Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 22:48   #41
MEni je zao da je nisam imala, mislim da bi puno bolje prosla sa svojim porodom da sam imala nekog sa iskustvom kraj sebe kome sam ja naj vaznija i ko ce se borit za moja prava. Eto da sam imala viska love i pameti uzela bi si dulu. Znam puno zena koje su je imal ei jako su zadovoljne iskustvom. I ne , to nema veze sa prijateljstvom. Imala sam na porodu mamu i muza ali ni jedan ni drugi nemaju pojma o pojmu i bili su isto zbunjeni ko i ja a od bonickog osoblja nije bas bilo puno koristi.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 01:09   #42
što se ne zovu doule?

jedna moja poznanica će uskoro biti doula svojoj sestri (neznam točno u kojoj bolnici)...znam i jednu koja je imala prijateljicu na SD-u...al ne reć da bi da je doula sa vama nego sestra/prijateljica/tetka...

samnom je išao MM i meni je bilo super...samo znajući da je tu..nije ništa posebno radio (smetalo mi diranje ikakvo, nisam se mogla koncentrirat na trud), dodavao mi vaticu sa vodom....al sam ja bila opuštena jer jednostavno nisam bila sama tamo u svemu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 01:25   #43
Da doula,pardon my french. Nego meni je bilo bitno da netko za mene komunicira sa osobljem jer ja nisam bila u stanju, bitno mi je bilo da se bori za moja prava i da zna sta s eu kojem trenutku radi a sta ne. Da sam je imala mozda ne bi prosla tri dana bez doktora i sa sranjem kojim sam prosla jer su me hendlali povrsno. A ovo imat frendicu,sestru je OK ali to nema veze sa doulama.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:02   #44
Neznam sad koju ulogu ta dula igra u HR, koliko je profesionalna i educirana,
ali u njemackoj te kroz cijelu trudnocu , ako zelis, vodi dula, ili babica, nekuzim u cemu je razlika ???

Recimo ja sam imala u svakoj trudnoci svog ginekologa kod kojeg sam isla na redovne pregleda. Uz to sam imala i dulu/babicu koja me je vodila kroz trudnocu, dakle, kad me nesto muci, ja je zovnem ona dode, pregleda me......one predavaju tecajeve za pripremu za porod, Gimnastiku,......ako imas bolove ili mucnine, one te akkupunktiraju, i na kraju krajeva ako zelis ide sa tobom na porod, sto ne znaci da muz ne ide. Poslje poroda te obilazi, pregledava ti ranu, dojke, redovito dolazi doma i vaga bebicu, pomaze ti oko dojenja, .....poslje sest tjedana ides kod nje na posljeporodilsku gimnastiku, vecina njih ima svoju praksu.
I mogu reci meni je to bilo super !!! Imala sam strasne grceve u trudnocama, doktor mi i nije bas znao pomoc, ona je odma znala sto ce mi ucinit da mi pomogne. Vec sam jednom negdi napisala da su te dule ili babice u njemackoj dosta naucena i educirane ( kaki tecaj od 5,6 tjedana), idu na zanat 3-5 godina !!! Neznam koliko se to moze usporedit sa dulom u HR, ali meni je zao sto mi ova trudnoca prolazi bez dule/babice, imam opet grceve, doktor mi je rekao da pijem Magnezium, ali nepomaze.........e da je sad tu moja dula iz njemacke, sve bi super bilo !!! Ona bi mi zabola par iglica u nogice i meni bi bilo super

Ona nije frendica for rent, kako je netko napisao, nego strucna osoba, koja zna najmanje toliko kao i doktor (ako cak ne i vise !) o trudnoci i porodu !
Dakle, i kad imam bliske osobe oko sebe u trudnoci i porodu, ona ce me ipak strucno i profesionalno savjetovat ! A moj muz i svekrva to sigurno nece !!!
Zao mi je jaaako sto se to ne prakticira tako u HR, to mi je bilo nesto super, da uvijek u toku trudnoce i poslje poroda imas strucnu pomoc koja ce ti pokazat kako sto..........nemozes sa svakim problemcicem oko dojenja ici ginekologu..........cisto i sumljam da oni imaju pojma o tome, ili dijete svaka dva dana vodit pediatru na vaganje...........zato mi je to super kako se radi u njemackoj sa dulama/babicama. Tamo skoro svaka trudnica sebi uzme dulu/babicu, i to placa zdravstveno, ako je nema u trudnoci onda joj najkasnije u bolnici poslje poroda predloze dulu, za vodenje poslje trudnoce, i to najkasnije svaka zena tad prihvati, ali vecina njih se vec u trudnoci pobrine za svoju dulu.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:34   #45
Sandraffm, super mi je sve što si napisala. Jedino što Hrvatsku dulu (ili doulu) ne možeš nikako usporediti sa svojom, jednostavno zato što NEMA dula u Hrvatskoj! A po većini komentara, izgleda da nam takvo što i ne treba...
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:00   #46
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
Sandraffm, super mi je sve što si napisala. Jedino što Hrvatsku dulu (ili doulu) ne možeš nikako usporediti sa svojom, jednostavno zato što NEMA dula u Hrvatskoj! A po većini komentara, izgleda da nam takvo što i ne treba...



Pa da mi smo hrvati
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:33   #47
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post


Pa da mi smo hrvati
pa nema to veze sto smo Hrvati ili ne, ja isto smatram da mi doula nije uopce potrebna a isto rkko sam smatrala da mi u toiku pripreme vjencanja nije bila potrebna agencija koja organizira isto i smatram dan danas su to gluposti i da mi je tek to gubljenje vremena.........a dula eh dula, pa ne znam, za preglede mi ne treba jer to obavlja moj ginekolog kojeg mogu nazvat u svako doba dana i pitat sve sto me zanima, isto tako u bolnici ce me pregledat doktor koji me vodi a nakom poroda moja gonekologica koja mi je i vodila trudnocu, sto se tice samog malog djeteta tu imam patronaznu koju mogu zvat kad pozelim( a tu su mama i svekrva) a opet imam i pedijatricu tako da doulu smatram necim totalno nepotrebnim i neka se nitko ne naljuti jer ne zelim nikoga uvrijedit ali smatram da je doula za zene koje zele vise paznje tj. zene koje zele bit u centru paznje i koje nisu sposobne obavit sve same
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:52   #48
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
što se ne zovu doule?
na engleskom da, na hrvatskom bi to bila dula
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 12:03   #49
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa nema to veze sto smo Hrvati ili ne, ja isto smatram da mi doula nije uopce potrebna a isto rkko sam smatrala da mi u toiku pripreme vjencanja nije bila potrebna agencija koja organizira isto i smatram dan danas su to gluposti i da mi je tek to gubljenje vremena.........a dula eh dula, pa ne znam, za preglede mi ne treba jer to obavlja moj ginekolog kojeg mogu nazvat u svako doba dana i pitat sve sto me zanima, isto tako u bolnici ce me pregledat doktor koji me vodi a nakom poroda moja gonekologica koja mi je i vodila trudnocu, sto se tice samog malog djeteta tu imam patronaznu koju mogu zvat kad pozelim( a tu su mama i svekrva) a opet imam i pedijatricu tako da doulu smatram necim totalno nepotrebnim i neka se nitko ne naljuti jer ne zelim nikoga uvrijedit ali smatram da je doula za zene koje zele vise paznje tj. zene koje zele bit u centru paznje i koje nisu sposobne obavit sve same

Mogu ti reci da bih je odma sebi uzela, ako je tako strucna kao sto su u njemackoj, jer zaista dosta vise znaju od svakog ginekologa !

A moram ti reci da mi uopce nije u prirodi da privlacim paznju na sebe niti to volim !!! Dakle totalno krivo si me procijenila !
Isto tako sam jako dobro u stanju dosta toga sama obaviti, imam 34 god, i mogu reci da sam samostalna zena koja za razliku od puno zena ne ceka muza da dode doma kad joj treba izbusit rupu u zid, ili piturat stan nego uzmem busilicu u ruke i obavim to sama, samo za primjer......a sto se tice i drugih stvari, vecinu svakodnevnih obaveza kojih imam obavim sama, zamisli !!! Dakle, i tu si me totalno pogresno procijenila, eto toliko o tome

Pa neces sa novorodenim dijetetom svaki dan trcat pediatru, i kontrolirat dali imas dovoljno mljeka, ili oces ???
Isto tako, jest da te pregledaju u bolnici, i onda ti je prvi pregled kod gin nakon 6 tjedana, dakle izmedu te nema tko pregledat, i vidit ti savove, provjerit dali ti se vraca maternica malo po malo itd.....pa nece ce ti to mama i svekrva Ili hoce ?
A u ostalom mislim da dula (ako je strucna) zna vise od svake mame i svekrve, neka se nitko ne naljuti, jer ne zelim nikoga uvrijedit, ali valjda je dula strucnija od mame svekrve i svake trudnice
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 09.12.2008. at 12:08.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:07   #50
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Mogu ti reci da bih je odma sebi uzela, ako je tako strucna kao sto su u njemackoj, jer zaista dosta vise znaju od svakog ginekologa !
ne mogu nikako znat vise od ginekologa jer je ginekolog specijalist

Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
A moram ti reci da mi uopce nije u prirodi da privlacim paznju na sebe niti to volim !!! Dakle totalno krivo si me procijenila !
Isto tako sam jako dobro u stanju dosta toga sama obaviti, imam 34 god, i mogu reci da sam samostalna zena koja za razliku od puno zena ne ceka muza da dode doma kad joj treba izbusit rupu u zid, ili piturat stan nego uzmem busilicu u ruke i obavim to sama, samo za primjer......a sto se tice i drugih stvari, vecinu svakodnevnih obaveza kojih imam obavim sama, zamisli !!! Dakle, i tu si me totalno pogresno procijenila, eto toliko o tome
nisam uopce cijala niti na tebe niti na bilo koga i ovo sto sam ja rekla mi nemam nikave veze sa busenjem rupe na zidu ili pituranjem

Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Pa neces sa novorodenim dijetetom svaki dan trcat pediatru, i kontrolirat dali imas dovoljno mljeka, ili oces ???
Isto tako, jest da te pregledaju u bolnici, i onda ti je prvi pregled kod gin nakon 6 tjedana, dakle izmedu te nema tko pregledat, i vidit ti savove, provjerit dali ti se vraca maternica malo po malo itd.....pa nece ce ti to mama i svekrva Ili hoce ?
A u ostalom mislim da dula (ako je strucna) zna vise od svake mame i svekrve, neka se nitko ne naljuti, jer ne zelim nikoga uvrijedit, ali valjda je dula strucnija od mame svekrve i svake trudnice
pa pedijatru ne trcim ni dana danas i jezim se onih mama koje cvile ispred pedijatrijske ordinacije cim je djete zakurilo 37 i eventualno malo smrca

.....a sto se tice ginekoloskog pregleda svaka rodilja moze zatrazit pregled i prije ali ako nema simptoma taj pregled nije potreban i uopce te netreba netko pipkat svako malo i provjeravat dal ti se maternica vraca ( one koje doje to itekako osijete), iskreno mene je uzasno bolio i prvi gin pregled nakon 6 tjedana tako da ako ne treba nema me tko ni pipkat prije a svaka rodilja valjda zna da ako joj se sav upali sta ce ucinit i ako to ne zna sama onda ce nazvat svog ginekologa, a isto tako je i sa lohijama........ iskreno pa prije cu nazvat ginekologa i pitat ga zasto krvarim kao da me netko kolje nego cu to pitat zenu koja je zavrsila tecaj
...a btw. .. p ana izlasku iz bolnice sam dobila upute sto, zasto kako i mislim da je to stvarno dovoljno

