Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 10:40   #41
jaču onda pisat samo za meneka.

ostrvo stejten

staten island navodno je zaboravljeni dio new yorka, toliko zabačen da su jedne godine pri izglasavanju proračuna zaboravili na njega. biti zaljubljen u veliku jabuku nije dovoljno za zamijeniti woodyja allena, no to ovom redatelju nije ni bila namjera pa je zato ova rečenica bezveze. solidna trendi fotografija, melankolična glazbena podloga, narativna struktura à la pakleni šund. d'onofrio glomazan, sumnjam da će glumiti sljedećeg batmana. svi glavni likovi dijele istu crtu - onu sanjara, naivca, djelomično mentalno poremećene ili hendikepirane osobe. o svakome od njih priča je započeta s drugačijom atmosferom (možda i žanrom). vidi se da je redatelj minuciozan glede rješavanja nekih scena, možda i previše. onako, ko horhe samir - vidi se da može, no dečko previše cuga. od drveća ne vidi šumu (htio spojiti s jednim dijelom filma no ne iđe ).

malo smetaju neke predvidljivosti i pretjerana količina slučajnosti, no, iako bih većini drugih filmova to zamjerio tako da im ne bih dao više od 2, ovdje ne mogu jer sve na kraju krajeva drži vodu (ili dah? uspija san!!! ).

6
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.

Zadnje uređivanje late bloomer : 07.06.2013. at 11:38. Reason: falilo h
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 15:49   #42
pljačka oklopnog kombija

prilično kratki noir s jednostavnom fabulom i protagonistima. svidjela mi se ta kompaktnost, sirovost, ravnocrtnost. nisu neki brejnijaci ni s jedne strane (plan pljačke je pomalo blesav, nema nekih genijalnih poteza ni kod milicionera, više se koriste greškama kriminalaca), a završni kadar s novinskim člankom je antologijski - spreman sam preuzeti odgovornost za smještanje istoga u deset najboljih filmskih svršetaka.

7
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.

Zadnje uređivanje late bloomer : 09.06.2013. at 16:10. Reason: ak u ki
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 10:51   #43
sve vraća, sve se plaća

austrijski film za dobro raspoloženje i optimizam. osim jednog nesretnog detalja sve ostalo - tj. posljedice istog tog detalja - posloži se na najbolji mogući način. neobična priča koja počinje s pepeljugom razvija se na jednakoj kvalitativnoj razini. stroga vizualna stilizacija koči priču. neka kvalitetna rješenja je opravdavaju, iako ima stvari koje daju na pozu ili nepotrebno objašnjavanje. u svakom slučaju, zanatski je to odlično vizualno, ali tako mogu upaliti i bilo koji program sa spotovima. ne znam, bilo bi zgodno da je malo opuštenije, raznovrsnije, jer, bez obzira na početno oduševljenje, guši film.

ukrajinka je prava ždrebica, šteta što je iskorištena samo kao zaokret u radnji. deda ima dobrih gegova, nije ni uspaljenica loša, ali, brate, što me onaj njen cmoljo nervirao. ostaje dojam da se redatelj previše želio svidjeti i previše analizirao umjesto da je samo pustio priču da ga vodi. ali, pretpostavljam da se filmovi tako ne rade.

7
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 17:46   #44
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
jaču onda pisat samo za meneka.
Nečeš. Evo došla sam malo da kafenišem odeka i proćitan štogod.



P. S. Prijevod. Svese vrača, svese plača.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 10:17   #45
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Nečeš. Evo došla sam malo da kafenišem odeka i proćitan štogod.

isprićavan se na ćekanju. niman ispinracije i negledan ništa.


Quote:
P. S. Prijevod. Svese vrača, svese plača.
ti uoćavaš sve moje vratolomije.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 23:47   #46
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
isprićavan se na ćekanju. niman ispinracije i negledan ništa.
Razumin te prile. Meni se ništa ne da i ne znam šta bi, nisan pogledala film tjednima, al evo se tjeram da bar proćitan nešto malo svaki dan, kao da ipak uradim štogod smisleno.

Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
ti uoćavaš sve moje vratolomije.
A, bog i bogme, ima jih. Triba utom moru bisera izabrat jedan. Da ne kvotam baš stotiščailjada.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 11:17   #47
sve nešto napola pogledam: oči širom zatvorene (počeo od sredine), značka (otišao digitalni signal valjda 15 min prije kraja), zatim neke beznačajne, odvratno loše ili dosadne filmove. oči sam već nekoliko puta gledao i ne bi bilo u redu nabaciti neku površnu recku na takav film. plaće mise. značka ima dobrih naznaka - djelovalo mi je kao da se redatelj tempira, polagano pušta s lanca. billy je fakat frajer. kljovasta arketica ima savršeno tijelo.

racku , poćeču c/p( ka benćajld )stare impresinje . ovo ovdi puca po shavu . znan znan , idalje rasturan u usporedbi sa , hm , ostatkon svemira , ali osiječan stalagnaciju .

__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 13:00   #48
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
nu ! di je se nestalo ?! to mene niko pravi ludin !?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 09:41   #49
tko pisne govno stisne

koji je ovo kurac? koga zadnjih sat vremena uopće boli kurac tko je tu živ, a tko mrtav? još kad uvale s tobom ili bez tebe...

oke, imamo dječju ljubav, imamo glavnog junaka koji je ustrajan u namjeri da ostvari namjeru ostvarenja svojih namjera, imamo prisne drugove (ja ih već preveo bočnim udaračima ) koji tako likvidiraju koga god treba jer je alex, glavni lik, jednom odradio svoj pedijatarski posao, konačno, imamo veliku pobjedu ljubavi na kraju filma (spojler, znam, ali puca mi kurac). pa ovo je trebao biti diznijev crtić (baš sam nedavno vidio ilustraciju sirene, ali s ribljom glavom i ženskim nogama )! oke, imamo zakukuljenu radnju koja nas jebe u zdrav mozak. i mi bi trebali biti sretni zbog nevjerojatnih okreta u radnji. oke, znam da je jacob bio jako sretan, ali to mi je jasno. oke.

1









oke?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 10:57   #50
čestitke igv-u na sredstvima za film. možda ipak bude nešto od njega.

__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 11:57   #51
što si mi kupila?

rat blesave kućanice - najljepše 55-godišnjakinje na svijetu koja je djecu rodila debelo zakoračivši u četrdesete - i najnesposobnijih negativaca na istom tom svijetu - šmokljana-huligana. film s hrpom neočekivanih scena koje često znaju zagaziti na teren parodije. kako redatelj ipak ima stila, suptilno nas obavještava ne crtajući što će se dogoditi i što želi reći ili pokazati, osim, naravno, na samom kraju koji je toliko loš da je u biti konzistentan s ostatkom filma u kojem u jednom trenutku naša kim postaje rutinirani ubojica koji koristi ono što joj se nađe pri ruci (tj. kovčežiću kojeg cijelo vrijeme nosi i čija buka ju je otkrila negativcima barem tri puta, da ne kažem koliko je brže mogla pobjeći od njih bez nošenja istoga. damn, ipak sam rekao.). kao što neki imaju sposobnost otvaranja pive bilo čim, tako ona ukosnicom raspori predatora. zastrašujući je to svršetak koji nas alfa-mužjake tjera da se upitamo kad ćemo se sljedeći put obrecnuti na ženu. istinski potresna scena je trenutak strasti žene koja je zamijenila mickeya rourkea i batmana amiškim dječakom koji nije najuspješnije odrastao.

5

p.m.s. david_1991 ima naramak odličnih recenzija. da treba joj provjerit podrum.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.

Zadnje uređivanje late bloomer : 22.06.2013. at 12:17.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 15:28   #52
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne. Ovo nije istina šta čitam.

P. S. Nisam gledala, al brijem da ne moš pored svih govana svijeta dat mu 1.

P. P. S. Je, provjerit podrum.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 11:01   #53
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne. Ovo nije istina šta čitam.
ono, zašto ne bih stavljao vlastite naslove, koji put ozbiljne, koji put ovakve, kao da ičija zarada ovisi o tome? jelda?

Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
P. S. Nisam gledala, al brijem da ne moš pored svih govana svijeta dat mu 1.
ne volim kad me netko vuče za nos. čak i kad je nešto dobro izvedeno, to je napravljeno iz krivih pobuda. evo ova sprdačina s basingerovom to ne radi i zaslužuje 5. a ovaj radobibio-brisačetvrti je prevara od glave do pete.

p.d.r. izašla lista havc-ovih dotacija i na lametacijamin ni rići otomen?!
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 14:30   #54
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
ono, zašto ne bih stavljao vlastite naslove, koji put ozbiljne, koji put ovakve, kao da ičija zarada ovisi o tome? jelda?
Nego.

Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
ne volim kad me netko vuče za nos. čak i kad je nešto dobro izvedeno, to je napravljeno iz krivih pobuda. evo ova sprdačina s basingerovom to ne radi i zaslužuje 5. a ovaj radobibio-brisačetvrti je prevara od glave do pete.
Ajde dobro, razumin. Al idalje stojin pri svome.

Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
p.d.r. izašla lista havc-ovih dotacija i na lametacijamin ni rići otomen?!
Zanimljivo.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:26   #55
u zao čas

upozorenje: vrvi otkrivalima!

nekoliko je problema s ovim filmom: neutemeljene autorske odluke, konvencionalna struktura priče, par neuvjerljivih katalizatora fabule i par boljih polovica.

neutemeljenim, za početak, smatram njegovo snimanje doksa. ako to nije jedini materijal iz kojeg je film napravljen - a kamera iz ruke, sigurnosne snimke, mobitel i svi ostali amaterski izvori već su dugo o optjecaju u filmskom svijetu (pa i previše eksploatirani) - tada mi nije jasna potreba za objašnjavanjem takvih snimateljskih postupaka. jer s tim doksom se, nakon tisuća snimljenih sati, baš ništa ne dogodi. konvencionalni kostur priče obogaćen hrpom snimateljsko-montažnih đinđa daje jednak osjećaj nakon gledanja kao da je prikaz uobičajen. bolje bi prošla nekonvencionalna struktura prikazana uobičajenim postupcima.

ne mogu se zbog tih stvari u potpunosti obrušiti na film. vjerujem međusobnom odnosu glavnih likova. vjerujem njihovom vrhunskom obavljanju profesionalnih obveza, ali i običnosti u ostatku života. hispanac je perfektan - tradicionalist zajebant, dok je bijeljo pomalo šonjav, slabog ukusa - što je potpuno u redu: poznajem hrpu takvih likova. tu dolazimo do para boljih polovica. jedna je duh - praznoglava djevojčica koja odlično prezentira bijeljin slab ukus, a druga je čudo: vulgarna do granica izdržljivosti, što našim superjunacima uopće ne smeta, dapače, sve im je to jako zabavno.

spomenuh superjunake jer ova dvojica dolaze u takve situacije i rješavaju ih na takav način da se ni jason bourne ne bi posramio. i tu je sljedeći problem. kako tako verzirani profesionalci uspiju sjebati zadnji posao? zašto jedan sjedi pored drugoga čekajući metak? u jednoj od prijašnjih intervencija nisu ni trepnuli na kolegu s nožem u oku, već su ga samo preskočili i obavili posao, a ovdje opkoljeni cmizdre i gube kontrolu. i što je s federalcima koji su znali da ih je kartel stavio na vrh liste za odstrel?

da nisu postali superjunaci i da jedan od njih nije smaknut, već samo da su obavljali taj svoj šugavi posao i napravili taj dokumentarac bio bi ovo puno bolji film.

6
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 14:16   #56
Kaja, ubit cu te

Pri premijernom je prikazivanju ovaj film naišao na podijeljene kritike, mnogi su zamjerali labavu strukturu fabule poradi alegorijskog poentiranja fašizma kao iskonskog zla koje se malo-pomalo uvlači u zajednicu. Sve je to istina, no istina zbog koje film dobiva na vrijednosti. Ono što sam uspio ubrati u ovom gledanju je polagano iščeznuće boje, zvuka i čovjeka. Čovjeka u doslovnom smislu jer je sve manje ljudi na ulicama Trogira, ali i u prenesenome jer je, u mjestu u kojem nikad nije bilo nasilne smrti, ubojstvom nekoliko protagonista zlo konačno pobijedilo.

