Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2014., 04:28   #21
I ja mislim da je namjerno.
Shvaćam da recimo ono seksanje po autu nije iz njegove i njezine perspektive isto.
Ali pušenje i tko od njih puši bi trebali bit bar slični. Kao i onaj dio sa gušenjem male u kafiću. Po njegovom je on nju spasio, po njoj je to napravila ona.
Uopće ne kužim kamo bi ova priča mogla ić
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:52   #22
morala sam prekinuti gledanje kad se pojavio punac rawls
These Are For You McNulty

onaj mali sto se objesio

ajmo dalje
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:20   #23
pogledah, sviđa mi se, nastavljam definitivno. Cole McNulty je pregadan


Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Da nije netko Peru koknuo? : zubo:
i ja samo ovo pomislila


Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post

onaj mali sto se objesio :e ek::n o::z maj:
baš sam sinoć ovo proočitala a danas kad sam pogledala, nisam očekivala da je zajebancija
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 13:55   #24
Zašto najbolja ovogodišnja premijera ima tako malo postova? Serija me uvukla na prvu, zanimljivo je da ima sličnosti s true Detective po načinu pričanja priče. Očigledno se nešto dogodilo kad detektiv to istražuje, a sad treba otkriti što... I fora je da se perspektiva glavnih likova razlikuje, a mi trebamo odgonetnuti ko govori istinu
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 18:18   #25
Ljudi, ovo je opasno dobro.
Bez zezanja.
Iz-vrs-no.

Nema veze što se zove "The Affair" i što se reklamira ko obiteljske posljedice preljuba, bla, bla, bla, pilot je bombon.

Netko to već uspoređuje s True Detectiveom, ali nema nikoga tko čita nihilističke autore i blebeće pred kamerom, samo je kompozicija slična. Ispod površine se puno toga valja, ima krasnih ljudi i dobrih scena, ovo je Serija s velikim S.


Već sam pisala ovuda danas, ali je taj post nestao. Bit će da mi je krepala interwebz konekcija, grom je njezin... pa sam ja mislila da se to objavilo, kad ono - mauna.
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:28   #26
Oduševljena.

Konačno pilot koji nije špranciran i u kojeg nije pobacana hrpa bombastičnog...pa...svega ne bi li se zadovoljili svi.

Odmjereno, zanimljivo, glumci odlični, pogotovo oni koji su u fokusu. Taman upitnika koliko treba.

Najviše mi se sviđa to što nemam pojma koje će riječi sljedeće izaći iz njihovih usta i kamo će ovo krenuti. I nema onog "ovo smo već gledali" osjećaja.

To je već čudo. Čudo.

Naravno, postoji mogućnost da sve skupa ne ispadne toliko dobro, ali za sada je odlično. Uspjeli su u toj jednoj epizodi izgraditi "prave" likove, a ne površne nabacane karikature. Mašala!

Sličnost s True Detectivom vidim isključivo u sekvencama u sobi za ispitivanje, odnosno takvom načinu naracije. Koji je zapravo još uvijek dovoljno rijedak da bi bio zanimljiv. I neka ga.

Nisam niti jednom zarolala očima. Niti jednom.

Bože, koji uspjeh!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:30   #27
Meni baš zanimljivo koliko se širokom spektru ljudi sviđa serija, ne vidi se to često
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:40   #28
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Sličnost s True Detectivom vidim isključivo u sekvencama u sobi za ispitivanje, odnosno takvom načinu naracije. Koji je zapravo još uvijek dovoljno rijedak da bi bio zanimljiv. I neka ga.
Pa ta sličnost je jako bitna jer očigledno i ovdje se dogodilo ubojstvo kojeg detektiv istražuje, a detalji iz prošlosti i odnosi likova će mu pomoći...
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 15:08   #29
@Sammy, u kom smislu je ta sličnost bitna? Kome? Za što?

Velim, meni je ovakav način naracije usprkos tome što je viđen u TD još uvijek dovoljno rijedak da ga ne doživim kao prepisivanje, kopiranje, neumorno ponavljanje, što god. Nego eto, slučajan odabir baš takvog postavljanja priče.

