Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2010., 22:47   #61
Nemamo problema s buhama i krpeljima i tako to (zasad ) ali imamo s mravima, pa imam pitanje u vezi s biokillom.

Vidim da imate različita iskustva pa možda ni nema tu jednoznačnog i jednostavnog odgovora ali eto... što mislite? Mogu li poprskati kuću s tim i ostaviti, a imam mace?

Bojim se ako naprskam naveče i ostavim preko noći, a ujutro prije nego što pustim mace dobro oribam, da nisam ništa značajno napravila po pitanju mrava. Ne bi mi toliko smetali (recimo ) da ih ne privlači mačija hrana. Kad se sjetim, dignem zdjelicu na ormar, ali često i zaboravim, a kad dignem onda zaboravim na mace, pa se deru, a ja se čudim koji im je vrag Kad se nasele u zdjelicu, onda, naravno, moram baciti hranu, a nije baš da mi je to drago

Dakle, ako niste skužili iz mog trabunjanja , pitanje je mogu li našpricati biokill i ostaviti ga bez "ispiranja"?
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 17:58   #62
Pas mi je prije otprilike dva tjedna dobio buhe. Kupila sam mu ogrlicu (killtix ako se tako piše) i buhe su za par sati nestale. Pronašla sam par krepanih.

Sad je problem to što sam jučer poslijepodne pronašla mačića punog buha i jednostavno ga nisam mogla ostaviti na ulici. Toliko je bio jadan i izmučen da niti je krenuo prema meni niti od mene. Uglavnom, danas sam na psu pronašla 2 buhe. Bile su joj kod repa. za ogrlicu piše da djeluje oko 6 mj., a manje ako se kvasi. Maza je skakala u vodu, ali bez ogrlice. Sad se nije kupala 2-3 dana. Hoće li te buhe krepati, treba li im malo vremena?

Poludjet ću do sutra s tom malom vrećom buha. Što je najgore, dečko mi se sav osuo gdje god ga je mačić pipnuo. Sad smišljam kako ću dalje...
TheBlaženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 19:37   #63
Thumbs up

Već 10 mjeseci koristim ampulu na potpuno prirodnoj bazi, bez kemikalija koju proizvode Francuzi, Biogance je marka. Preporučila mi ju je dobra prijateljica koja ima macu, koja također izlazi i van iz stana pa se znala vratiti sa pokojim nametnikom, ona je maci stavila ogrlicu od te firme Biogance i rješila problem.
Posebno mi se sviđa što mi je pas zaštićen, a ne šteti niti malo. Mislim da će uskoro biti dostupna na tržištu - ako nekoga zanima gdje će se moći nabaviti, tu sam.
universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 16:50   #64
stronghold ampule.. one su protiv svih vanjskih nametnika, ali i suge!
gljivice zahtijevaju drugaciji tretman opcenito..
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 08:32   #65
Svom psu stavljam ampule Advantix s kojima sam jako zadovoljna za razliku od Frontline-a, jer Advantix ima repelentno djelovanje dok kod Frontline-a nametnik (buha, krpelj) prvo mora doći na psa da bi uginuo. Osim toga Advantix djeluje i protiv komaraca, papatača itd., a Frontline samo protiv buha i krpelja. U sezoni krpelja (otprilike travanj - listopad, ali ta granica se stalno pomiče) ampulu stavljam psu svakih mjesec dana (toliko traje djelovanje protiv krpelja), a inače svakih 3 mjeseca (toliko ampula djeluje protiv buha). Sa Frontline sprejem također nemam dobra iskustva. Nikada nisam bila zadovoljna ni sa ogrlicama brotiv buha. Takva su barem moja iskustva. Biokill sprej je izvrstan. Pošprica se po stanu i može se našpricati i po životinjama, jer nije štetan za njih. To sam poslije izbjegavala jer moji psi i mačka su se užasavali toga da njih pošpricam. Inače kad se pošprica po stanu mora se tako ostaviti, a ne ispirati. Ako nakon toga perete podove ili tepih, treba ponovo našpricati.
__________________
Though we're far apart You're always in my heart
dirty diana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 11:20   #66
htjela sam pitati dali netko zna u vezi onih ogrlica za buhe i krpelje, kad kazu da su otrovne za ljude i da se samo smije korisiti na psima koji iskljucivo vani zive, sto se to tocno moze desiti ako moj pas koji u kuci zivi nosi tu ogrlicu? kako nas time moze tzv. otrovat? dali mozda neki prah spada s ogrlice pa moze djelovat kao alergija, osip? Mislim nagadjam samo sto moze biti stvarno neznam, dosad nam nije jos nista bilo, ali nemogu se opustiti i ne misliti o tome kad tako kazu da je otrovna, pogotovo kad nam skoci na krevet pa se tu valja i valja a ja samo gledam kako na jastuk nam stavlja tu otrovnu ogrlicu pa sam malo zabrinuta
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:09   #67
Mi koristimo http://www.bandannawarehouse.com/Ins...274/index.html specijalno za cucke marame. trpe do 70 pranja u vodi bez deterdzenta i niti imamo krpelje niti imamo ikakve nametnike Komarci nas zaobilaze u sirokom krugu.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.


