Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 13:52   #1
Smile Priče...

Pozdrav svima! Nspisala sam priču, radi se o životnoj priči jedne djevojčice. Dosad sam tu priču pročita par ljudi i kažu da trebam staviti u neke novine ili časopis. Svima se sviđa ali ja bih željela vaše mišljenje. Pa tko misli da će mu se svidjeti i želi da stavim priču neka stavi DA. Znate da ne pišem bezveze ali čak se priča i meni sviđa jer je sretna ima tragedije. Itd. Zahvalna sam svima koji žele čuti priču i kojima će se nadam se sviđati
HVALA !!!
mona22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 15:35   #2
Pa samo stavi pricu. Forum je javni medij, a ne 'skvadra' od koje trebas traziti odobravanje i interes.
32785 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 16:09   #3
Ok
mona22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 17:01   #4
U malenom gradiću živjela je djevojčica Iris. Bila je vrlo usamljena jer je u gradiću bilo malo ljudi,samo dvije trgovine,štand s novinama i park. Bila je kriza,više nije bilo posla,sve tvornice su se zatvorile pa čak i škola, a još se raspravljalo da malen grad postane pusto selo. Iris je živjela s majkom ocem i bakom, Nije imala brata ili sestru a ipak su bili vrlo siromašni. Bogati su se selili u susjedni grad i preuzimali tvornice. Grad je postao selo a nakon godinu dana počeo je rat. Iris,njezina baka i majka bile su u podrumu i čekale da rat završi,a otac je morao poći u grozni rat. Rat je trajao osam mjeseci i protivnici su poraženi. Stara drvena kuća u kojoj je živjela Iris i njezina obitelj je srušena. Mjesec dana nisu znali je li otac živ ili ipak nije preživio rat. Iris je doživjela katastrofu kada je išla po kruh za svoju obitelj. Pokraj vrata trgovine sav u krvi ležao je njezin otac,legla je pokraj njega sva u suzama.Brisala je krv s njegovog lica i nježno govorila: diši tatice,diši,znam da si živ,dođi kući,tata. Iris mu je legla na prsa a kada nije čula otkucaje njegovog srca još više počne plakati. Čim je prodavačica ugledala uplakanu djevojčicu pokraj njezinog oca brzo je izašla van da utješi uplakanu djevojčicu. Kada se Iris smirila prodavačica joj dade kruh i kaže da pozove majku i baku da dođu sahraniti oca. Sva u suzama Iris je trčala prema kući. Pred vratima srušene kuće vikala je majku. Mama,mama dođi,a suze su i dalje tekle niz njezino lice. Majka ju čvrsto zagrli te onda upita: što je bilo malena moja? Iris sva u suzama drhtavo kaže : tata... tata je.... Nije ni rečenicu dovršila,a njezina majka već je plakala. Čvrsto je zagrlila Iris te joj rečereče: pozovi baku! Bake nije bilo. Majka pozove Iris za stol te joj Iris ispriča gdje je otac i da ga treba sahraniti. Za dvadeset minuta pojavila se baka. Bila je sva krvava,u rukama je držala mrtvo tijelo svog sina,plakala je i kroz suze govorilagovorila:neprijatelji...neprijatelji su ga ubili a pošten čovjek brani svoju obitelj. Jadni moj sin. Dobra žena svog sina nije ispuštala iz naručja,ljubila ga je i grlila... Pozvali su svećenika,stavili tijelo u lijes i krenule na sahranu. Baka,Iris i njezina majka sve u crnom plakale su. Na sprovodu je bilo malo ljudi,samo dobri prijatelji i susjedi.

Nastavak napšem kasnije ! I kakva vam je priča do sada ?
mona22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 17:57   #5
Pa tema price je zanimljiva, ali nacin kako si je napisala je na djecjoj razini.

Svidja mi se ime djevojcice. Iris ima razna znacenja: sarenica oka, cvijet, ljubicasta boja, duga, glasnik itd. Postoje takodjer asteroid (7 Iris) i maglica (NGC 7023) tog imena. Neki od epiteta grcke bozice Iris su bili Chrysopteron (zlatnokrila), Podas ôkea (brzonoga) ili Podênemos ôkea (vjetro-brzonoga), Roscida (rosna), Thaumantias i Thaumantos (cudesna, kcer od Thaumasa). Jesi li se koristila mitologijom prilikom izmisljanja price? Meni osobno je najzanimljiviji dio kada bozica Iris spasi svoje sestre Harpije.
32785 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 18:35   #6
Pa znam da je na dječjoj razini jer zapravo i ja sam dijete i oduvjek sam željela pisati priče i počela sam s ovom ali na kraju je nije baš na dječjem uzrastu jer tad djevojčica Iris upoznaje dječaka koji ima rak.... To ću kasnije napisati

Imam 12

Zadnje uređivanje mona22 : 03.08.2015. at 18:45.
mona22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 19:22   #7
Pa ako si tako mlada, onda bas i ne bi trebala pricati s nepoznatim ljudima na internetu. Radje se obrati nekome iz svoje skole u vezi sastavaka. Siguran sam da postoje natjecanja i casopisi za tvoj uzrast.
32785 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 20:21   #8
Ma kakvi u mojoj školi nema nikakvih stvari za sastavke bili su :Mali novinari no za niže razrede a ovako nema ništa
mona22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:44   #9
Zvuci kao roman za ljeto..Prposan i lagan.
Antidata Neopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 21:06   #10
Pokusaj sa nekoliko metafora negdje izmedju redaka.. i cinit ce se kao da imas 18 a ne 12 ..samo naprijed
__________________
sistem : žaba guta rodu.
pbeatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 03:29   #11
hvala

Hvala svima !!!
mona22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.