoje. iako danas se dijete teško može izgubiti pošto lajne postaju sve popularnije
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:47   #4
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Je li moguće da će nam se život pretvoriti u jedan globalni Big Brother gdje će netko moći znati sve podatke o vama: gdje radite, kolika vam je ušteđevina, gdje živite etc.?
Ako je samo do ovih podataka, već se pretvorilo
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Mene nekako plaši taj razvoj tehnologije i mislim da će donijeti više zla nego dobra.
Ne znam, ja sam nepopravljivi optimista, pa još uvijek me svaki napredak veseli.
Vjerujem da će biti zlouporabe, uvijek je ima, ali isto tako vjerujem da razvoj tehnologije nosi i pozitivne stvari.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:49   #5
Quote:
esqella kaže: Pogledaj post
Pored svih ID numera koje imam vjerujem da bi cipiranje bilo suvisno.
Trudim se ne zamarati previse sa 'brave new world' spikama.
What will be will be
A baš, svi imamo mobitele i kilo plastike sa sobom, može se saznati sve o nama i našem načinu života u vrlo kratkom roku. I bez čipova
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:55   #6
u puno situacija bi htjela da imam taj neki čip.
od pitanja koji vam je oib pa nadalje, ispunjavanje hiljade obrazaca...
daj me skeniraj,pročitaj šta ti treba, pa da vrijeme trošim na nešto pametnije.

a ko što su već cure rekle, ostavlješ trag preko surfanja, telefona, svega..
ako hoće, dođe do svih tvojih informacija bez problema.
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:12   #7
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Jučer sam gledala na tv-u nekakvu emisiju o razvoju tehnologije i ostala sam zapanjena i prestrašena.

Navodno će se za nekih 50 godina djeci odmah nakon rođenja ugrađivati neki čipovi koji će sadržavati sve podatke o toj osobi. I koliko god to bilo dobro zato što neće biti moguća krađa indetiteta, svejedno mislim da to nije dobro.
Je li moguće da će nam se život pretvoriti u jedan globalni Big Brother gdje će netko moći znati sve podatke o vama: gdje radite, kolika vam je ušteđevina, gdje živite etc.?
Mene nekako plaši taj razvoj tehnologije i mislim da će donijeti više zla nego dobra.
Što vi mislite? Podržavate li tu informatičku ekspanziju?
Ima takvih projekcija dosta, ali recimo da me ne plaše katastrofična predviđanja. Ne vjerujem da će to donijeti više zla nego dobra.

I danas postoje oni koji tehnologiju koriste više i oni koji je koriste manje. Onih kojima je tehnologija pod kontrolom i onih koji su pod kontrolom tehnologije. Tako će biti i ubuduće.

Samo ugrađivanje tih i takvih nosioca podataka ne vjerujem da će obuhvatiti kompletnu populaciju, ali jedan dio hoće. Ako se to desi u većem broju, mislim da će i tu doći do neke diferencijacije u "ponudi", npr. dio podataka bi mogao biti obavezan, a dio po želji. Ostatak ovisi o nositelju.

Vjerujem da će presuditi praktičnost, ne neka politička diktatura.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:57   #8
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Jučer sam gledala na tv-u nekakvu emisiju o razvoju tehnologije i ostala sam zapanjena i prestrašena.

Navodno će se za nekih 50 godina djeci odmah nakon rođenja ugrađivati neki čipovi koji će sadržavati sve podatke o toj osobi. I koliko god to bilo dobro zato što neće biti moguća krađa indetiteta, svejedno mislim da to nije dobro.
Je li moguće da će nam se život pretvoriti u jedan globalni Big Brother gdje će netko moći znati sve podatke o vama: gdje radite, kolika vam je ušteđevina, gdje živite etc.?
Mene nekako plaši taj razvoj tehnologije i mislim da će donijeti više zla nego dobra.
Što vi mislite? Podržavate li tu informatičku ekspanziju?
Gdje radiš, kolika ti je ušteđevina i gdje živiš je vrlo lako doznati i bez čipa. U nekim zemljama već imaš CCTV (kamere na svakom uglu radi prevencije kriminala), u nekim na Internetu upišeš ime i prezime nekog poznanika, i voila, ispadne ti cijela njegova porezna kartica, adresa i broj telefona.

