Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2016., 20:24   #301
svi što si naveo jesu genijalci, kreativci. Mišo ja lik koji je odlučio biti faca, nema nikakvog glazbenog talenta (a podsmijava se Oliveru ), masa je to popušila jer ima pjesme koje svi mogu pjevati i nosi brkove i lančić oko vrata, kuš bolje. to je to. nemam više što reći. the end
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 20:34   #302
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
svi što si naveo jesu genijalci, kreativci. Mišo ja lik koji je odlučio biti faca, nema nikakvog glazbenog talenta (a podsmijava se Oliveru ), masa je to popušila jer ima pjesme koje svi mogu pjevati i nosi brkove i lančić oko vrata, kuš bolje. to je to. nemam više što reći. the end
Što god ti rekao, mislim da je nemoguće da čovjek bez ikakvog talenta u jednoj državi proda toliko ploča koliko ona ima stanovnika. I to u vremenima u kojima su kriteriji bili znatno viši.
(Alert: usporedba sa Severinom je očekivana, ali promašena. Broj klikova nije isto što i broj albuma.)

A kae ovo s kreativcima? Što znači biti kreativan? Što meni vrijedi kreativnost Cavea ili većine karijere Loua Reeda kad je njihova prezentacija stvorenog bijedna, dosadna i sterilna? I nije li i pjevač kreativno biće jer vrši glasovnu produkciju? Da poseremo i Sinatru i Presleyja onda?
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 20:41   #303
što bi velveti danas bili da je reed pjevao kao pavarotti?
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 20:43   #304
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
I nije li i pjevač kreativno biće jer vrši glasovnu produkciju?
može biti kreativan, a može i uništavati.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 21:12   #305
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
što bi velveti danas bili da je reed pjevao kao pavarotti?
Ne volim Pavarottija, ni operu općenito.
Problem nije samo u tehničkoj strani Reedovog pjevanja nego u neuvjerljivosti u određenim pjesmama. Bio je sjajan recimo u žešćim stvarima tipa Venus in Furs, Heroin ili Sister Ray, a totalno neuvjerljiv u laganicama tipa Pale Blue Eyes. Solo karijera mu je uglavnom potop, osim koja 4 albuma.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 02:02   #306
bokte imamo pitagorejce tu!
__________________
isn't it good to be lost in the wood. isn't it bad so quiet there in the wood. meant even less to me than i thought. clover honey pots and mystic shining feed
šumski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 12:27   #307
Joj, koliko ovdje stvari za replicirati! Ali sada nemam vremena.

Fassgodard, pripremi se!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 20:42   #308
mišo je pivač za estradu, on nije stvaratelj i umjetnik,neke pisme i lirički jesu kvalitetne, ali on ka izvođač ima moć da povede publiku i stvori oduševljenje.to je zabavna muzika i onda mu se sve oprašta, ali normalno da nikad neće biti u klasi recimo vice vukova, arsena dedića ili haria rončevića..on je izvođač, zabavljač a statistika koja stoji iza njega je nepobitna.ja ga isto mogu poslušat kad je neko veselje, čak san i bija na 3 njegova koncerta i to u prvom redu di je trans najjači...ali nemože on stvorit emociju recimo ka gary moore dok svira loner..to triba jasno razlikovat.uostalom, pogledajte danas koje su uopće teme pisama, kakvi su spotovi, šta se sve radi da bi izvođač dobija na pozornosti.
A C A B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:19   #309
Zašto krećeš od pretpostavke da netko tko je s estrade ne može biti kvalitetan? Kako definirati estradu?
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 23:05   #310
uopće ne smatram to, baš suprotno, na estradi ima kvalitetnih muzičara, a definicija estrade opet se razlikuje po vrsti muzike.na estradi su i arsen, doduše pokojnisad, i maja šuput, i recimo tbf koji je posta prava estradna grupa, u rangu hladnog piva ili još goreg prljavog kazališta...samo se jako dobro zna ko je na kojem nivou.trenutno, estradom dominiraju trešeri, koji su čak i onu dobro zabavnu glazbu pritvorili u treš...zar nije jasno da danas ako želiš biti zapažen moraš ili bit u nekom skandalu ili se skidat, slikavat selfije i preseravat po emisijam sa petkom, sve u 6 i slično.i estrada je u biti zatrovana još većim trešem od klasičnih zabavnjaka...prije su se bar trudili složit neku rimu, melodiju, danas imaš lidiju bačić, rozgu, lanu jurčević i slične koje se guraju u muzici isključivo na račun izgleda a ne kvalitete..ista stvar je i sa stranom muzikom, vlada treš a sve manje je kvalietnih bendova i prave muzike.srića pa je postojalo doba kad se muzika živila i stvarala iz ljubavi i radi publike a ne isključivo radi love i lažne slave
A C A B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 19:57   #311
Quote:
A C A B kaže: Pogledaj post
mišo je pivač za estradu, on nije stvaratelj i umjetnik,neke pisme i lirički jesu kvalitetne, ali on ka izvođač ima moć da povede publiku i stvori oduševljenje.to je zabavna muzika i onda mu se sve oprašta, ali normalno da nikad neće biti u klasi recimo vice vukova, arsena dedića ili haria rončevića..on je izvođač, zabavljač a statistika koja stoji iza njega je nepobitna.ja ga isto mogu poslušat kad je neko veselje, čak san i bija na 3 njegova koncerta i to u prvom redu di je trans najjači...ali nemože on stvorit emociju recimo ka gary moore dok svira loner..to triba jasno razlikovat.uostalom, pogledajte danas koje su uopće teme pisama, kakvi su spotovi, šta se sve radi da bi izvođač dobija na pozornosti.
A ovim estradnim pjavačicama bi se karijera urušila u ponor nepovratno da se jednom pristojno obuku
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:58   #312
Baš gledam Googleov glazbeni timeline s tjednim osvježavanjem podataka koje skuplja kroz Google Music u svrhu projiciranja zastupljenosti glazbenih žanrova kroz desetljeća: https://research.google.com/bigpicture/music/#

Jedino su komercijalni Pop i obožavateljski R&B/Soul uspjeli zadržati neku konstantu. A Jazz doživljava novo proljeće, čini se; Miles Davis, Glenn Miller, John Coltrane, Charlie Parker, Django Reinhardt opet rasturaju, nakon 40 godina što su skoro pali u "zaborav".

Zadnje uređivanje tabanšaban : 13.03.2016. at 20:09.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 21:37   #313
Cuo sam par pjesama od brkova i svidio mi se ritam,brzina,rifovi,tekstovi su "malo" seljaci ali jbg. Koji imaju strani bendovi da sviraju slicno kao oni?
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 00:19   #314
Refresh
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 01:07   #315
#onokadsutibrkovidobarbend
__________________
Fuck this planet. It is a piece of shit. Seriously. If I cannot return to space, then I will snort coke until I die.
Afx01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 18:26   #316
Nauci me
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 10:16   #317
#y.tube.katerine-moustache
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 01:11   #318
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Nauci me
Što to ?
__________________
Fuck this planet. It is a piece of shit. Seriously. If I cannot return to space, then I will snort coke until I die.
Afx01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 01:51   #319
Ima li ijedan fan Midnight Oila tu
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:10   #320
Chat je zamro.

Ajmo, šta ima?
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.