mamu i svekrvu sam spomenula tek tako i ne usporedjujem ju sa nikim i po meni je jos jednom totalno nepotrebna
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:20   #51
I ne možeš sada, Wedding, reći kako nisi mislila na nikoga, jer to ne odgovara onome što si prije napisala. Isto tako ne možeš u prvom dijelu račenice napisati kako ne želiš nikoga uvrijediti, a onda u drugom dijelu te iste rečenice napisati nešto što bi nekoga moglo uvrijediti ili povrijediti (ukoliko želiš da to ima logike).
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:29   #52
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
I ne možeš sada, Wedding, reći kako nisi mislila na nikoga, jer to ne odgovara onome što si prije napisala. Isto tako ne možeš u prvom dijelu račenice napisati kako ne želiš nikoga uvrijediti, a onda u drugom dijelu te iste rečenice napisati nešto što bi nekoga moglo uvrijediti ili povrijediti (ukoliko želiš da to ima logike).
pa uopce ne usporejujuem doulu sa nikim jer mi to nema logike i ako se sa nekim moze usporedit onda to jedino moze bit dokrot a ne mama i svekrva, a njih dvije sam spomenula smao iz razloga sto cu njih prvo nesto pitat a kasnije cu to isto ucinit sa doktoriom i stoga opet ponavlja meni je ta doula totalno bespotrebna ali to je moje misljenje i ako ja postujem tudje onda neke se postuje i moje.................... ja sam napisala da neka se nitko ne vrijedja jer to je moje misljenje i tako i dalje mislim i iza svojih rijeci stojim a ako netko tako ne misli pa boze moj pa i ne mora, a zasto bi se netko uvrijedio to mi jos manje ima logike jer se nikog ne vrijedja ako necije misljenje tebe ili nekog stavrno vrijedja onda jebiga necemo pisat svoja misljenja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:38   #53
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
p i neka se nitko ne naljuti jer ne zelim nikoga uvrijedit ali smatram da je doula za zene koje zele vise paznje tj. zene koje zele bit u centru paznje i koje nisu sposobne obavit sve same
Mislila sam na ovu tvoju rečenicu!
I btw već sam ti napisala da svatko ima pravo na svoje mišljenje, makar i krivo. Riječ krivo sam upotrijebila jer bih ja rado dulu, a mislim da nisam nesposobna.
I nisam ti to uzela za veliko zlo, ali si me ipak malo uvrijedila... Prvo ispeci pa onda reci!
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:43   #54
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
Mislila sam na ovu tvoju rečenicu!
I btw već sam ti napisala da svatko ima pravo na svoje mišljenje, makar i krivo. Riječ krivo sam upotrijebila jer bih ja rado dulu, a mislim da nisam nesposobna.
I nisam ti to uzela za veliko zlo, ali si me ipak malo uvrijedila... Prvo ispeci pa onda reci!
pa znam da si mislila na tu recenicu i kao sto sam rekla i u prethodnom postu svatko od nas ima pravo na svoje misljenje, a isto tako cu ti u facu rec da si seljacina ako za mnom zafuckas na cesti i hebiga to je opet moje misljenje, zar ne?

sorry ako si se ti u toj recenici nasla, al vec sam i to napisala, nisam ciljala na nikoga i to je moje misljenje ali tvoje en mora bit takvo i ako ti smatras da je tebi doula pitrebna way not ti ces si ju unajmit ako mozes
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:47   #55
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ne mogu nikako znat vise od ginekologa jer je ginekolog specijalist

Pa nemozes ti , ali dula koja je prosla zanat od pet godina , a ne tecaj, ona moze,, i sigurno je iskusna dula ili babica, porodila vise zena, nego neki ginekolog koji ima svoju ordinaciju, i uopce ne dolazi u dodir sa porodom


nisam uopce cijala niti na tebe niti na bilo koga i ovo sto sam ja rekla mi nemam nikave veze sa busenjem rupe na zidu ili pituranjem


s time sam samo komentirala tvoju izreku da nesposobnim zenama samo treba dula, ako nisi razumila ponovit cu: htijela sam samo reci da se nesmatram nesamostalnom, zato sto vecinu stvari obavim samostalno, a busenje rupe u zidu je bio samo primjer zato:mig


pa pedijatru ne trcim ni dana danas i jezim se onih mama koje cvile ispred pedijatrijske ordinacije cim je djete zakurilo 37 i eventualno malo smrca


pa ne trcim nija, ali jasno je da se tezina novorodenog na pocetku dojenja treba svakodnevno kontrolirat, pogotovo kod zena koje imaju poteskoca na pocetku sa dojenjem, da nebi doslo do gubitka tezine, pa smatram da je bolje da mi dolazi babica i to napravi doma, nego da trcim na vaganje pediatru ili u ljekarnu.


a sto se tice ginekoloskog pregleda svaka rodilja moze zatrazit pregled i prije ali ako nema simptoma taj pregled nije potreban i uopce te netreba netko pipkat svako malo i provjeravat dal ti se maternica vraca ( one koje doje to itekako osijete), iskreno mene je uzasno bolio i prvi gin pregled nakon 6 tjedana tako da ako ne treba nema me tko ni pipkat prije a svaka rodilja valjda zna da ako joj se sav upali sta ce ucinit i ako to ne zna sama onda ce nazvat svog ginekologa, a isto tako je i sa lohijama........ iskreno pa prije cu nazvat ginekologa i pitat ga zasto krvarim kao da me netko kolje nego cu to pitat zenu koja je zavrsila tecaj

