Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2009., 19:56   #1
Buntovnik bez razloga!


koliko i kako je uticala na vas prva prava veza?

jeste li pod njenim uticajem i danas?

ako ste bili ostavljeni nakon prve prave veze

da li danas stalno imate obrambeni stav?

idealizirate li svoju prvu pravu vezu?


je li ta osoba u vašim mislima ljepša i bolja nego dok ste bili skupa,

je li ta osoba uzrok da u kasnijim vezama budete buntovnik bez razloga?
__________________
All characters and events in my posts are fictional!
Ian Anderson is offline  
Old 06.06.2009., 19:57   #2
ne
Flat is offline  
Old 06.06.2009., 20:02   #3
Onaj tko je ostavljen nakon prve veze, a ima obrambeni stav prema suprotnom spolu ili još nije prebolio osobu s kojom je bio u vezi ili mu se nova osoba ne sviđa pa se izvlači
Posve_nova is offline  
Old 06.06.2009., 20:15   #4
Utjecaj je imala, naučila sam dobre i loše stvari o sebi, naučila kako funkcioniram s nekim. Ne mogu reći da mi se nešto loše dogodilo u toj vezi, ali bio je osoba kakvu sam shvatila da ne želim i da mi ne odgovara.
Ne idealiziram ga, ne razmišljam o njemu ni o toj vezi više.
Sve sam to analizirala i razmislila prije prekida koji sam ja inicirala. Tako da je to zapečaćeno i riješeno, a i prošlo je dosta od toga.
Obrambeni stav mi je urođen pa protiv toga ne mogu.
Aliera is offline  
Old 06.06.2009., 23:23   #5
Quote:
Ian Anderson kaže: Pogledaj post
koliko i kako je uticala na vas prva prava veza?

jeste li pod njenim uticajem i danas?

ako ste bili ostavljeni nakon prve prave veze

da li danas stalno imate obrambeni stav?

idealizirate li svoju prvu pravu vezu?


je li ta osoba u vašim mislima ljepša i bolja nego dok ste bili skupa,

je li ta osoba uzrok da u kasnijim vezama budete buntovnik bez razloga?
Puno je utjecala na mene, i da dan-danas sam pod utjecajem te veze (dobro nije dugo ni prošlo, par miseci, pa je to normalno) obrambeni mehanizam? ne bih rekla. Ja sam od onih koji su ti za ljubav crno ili bilo , ili volim kako triba ili ne volim nema između... Dallje su odgovori da, ne - sad je kretenčina i 3. ćemo tek vidit
__________________
bye bye
MalaStudentica is offline  
Old 06.06.2009., 23:27   #6
pa mogu reci da se u meni nesvjesno razvio obrambeni sustav.. taj decko me prevario nakon cega sam ja postala sumnjiva.. cak i sad nakon sto sam 8 mj s drugim deckom koji je stvarno dobar, ponekad imam napade ljubomore i osjećaj da ce me prevarit.. jbg, tko se jednom opeče, stalno se boji..
hisgirl07 is offline  
Old 06.06.2009., 23:33   #7
a to ti je normalno, kad stekneš povjerenje u ovog dečka, ako to potraje, jednostavno ćeš zaboravit na to. I meni je isto uvik neki strah, nije me momak nikad privarija (srića njegova osta bi bez nečega ) ali sam doživila teška razočaranja i imam određeni strah od novih koja će doć s novim dečkom (možda, a možda i ne ovisi koliko budem bila sretne ruke u novom izboru )
__________________
bye bye
MalaStudentica is offline  
Old 06.06.2009., 23:35   #8
ja sam jos uvijek u prvoj pravoj vezi
hope21 is offline  
Old 06.06.2009., 23:45   #9
Quote:
hope21 kaže: Pogledaj post
ja sam jos uvijek u prvoj pravoj vezi
uživaj..
hisgirl07 is offline  
Old 07.06.2009., 11:13   #10
Ne idealiziram ju, to sam radila za vrijeme njenog trajanja. Malo je šok saznati da stvari nisu onakve kakvima ti se čine, no usprkost tome nemam obrambeni stav, al moram reći da sam shvatila što od veze želim te da nisam postala buntovnik. Iako me malo volja prošla za tim vezicama...uživam solirajući.
Soookie is offline  
Old 07.06.2009., 11:21   #11
Nikakav poseban utjecaj nije imala, razišli smo se na normalan način i to je to Kad ga danas gledam mislim si: fala bogu da nismo više skupa, nije baš nešto perspektivan i sve mi se čini da bi me i danas žicao za cigarete
f@ye is offline  
Old 07.06.2009., 12:10   #12
naucio sam neke stvari koje zelim u buducim vezama, a bogami i dosta stvari koje ne zelim.