Iskreno, to mi je bolje i jednostavnije nego kad HZZO ne može iz neke baze povući podatke o svim redovnim studentima za dobivanje dopunskog pa svi redovni studenti nosaju papirušine s potvrdama jedan po jedan. Štoviše, čak ni beskorisni SC nije sposoban skupiti podatke o redovnim studentima, a ni provlačiti iksice u fosilu od student-servisa, pa i tamo nosaš potvrde. Pa se odlučiš prijaviti za dom, pa još od svakog brata i sestre nosaj rodne listove i potvrde da se školuju i prebivališta i boravišta. Pa ako slučajno nemaš nikog u svom rodnom gradu, šalji pisma da ti pošalju rodni list, jer mailom ne ide.
Pa odlučiš zapisati se za specijalista preko Interneta, skeniraš uputnicu (jer naravno, nikom još nije sinulo da bi tvoj liječnik opće prakse odmah mogao slati u željeni KB bez printanja pa skeniranja), pa ti iz bolnice za tjedan dana odgovore "Ovaj odjel ne vrši upise putem Interneta, molimo, dođite osobno."
Pa onda nosiš čitavu povijest bolest u fasciklu, jer, naravno, nemoguće je bilo upisati te podatke u tvoj karton.
Pa ako neka žena "padne niz stepenice" svake subote i pritom pazi da ne posjećuje previše istu hitnu, nitko neće skužiti što se događa jer to nikad ne mora doći do njenog kartona i osobnog liječnika.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:16   #9
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A baš, svi imamo mobitele i kilo plastike sa sobom, može se saznati sve o nama i našem načinu života u vrlo kratkom roku. I bez čipova
U prvu si Ruralna. Kao i ti, provincijsko sam djevojce, ne mogu na ozbiljan nacin pristupiti ovom 'problemu'

Preostaje mi samo zakeljiti link na odlicnu pjesmu od Letu stuke
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:37   #10
Primirile ste me malo.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:42   #11
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Primirile ste me malo.
Nekako smo se uplasile da se i ova tema ne nadzire pomocu nekog ID numbera
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 22:46   #12
ID number ove teme je 601877.

Ne vjerujete mi?

















Pogledajte u address bar.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 01:36   #13
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Je li moguće da će nam se život pretvoriti u jedan globalni Big Brother gdje će netko moći znati sve podatke o vama: gdje radite, kolika vam je ušteđevina, gdje živite etc.?
oni koji to žele doznati, (od)uvijek su i imali načina da doznaju
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 08:44   #14
-mene je oduvjek zanimalo ,kako to da kad moraš obavit nešto vezano za papirologiju...pored sve te silne tehnologije ...moraš donjeti jedanu torbu dokumenata da oni utvrde kosi ti i jel imaš pravo na nešto???...a kad nešto tebe te iste službe trebaju saznaju sve o tebi za 45 sekundi...nevjerovatno...eto na primjer kada predam poreznu prijavu za povrat poreza...našli su da sam u prvom mjesecu zaradio 115 kuna koje nisam prikazao...i skoro da još nisam kaznu platio...ali kad oni moraju nešto dati onda te ne poznaju i moraš mjesec dana dokazivat ko si
__________________
Vatra u srcu izaziva dim u glavi !
D.Holiday is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:09   #15
Dobro veli Baja. oduvijek se o svakom sve moglo doznati.
Čega se bojite? Doduše, možda se bojite s pravom. Kaj ja znam kaj vi sve radite
Meni je život tak običan i slobodno javan da ne znam čega bi se bojala
I sad smo skoro svi u obitelji na netu jer imamo face profile, mature, upise, hobije, web stranice i ostale ..ice i nikad zbog toga nismo imali problema.
Naravno, kontroliramo što se stavlja na net i koliko informacija o sebi dajemo javno.
A podaci koji su službeni, do njih ionako ne može svatko doći, a onaj koji može došao bi i ovako i onako.
Sjećate se Zvjezdanih staza i ono kad dodirnu onu zvijezdu na prsima pa razgovaraju? Kak smo to nekad s divljenjem gledali
Sad svi dodirnemo neki gumbić ili bluetooth na uhu i ista stvar
Meni su nove tehnologije baš super. Uvelike mi olakšavaju život. Što u svakodnevnom životu doma, o poslu da ne pričam, što u komunikaciji, a i baš me briga kaj global positioning system tam nekom daje do znanja gdje sam ja ako me taj mali aparatić dovede bez problema kud želim ići u kraju u kojem nikad nisam bila
Kog uopće briga gdje sam ja i zašto?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:14   #16
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Mene nekako plaši taj razvoj tehnologije i mislim da će donijeti više zla nego dobra.
Što vi mislite? Podržavate li tu informatičku ekspanziju?
Mene iskreno plaši taj tvoj bezrazložan strah, jer on obično izvire iz neznanja nakljukanog teorijama zavjere.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:42   #17
We The People Will Not Be Chipped: A grassroots campaign against VeriChip
Updated July 3, 2007

Early this morning, Bruce Sterling blogged on Wired.com about this relatively new anti-RFID implant group based in Brisbane, Australia called We The People Will Not Be Chipped.

This is how they describe themselves and their mission:

The We the People will not be Chipped - No Verichip Inside Movement, is based on the irrefutable fact, that we believe in mankind’s inalienable human rights that are absolute and can not be debased, nor perverted. Human life can not be degraded to a 16 digit RFID chip number embedded under you skin under any circumstance. By uniting on this common ground, we can send a strong message to the IBM funded Verichip that we the people will not be chipped!

If you or your company/organization would like to get involved with the We the People will not be Chipped - No Verichip Inside Movement , we encourage you to get in contact with us. We are looking for contributors , web designers, artists in all fields , printers, multimedia experts, mailing houses, civil libertarians, financial contributors, and freedom fighters to help us take this message to the masses. We will only be treated like inventory when complacency becomes our drug of choice.

