Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 16:10   #3921
Ok, zvuči odlično, ali šta ako imaš dijete koje spava next door? Kompliciram ☺
Hurmashicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 22:56   #3922
Quote:
Hurmashicaa kaže: Pogledaj post
Ok, zvuči odlično, ali šta ako imaš dijete koje spava next door? Kompliciram ☺
Moje dijete isto u sobi do, stavim glazbicu na umjereno i mozak na pašu izdrzim 20 minuta tako, onda se krenem dosadjivati pa to bude to
Vaniolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 22:59   #3923
Quote:
ljiljken kaže: Pogledaj post
Kako večina vas potroši toliko kalorija, ja recimo za 30 min. brzina 16/17,2 nivo 3 potrošim oko 90 kalorija , imam orbi xplorer polaris 120 kg /8 zamašnjak . I da nemrem vrtit brže od toga.
Ja u 20 minuta potrosim 250 kalorija, mijenjam levele 3 i 4, brzina bude oko 20/23.
Vaniolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 10:28   #3924
škemba

bok ljudi ako može pitanje-dal orbitrek pomaže u skidanju trbuha ako ne koja vježba mi je najbolja za gubitak trbuha
sickdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:13   #3925
I mene zanima odgovor na ovo pitanje.
qutip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 18:28   #3926
Quote:
sickdream kaže: Pogledaj post
bok ljudi ako može pitanje-dal orbitrek pomaže u skidanju trbuha ako ne koja vježba mi je najbolja za gubitak trbuha
Quote:
qutip kaže: Pogledaj post
I mene zanima odgovor na ovo pitanje.
Ne postoji vježba za ciljano gubljenje masti na trbuhu.
Treba gubiti mast na razini cijelog tijela, a da li će prvo otići sa trbuha ili guzice, to ovisi o genetici.

Dakle prehrana + vježbanje.
Postoji cijela tema za to.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 12:54   #3927
Meni je orbitrek super!

Doduse, vec podosta sluzi kao sprava za drzanje odjece, ali kada sam bila dobila na kilazi, uz prehranu (koja se zaista treba individualno prilagoditi) i redovito dzipanje po orbitreku, kroz mjesec-dva bi bili vidljivi odlicni rezultati.

Za pocetak bih uzimala slabiji otpor i mozda 5 minuta treninga, pa postepeno produljivala vrijeme a postepeno i otpor, bez nekih prevelikih mucenja i odricanja...

Trbuh mi je bio mozda i "najzahvalniji" jer ako se pravilno radi, itekako trbusni misici to osjete. Rekla bih da je odlicno za skidanje masnoce i laganu definiciju, po potrebi ubaciti nesto trbusnjaka.

Sto se muzike tice, nije bas najprakticnije sa slusalicama jer zice lete, ali malo mastovitotsti oko toga i necete ometati ukucane

p.s. imam neki totalno basic orbitrek (ima one mjerace brzine, opterecenja, pulsa itd, ali nista fancy izgledom) star 10ak godina, znali su po njemu hopsati od mog tate 100kilasa do nas podosta laksih, tada sam ga platila nekih 600-700kn. Jedna od boljih investicija definitivno.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:21   #3928
molim pomoć tj savjet

meni nije baš najjasnije to s kalorijama, npr ja trčim 40 minuta, pređem 5 do 6km, mislim to mi se sad čini katastrofa malo, jer stvarno ne mogu brzo, a na težini 3 sam od 8 mogućih
e sad, kalorije pokazuje potrošenih uglavnom preko 400

jel vama ti omjeri imaju smisla ili

što se pulsa tiče, ja to stvarno ne shvaćam ili sam glupa ko top...tijekom vježbanja stisnem onaj gumb, i stavim ruke na senzore i držim minutu jel tak?
e pa on meni pokazuje uglavnom 80-90 otkucaja, a ja za to vrijeme sopćem i umirem, pa jel to moguće???
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 16:46   #3929
Mozda je elektronika prosvikala

Osobno se ne obazirem bas na to, osim kada sam bas u treningu..
Gledam uglavnom da su mi otkucaji oko 140 (nije bas da sam luda od pracenja, ali bacim pogled s vremena na vrijeme), jacinu koju osjetim da mi je najprikladnija (malo manje od maximuma koje bi tijelo moglo podnijeti) a duljinu koliko mogu (ok, pokusam se natjerati makar minutu vise nego sam si zacrtala pa sam si onda sva ).