za oboje joj hvala.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 07.06.2009., 13:05   #13
Quote:
Ian Anderson kaže: Pogledaj post
koliko i kako je uticala na vas prva prava veza?

jeste li pod njenim uticajem i danas?

ako ste bili ostavljeni nakon prve prave veze

da li danas stalno imate obrambeni stav?

idealizirate li svoju prvu pravu vezu?


je li ta osoba u vašim mislima ljepša i bolja nego dok ste bili skupa,

je li ta osoba uzrok da u kasnijim vezama budete buntovnik bez razloga?
nikad nisam idealizirao osobe s kojima sam bio

i da, povrede u prošlosti su me natjerale na oštru defenzivu

__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Old 07.06.2009., 13:44   #14
jbg u svakoj vezi naučiš nešto novo i promijeniš ako ne kompletno onda djelomično razmišljanje o nekim stvarima, promijeniš stav i naučiš za sljedeći put (bar sam ja sad naučila ) da kažeš što želiš, što ne želiš i da ne trpiš nešto što nije potrebno trpiti i na taj način unesrećivati sebe u čitavoj situaciji. Složit ću se s 4fun : dragi hvala ti na dobro naučenoj lekciji
__________________
bye bye
MalaStudentica is offline  
Old 07.06.2009., 19:31   #15
da...svaka a ne samo prva!
čak nije morala biti ni prava!
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Old 07.06.2009., 19:35   #16
Za mene je prva prava veza ujedno i ona zadnja.
Kamena is offline  
Old 08.06.2009., 11:18   #17
Quote:
MalaStudentica kaže: Pogledaj post
a to ti je normalno, kad stekneš povjerenje u ovog dečka, ako to potraje, jednostavno ćeš zaboravit na to. I meni je isto uvik neki strah, nije me momak nikad privarija (srića njegova osta bi bez nečega ) ali sam doživila teška razočaranja i imam određeni strah od novih koja će doć s novim dečkom (možda, a možda i ne ovisi koliko budem bila sretne ruke u novom izboru )


dobro da nisam jedini,

kakva teška razočarenja si doživila,

ako se smije znati?
__________________
All characters and events in my posts are fictional!
Ian Anderson is offline  
Old 08.06.2009., 13:32   #18
Quote:
Ian Anderson kaže: Pogledaj post
koliko i kako je uticala na vas prva prava veza?

jeste li pod njenim uticajem i danas?

ako ste bili ostavljeni nakon prve prave veze

da li danas stalno imate obrambeni stav?

idealizirate li svoju prvu pravu vezu?


je li ta osoba u vašim mislima ljepša i bolja nego dok ste bili skupa,

je li ta osoba uzrok da u kasnijim vezama budete buntovnik bez razloga?

ne na sva pitanja
mislim, bilo je tu jaaaaaako velikih i teskih razocaranja od kojih sam tada mislila da se nikad necu oporavit, al sad nekak mislim da nije fer prema "novom" decku (i svakom sljedecem do pravog), a najmanje prema meni ako dopustim da me proslost koci u nastojanjima da budem sretna s nekim drugim. mozda sam u krivu, al...
FluffyDragon is offline  
Old 08.06.2009., 13:51   #19
Quote:
Ian Anderson kaže: Pogledaj post
koliko i kako je uticala na vas prva prava veza?

jeste li pod njenim uticajem i danas?

ako ste bili ostavljeni nakon prve prave veze

da li danas stalno imate obrambeni stav?

idealizirate li svoju prvu pravu vezu?


je li ta osoba u vašim mislima ljepša i bolja nego dok ste bili skupa,

je li ta osoba uzrok da u kasnijim vezama budete buntovnik bez razloga?

mislim da postoje dvije verzije prve veze...bar kod mene

postoji prva veza, koja uvijek ostaje posebna jer samo se u tim godinama na taj nacin voli, djecji...bez vele razmisljanja o ozbiljnim stvarima, buducnosti...zivi se iz dana u dan, i bitno je samo "sad"

dijelim ih na veze u kojima sam ja ostavila i u kojoj sam bila ostavljena...

iako ne logicno, vise pamtim ovu u kojoj sam bila ostavljena, jer, kako se kaze, uvijek se pamte nesretne ljubavi...

