Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2011., 19:43   #61
da, hvala bogu u zadnjih 6 mjeseci točno znam kad imam ovulaciju, bol u jajnicima koju ne znam opisat ali je drugačija od onih bolova kad trebam dobit mengu ili nekih drugih bolova i većinom imam eggwhite ili watery sluz. i naravno, povećana potreba za seksom. seksamo se na te dana ali za sada nije urodilo plodom, ali za to su već neki drugi razlozi krivi
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:18   #62
ja sam rodila prije 19 mjeseci, a dojila sam 14 mjeseci

mengu imam već jedno godinu dana, prije jedno 6-7 mjeseci mi je postala stalna, i dolazi mi svakih 28 dana, stvarno je redovita

ali mene brine ovulacija
prije sam imala iscjedak i bolilo bi me u jajnicima, a sad nemam baš neke simptome, nema iscjedka ni boli, možda neka mala mala mala bol, al ne znam ni sama jel to od toga

užasno me počelo to zabrinjavati ....morat ću što prije kod gina

ne znam kako je vama koje ste rodile?

malo me počinje biti strah da nešto nije u redu.....

e da, i još nešto....prije menge isto nemam nikakve simtome da ću dobiti mengu, prije su me cice bolile i natekle bi a sad ništa, ne mogu niti malo nateći pa da izgledaju malo ljepše
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 20:48   #63
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
ja sam rodila prije 19 mjeseci, a dojila sam 14 mjeseci

mengu imam već jedno godinu dana, prije jedno 6-7 mjeseci mi je postala stalna, i dolazi mi svakih 28 dana, stvarno je redovita

ali mene brine ovulacija
prije sam imala iscjedak i bolilo bi me u jajnicima, a sad nemam baš neke simptome, nema iscjedka ni boli, možda neka mala mala mala bol, al ne znam ni sama jel to od toga

užasno me počelo to zabrinjavati ....morat ću što prije kod gina

ne znam kako je vama koje ste rodile?

malo me počinje biti strah da nešto nije u redu.....

e da, i još nešto....prije menge isto nemam nikakve simtome da ću dobiti mengu, prije su me cice bolile i natekle bi a sad ništa, ne mogu niti malo nateći pa da izgledaju malo ljepše
Sve ti ovisi o hormonima,hoćeš li nešto intenzivnije osjećat ili ne. Mislim da bi ti bilo najbolje otić kod gina da utvrdiš jel imaš ovulaciju i kada,to ti je najsigurnije. A šta se tiče napetosti grudi u pms-u,možda su ti grudi opuštenije nego prije dojenja pa i ne osjećaš svaku napetost kao prije dojenja. Znam da je meni tako bilo,a i grudima mi je dosta trebalo da se nakon dojenja vrate u kakvu-takvu normalu. Sve ovisi i koliko su ti se povećale u dojenju(moje su bile ogromne ). Ali mislim da su svakako manje osjetljive na pms nego prije dojenja
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:54   #64
Evo da dam report...
Baš sam prije dana bila na UZV-u zbog PCOS-a, jajnici su OK, jedan nalik na PCO i da skratim priču - lijevi jajnik ima onaj famozni vodeći folikul koji je tada bio na 19 mm. Ginekolog je rekao da bih za koji dan trebala ovulirati, tj. taj folikul bi trebao prsnuti. I eto kako je rekao - dogodilo se - možda čak malo kasnije nego sam očekivala. Cijelo jutro i poslijepodne me štrecao upravo taj lijevi jajnik, čak me malo boljelo, ali ne kao kod menstruacije, a bio je tu i onaj tipičan simptom prozirne 'sline' (doduše ovaj put u neznatnoj količnini), a i graf je pokazao O.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 18:12   #65
drago mi je zbog ove teme