Zadnje uređivanje me_and_myself : 16.08.2010. at 18:16.
me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:29   #68
Pozdrav, mačkoljupci!

Moj mačor ima malo više od mjesec dana. Prije 3 dana smo mu stavili onu Bayerovu ampulicu protiv vanjskih i unutarnjih nametnika.
Jučer je opet imao proljev ( ne znam je li to politički korektan termin ovdje).
Zanima me je li to normalno i koliko treba vremena da ta ampulica djeluje i potamani gamad?
Hvala unaprijed

Evo kopiram svoj post sa Žalopojki mačjih batlera, nadam se da će mi netko ovdje odgovoriti!
Priti pliiiiz
Cliche is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:39   #69
Mačić od mjesec dana je premalen za ampulu!
Za tako male mačiće daje se Banminth pasta 2-3 puta u razmaku od 10-14 dana. S time rješavaš gliste i trakavicu.
Ampula se smije staviti tek od navršenih 8 tjedana života.
Moguće je da je dobio proljev jer mu je ta ampula prejaka i sada radi probleme unutar organizma.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:43   #70
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Mačić od mjesec dana je premalen za ampulu!
Za tako male mačiće daje se Banminth pasta 2-3 puta u razmaku od 10-14 dana. S time rješavaš gliste i trakavicu.
Ampula se smije staviti tek od navršenih 8 tjedana života.
Moguće je da je dobio proljev jer mu je ta ampula prejaka i sada radi probleme unutar organizma.
To nisam uzela na svoju ruku već na preporuku.
Hvala na odgovoru.
Cliche is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 21:19   #71
Quote:
Cliche kaže: Pogledaj post
To nisam uzela na svoju ruku već na preporuku.
Hvala na odgovoru.
Ne postoji bayerov preparat za tako malene mačore.
Najranije može stronghold baby ampula (pfizer) i to tek sa 6 tjedana.
Od bayera je advocate i on može tek sa devet tjedana (http://www.advocate-spot-on.com/4399.0.html).
Sve ostalo (advantage, frontline) ide tek sa tri mjeseca.

Ne znam tko ti je preporučio, ali nije ti dobro preporučio.
Nadam se da će s malcem biti sve ok.
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:52   #72
zna li netko koliko košta paketić advantix ampula ,5 komada i gdje bi mogao naručiti? trebalo bi mi za štene od 3.5 mjeseca, teško oko 7kg.
nakon koliko bi tjedana treba ponovno utrljati ampulu?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 12:01   #73
ampule protiv buha

pesek mi je pun buha. Kupila sam ampulu, za male stenice, i stavila mu je iza vrata, zanima me ima li veze sto je osla tekucina po dlaci vise nego po kozi, koliko treba da buhe uginu, da li da ih iscesljam, da li ga mogu sat vremena nakon nanosenja ampule pusitit ga u kucu, tj. koliko treba da ampula poubija buhice, jer htjela bi ga pustit u kucu, a bojim se da se buhe ne nakote po kuci
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:45   #74
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
htjela sam pitati dali netko zna u vezi onih ogrlica za buhe i krpelje, kad kazu da su otrovne za ljude i da se samo smije korisiti na psima koji iskljucivo vani zive, sto se to tocno moze desiti ako moj pas koji u kuci zivi nosi tu ogrlicu? kako nas time moze tzv. otrovat? dali mozda neki prah spada s ogrlice pa moze djelovat kao alergija, osip? Mislim nagadjam samo sto moze biti stvarno neznam, dosad nam nije jos nista bilo, ali nemogu se opustiti i ne misliti o tome kad tako kazu da je otrovna, pogotovo kad nam skoci na krevet pa se tu valja i valja a ja samo gledam kako na jastuk nam stavlja tu otrovnu ogrlicu pa sam malo zabrinuta
Ne znam na koju tacno ogrlicu mislis, ali ja sam jednom probala da svojoj Westici stavim Bayerovu ogrlicu (koja je odlicna, uzgred), nosila je jedan dan, a ja sam jedina od svih ukucana dobila osip po rukama - znaci alergija je moguca. Ali, zaista nikada nisam nista drugo cula lose...Vratili smo se na Frontline. Drugo, konkretno za Bayerovu ogrlicu - moj pas je malen i sedi nam u krilu, boravi na namestaju...a ta ogrlica ima jak miris, tako da su nam se namestaj, jastuci i tako dalje, jako osecali na taj miris, koji meni licno uzasno smeta. Ali, opet ima i bezmirisnih ogrlica, tako da...ja imam iskustva samo sa ovom.
__________________