isto kao sto mene pamti ovaj kojeg sam ja ostavila

tako to valjda ide!!
i svaki sljedeci brise komadic onoga prije!

ne idealiziram, jer to radimo samo kad smo zaljubljeni, a proslost je proslost...mada se znaju javiti kajanja za nekim stvarima, al samo na djelic sekunde...najvise kad me netko povrijedi, sjetim se, ah, koliko me volio taj i taj...i tko zna hoce li ikad netko, opet, toliko....

al na taj nacin nece sigurno(osim ako se ne bacim u pedofilske vode i nadjem si tinejđera

a sto se tice, da postanemo buntovnik bez razloga....mislim da se ne veze iskljucivo za prvu vezu vec jednostavno onu koja nas je najvise povrijedila..

normalno da tada proradi obrambeni mehanizam...mada, vise se po mom iskustvu muskarci love toga, jer njih kad jedna povrijedi, tesko se opet prepuste drugoj...i skloni su mijenjanju zena, jadna za drugom, iskoristavajuci samo njihovo tijelo, odbijajuci u samom startu i pomisliti da li bi se s njom mogli povezati i na nekoj visoj razini...i vrlo cesto, kada uvide da bi mogli, škartaju je u samom pocetku, pa i pod cijenu necega sto se moglo razviti u nesto dobro...

da odmah izbjegnem potencijalne osude, govorim iz iskustva na primjerima bliznjih osoba oko mene, ne mora biti tako, al tako ja dozivljavam
__________________
:)
smile4me is offline  
Old 08.06.2009., 14:09   #20
Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
mislim da postoje dvije verzije prve veze...bar kod mene

postoji prva veza, koja uvijek ostaje posebna jer samo se u tim godinama na taj nacin voli, djecji..
.bez vele razmisljanja o ozbiljnim stvarima, buducnosti...zivi se iz dana u dan, i bitno je samo "sad"

dijelim ih na veze u kojima sam ja ostavila i u kojoj sam bila ostavljena...

iako ne logicno, vise pamtim ovu u kojoj sam bila ostavljena, jer, kako se kaze, uvijek se pamte nesretne ljubavi...

isto kao sto mene pamti ovaj kojeg sam ja ostavila

tako to valjda ide!!
i svaki sljedeci brise komadic onoga prije!

ne idealiziram, jer to radimo samo kad smo zaljubljeni, a proslost je proslost...mada se znaju javiti kajanja za nekim stvarima, al samo na djelic sekunde...najvise kad me netko povrijedi, sjetim se, ah, koliko me volio taj i taj...i tko zna hoce li ikad netko, opet, toliko....

al na taj nacin nece sigurno(osim ako se ne bacim u pedofilske vode i nadjem si tinejđera

a sto se tice, da postanemo buntovnik bez razloga....mislim da se ne veze iskljucivo za prvu vezu vec jednostavno onu koja nas je najvise povrijedila..

normalno da tada proradi obrambeni mehanizam...mada, vise se po mom iskustvu muskarci love toga, jer njih kad jedna povrijedi, tesko se opet prepuste drugoj...i skloni su mijenjanju zena, jadna za drugom, iskoristavajuci samo njihovo tijelo, odbijajuci u samom startu i pomisliti da li bi se s njom mogli povezati i na nekoj visoj razini...i vrlo cesto, kada uvide da bi mogli, škartaju je u samom pocetku, pa i pod cijenu necega sto se moglo razviti u nesto dobro...

da odmah izbjegnem potencijalne osude, govorim iz iskustva na primjerima bliznjih osoba oko mene, ne mora biti tako, al tako ja dozivljavam



bome imaš mota!


ona veza za koju kažeš da je nevina i dječija vjerovatno bi se mogla definirati kao prva ljubav, zar ne!

Ja sam mislio na prvu pravu vezu sa uključenim svime što se podrazumijeva,
ozbiljan seks,prekidi,mirenje,sapunica...

I da , u pravu si nisam do sada to bio zaključio,
mada je očito,
bolje se pamte veze u kojim si bio ostavljen,
jer valjda tražiš krivca u sebi i uvijek iznova dokazuješ
sam sebi da si nepravedno bio/bila ostavljen

takođe si u pravu i da muškarci to teže podnose,
barem na mom slučaju je tako,
i da kasnije druge veze trpe

takođe se slažem da se ne vežemo
najviše za prvu pravu vezu
nego za onu koja nas je najviše povrijedila


mada je kod mene

prva prava veza = veza koja me najviše povrijedila
__________________
All characters and events in my posts are fictional!
Ian Anderson is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger