Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 21:02   #1
Opsesivno kompulzivne radnje

Primjetila sam da dosta forumasa ima / je imalo problem s tim (ukljucujuci i myself )...i koliko sam uspjela primjetit svi imaju povezane ( u napetim aspektima) Mjesec, Pluton, Merkur. (mozda pojednostavljujem, nemam bas velik uzorak )

Pa evo, mogli bi napraviti neko malo istrazivanje. Ako ima voljnih
Ili bar neku analizu.
Neko moje objasnjenje bi bilo : Pluton je ono sve tesko i duboko u nama, mracno, snazno...kad se ispreplete s emocijama (Mjesec) covjek to tesko podnosi jer u one njezne, tople, majcinske stvari uplete ono animalno i tesko, pa se rađa anksioznost, koja se pokusava rijesiti (Merkur). I sad ako je Pluton - Merkur u nekom jakom ili napetom aspektu eto opsesivne analize, kompulzivih radnji itd.

Sto vi mislite?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:19   #2
leela na ovom pdf-u mene izostavi iz priče jer sam zaista pod već dovoljnom paljbom jer ne podržavam PA, tj barem ne onakvu PA kakvu ovdje rade . zvjezdoznanac recimo radi PA kakva se meni sviđa, ne znam ni kako smo se pofajtali...

još mi samo fali da mi netko kaže da sam lud i imam 20 godina i što tu pišem.

reći ću samo ovo kod sebe, nebesko jaka konjukcija merkura i plutona baš u škorpionu - mc opsesivna ličnost, međutim to nije dovoljno , mjesec mora biti izražen i napadnut. ako mjesec ili sunce nisu napadnuti možeš imati što god hoćeš ali od neuroze ili psihoze ništa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:21   #3
ta sam .imam mjesec kvadart pluton i mekur kavadrat pluton
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:22   #4
doree ti isto imaš taj poremećaj?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:23   #5
aha ,sad manje nego prije ali da
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:27   #6
e pa ja sam ti primjer najextremnije verzije toga, kad sam to preživio a počelo mi je kad sam imao svega 5 godina, onda sam skužio da mi je samo nebo granica.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:32   #7
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
leela na ovom pdf-u mene izostavi iz priče jer sam zaista pod već dovoljnom paljbom jer ne podržavam PA, tj barem ne onakvu PA kakvu ovdje rade . zvjezdoznanac recimo radi PA kakva se meni sviđa, ne znam ni kako smo se pofajtali...

još mi samo fali da mi netko kaže da sam lud i imam 20 godina i što tu pišem.

reći ću samo ovo kod sebe, nebesko jaka konjukcija merkura i plutona baš u škorpionu - mc opsesivna ličnost, međutim to nije dovoljno , mjesec mora biti izražen i napadnut. ako mjesec ili sunce nisu napadnuti možeš imati što god hoćeš ali od neuroze ili psihoze ništa.
Ne mogu reci da mi nisi bio inspiracija Ne toliko sto sam isla tebe proucavati, nego cisto upadnu ti neke pravilnosti u oci, hoces neces. A naravno, nije mi namjera ikog secirati u tako osjetljivim stvarima.
Unatoc svoj znatizelji, to mi nisu stvari na koje bi se lesinarski nakacila kod nekog. Tako da, sto se mene tice, ignoriram te skroz (po tvojoj zelji )
Tema je za one koji zele sudjelovati...a sebe sam prvu 'izlozila'. Inace ne bi ni pokretala.

I da, slazem se, i aj mislim da mjesec mora biti napadnut. I napisala sam da je to izvor anksioznosti. Jer mjesec i jest taj neki nas mir, osjecaj sigurnosti, topline, koji fali ljudima s okp-om.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:33   #8
da i meni je bilo izraženije u djetinjstvu sad manje ali
btw kako misliš ako su sunce ili mjesec napadnuti
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:35   #9
gledaj možeš ti imati merkur i pluton napeto stavljene, merkur je uvijek um, međutim da se oni manifestiraju na način da probijaju direktno psihu ti moraš imati slab mjesec, dušu, emotivno stanje, dakle dva temeljna tijela tvog života moraju biti napadnuta.

