Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 12:57   #21
Quote:
liliana76 kaže: Pogledaj post
A kako s eodbraniti od negativnih ljudi???
prostor ok,,očistila solju i tamjanom djelimično,,jer ga ne znam upaliti(gasi se stalno) a grijem se na plin,,nemam vatre iz peći..
Naime,,dvije ipo godine me proziva, ismijava,,ruga se i sl..
kada se sretnemo samo okrene glavu,,manja od makovog zrna..(sreća u drugoj je državi) a me vidi jednom u dvije god.
ali pominje svaki dan na nekim forumima.. ono što se kaže ljudski podjebava..da izvinete..
nikad nisam bila zla,, nikad nisam vredjala..nika ružnu riječ rekla,,kada smo se srele..prišla sam joj i pitala mogu li je pozdraviti samo..
iako me i prije toga podjebavala..
na žalost nisam jedina,,ima još nekoliko ljuid kojima spušta i ponižava..
ali za mene se najjače zakačila,,kako se odbraniti od takvih..??
da prestanu i da zaborave moje ime..???
dosta mi je te negativnosti i zlobe koja se krije u takvim osobama..
i jako utiče na moje raspoloženje.. mada se sve bolje nosim s time,,šaljem joj pozitivnu energiju,mislim pozitivno,osmjeh uputim,,nikakve negativne emocije ali opet nije čovjeku svejedno kad je netko dvije ipo godine opsjednut tobom...
jer eto,,to joj je duševna hrana..

kako se od takvih ljudi očistiti,,??????
teže je nego očistiti prostor.
znam da nije tema,,ali sorry svima..
Takvi ljudi se "duševno hrane tobom"....stoga mislim da bi im trebala prestati davati do znanja da te to smeta-jer što više tebe smeta to će oni više biti zlobni. A u krajnoj liniji možeš u svojoj osobnoj molitvi pomolit se za takve ljude i tražit od Boga da se promjene.
Viola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 14:57   #22
Vidiš..hvala Viola..probam ih ubaciti u molitvu, jer drukčije ne vrijedi.
Nisam u kontaktu sa tim osobama, niti ikom spomenem njih i tu negativnost koju šire oko sebe a upućene meni ali i još nekolicini ljudi...koliko primjetim.
jednostavno eto, to mi je duševna hrana.

Prostor sam očistila ..tamjanom i mirisnim štapićima, solju po kutevima i sl.
Mada mi malo tamjan stvara problema,,nikako da ga zapalim da fino dimi, s obzirom da se grijem na plin pa nemam vatre.otežano je.
Probala sam iznad plamena svijeće, ne ide
probala u lampicu za eterična ulja, samo ga "skuha" ne dimi.
neko reče negdje staviti na malo folije -pa na plin štednjaka,,neće ni tako,
očito imam negativnoh entiteta u kući, pa nikako da se tamjan upali.
__________________
** Na neke stvari te prosto, i ovaj život natjera.. **
liliana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 15:05   #23
Quote:
liliana76 kaže: Pogledaj post
Vidiš..hvala Viola..probam ih ubaciti u molitvu, jer drukčije ne vrijedi.
Nisam u kontaktu sa tim osobama, niti ikom spomenem njih i tu negativnost koju šire oko sebe a upućene meni ali i još nekolicini ljudi...koliko primjetim.
jednostavno eto, to mi je duševna hrana.

