Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2014., 11:08   #1
Bliska osoba koja se bavi magijom

U život mi je nedavno ušla jedna osoba koja se bavi magijom, te može komunicirati s ''onostranim''. Pričao mi je o svojim iskustvima sa entitetima koji su ga napadali, ali i onima kojisu ga štitili. Posebno je osjetljiv na grobljima i napuštenim mjestima. Kaže da mu je to, na jedan način, adrenalin, nešto što ga čini živim. Ali zna biti i teško, posebice kad se određeni entitet umiješa između njega i člana obitelji (prijatelja), te im pokušava zagorčati život.

Da li netko od forumaša ima prijatelja ili partnera koji posjeduje takve sposobnosti? Kako se nosite s time?
Blue van Mount is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 12:07   #2
s takvima se mogu družiti samo oni koji su im slični i koji poznaju taj svijet.
Učini uslugu i sebi i njemu te se ne zbližavaj previše s njime
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 12:52   #3
Pitanje je da li su to sposobnosti ili umišljaji.

Mislim da se to može lako provjeriti, ako mu se ti entiteti često mješaju i ne zna govoriti ni o čemu drugom osim o tim entitetima onda je umišljaj, bolest ili želi ispasti važan.

Iako, čudno mi je da netko vidi entitet a ne može ništa napraviti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 13:19   #4
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pitanje je da li su to sposobnosti ili umišljaji.

Mislim da se to može lako provjeriti, ako mu se ti entiteti često mješaju i ne zna govoriti ni o čemu drugom osim o tim entitetima onda je umišljaj, bolest ili želi ispasti važan.

Iako, čudno mi je da netko vidi entitet a ne može ništa napraviti.
Koliko sam skužila, zna se on braniti. Rekao mi je da obilazi groblja, stare zamke i mjesta povijesnih bitaka (nije iz Hrv i često putuje po Evropi). A i prakticira magiju (nije mi baš objašnjavao detalje).

Nekoliko puta je prošao sa ''lakšim ogrebotinama''.
Blue van Mount is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 13:45   #5
Quote:
Blue van Mount kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila, zna se on braniti. Rekao mi je da obilazi groblja, stare zamke i mjesta povijesnih bitaka (nije iz Hrv i često putuje po Evropi). A i prakticira magiju (nije mi baš objašnjavao detalje).

Nekoliko puta je prošao sa ''lakšim ogrebotinama''.
on onda nije svjestan da ima u prvom redu problema sam sa sobom, to što on vidi svoje i tuđe probleme (entitete) je drugi par rukava i to je ono što ga čini drugačijim, samo to i ništa više.
Sve dok je on isključivo u stavu obrane/napada od entiteta to znači da nije svjestan svojih problema te da ne traži i ne rješava uzroke u sebi zbog kojih mu entiteti dolaze odnosno zbog kojih ima potrebu tražiti i napadati ih
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 13:49   #6
Quote:
Blue van Mount kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila, zna se on braniti. Rekao mi je da obilazi groblja, stare zamke i mjesta povijesnih bitaka (nije iz Hrv i često putuje po Evropi). A i prakticira magiju (nije mi baš objašnjavao detalje).

Nekoliko puta je prošao sa ''lakšim ogrebotinama''.
Meni je prvo palo na pamet da te želi impresionirati. Koliko mu je godina? 16,17? Jel sluša metal? jel se oblači u crno?

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 13:54   #7
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pitanje je da li su to sposobnosti ili umišljaji
pa nisu ni neke posebne sposobnosti niti umišljaji, to je samo jedan od načina percepcije problema koje imamo mi ili ih vidimo kod drugih
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 14:59   #8
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni je prvo palo na pamet da te želi impresionirati. Koliko mu je godina? 16,17? Jel sluša metal? jel se oblači u crno?

35 mu je godina.

I metalac je.
Blue van Mount is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 15:14   #9
Quote:
Blue van Mount kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila, zna se on braniti. Rekao mi je da obilazi groblja, stare zamke i mjesta povijesnih bitaka (nije iz Hrv i često putuje po Evropi). A i prakticira magiju (nije mi baš objašnjavao detalje).

Nekoliko puta je prošao sa ''lakšim ogrebotinama''.
A tko ga je i kako ogrebao !??

A reci ti svome prijatelju da može dobro unovčiti svoje sposobnosti. Neka se prijavi ovome tipu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=524682
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 16:17   #10
Quote:
Blue van Mount kaže: Pogledaj post
35 mu je godina.

I metalac je.
Izgleda da godinu više nisu važne

Priupitaj ga kojom se magijom bavi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 14:07   #11
Quote:
Blue van Mount kaže: Pogledaj post
35 mu je godina.

I metalac je.
Neznamo koliko ti imas godina?
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.