ne mogu doći do tvoje natalne karte ne štima nešto ali moraš imati napeti aspekt sunca ili mjeseca evo ako nemaš ja prestajem slušati Thompsona ,)
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:37   #10
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
da i meni je bilo izraženije u djetinjstvu sad manje ali
btw kako misliš ako su sunce ili mjesec napadnuti
I meni je bilo u djetinjstvu izrazenije...kasnije kad skuzis o cemu se radi i da drugi isto imaju problema s tim, nekako ojacas, skuzis da su to neka tvoja zabrijavanja i da se nece svijet raspasti ako ne napravis neku stvar x puta.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:38   #11
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
gledaj možeš ti imati merkur i pluton napeto stavljene, merkur je uvijek um, međutim da se oni manifestiraju na način da probijaju direktno psihu ti moraš imati slab mjesec, dušu, emotivno stanje, dakle dva temeljna tijela tvog života moraju biti napadnuta.

ne mogu doći do tvoje natalne karte ne štima nešto ali moraš imati napeti aspekt sunca ili mjeseca evo ako nemaš ja prestajem slušati Thompsona ,)
Napisala je vec da ima. Mjesec kvadrat Pluton
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:39   #12
ostanimo u okviru astrologije
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:40   #13
e vidite mene dakle merkur 0 pluton na mc dakle nešto naaaaaaaaaaaaaajgore. i sad taj mjesec egzaltirao se i napao i merkur i pluton.

inače histerici, psihotičari imaju mjesec 0 jupiter lako. i još ako je mjesec 90 neptun a sunce aflicirano eto suicida.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:42   #14
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
e vidite mene dakle merkur 0 pluton na mc dakle nešto naaaaaaaaaaaaaajgore. i sad taj mjesec egzaltirao se i napao i merkur i pluton.

inače histerici, psihotičari imaju mjesec 0 jupiter lako. i još ako je mjesec 90 neptun a sunce aflicirano eto suicida.
joj Suspirium, svakom je njegovo tesko...ne mozes reci da je eto bas tebi najgore.
Vuce mi na narcizam
Ali ostanimo u okviru astrologije
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:44   #15
hahahah to je zbog neptuna. ali gdje je narcizam u tome ako kažeš da je tebi najgore to je više self pitty
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:47   #16
Narcisi vole tu ideju da su prezivjeli nesto sto drugi ne mogu ni zamisliti...
Kao nitko nije toliko propatio kao oni i te sheme
Ali ako je zbog Neptuna, oprostit cemo ti
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:49   #17
a ni ti me ne voliš...
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:55   #18
evo moje karte http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?b...I4-u1212165533
imam još i jupiter konjukcija mjesec
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 02:37   #19
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
a ni ti me ne voliš...
Ajoj

Pa ne mogu reci da je moj stav prema tebi duboko emotivno obojan ...zbog same cinjenice da te recimo, ne poznam...ali drag si mi ovako, suprotno dojmu koji mozda ostavljam.
Mislim, meni je to skoro pa navika rec nekome da je narcisoidan ako vjerujem da je narcisoidan, cisto jer mi nije bed ni sebi priznati svoju narcisoidnost.

A i to sto se s tobom oko neceg nekad necu sloziti isto ne znaci nista osobno.
Ne volim kultove licnosti. Ni obozavanje, ni preziranje...cisto tu sam zbog astrologije
A ljudi su mi ili dragi, ili inspirativni, ili mislim da mogu od njih nesto nauciti, ili mislim da mogu nesto nauciti iz sukobljavanja/ raspravljanja, kao metode izvlacenja zakljucaka i to je to .
Uopce me ne zanima ideja da nekog oznacim kao ovakvog ili onakvog,ili da se priklonim nekom ili protiv nekog.
Djecja posla
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:45   #20
Imam pluton kvadrat merkur. Ali nema aspekte sa mjesecom.
Dok mjesec ima kvadrat sa neptunom, ali nisam suicidalna.

OKP od puberteta, borim se s njim još uvijek.

Ima li kakve veze saturn sa ovim?
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.