Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2013., 13:39   #21
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
jao, jao.. dječurlija, prasci.. team building u prirodi možda, a ne rituali..

ma sve je to pozitivno, treba se družiti, povezivati na razne načine.
pretpostavljam da je tako lakše razbiti neke predrasude, i dovuči stvar u realne okvire ako se ljudi sastaju. i onda vidjeti jel ti možeš ili ne možeš s tim ljudima, ili ljudima općenito..

OK, tvoje iskustvo s njima ostaje samo u on-line okvirima?
Ae, ne slažem se sa time ali ako ljude veseli....

Da, samo u online okvirima. Teško me izvući vani iz kuće
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 13:45   #22
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ovo za solere. Nisam zapravo mislila reći "pravi" pagani, jer će masa njih reći za sebe da je "pravi/a", nego jednostavno oni koji su dosegli neki stupanj na Stazi, nemaju više potrebu za gubljenje vremena skakajući po vani, nego se posvete radu na sebi.
jasno mi je da nestaje potreba za površnim druženjima kako osoba napreduje.. ali ipak, zar uopće nema kontakata? je li to onda samo tvoja intimna stvar (kad dostigneš neki level..) i ostaješ sam/sama u svemu? pitam jer me zanima koliko su ljudi povezani u toj vrsti duhovnosti..

Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Joj ovo baš što si navela, to pogani/pagani...kako nebitno....to ti je dobar način raspoznavanja onih s kojima se isplati pričati i s kojima ne
to sam i sama pomislila.. wtf, pogan, pagan? nebitno, za cijelu stvar..
možda se nije ni trebalo uzimati tako slične termine, nego jednostavno reći 'pripadnik sam stare vjere', vještac ili vještica...

Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Sjećam se kad sam prije visila po nekim wiccanskim forumima pa su se svi posvađali oko datuma nastanka vještičarstva. To mi nikad nije bilo jasno zašto je to bitno. To mi je isto kao da dođem u dućan i zahtijevam znati koja je točna kokoš snijela određeno jaje.
to se bar zna! 1950 more or less ...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 13:54   #23
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pošto sam upoznat sa radom Crowleya dodatno me smeta nepoznavanje njegovog rada i banaliziranje izreke " "Do what thou Wilt shall be the whole of the Law", volja je Volja, istinska bit čovjeka a ne "radi što želiš...."
Ima li to veze s vještičjim zakonom 'If harm no one, do as you will' ?
Problematična mi je ta formulacija, tj. kako je uopće moguće ne štetiti nikome? OK, do tog dijela u knjizi još nisam došla, valjda će biti detaljnije opisano. Je li to vezano samo za magijski čin? ono, da ne svjesno ne činiš zlo? jer, u svakodnevnom životu, netko će bar malo patiti jer ja nešto radim, prvo onaj neki prasac čiji sam dio pojela danas za ručak, ili moja pluća zbog cigarete koju sam danas ( a i sutra ću ), popušila..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 14:04   #24
Da, na kraju je sve to skratio na "Naudi nikome" što nema veze ni sa čime. A sliči mi na one kršćanske zapovjedi.

Možeš pojest životinju ako si se prije pomolila majci prirodi. Što mi opet liči na kršćansku molitvu prije jela.

Ma neću više, odite si pročitati knjigu, nije fer da sam samo ja patio čitajući
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 14:15   #25
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
jasno mi je da nestaje potreba za površnim druženjima kako osoba napreduje.. ali ipak, zar uopće nema kontakata? je li to onda samo tvoja intimna stvar (kad dostigneš neki level..) i ostaješ sam/sama u svemu? pitam jer me zanima koliko su ljudi povezani u toj vrsti duhovnosti..
Ne, ne, kontakata može biti. Ja sam recimo u početku isto šalabajzala s mnogima, da bih evo sad na kraju ostala samo s jednom osobom od svih njih povezana. Profiltriraš ono što ti ne paše pa ono dobro ostane. Iako ne bi mi smetalo i da nema nikoga. Meni paše either way. Tako da mogu samo sa svog stajališta govoriti. A i ova osoba s kojom sam u kontaktu je isto soler kao ja pa se samo tu i tamo vidimo, ali kad se vidimo, razgovor je baš konstruktivan i koristan.


Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
to sam i sama pomislila.. wtf, pogan, pagan? nebitno, za cijelu stvar..
možda se nije ni trebalo uzimati tako slične termine, nego jednostavno reći 'pripadnik sam stare vjere', vještac ili vještica...
Upravo tako.


Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
to se bar zna! 1950 more or less ...



Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Ima li to veze s vještičjim zakonom 'If harm no one, do as you will' ?
Problematična mi je ta formulacija, tj. kako je uopće moguće ne štetiti nikome? OK, do tog dijela u knjizi još nisam došla, valjda će biti detaljnije opisano. Je li to vezano samo za magijski čin? ono, da ne svjesno ne činiš zlo? jer, u svakodnevnom životu, netko će bar malo patiti jer ja nešto radim, prvo onaj neki prasac čiji sam dio pojela danas za ručak, ili moja pluća zbog cigarete koju sam danas ( a i sutra ću ), popušila..
Jedan duhovnjak mi je rekao da u svemu bijelo ima i crnog i u svemu crnog ima bijelog. Tako da nije moguće ne naštetiti nikome. I kad radiš nešto što bi se okarakteriziralo kao konstruktivna magija, i u njoj će biti malo crnog. Pa mi je još nadodao da se zato manem ćorava posla.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ma neću više, odite si pročitati knjigu, nije fer da sam samo ja patio čitajući
Baš ću pogledati ako je na kioscima. Koja je cijena?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 14:21   #26
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Baš ću pogledati ako je na kioscima. Koja je cijena?
79,90 kuna, kiosci Tiska.

Nije puno kad uzmeš knjigu u ruke. Tvrdi uvez, preko 400 stranica. I to je sve
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 14:37   #27
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
79,90 kuna, kiosci Tiska.

Nije puno kad uzmeš knjigu u ruke. Tvrdi uvez, preko 400 stranica. I to je sve
Već vidim da ću se usrećiti s kupnjom.

btw btw!! Nitko nije spomenuo ni riječi o praktičnom dijelu?

Slušam.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 15:04   #28
Sve skupa su 3 knjige. Druga knjiga je posvećena praktičnom djelu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 15:11   #29
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Sve skupa su 3 knjige. Druga knjiga je posvećena praktičnom djelu.
Ti očito baš stvarno hoćeš da ja kupim knjigu. Pa baci mi neku mrvicu. Ima li išta pametno u praktičnom dijelu? Ili je sve tipa "čišćenje prostora", "sazivanje kruga" i druge opće banalnosti.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 15:14   #30
Pa ima nešto osnovno i kratko, taj dio je manje više ok. To što kažeš...krugovi, čišćenje, alati.

Evo ti datumi izlaska svake knjige pa si pogledaj koju ćeš i kada kupiti

http://despot-infinitus.com/izlazi-n...-u-tri-knjige/
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 15:20   #31
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa ima nešto osnovno i kratko, taj dio je manje više ok. To što kažeš...krugovi, čišćenje, alati.

Evo ti datumi izlaska svake knjige pa si pogledaj koju ćeš i kada kupiti

http://despot-infinitus.com/izlazi-n...-u-tri-knjige/
Hvala!
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 17:09   #32
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
pogani? nemoj da te čuju ovi iz PKH (u knjizi je jedan poveći dio u obajšnjavanju razilike između 'pogana' i 'pagana'..)


Razlika je sto je jedno sprski, a drugo hrvatski standard

Znao sam, kriptocetnici, komunjare i jogonostalgicari
Normalno da nisu pravi hrvati kad nisu katolici

__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 17:18   #33
Beljki o'š kupit knjigu? Dam ti je za 49,90 kn

Mislim da drugu i treću neću kupiti bez obzira na početno oduševljenje.

Ako je netko pročitao do kraja baš me zanimaju i druga mišljenja, tko zna, možda sam u krivu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 17:39   #34
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da, na kraju je sve to skratio na "Naudi nikome" što nema veze ni sa čime. A sliči mi na one kršćanske zapovjedi.

Možeš pojest životinju ako si se prije pomolila majci prirodi. Što mi opet liči na kršćansku molitvu prije jela.

Ma neću više, odite si pročitati knjigu, nije fer da sam samo ja patio čitajući
ok, što se tiće konzumiranja životinjskog mesa, ili hrane općenito, zahvaljuje se bogovima na toj hrani.. i to je ok, i sama to radim, jer jednostavno hrana je jedna od esencija života, vrlo bitna za život, jelte, pa je lijepo i prostojno zahvaliti na istoj. bez obzira bio kršćanin, paganin ili jednostavno pristojan čovjek.
a pagani zahvaljuju boginji, bogu, bogovima i valjda duhu te životinje. tako nešto sam upravo pročitala.
a ja mislim da bi i kuharici/kuharu trebalo ići nešto od toga
'Naudi nikome' mogu shvatiti jedino kao težnju i moralni ideal da se nikome ne naudi hotimice, ako za to nema velikog razloga (kao ubiti zbog hrane ili samoobrane).
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 17:44   #35
Uvijek ćeš nekome nauditi. Ovi naši pagani se ne mogu odvojiti od kršćanstva.

Ne poznajem kršćana koji se drži deset zapovjedi i koji je bezgriješan. Svi moraju na ispovjed jer svi griješe. I na taj način drže svoje podanike u vječnom stanju krivnje.

Ista je stvar i sa paganima. Ne naudi nikome je nemoguće postići pa na isti način i oni sami sebe drže pod konstantnom krivnjom. Naravno, nije knjiga mogla biti bez odlomka o karmi i zakonu akcije/reakcije te i na taj način držati u
pokornosti podanike koji bi htjelo nešto zločesto napraviti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 17:50   #36
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ne, ne, kontakata može biti. Ja sam recimo u početku isto šalabajzala s mnogima, da bih evo sad na kraju ostala samo s jednom osobom od svih njih povezana. Profiltriraš ono što ti ne paše pa ono dobro ostane. Iako ne bi mi smetalo i da nema nikoga. Meni paše either way. Tako da mogu samo sa svog stajališta govoriti. A i ova osoba s kojom sam u kontaktu je isto soler kao ja pa se samo tu i tamo vidimo, ali kad se vidimo, razgovor je baš konstruktivan i koristan.
super da imaš bar nekog.. baš zbog konstruktivnog razgovora. znam da se do najkvalitetnijih uvida dolazi samostalnim radom, ipak treba to moći s nekim podijeliti, tako se skupljeno znanje obogaćuje jer ti taj drugi omogućava da stavri vidiš s neke druge razine.
a dobro, i forumi pomognu..

Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Jedan duhovnjak mi je rekao da u svemu bijelo ima i crnog i u svemu crnog ima bijelog. Tako da nije moguće ne naštetiti nikome. I kad radiš nešto što bi se okarakteriziralo kao konstruktivna magija, i u njoj će biti malo crnog. Pa mi je još nadodao da se zato manem ćorava posla.
da, treba prije svega poznavati i bijelo, i crno.. pogotovo crno.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:00   #37
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Beljki o'š kupit knjigu? Dam ti je za 49,90 kn

Mislim da drugu i treću neću kupiti bez obzira na početno oduševljenje.

Ako je netko pročitao do kraja baš me zanimaju i druga mišljenja, tko zna, možda sam u krivu
a daaaj.. partybrejker..
mislim, kaj te košta da ih kupiš? pa nisu skupe, a nikad ne znaš što ti od tamo može proširiti vidike..
ma daj, pa Hrvatska konačno ima svoje knjige o tim stvarima
(uostalom, možda ovdje bude konstruktivne rasprave..).
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:07   #38
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Beljki o'š kupit knjigu? Dam ti je za 49,90 kn

Mislim da drugu i treću neću kupiti bez obzira na početno oduševljenje.

Ako je netko pročitao do kraja baš me zanimaju i druga mišljenja, tko zna, možda sam u krivu
Izdajes li racun? :bezracunaseneracuna:
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:12   #39
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
a daaaj.. partybrejker..
mislim, kaj te košta da ih kupiš? pa nisu skupe, a nikad ne znaš što ti od tamo može proširiti vidike..
ma daj, pa Hrvatska konačno ima svoje knjige o tim stvarima
(uostalom, možda ovdje bude konstruktivne rasprave..).
Mogu proširiti vidike samo nekome tko nema pristup internetu, ne zna engleski i još je mlađahan

Da mi je takva knjiga bila prije 20 godina bio bih zadovoljan
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:12   #40
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uvijek ćeš nekome nauditi. Ovi naši pagani se ne mogu odvojiti od kršćanstva.

Ne poznajem kršćana koji se drži deset zapovjedi i koji je bezgriješan. Svi moraju na ispovjed jer svi griješe. I na taj način drže svoje podanike u vječnom stanju krivnje.
sumnjam da se kršćani previše time opterećuju. prihvaćaju krivnju kao dio ceremonije i odrade priznanje grijeha. čista formalnost.
to koliko će i hoće li uopće griješiti više je njihova vlastita odluka i osobni moral, nego što se boje Boga. ma, crkvene stvari, uostalom..

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ista je stvar i sa paganima. Ne naudi nikome je nemoguće postići pa na isti način i oni sami sebe drže pod konstantnom krivnjom. Naravno, nije knjiga mogla biti bez odlomka o karmi i zakonu akcije/reakcije te i na taj način držati u
pokornosti podanike koji bi htjelo nešto zločesto napraviti
ma ne mogu vjerovati da su takvi..
mislim stvarno, sklona sam vjerovati da su u paganizam uključeni ljudi koji prije svega misle svojom glavom, i nisu ničiji podanici.. ma ok, znam da si ironičan..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.