Po svim drugim kriterijima ova je serija "svoja". Skroz svoja. Ne pokušava biti TD.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:13   #30
Pa nisam rekao da pokušava biti kao TD, ali način naracije je rijedak, viđen dosad samo u te dvije serije. A način naracije je itekako bitan za seriju
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 00:36   #31
Zanimljiva druga epizoda

Saznali smo da je osoba koja je ubijena bila na zabavi, a po onome što smo vidjeli to nije bio Cole. Brat mu je bio tamo, možda je on.

Alison je lagala da je otišla kući autom, očito se i ona uputila prema plaži gdje je išao ubijeni.

Sve u svemu, sviđa mi se ovo prikazivanje s različitih gledišta

Uvodna pjesma je ful čudna
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 01:43   #32
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Saznali smo da je osoba koja je ubijena bila na zabavi, a po onome što smo vidjeli to nije bio Cole. Brat mu je bio tamo, možda je on.
to sam i ja pomislila, moguce da mu je brat

Malo mi je cudno bilo kako su pokazali da Cole i Alison imaju dobar brak (u prvoj epizodi su imali samo dobar sex ) a Noah i Helen imaju dosadan brak iako se u prvoj cinio skroz dobar ili sam ja nesto pobrkala

Helenina mama je u ovoj vise izgledala kao da joj je baka
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 01:56   #33
Quote:
Hope kaže: Pogledaj post
Malo mi je cudno bilo kako su pokazali da Cole i Alison imaju dobar brak (u prvoj epizodi su imali samo dobar sex ) a Noah i Helen imaju dosadan brak iako se u prvoj cinio skroz dobar ili sam ja nesto pobrkala
Izgledalo je tako, da Mada ja ne bih rekao da je onim u tušu prikazano da im je brak dosadan, čovjek se samo zabavljao misleći na Alison A inače je seks s Helen dobar. Kad mu ona ne govori da ima smješnu facu dok on upire

Meni je palo na pamet da bi mogao možda biti i sin Noe i Helen taj koji je ubijen.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:11   #34
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Izgledalo je tako, da Mada ja ne bih rekao da je onim u tušu prikazano da im je brak dosadan, čovjek se samo zabavljao misleći na Alison
mislila sam na onaj dio u autu kad joj je zagrinta da mu je to vise puta pricala, ma cila ta atmosfera u autu mi se cinila takva

Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
A inače je seks s Helen dobar. Kad mu ona ne govori da ima smješnu facu dok on upire
ono za facu mi je bilo
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:47   #35
Nakon dugo vremena konačno jedna serija za odrasle i pri tome ne mislim na scene seksa. Ruth Wilson o-bo-ža-vam, predivna je i kao glumica šiba Amerikanke za nekoliko dužina, nekako si mislim da nije bez vraga da su za glavne uloge uzeli dvoje Britanaca (inače Britanci su krajem 80-tih imali nekoliko dobrih serija na temu bračne nevjere).
Pilotirala sam s guštom i nastavljam, fantastična mi je ideja prikaz događaja iz njegovog i njenog kuta. On se sjeća dubljeg dekoltea i kraće uniforme, uređene kose ... ... neke od scena su mi bile teži deja vu, neke epizode iz vlastitog života kad mi je došlo da lupam glavom o zid jer mi nije bilo jasno kako je tip mogao u nekim totalno nevinim i bezazlenim gestama vidjeti poziv i signale.

Inače, mulca koji se "objesio" mislim da bih prebila na mrtvo ime. Nemam zamjerki osim jedne, grozno me nervira kada se očevi sinovima obraćaju sa "little man" ili "buddy" ili "pal".
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:13   #36
pretpostavljam da je ono Alisonina svekrva s komentarom da se usele natrag k njima da imaju pomoć za sljedeće dijete


različiti detalji u pričanju/prisjećanju/izmišljanju su mi baš super. u njegovoj priči ona je koketa i pol
uvodna špica mi je fora, ali pjesma mi se ne dopada.


Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Saznali smo da je osoba koja je ubijena bila na zabavi, a po onome što smo vidjeli to nije bio Cole. Brat mu je bio tamo, možda je on.
hmm,sjećaš se da je ona pričala o nekim summer people, koji njih
koji žive tamo, konobare(blabla) ne primjećuju. možda taj netko, žrtva, ima veze sa smrću njenog djeteta



rekao si da bi mogao bit Noahov sin- kaj nije on u razgovoru s detektivom za žrtvu rekao that fellow? tak da mi to nejde




i da, Adrian Grenier se pojavio na pol minute
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:56   #37
Quote:
chandlerbing kaže: Pogledaj post
hmm,sjećaš se da je ona pričala o nekim summer people, koji njih
koji žive tamo, konobare(blabla) ne primjećuju. možda taj netko, žrtva, ima veze sa smrću njenog djeteta
Da, rekla je kako tom cestom inače idu samo turisti, jer su dolje klubovi na plaži, pa lokalci i ne navraćaju. I onda je ona prikazana kako ide tom cestom (ako pretpostavimo da je to ta cesta, po autima koji su prolazili u sjećanju i ljudima koji su se derali iz auta). Samo ne znam kako si tu pregaženu osobu dovela u vezu s djetetom? Nisam to dvoje uopće povezivao do sada

Quote:
rekao si da bi mogao bit Noahov sin- kaj nije on u razgovoru s detektivom za žrtvu rekao that fellow? tak da mi to nejde
Jel nije Alison rekla that fellow? Mislim, moguće je da sam u krivu, ali nešto mi se čini kao da su to njezine riječi bile
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 17:08   #38
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Izgledalo je tako, da Mada ja ne bih rekao da je onim u tušu prikazano da im je brak dosadan, čovjek se samo zabavljao misleći na Alison A inače je seks s Helen dobar.
Meni se čini da su baš precizno dočarali što, zašto i u kojem trenutku između žene i njega odlazi k vragu.

Prije pojave Alison, sve je naizgled u redu. A onda on postaje toliko očaran njome da radije bira zadovoljavanje uz maštanje o njoj, nego seks sa ženom.

Baš odlična scena. Sve govori. Nije ne znam kako moćna i razorna, ali je dobro i jednostavno složena za ono što želi reći.

Uopće se ne zamaram spekulacijama oko toga tko je i zašto nagrabusio. Neka me odvedu kamo me misle odvesti.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 19:57   #39
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Da, rekla je kako tom cestom inače idu samo turisti, jer su dolje klubovi na plaži, pa lokalci i ne navraćaju. I onda je ona prikazana kako ide tom cestom (ako pretpostavimo da je to ta cesta, po autima koji su prolazili u sjećanju i ljudima koji su se derali iz auta). Samo ne znam kako si tu pregaženu osobu dovela u vezu s djetetom? Nisam to dvoje uopće povezivao do sada : D
hmm, valjda sam pohvatala; čini mi se da se ona nije oporavila od smrti djeteta pa možda taj neki ima nekakve veze s tim? nije rečeno kak je dijete umrlo il
ma, nije sad to ni bitno, ko Kaya bumo gledali i uživali

Quote:
Jel nije Alison rekla that fellow? Mislim, moguće je da sam u krivu, ali nešto mi se čini kao da su to njezine riječi bile : zubo:
a meni baš ko da je on rekao. bum kasnije našla scenu na koju misllim pa bumo vidli o kom se radi
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:14   #40
Kayi nije bitno, meni je

Moj način gledanja serija nije ni približno sličan njezinom, pa mi je za sada ovaj misterij najvažniji Ne kažem da atmosfera, ljudi i način prikazivanja nisu bitni, samo su meni manje bitni od ovoga

Razumijem sve što ona kaže, što voli kod serija (inače i sada) i zašto, no kod mene to nije tako

Da nema tog misterija, ona bi recimo, i dalje uživala gledajući ovu seriju, a ja bih vrlo vjerojatno odustao Dobili bi Rectify na drugi način, i ona bi vjerojatno tada bila najsretnija
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.