Zvuci kao floskula, ali probaj slusati svoje tijelo, display neka bude vise neki orijentir. Nemoj se previse zamarati, neka ti u fokusu bude sama tjelovjezba
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 08:42   #3930
Quote:
nemam-ideje kaže: Pogledaj post
što se pulsa tiče, ja to stvarno ne shvaćam ili sam glupa ko top...tijekom vježbanja stisnem onaj gumb, i stavim ruke na senzore i držim minutu jel tak?
e pa on meni pokazuje uglavnom 80-90 otkucaja, a ja za to vrijeme sopćem i umirem, pa jel to moguće???
Senzori pulsa na jeftinijim (pa i na nekim skupljim) spravama znaju biti nepouzdani i davati rezultate koji nemaju veze sa stvarnim stanjem.

Obzirom da je puls prilikom vjezbanja vrlo bitan (najbitniji) parametar koji odreduje sto cemo postici s vjezbom, svakako trebas nabaviti nesto pouzdanije - zaseban pulsmetar.

Imas ih koji dolaze kao "strap" i vezu se oko prsa te komuniciraju sa smartphoneom, a imas i onih u obliku sata (sa i bez strapa) na kojima mozes direktno octati puls.

Pulsmetar je korisno potrosen novac koji podize optimizaciju vjezbe, ako je cilj npr topljenje sala nema smisla trcati presporo niti prebrzo, jer se time postizu posve drugaciji efekti (mijenjaju se omjeri izvora iz kojih tijelo dobiva energiju).

ie
__________________
Brojke ne lažu.
EoSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 20:34   #3931
hvala na odgovorima

otkad sam počela vježbati, pa malo proučavajući po netu, zaključila sam da je najbolje da kupim pulsmetar, a vi ste mi samo potvrdili, a uostalom tu je na orbiju i rupa za njega

pa da vidimo (netko će pasti, on ili ja
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 14:07   #3932
Pozdrav,

Ako netko može preporučiti "Orbitrek" do 4000 kn.
Koliko sam shvatio bitno je da dimenzija sprave odgovara visini.
Visok sam 1,92 i težak 80 kg. Imam dosta problema s kralježnicom i nisam pri snazi i možda mi je dovoljan i neki sa zamašnjakom od 9 kg.
Ne mogu pronaći ponudu NordicTracka.

Kako inače ide s garancijama i održavanjem. Vidio sam u nekom review-u da je to bitna stavka i da poznati brandovi imaju to riješeno. Kakvo je stanje s održavanjem u HR i vaša iskustva? Vidim da neki imaju 12, a drugi i 36 mjeseci garancije.

Inače idem na bazen 2 x tjedno i plivam po 1 km. Ne znam koliko mi Orbitrek može pomoći za osnaživanje ruku i nogu. Rade li kod Orbitreka trbušni mišići?
S obzirom da ne mogu trčati Orbitrek mi se čini kao zamjenska stvar.

Da li je moguće seliti sastavljeni orbitrek odnosno da li ga seljenje može oštetiti?
Sad bi ga kupio za godinu dana se vjerovatno selim.

Hvala
1Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 09:51   #3933
Poz svima!
Dečko i ja se odlučili na kupnju orbitreka.. nebi išli preko 3000 kn.
Našli smo jedan koji nam se sviđa.. evo link http://www.ekupi.hr/Orbitrek-HAMMER-...T3-534917.aspx
pa ako ima tko kakve informacije, prijedloge ili savjete..?? da li je orbitrek ok i da li ga se isplati kupiti?

