Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 14:13   #61
Quote:
finalnifantazista kaže: Pogledaj post
fala Škafet na izboru
ćao finalni

Quote:
finalnifantazista kaže: Pogledaj post
(skrozdobar album Avoid the Light)
Istina! istina!



Bit ću toliko slobodan da ću slikovno spomenut par albuma




the american dollar - the technicolour sleep
(signaling through flames!)



caspian - tertia
(malacoda!)



This Is Your Captain Speaking - storyboard
i više nego solidan amaterski uradak snimljen u školskoj knjižnici




If These Trees Could Talk - Above The Earth, Below The Sky
imvho jedan od najboljih instrumentalnih albuma u zadnjih par godina


+all time favorit sve muzike šta sam ikad poslušao


Škafet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 20:42   #62
Del Rey je odličan bend
Mouthbreather is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 03:55   #63
Zašto nitko nije Hammock spomenuo, a priča se o post-rock-u?

Uglavnom, topla preporuka za sve ljubitelje post-rock/ambient mjuze
the LPAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 19:57   #64
Quote:
finalnifantazista kaže: Pogledaj post
baš si mislim kaj se tu zbiva - lista svih post-metal bendova (za) koje je netko čuo, fala Škafet na izboru

inače fale već spomenuti Long Distance Calling (skrozdobar album Avoid the Light) koji su valjda negdje između post-rocka i post-metala
Joooj sry,ja sam natrpao bendove koje tek preslušavam,ali meni su Isis iznad svih jedna stepenica pa onda Cult Of Luna,Omega Massif,Pelican,Red Sparowes,Meniscus,Disappearer,5ive,ong Distance Calling - isto posebna klasa.Ostatk još preslušavam još.I da @Mouthbreather thnx za podsjetnik na Del Rey (obožavao sam album;Pyramid for the Living ).Opet ga skidam!Thnx svima na preporukama sad imam materijala za slušanje!
Ljuksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:59   #65
Nabavio sam 2 albuma od If These Trees Could Talk na preporuku odavdje i mogu reći
Preporuka svakome tko zeli instrumentalne albume...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:55   #66
Ne znam spadaju li Indukti pod post-rock, ali meni su predobri.

Recimo...

http://www.youtube.com/watch?v=CWqQRdMX0yI

Ako nisu, ispričavam se na crashanju.

Također, 65 days of static mi je dobar, ali ne sve. Više mi se sviđaju ove stvari sa manje elektronike, kao s ''The Fall Of Math'' albuma, ako se ne varam.
Sigur Ros mi je ok, najviše ''Takk...'' album. A ovo ostalo mi je malo dosadnjikavo. I nisam znao da oni spadaju pod post-rock. Možda se ne zanimam previše oko žanrova, a trebao bih?
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:28   #67
Skužila sam da mi se sviđaju razni bendovi koje često vidim svrstane pod post-*nešto*, što me navelo da se zainteresiram više i za taj žanr, i posjetim kad mogu koncert nepoznatog benda s takvim opisom. Nego, koliko vidim, mnogi od tih bendova ipak imaju vokale, no ne svi.

Može li mi netko od teoretičara objasniti povijest cijele priče, otkud taj "post" (pretpostavljam jer je došlo nakon nečeg, pa onda blabla...), i razliku između post-rocka, post-punka i post-hardcorea. I po čemu se npr. post-punk razlikuje od punka i hardcore od post-hardcorea.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 12:44   #68
pa logičnim zaključivanjem dođeš do toga da su post prefiks ubacili da pokažu da su napredniji na neki način od panka, hardcorea i rocka
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 23:18   #69
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Skužila sam da mi se sviđaju razni bendovi koje često vidim svrstane pod post-*nešto*, što me navelo da se zainteresiram više i za taj žanr, i posjetim kad mogu koncert nepoznatog benda s takvim opisom. Nego, koliko vidim, mnogi od tih bendova ipak imaju vokale, no ne svi.

Može li mi netko od teoretičara objasniti povijest cijele priče, otkud taj "post" (pretpostavljam jer je došlo nakon nečeg, pa onda blabla...), i razliku između post-rocka, post-punka i post-hardcorea. I po čemu se npr. post-punk razlikuje od punka i hardcore od post-hardcorea.
Znam da nije popularno al eto moram te uputiti na ....
http://en.wikipedia.org/wiki/Post-rock

Meni drago da ti se sviđa sve "postično"!Tu se slažemo - to mi najbitnije!
Ljuksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:17   #70
Quote:
Ljuksi kaže: Pogledaj post
Znam da nije popularno al eto moram te uputiti na ....
http://en.wikipedia.org/wiki/Post-rock

Meni drago da ti se sviđa sve "postično"!Tu se slažemo - to mi najbitnije!
To sam već sve ranije proučila, kao i wiki stranice bendova koji mi se sviđaju. No svejedno hvala! Međutim, nisam našla neku veliku sistematičnost u tome, kao npr. u nekim drugim glazbenim pravcima. Bendove koje stavljaju pod post-*nešto* često svrstavaju paralelno u sasvim drukčije žanrove.

