Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2016., 08:12   #2601
Oprostite što upadam sa pitanjima za koje već zasigurno postoje odgovori ranije u temi, ali u stisci sam sa ispitima na faksu i nemam vremena sve ponovo čitati. A čitao sam prije par godina kada sam podnosio zahtjev.

Dakle riješenje nam je stiglo prošle godine, a jučer su nam se javili da nam dolaze projektanti, u međuvremenu smo dobili jednog malog novog člana obitelji zanima me nekoliko stvari.

1. Koja je procedura i da li je uopće izvedivo dodati novog člana u ovoj fazi kada je već riješenje dobiveno i kada projektant započinje sa svojim dijelom posla?

2. Da li je moguće izabrati ili napraviti drukčiji projekat nego li nam ponude projektanti, da li se dodatno plaća i koliko to odokativno košta.

3. Ulazi li hodnik u dobivenu kvadraturu?

I što je sve plaćeno od strane države osim materijala, projekta i priključka za struju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:03   #2602
1. Moguce je ali ne preporucam jer ces koji godinicu odgoditi cijeli postupak zbog 10 kvadrata vise prostora.
Imas mogucnost nadoplatit projekt za potkrovlje nekih 1400 kn i sufinancirat nesto malo u razlici materijala sto ti je svakako bolja opcija od produljenja ove trakavice.
2.Dobit ces 5-6 projekata izmedu kojih trebas izabrati.
Ukoliko zelis bas svoj ovisi hoce li ti projektant kojeg si dobio to dozvoliti.
Nekima jesu a nekima nisu.Sam projekt kosta oko 15 000 kn pa navise ako ces platiti.
3.Hodnik unutarnji ulazi u kvadraturu.Vanjski, trijem ne ulazi ali ne postoji mogucnost da se premodificira,zatvara te sluzi u svrhu prosirenja neke unutarnje prostorije.
Osobno mi se nisu svidjeli projekti sa takvim trijemom jer je preuzak da bi koristio za bilo sto osim za neku estetiku, a meni to nije lijepo.
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:12   #2603
Hvala na odgovoru.
U međuvremenu sam se čuo sa gospođom koja mi je potpisala riješenje, koja mi je potvrdila ovo što si ti napomenuo. A to je da po izdavanju riješenja, ne postoji mogućnost naknadnog dodavanja novih članova.
Savjetovala mi je da se pokušam dogovoriti sa projektantima.
Pokušat ću vidjeti sa njima koje su nam mogućnosti.
Stvar je da nikako ne bi dizali kat, nego bi svakako radili prizemnicu.
Ostaje nam vidjeti može li se doplatiti kvadratura, jer ovih 55 + 11 (20% ako to još stoji) nam je prilično knap za četveročlanu obitelj.
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 12:00   #2604
Danas bili geodeti. Prve aktivnosti oko nove kuće a da nisu moje aktivnosti.
Inače, da vas pitam.
Što je točno to što su geodeti odradili? Slab sam na tom području.

Što je to? Mjerenje parcele? Utvrđivanje međa?
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 17:20   #2605
Bok,nas su danas zvali iz projektantskog ureda Jaming da dolaze u petak, pa me sad zanima dali ima netko ko je s njima surađivao?nadala sam se da cemo dobit Daing iz Daruvara kad ono čak iz Zlatara projektant.Zanima me dali se mogu promijenit projektanti....
harmunt933 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 18:19   #2606
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Ostaje nam vidjeti može li se doplatiti kvadratura, jer ovih 55 + 11 (20% ako to još stoji) nam je prilično knap za četveročlanu obitelj.
Ja predlažem da složiš takav tlocrt na koji se kasnije može što bezbolnije dograditi 1-2 sobe i kupaona.
Ako je projektant normalan, mogao bi ti odmah složiti takav "radni" tlocrt, pa kasnije ako bude potrebe i mogućnosti proširiš kuću za 20-40m2.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 22:27   #2607
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Danas bili geodeti. Prve aktivnosti oko nove kuće a da nisu moje aktivnosti.
Inače, da vas pitam.
Što je točno to što su geodeti odradili? Slab sam na tom području.