Takav koncept ponudio je redatelju idealnu podlogu za razne bravure na svim razinama stvaranja. Maksimalno je mobilizirana sama kulisa koja nudi insajderski uvid u bilo dalmatinskog mjesta kroz fotografski i zvučno impresivno zabilježene motive: detalje arhitekture, prirode i društva i to kroz nekoliko godišnjih doba, gdje zima predstavlja zlo. Nadrealne scene i kutovi snimanja pojačavaju jezu. Prisutna je stalna nelagoda, prijetnja i tjeskoba. Gledamo lica prijatelja i znamo da će se polarizirati, no nikakve naznake nema tko će ići u kojem smjeru. Scena s mulcem je primjer kako film treba teći - predvidljivost je nepostojeća, a povod i konzekvence su apsurdno neujednačeni. Terrence u usporedbi s Vatroslavom zaista ima mali kurac.

10
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 11:23   #57
čini se da su impresije živnule. zadnjih nekoliko stranica ima se što pročitati. svaka čast na trudu nekih od učestalijih u zadnje vrijeme i prava šteta što neki drugi ne pišu češće. od učestalijih bih posebno istaknuo grupu queen (koje ime ), šteta što ne pere malo više van srednje struje.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 10:32   #58
Norveški sinovi

Nekakva drama o nekakvom odrastanju. Svi su kul, vidi se hrpa kurčeva i pičaka. Punk nas instant oduševi. Smiješne nam situacije nudi, il se barem trudi. Spoj skandinavskog dječjeg filma (obiteljska tragedija i suočavanje s njom kroz dječju prizmu) i hipi-svjetonazora stvaratelja. Nakalemljene scene koje se silno trude opravdati radnju ili barem biti kul - nekakve skice predodžbi kreatora o tome kako je biti neortodoksni arhitekt, otac ili uopće zrela osoba te, s druge strane, kako je biti dijete punker i kako je smiješno biti huligan. Ne znam što im je trebao Rotten pretkraj. Podsjetilo me na Loachov debakl U potrazi za Ericom.

3
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 11:46   #59
Che

Oba filma sam samo djelomično gledao tako da sam dvojio napisati nešto ili šutjeti zauvijek. Zatim sam pročitao Queenovu recku i u onom citatu s Wikipedije uvidio sam ono što sam znao za gledanja filma: ovo je Stevin magnum opus. Gotovo petosatna odiseja lika s majice je veličanstvena. Benicio je s Cheom napravio ono što je Val izveo s Jimom: toliko uvjerljiv da je on Che - da pravi Che nije onaj kojeg zamisliš kad pomisliš na njega.

Nema tu patetike, nema ni dosade. Ponuđeni format je taman pogođen za količinu informaciju koja je bila nužna da upoznamo njegovu filozofiju, odnose, način ratovanja. Kamera je divna, Soderbergh je zanatski vjerojatno najbolji od holivudskih redatelja te generacije.

10
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 14:11   #60
Gluhi barut

Osvajač brojnih nagrada na pulskom festivalu koji se održao u vrijeme odcjepljivanja Hrvatske od Jugoslavije. Bosansko planinsko selo (fotografija jebena) je mjesto pregovora četnika i partizana o zajedničkom djelovanju. Sadrži masu negativne energije podebljane Bregovićevim izdrkavanjima koja jako dobro funkcioniraju. Nisam ga baš pozorno pratio do pretkraj, nisam ni preupućen u povijest, ali ovako bi to moglo funkcionirati. Čedo (brat Zvonka Lepetića - kako volim tog glumca!) je sirovina iz priručnika Kako prepoznati četnika za neznalice. Užasavam se takvih ljudi - koji pretjerano koriste dodir u komunikaciji (od dragosti je glavom udario suborca u prsa), kao da je zaista blizak sa sugovornikom (pa što i da je?). Ne bi se moglo reći da film anticipira ponavljanje povijesti u potpunom smislu, ali onaj krvavi dio pogađa. Uznemirujuća je pomisao da je netom nakon njegovog nastanka na tim prostorima počeo najveći ratni sukob u Europi nakon Drugog svjetskog rata.

8
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.