No moguće je da je to što mi se sviđa upravo nemogućnost jasnog definiranja benda u neki pravac ili žanr, odnosno orginalni izričaj. Ili možda, punoća zvuka, koji često zvuči malo "nečisto", i odjećaj da iz takve glazbe izlazi puno strasti, nešto usporedivo s impresionizmom.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 14:49   #71
Negdje sam pročitao ili mi je netko rekao da je post rock moderna klasična glazba i ja bi se složio s tim.Ja nikada nisam poklanjao previše pažnje lyricsima u pjesmama.Meni je prava glazba i prava umjetnost kada netko može iskazati sve što želi kroz čisto instrumentalni izričaj.Uvijek se sjetim profesorice glazbenog i Vivaldija kojeg smo slušali na satu.Ona bi uvijek čitala one tekstualne dodatke i opise na ploči dok bi se na gramafonu izmjenjivala godišnja doba.Meni je to bilo lijepo kao dodatak,ali sve što je skladatelj rekao kroz glazbu(instrumentalno) me daleko više dirnulo i daleko više objasnilo nego bilo koji lyricsi.Tako ja shvaćam i post rock,pa i post metal isto i zato ih neizmjerno i volim.
Ljuksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 15:15   #72
Quote:
Ljuksi kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao ili mi je netko rekao da je post rock moderna klasična glazba...
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 18:24   #73
Ima'l kakav live šou u blizini?

Nisam zagoreni fan, al nakon nedavnog otkrivanja žanra želim čuti nešto i uživo.
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:36   #74
Nakon cetiri godine kibernacije, vrijeme je za uskrsnuce teme... neka hodaju "Walking Dead"...

"Dead Sea Apes" je eksperimentalni instrumentalni psihodelicni post-rock trio iz Manchestera (Brett Savage - gitara, Chris Hardman - bubnjevi i Nick Harris - bas). Objavili su tri albuma: "Lupus" (2012.) i "High Evolutionary" (2014.).
Trippy drones, hipnoticki ritmovi i psihodelicna gitara... atmosfericno i ambijentalno.

Brett i Nick su veliki fanovi Neila Younga (Brett je "kliknuo" s Neilom Youngom kada je cuo "impresionisticki" soundtrack "Dead Man") a Chris je vise za Franka Zappu i Captain Beefhearta. Kada su se 2009. okupili i poceli improvizirati, Chris je bio u fazi Milesa Davisa i njegovih elektricnih albuma "Bitches Brew" i "On the Corner" - jer je harmonija na njima staticna ali je zato sve drugo puno dinamike i ritma, sto izaziva interakciju medju izvodjacima.
Brett je veliki fan duba i roots reggaea a odusevljen je zvukom gitare na albumu "Maggot Brain" "Funkadelica" te pjesmom "Planet Caravan" "Black Sabbatha".
Nickovi utjecaji su "Coil", ‪"Einstürzende Neubauten", "Cabaret Voltaire", "Skinny Puppy" i "Scorn".

Lista 5 albuma svih vremena...

Chris:
Beatles - Sgt. Pepper’s Lonely Heart Club Band
Captain Beefheart - Trout Mask Replica
Herbie Hancock – Headhunters
Jimi Hendrix Experience - Axis: Bold As Love
PJ Harvey - Dry


Nick:
Alice Donut - Revenge fantasies of the impotent
John Martyn - Solid Air
Autechre - LP5/Tri Repetae
Shellac - At Action Park
Jimi Hendrix Experience - Axis: Bold As Love

Brett:
Black Sabbath - Paranoid
Big Star - Third/Sister Lovers
Funkadelic – Funkadelic
CAN – Ege Bamyasi
Papa M - Live From A Shark’s Cage


Knowledge and Conversation


Wreck

Soy Dios

Astral House
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:14   #75
Flies Are Spies from Hell

Engleski progresivni instrumentalni post-rock kvintet neobicnog imena (kakva su inace tipicna za post-rock bendove) snimio je 2009. godine album "Red Eyes Unravelling". Ima tu svega, od prog utjecaja "Genesisa", zanimljivih melodija (piano), teskih riffova, kompozicija slozenijih struktura, promjena ritmova... Osim zanimljivog imena, bend ocito ima potencijala.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:36   #76
Caspian - Waking Season
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 15:27   #77
Sleepmakeswaves - one day you will teach me to let go of my fears

bio na njima dok su bili predgrupa 65daysofstatic u Močvari.
nisu ovu post rock simfoniju svirali jer nisu poveli gudače... al rekli su da će se vratit s njima nakon prvog europskog toura... (Kad su inače Australci)...

al ja se uvijek naježim...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 10:16   #78
sad mi je otvorilo random na jutjubu i svidlo mi se... pa da negde ne zagubim ako ću si poslije tražit

One Hour Before The Trip ~ Vagabond
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 13:29   #79
Quote:
Škafet kaže: Pogledaj post
sigur ros

sve san reka
Ili nisi n slažem se da ih se trpa u post rock, što god post rock bio po nekom, tebi, meni itd. Rekla bih da eksperimentiraju više od bilo koga drugoga i da su prava, skandinavska avangarda. Iako i eksperimentiranje i avangarda trpaju u post-rock. Trpanje i guranje prezirem. Ne znaju kako bi što nazvali, nekako moraju, trebaju pa sve svedu pod zajednički nazivnik. Bezveze.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 18:55   #80
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Ili nisi n slažem se da ih se trpa u post rock, što god post rock bio po nekom, tebi, meni itd. Rekla bih da eksperimentiraju više od bilo koga drugoga i da su prava, skandinavska avangarda. Iako i eksperimentiranje i avangarda trpaju u post-rock. Trpanje i guranje prezirem. Ne znaju kako bi što nazvali, nekako moraju, trebaju pa sve svedu pod zajednički nazivnik. Bezveze.
Cekaj, ti sada komentiras neciji post iz 2011? Vjerojatno si ovdje zeljela biti konstruktivna pa staviti neki "post-rock" link a jos kada bi napisala par recenica o prijedlogu za slusanje
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.