Prostor sam očistila ..tamjanom i mirisnim štapićima, solju po kutevima i sl.
Mada mi malo tamjan stvara problema,,nikako da ga zapalim da fino dimi, s obzirom da se grijem na plin pa nemam vatre.otežano je.
Probala sam iznad plamena svijeće, ne ide
probala u lampicu za eterična ulja, samo ga "skuha" ne dimi.
neko reče negdje staviti na malo folije -pa na plin štednjaka,,neće ni tako,
očito imam negativnoh entiteta u kući, pa nikako da se tamjan upali.
imaš li ugljenu pločicu? ako nemaš možeš ih kupiti tamo gdje se prodaje i tamjan...
zapališ uglj.pločicu na vatri upaljača ili plina,odložiš je zatim na neku malu tavicu (ja imam jednu samo za to),kad je skoro dogorijela na to staviš grumenčić tamjana,pusti da se zadimi ,pa kad skoro dogori pokapaj par kapljica eter.ulja,ja stavim npr.čajevec,stavi koje želiš....
ponovo će se dignuti dim...zatim ti je lagano i praktično s tom tavicom proći sve prostorije gdje živiš
__________________
http://http://Angels with silver wings,shouldnt know suffering...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 17:55   #24
Nemam ugljenu pločicu,,svakako nabavim. Hvala
ima posudicu, malu metalnu sa ručkom. samo me tamjan zeza eto,nikako da se zadimimo on i ja.
hvala još jednom.
__________________
** Na neke stvari te prosto, i ovaj život natjera.. **
liliana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 07:45   #25
Quote:
liliana76 kaže: Pogledaj post
Nemam ugljenu pločicu,,svakako nabavim. Hvala
ima posudicu, malu metalnu sa ručkom. samo me tamjan zeza eto,nikako da se zadimimo on i ja.
hvala još jednom.
ak imaš na štednjaku kolo na struju, mozeš i na njega straviti tamjan....druga verzija ti je da nabaviš malo metalno cjedilo, staviš tamjan i drziš iznad vatre neko vrijeme a, kad se pocne dimiti mozeš s njim prolaziti kroz kucu....
homemade, posudicu za tamjan, mozeš i sama napraviti...malo metalno cjedilo, presavineš dršku i zabodeš ili zaljepiš na svijecu (malo deblju) da se ne izvršce...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 12:04   #26
Quote:
liliana76 kaže: Pogledaj post
Vidiš..hvala Viola..probam ih ubaciti u molitvu, jer drukčije ne vrijedi.
Nisam u kontaktu sa tim osobama, niti ikom spomenem njih i tu negativnost koju šire oko sebe a upućene meni ali i još nekolicini ljudi...koliko primjetim.
jednostavno eto, to mi je duševna hrana.

Prostor sam očistila ..tamjanom i mirisnim štapićima, solju po kutevima i sl.
Mada mi malo tamjan stvara problema,,nikako da ga zapalim da fino dimi, s obzirom da se grijem na plin pa nemam vatre.otežano je.
Probala sam iznad plamena svijeće, ne ide
probala u lampicu za eterična ulja, samo ga "skuha" ne dimi.
neko reče negdje staviti na malo folije -pa na plin štednjaka,,neće ni tako,
očito imam negativnoh entiteta u kući, pa nikako da se tamjan upali.

A da se ne mučiš previše možeš kupiti i tamjanicu za kućnu upotrebu-izgleda kao maleni stalak...na vrhu su ti je mala rešetkica na koju stavljaš tamjan a na dnu lučica koju zapališ s upaljačem. Naravno kad budeš tamjanila zatvori sve prozore kako bi ti se dim od tamjana neko vrijeme zadržao u prostoriji.

Nadam se da sam ti pomogla.
Viola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 14:49   #27
Da, da, pomogli ste mi svi.
Juče sam okadila sve tamjanom..
mirisalo je barem pola sata poslije još.

hvala vam svima
__________________
** Na neke stvari te prosto, i ovaj život natjera.. **
liliana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 12:41   #28
Quote:
liliana76 kaže: Pogledaj post
Da, da, pomogli ste mi svi.
Juče sam okadila sve tamjanom..
mirisalo je barem pola sata poslije još.

hvala vam svima
Sljedeći put to napravi dan poslije kiše. Širom otvori prozore i odštekaj sve uređaje iz struje. Upali svijeću u svakoj prostoriji i prvo prođi svaku prostoriju zvoncem. Tek tada upali tamjan (možeš i kadulju).

Dobre su ove improvizirane kadilice, ali je ipak najbolje napraviti pravi žar i na njega staviti tamjan. U nedostatku kadilice, to možeš napraviti i na starom poklopcu od suđa.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 11:53   #29
ŠTO BI TO ZNAČILO?

Zbog čestih čudnih manifestacija koje mi se dešavaju po kući, zamolio sam župnog svećenika da mi da malo tamjana. Malo me gledao napreko, sumnjičavo i usput upitao „da mi je znati što će ti“ ali mi je dao tamjana i to u prahu iz posudice u crkvi (original) iz koje vadi kad kadi za svečanih misa. Kod toga bude krasan bijeli dim i pravi miris tamjana. Još mi je napomenuo: „ne igraj se sa stvarima koje ne poznaš“. Ja taj tamjan zapalio u kući i to stavio ga na pravi žar iz šparheta isto ko što i u crkvama rade. Međutim neki čudni miris daleko od mirisa tamjana, više ko kad gore neke krpe ili otpad, čak bolje rečeno ko da gore vlasi kose. A o dimu da ni ne govorim. Crn, tamni, ko da sam gume zapalio. Čak se dizali komadići čađe ko da gori plastika. Sva prostorija se zagaravila a dimilo vrlo dugo. Ima li netko sličnih iskustava?
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 13:38   #30
Lav1, svećenici navodno ne gledaju blagonaklono na učestalu upotrebu tamjana. Po jednima, radi se o idolopoklonstvu, a po drugima o želji crkve da jedina ima ekskluzivu na kađenje.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.