Što je to? Mjerenje parcele? Utvrđivanje međa?
Jesi morao sam tražiti geodete ili su ih oni poslali? I ako se smije znati koliko si ih platio? Mi smo dobili riješenje pa nas sve zanima, a ponajviše financije
Imam zemljište malo manje od jutra pa me zanima cijena parcelizacije.
Hvala
mini-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 19:50   #2608
Quote:
mini-miki kaže: Pogledaj post
Jesi morao sam tražiti geodete ili su ih oni poslali? I ako se smije znati koliko si ih platio? Mi smo dobili riješenje pa nas sve zanima, a ponajviše financije
Imam zemljište malo manje od jutra pa me zanima cijena parcelizacije.
Hvala
Nama su bili projektanti da nacrtaju kuću da bi mogli dobit dozvolu za rušenje,a za geodeta su rekli da ce doci najkasnije do 15.2.da izmjeri parcelu,to je u njihovom trošku.Mi na ovih 65 m2 imamo pravo na onih 20%tj.13m2 i to moramo doplatit 800kn u drzavni proracun i njima oko1300-1500 kn za sve ostalo nam je rekao da mora ići u ministarstvo na odobrenje a to bi se onda odužilo 2-3 godine duze.Rekli su nam da to ide sad puno brze nego prije i da do jeseni cemo dobit materijal...
harmunt933 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 19:24   #2609
Quote:
harmunt933 kaže: Pogledaj post
Mi na ovih 65 m2 imamo pravo na onih 20%tj.13m2 i to moramo doplatit 800kn u drzavni proracun i njima oko1300-1500 kn za sve ostalo nam je rekao da mora ići u ministarstvo na odobrenje a to bi se onda odužilo 2-3 godine duze.Rekli su nam da to ide sad puno brze nego prije i da do jeseni cemo dobit materijal...
Hvala na odgovoru
A šta je sa dizanjem potkrovlja? U zakonu piše da imamo pravo tražiti 140cm. Jel i to treba posebno odobrenje koje ćemo čekati godinama? Mi nemamo šta rušiti, samo prazno zemljište od 4800kvadrata.
mini-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 21:36   #2610
Ne treba cekati godinama niti posebno odobrenje.
Projektant ce ponuditi nekoliko projekata i tada ako ne ponudi treba zatraziti projekat sa potkrovljem.
Ne sjecam se tocno ali nadoplacuje se nekih 1200-1400 kn.
To je opcija sa sufinanciranjem razlike u materijalu za potkrovlje.
U mom slucaju tu razliku su pretocili u manjak materijala koji je predviden za isporuku u prvoj etapi tj. sljunak i cement a dobio sam dasku kompletnu za kroviste i blok za povisice.
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 16:16   #2611
Pozdrav, zanima me ukoliko nam odobre zahtjev i naprave kucu dali mogu stavit podstanare u nju ili mi moramo bit prijavljeni na toj adresi. Hvala
__________________
Nika
Nika111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 21:42   #2612
Kod predavanja zahtjeva mi smo morali dati izjavu ovjerenu kod bilježnika da budemo minimum 10 godina prebivati na adresi za koju tražimo materijal. U protivnom nam imaju pravo naplatit sve što dobijemo (ako išta dočekamo)

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:15   #2613
Bob, gdje si stao s kucom, si ugradio stolariju?
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:46   #2614
Quote:
kepasa kaže: Pogledaj post
Bob, gdje si stao s kucom, si ugradio stolariju?
Ugradio pvc stolariju.
Gotova voda i kanalizacija za obje kupaonice.
Struja gotova.
Trenutno poceo plin i pripreme za podno grijanje sto treba odradit prije zbukanja.
A ti?
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 21:06   #2615
Quote:
Bob je majstor kaže: Pogledaj post
Ugradio pvc stolariju.
Gotova voda i kanalizacija za obje kupaonice.
Struja gotova.
Trenutno poceo plin i pripreme za podno grijanje sto treba odradit prije zbukanja.
A ti?
BOB
Dali si probo nešto sa subvencijama u vezi sa stolarijom.Jesi li se informirao u vezi tako nešto.
herceg-bosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 08:20   #2616
Ne mozes nista od toga iskoristiti bar ne u narednu koju godinicu.
Jedan od uvjeta je da je kuca legalizirana.
A stiscu te rokovi kako bi mogli zaprimiti kucu.
Znaci moras imati ozbukanu kucu sa glazurama i finim montazama struje i vode, stolarija naravno kako bi je zaprimili a tek potom krenuo u legalizaciju....i energetsku kategorizaciju.
Jedino u nekoj buducnosti da npr. mijenjas stolariju za pvc, ugradujes kondenzacijski plinski bojler ili sl.
A onda opet ne mozes ici na opciju podnog grijanja kad vec imas napravljene glazure i sve je to onda tako nekako bez veze.
Iskreno, vec mi je pun kufer majstora i jedva cekam da ih se rjesim i zavrsim sa poslovima te prirode i osobno ne pada mi na pamet da naknadno nesto razbijam, vadim, mijenjam i sl.
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 09:32   #2617
Bob, kuzim te skroz. Dio stolarije treba stici ovih dana, uskoro se rjesavaju voda i struja, sve je spremno, i tak. A kad sve prodje ajmo jovo nanovo - gradnja aneksa. Koliko se u zadnje vrijeme ceka na gradjevinsku?
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 16:20   #2618
..bok....

ima li netko iz SisackoMoslavacke zupanije,

da mu je odobren zahtjev za materijal,u 2015god,

a da ce dobiti materijal u 2016,jer nije bilo dovoljno sredstava prosle godine ?

hvala
sumrak0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 14:28   #2619
Ne pisete nista mjesecima....
Je li se promjenilo sto sa novom Vladom, jel sada to ide puno brze kako su i najavljivali?
Kepasa jeste se uselili?
Ja stigao do glazura tek...


Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 15:20   #2620
Čestitke Bob, vidim i podno je skoro gotovo!

Šta bi se promijenilo? Čekaju se nove liste prvenstva kao i prethodnih godina
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.