I još jedno pitanjce.. piše da je napajanje: Baterija - da li to znači da nema adapter uopće ili ima i adaper, a može raditi i bez.
Tnx
Karlaxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 09:23   #3934
Nemoj to kupovati. Samo ćeš vješati robu na to

Poslano sa mog Lenovo A319 koristeći Tapatalk
Ciao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:21   #3935
hej,

ja sam se vraćam orbitreku nakon eksperimentiranja sa vježbama preko interneta...

kupila sam kettler axos cross m za 2800 na akciji, zadovoljna sam, iako dok pedaliram malo zna proizvodit zvukove, ali nadam se da je to samo do toga koliko je učvršćen... prošli put sam kupila jeftino smeće pa se nisam baš usrećila

ja vježbam sat vremena na 1 od 8 otpora i to dobrih sat vremena, piše da prijeđem cca. 7,5 km i potrošim oko 600 kalorija... zanima me je li to ok? naravno postupno ću podizati otpor

inače tamo sa blaženih 16, 17 godina sam zahvaljujući orbitreku i redukciji prehrane relativno brzo skinula 10 kilograma...

sada sam 10 godina starija, htjela bih skinuti cca. 8 samo me sada užasno opterećuje ta prehrana... jednostvno teže skidam kilograme, odnosno imam jo-jo efekt...

nadam se da ću to riješiti, inače nikad nisam bila od manjih obroka i pazila što jedem, u principu jedem dva put dnevno, malo obilnije, večera mi je nepoznanica čitav život, ali eto, očito ni to nije dovoljno...

nije mi problem vježbati toliko, počnu me samo noge boljeti i dosadi dulje od toga
escaflowne1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 19:22   #3936
kupujem orbitrek zanima me neka preporuka ne bi isla iznad 3000 kn,, dali se moze naci pristojan za tu cijenu imam 163 cm i 58 kg.. znaci rebam izgubiti nekih 4kg. i malo se zategnuti (guza, noge.. a i trbuscic sam dobila) uzela sam herbalife zamjenski obrok pa bi voljela vjezbati,, inace volim trcati,,ali vani je malo zima...
__________________
..ally..
ally mcbeal.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 16:10   #3937
Prodajem Orbitrek za sitnu lovu, sam da ga se riješim
As Of Now is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 19:56   #3938
Quote:
escaflowne1234 kaže: Pogledaj post
hej,

ja sam se vraćam orbitreku nakon eksperimentiranja sa vježbama preko interneta...

kupila sam kettler axos cross m za 2800 na akciji, zadovoljna sam, iako dok pedaliram malo zna proizvodit zvukove, ali nadam se da je to samo do toga koliko je učvršćen... prošli put sam kupila jeftino smeće pa se nisam baš usrećila

ja vježbam sat vremena na 1 od 8 otpora i to dobrih sat vremena, piše da prijeđem cca. 7,5 km i potrošim oko 600 kalorija... zanima me je li to ok? naravno postupno ću podizati otpor

inače tamo sa blaženih 16, 17 godina sam zahvaljujući orbitreku i redukciji prehrane relativno brzo skinula 10 kilograma...

sada sam 10 godina starija, htjela bih skinuti cca. 8 samo me sada užasno opterećuje ta prehrana... jednostvno teže skidam kilograme, odnosno imam jo-jo efekt...

nadam se da ću to riješiti, inače nikad nisam bila od manjih obroka i pazila što jedem, u principu jedem dva put dnevno, malo obilnije, večera mi je nepoznanica čitav život, ali eto, očito ni to nije dovoljno...

nije mi problem vježbati toliko, počnu me samo noge boljeti i dosadi dulje od toga
nije potrebno toliko dugo biti na orbitreku,dosta je 30 min,i otpor je nebitan,mislim na sve te level i ostalo,bitan je puls,dakle puls gledaj da je oko 120,ili da tijekom vježbanja možeš normalno razgovarti,čim se malo uspušeš to nije dobro jer se masti tope na niskom intezitetu,naravno to vrijedi za ovu metodu light intensity treninga,ima i varijanta intervalnih treninga kada se radi nešto drugo.

što se tiče yo yo efekta,do toga dolazi zato jer nisi shvatila da se takve "zdrave" prehrane moraš konstantno držati,to je stil života,znači nema ono idem smršaviti pa kad smršavim ču jesti kao i prije.

i slobodno ti jedeš i u ponoć,nije bitno kada se jede,nego koliko kalorija na dan uneseš i šta uneseš od namirnica
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 22:27   #3939
Može li mi tko preporučiti orbitrek do 4.000 kn, a da bude ipak malo čvršći (imam 110kg).
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 19:31   #3940
Preporuka za jednu bucku,loše kondicije,za početak,koliko minuta i puta dnevno? imam x-plorer kron 709
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.