mislim da ovuliram, sto je super jer sam se prije dva mjeseca skinula s diana (PCOS). prvi mjesec me bolio jajnik, sad nista, a tu su sluz i nevjerojatna napaljenost, vec nego ikada prije. mozda sam u krivu, probat cu sljedeci put s trakicama za ovulaciju. ugl, nevjerojatno, ludo, uzivam
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 01:45   #66
Mengu trebam dobiti za 10ak dana, ciklus od 28-31 dan. Jel netko ima bolne, jako bolne grudi sredinom ciklusa? Jel je i to neki simptom ovulacije? Nikada prije me nisu boljele po dva tjedna prije menge... Luda sam od bolova.
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:29   #67
prije poroda nisam osjetila,ali nakon-točno osjećam specifičnu bol u jajnicima.probadajuću.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 00:13   #68
Definitivno po rastezljivoj sluzi znam da se bliži o.zadnji dan takve sluzi je ovulacija,također(s tim sam se prije bavila kada smo radili na bebici) cervix za vrijeme o.je jako visoko
A dobra metoda je i mjerenje bazalne temperature
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 16:13   #69
Imam Mirenu godinu i 8 mjeseci, unazad pola godine uopće nemam menstruaciju. prednost Mirene Super se osjećam i zadovoljna sam, nemam pms niti ovuliram. No, danas sam imala simptom ovulacije, iscjedak koji je baš kao u plodnim danima. Budući nemam menstruaciju dulje vrijeme, kako znati kada bi mi trebala biti O? Jednom mjesečno napravim test na trudnoću, za svaki slučaj, iako znam da je Mirena 99,999% sigurna Ali kako ovuliram uz nju??!!
Ima li tko slično iskustvo ili bar saznanje da podijeli? Hvala
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 16:45   #70
Jesi sigurna da taj iscjedak nije od nečeg drugoga? Može biti nekakva upalica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:26   #71
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da taj iscjedak nije od nečeg drugoga? Može biti nekakva upalica.
Misliš? Pa ništa me ne boli, za svaki slučaj sam se naručila kod ginića, idem krajem mjeseca. Možda mi se Mirena pomaknila pa "ne radi", pa zbog toga imam ovulaciju??! Tko će znati, zato volim provjeriti. Bila sam u 4.mj. Bilo je sve na mjestu. A ovaj mi iscj.baš izgleda morfološki kao u plodnim danima
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 23:41   #72
Pa moguće je, zašto ne. Vidjet ćeš sad šta će ti gin reći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 23:04   #73
Ja nemam apsolutno nikakve simptome ovulacije i to me muči jer sada već 8. mjeseci ne ostajem trudna. Imam odnose sredinom ciklusa, al sad mi se čini da tada ni nemam ovulaciju. Vaginalna sluz mi nikad nije bila rastezljiva, nema razlike i to me brine jer kažu sve žene kao i na ovom forumu da se po sluzi lakše može skužiti kada je O. Ina li nekog tko ima istih problema?
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 12:04   #74
krtice, da probas mjeriti bazalnu ili koristiti LH trakice? onda ces znati kad ti je O.

moji su simptomi zadnjih mj slicniji onoj neugodnoj boli kad imam cistu..pa se brinem kakva jajca uopce produciram
jedan mjesec sam pred O vadila i hormone, E2 vrijednost je govorila da se radi i pravom foliklu a ne o cisti..al ajde ga znaj.
iskustva? jel netko u slicnoj situaciji?
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 28.01.2012. at 12:10.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:32   #75
Zoro007, hvala na savjetima. Bolove koje imaš puno žena osjeti u vrijeme O, i ne mora apsolutno značiti da nešto nije u redu. par prijateljica su isto govorile da ih boli i danas imaju dječicu! Stoga, nemoj brinuti.
Čula sam za Lh trakice, čitala po forumima o njima, mišljenja i iskustva su svakakva, večina ih ne hvali pa mislim ćemu bacati novac i samo se opterečivati. Al morat ću probati. Zna li itko cijenu i od kojeg proizvođača bi bile najbolje kupiti?
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 14:05   #76
Quote:
krtica kaže: Pogledaj post
Zoro007, hvala na savjetima. Bolove koje imaš puno žena osjeti u vrijeme O, i ne mora apsolutno značiti da nešto nije u redu. par prijateljica su isto govorile da ih boli i danas imaju dječicu! Stoga, nemoj brinuti.
Čula sam za Lh trakice, čitala po forumima o njima, mišljenja i iskustva su svakakva, večina ih ne hvali pa mislim ćemu bacati novac i samo se opterečivati. Al morat ću probati. Zna li itko cijenu i od kojeg proizvođača bi bile najbolje kupiti?
to je najbolja investicija
evo malo o trakicama..nazalost du temu zakljucali i otvorini zbirnu temu koju nitko ne koristi. na prvoj stranici su ti linkovi gdje iz mozes povoljno uzeti

ja sam svoje narucivala preko ebay.
trakice nisu za zene s PCOS jer LH zna biti konstantno povisen. mada i za tu grupu postoje trakice s nizom osjetljivosti. za zene s PCOS je mjerenje bazalne temperature povoljnije..cisto kao primjer.
p.s. ja imam jednu dramu queen, samo nas drugo nece vec tri godine..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 15:20   #77
Wink

a ja se prepala da samnom nešto nije u redu,a to samo ovulacija
autumnrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 11:37   #78
U kojem dijelu ciklusa bi se uzv-om vidjelo da li ima ovulacije?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 23:15   #79
nisam nigdje pročitala da netko spominje glavobolju, ali ja sam počela dobivati brutalne glavoblje popraćene mučninom ponekad i to sam skužila baš negdje pred ovulaciju (zadnja 3 mjeseca je uvijek oko 20). nekad čak imam glavobolju pred početak menge ili završetak. što je najgore nisam nikad prije imala glavobolje i to tako jake (moram popiti dva ibuprofena po 800 mg). počele su mi se javljati nakon što sam prestala piti pilule prije 4 godine. tako da pilule više nikad. jel moguće da se tako poremete hormoni i da zbog njih i imam te glavobolje, čak bi rekla da su to migrene.
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 09:57   #80
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
U kojem dijelu ciklusa bi se uzv-om vidjelo da li ima ovulacije?
nadam se da ćeš se snaći ovdje http://www.neplodnost.com.hr/lijecen...rije-lijecenja
UZV-om se može pratit rast folikula, dva, tri dana prije ovulacije, i može se utvrditi nakon što je bila ovulacija, po žutom tijelu
__________________
http://www.prag-putopis.com/
mare41 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.