There is no space for the regrets
I will remember to forget
Esta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:15   #75
Buhe na mačićima. :/

Ovako.
Macka nam je pokupila buhe tocno prije nego se omacila. I sad naravno macici imaju buhe. Stari su 3 tj. Macice male nemozemo jos kupati a Frontline samo tjera buhe sa macke, a ne ubija ih. Tako je rekla teta u ducanu jos prije par godina. Znači da bi prvo trebalo se rijesiti buha i onda staviti Frontline da ih se zastiti. A ako samo pospricamo onaj sprej Frontlineov macka lize macice i mogla bi dobiti krvavi proljev ili sto vec.. Znacii..
Ima li tko prijedloga kako da rijesimo buhe na mami i macicima?
Ja.HAHA. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:23   #76
frontline spray bi trebao to rješiti...?
neznam kakva su iskustva sa onim Biokilom?
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:43   #77
Quote:
Ja.HAHA. kaže: Pogledaj post
Ovako.
Macka nam je pokupila buhe tocno prije nego se omacila. I sad naravno macici imaju buhe. Stari su 3 tj. Macice male nemozemo jos kupati a Frontline samo tjera buhe sa macke, a ne ubija ih. Tako je rekla teta u ducanu jos prije par godina. Znači da bi prvo trebalo se rijesiti buha i onda staviti Frontline da ih se zastiti. A ako samo pospricamo onaj sprej Frontlineov macka lize macice i mogla bi dobiti krvavi proljev ili sto vec.. Znacii..
Ima li tko prijedloga kako da rijesimo buhe na mami i macicima?
Frontline itekako ubija buhe. Maci mozes dati ampulu, a male cak isto mozes posprejati, samo ne moras cijele, malo manje nego sto bi odraslu mačku svu natopio. Nisu ti oni premali za to, ja sam svoje dok su bili jos mladji poprskala dok su lezali (ona je za to vrijeme bila u šetnji), malo samo po ledjima, pa utrljala prstom, trbuščiće nisam htjela da ih ne peče ono di je pupak, i cijeli krevetić. smrdilo im je jako, al boze moj..
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:52   #78
Evo - prepisano iz uputstva Frontline-a, da bi se rascistile sve nedoumice u vezi dejstva preparata.

- Ubija odrasle oblike buva za 24 h.
- Ubija krpelje za 48 h i smanjuje rizik od prenošenja krpeljskih bolesti.
- Kontroliše infestaciju vašima u periodu od 48 h
- Može se koristiti od 8. nedelje starosti (kod štenaca težih od 2 kg i mačića težih od 1 kg) - ovo vazi za AMPULU, ukoliko je zivotinja mladja od 8. nedelje starosti staviti Frontline Spray
- Dozvoljena je primena u graviditetu i laktaciji kod kuja i mačaka.
__________________

There is no space for the regrets
I will remember to forget
Esta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 17:34   #79
Quote:
nesada kaže: Pogledaj post
Frontline itekako ubija buhe. Maci mozes dati ampulu, a male cak isto mozes posprejati, samo ne moras cijele, malo manje nego sto bi odraslu mačku svu natopio. Nisu ti oni premali za to, ja sam svoje dok su bili jos mladji poprskala dok su lezali (ona je za to vrijeme bila u šetnji), malo samo po ledjima, pa utrljala prstom, trbuščiće nisam htjela da ih ne peče ono di je pupak, i cijeli krevetić. smrdilo im je jako, al boze moj..
Ubija? Mi smo stavljali mački uvjek prije Frontline i bilo je sve oke, al su nam se onda jednom buhe u dnevnom na kauču ''nakupile''. I tada je jedna gospođa u ducanu rekla da Frontline ne ubija buhe nego ih samo tjera sa mačke.
A ako macicima stavimo Ferontline sprej, nemoze maci nista biti? :/ Jer ih ona jos uvjek kupa. Kako sam rekla tek su stari mjesec dana.
Ja.HAHA. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 17:50   #80
pa te na kauču tretiraj nečim drugim...npr biokilom..važno da nije toksično za mace kao npr permetrinn...(zato sam i pitao za biokil jer neznam djelatnu tvar) kod frontlina je fipronil
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.