As history has a funny habit of repeating itself. Study World War II closely on how IBM backed the Nazi Regime utilizing the Hollerith Machine . The Hollerith Machine was a punch card system that aided in cataloguing the population. This IBM technology gave the fascist, totalitarian state the much needed technology boost to increase it’s rate of human data processing . The goal was simple, extreme nationalism which called for the unification of all German-speaking peoples and eradicating the enemies of the state namely the Jews and other non-compliant races.

Fast forward to the year 2006 , we have IBM funding the parent company of the Verichip namely Applied Digital Solutions [ADSX] . The VeriChip Corporation is both FDA approved and patented with the owner of patent (#6,400,338) granted recently to VeriChip’s manufacturer, Digital Angel Corporation, with worldwide patents pending.

In the re-active world’s state of affairs, we are seeing world governments tightening measures in regard to identity protection, trumpeting our need to be protected from the forces of evil. As we move into the age of paranoia and fear these ideologies, supported by propaganda campaigns, demand total conformity on the part of the people.



While there has been a sort of revolt by states against RFID being used in the Federal “Real ID” cards, this has to be first such NIMBY group against the implants themselves, although this seems to be more focused on VeriChip’s activities and experiments rather than the idea of such implants as a whole. For those who are looking to become DIY cyborgs, this will cause a conflict of interest as step one is getting RFID implants.

A warning about Big Brother, or just a bunch of Luddite kooks? Either way, this looks like the kind of battle that makes good cyberpunk lore.


cyberpunk baby
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:00   #18
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Dobro veli Baja. oduvijek se o svakom sve moglo doznati.
Čega se bojite? Doduše, možda se bojite s pravom. Kaj ja znam kaj vi sve radite
Meni je život tak običan i slobodno javan da ne znam čega bi se bojala: ne zna:
I sad smo skoro svi u obitelji na netu jer imamo face profile, mature, upise, hobije, web stranice i ostale ..ice i nikad zbog toga nismo imali problema.
Naravno, kontroliramo što se stavlja na net i koliko informacija o sebi dajemo javno.
A podaci koji su službeni, do njih ionako ne može svatko doći, a onaj koji može došao bi i ovako i onako.
Sjećate se Zvjezdanih staza i ono kad dodirnu onu zvijezdu na prsima pa razgovaraju? Kak smo to nekad s divljenjem gledali
Sad svi dodirnemo neki gumbić ili bluetooth na uhu i ista stvar
Meni su nove tehnologije baš super. Uvelike mi olakšavaju život. Što u svakodnevnom životu doma, o poslu da ne pričam, što u komunikaciji, a i baš me briga kaj global positioning system tam nekom daje do znanja gdje sam ja ako me taj mali aparatić dovede bez problema kud želim ići u kraju u kojem nikad nisam bila
Kog uopće briga gdje sam ja i zašto?
Ne radim ništa posebno, život kao svaki drugi. Nemam u vrtu izvor nafte ili nešto slično.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Mene iskreno plaši taj tvoj bezrazložan strah, jer on obično izvire iz neznanja nakljukanog teorijama zavjere.
I ja samu sebe plašim. K tome i ova halabuka o 3. svjetskom ratu... a ja mlada, nisam svijeta vidjela.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:46   #19
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Meni je život tak običan i slobodno javan da ne znam čega bi se bojala
I sad smo skoro svi u obitelji na netu jer imamo face profile, mature, upise, hobije, web stranice i ostale ..ice i nikad zbog toga nismo imali problema.
Naravno, kontroliramo što se stavlja na net i koliko informacija o sebi dajemo javno.
A podaci koji su službeni, do njih ionako ne može svatko doći, a onaj koji može došao bi i ovako i onako.
A i ti neki podaci koji su kao privatni, ogroman broj ljudi može ulaziti u njih.
Kod nas uopće nema te neke etike i privatnosti, nego je najnormalnija stvar da se ide susjedu zagledati u medicinski karton jer eto slučajno poznamo medicinsku sestru , pa da malo protračamo, naći nekoga da špija ocjene djeteta našeg automehaničara, zaviriti u nečiju plaću, prihode, nekretnine i sl.
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Kog uopće briga gdje sam ja i zašto?
Sad sam se sjetila kako su ljudi šizili kada im je gmail tražio broj mobitela za neku verifikaciju računa. Razmišljam slično kao i ti, ma koga bi bilo briga za mene i moje zvizdarije po netu i u RL.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:36   #20
Ma grozno... Ne sviđa mi se ta sva tehnologija, čovjek jednostavno ne zna stati. Najrađe bi se vratila u doba bez mobitela i kompjutera. Sad ne mogu zamisliti život bez njih, ali da nisu izumljeni ne bi ni znali kako bi nam bilo s njima. Ide mi to sve opako na živce... Kakvi sad čipovi u djeci, pobogu?
A privatnost ko privatnost, daješ u javnost koliko želiš i, naravno, može se doć do svakakvih podataka, ali da s tim čipom dajem sve na pladnju? Ne hvala
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.