ja pricam o dulama, ili babicama koje su zavrsile medicinsko skolovanje, a ne tecaj ! I koje su se nakon medicinske skole specijalizirale za porodnistvo i dosta toga znaju. Neznam kake su dule u HR i kakav tecaj prolaze, pricam o dulama koje ja znam, imam troje dijece i vjeruj mi znam ih dosta, isto kao ginekologa, i mozda bih se zacudila kad vidis da ti profesionalna dula/babica puno puta moze bolje pomoci od ginekologa, recimo moj ginekolog je super gin i dobro radi svoj posao, ali ipak on ne porada, a jedna babica porodi ko zna koliko zena


svekrvu sam spomenula tek tako i ne usporedjujem ju sa nikim i po meni je jos jednom totalno nepotrebna

pa smomenula si ih u kontekstu, sto se tice novorodenog, da su i one jos tu.
Onda kako tek tako ?:ne zna
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 09.12.2008. at 14:56.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:53   #56
Jebemu, logika!!! Kako nisi ciljala na nikoga, kada si ciljala na žene koje smatraju da im je dula potrebna. A sad dosta rasprave, jer ja i ti nikako na zelenu granu!!!!!
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:58   #57
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
Jebemu, logika!!! Kako nisi ciljala na nikoga, kada si ciljala na žene koje smatraju da im je dula potrebna. A sad dosta rasprave, jer ja i ti nikako na zelenu granu!!!!!
..a jbg, nemremo se dogovori jer ocito se ne kuzimo ali nema veze, ja doulu ne trebm vi ju trebate i to je to...

BTW: kod nas ne postoji takvo nesto ako se ne varam

ali eto ovo moram napisat, sa duolom na porodu bi se i ja slozila , ijako sam imala svrsenu babicu na prvom porodu ali mnoge zene nisu.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:47   #58
Ja nisam čitala većinu postova, pa ću se osvrnuti na članak (znam o kojem se članku, a i ljudima radi )
Neznam jeli itko čitao Michela Odenta?http://prirodniporod.crolink.net/Odent.htm

Prvo da kažem da ovakva iskustva nemam, rodila sam interventno, induciranim porodom s probijanjem vodenjaka, epizotomijom, dripom, dalantinom, nalijeganjem na trbuh, u Petrovoj, s mužem kao najdražom pratnjom Posljedice koma, ko i svim u sličnoj situaciji, uspostavljanje dojenja-mučenje i stres, umjesto užitak, upoznavanje s bebom-tužno i na "sat" umjesto predivno...
U međuvremenu (između poroda i ove trudnoće, sad sam 4mj trudna) čitala sam neke stvari(bila sam ja tehnički informirana i prije prvog poroda, Lamaze, položaji...ali ovdje pričam o nečem drugom)
Nositelj čitave priče i jest Odent.

Prvo-ovo o čemu sam pročitala kod nekih od vas-o tati na porodu.Mm je bio na prvom, doživio je neš preteško, hipemotivno i predivno-što čovjek samo tu može doživit. I ja mu to nikad nebi uskratila.Svejedno, Odent smatra da to nije ispravno, da muškarac i testosteron i adrenalin u zraku nisu dobri za prirodan porod-da je nužna žena, iskusna, koja ulijeva sigurnost i ne ometa prirodan tijek, a da je muškarca nužno "zaposliti" praktičnim stvarima (de, donesi mi vode ) jer je to testosteroncu potrebno-osjetiti se korisnim.
Nekad je ta žena plela-činila nešto savršeno smirujuće-i nije ometala tijek poroda-danas bi to pletenje paralelizirala s nekakvom-meditacijom..

Plus, priča se o doktorima i ginekologiji i ...
Svi su oni nužni ako je u pitanju PATOLOGIJA-problemi.Inače su problem-oni,.
Zanimljivo je znati da nekada porod nije bio tako jako bolan, nije imao posljedice, nije bio tako stresan-dok ga nisu preuzeli medicinari-onda isključivo muškarci.
Poanta je u tome da su se oni počeli postavljati kao da PORAĐAJU, što je debelo udaljeno od istine, oni ne porađaju, oni asistiraju ženi koja dijete-RAĐA.
I to je uništilo priču o ženskoj snazi i ženskom najvećem i najsnažnijem postignuću-nečem što muškarac ne može.Ona se počela prepuštati u ruke-muškarcu.Od tada dok rađa-leži(jer je njemu tako lakše), od tada ju se epizotomira(jer je tako porod brži-njemu je lakše), od tada..,..
Uzmite ovaj aspekt u obzir.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:43   #59
Kupusicka, good point

Nemrem pricati o duli na porodu jer cu uvijek radjat na carski (moram), ali bih platila smirenu, iskusnu zenu koja je vidjela xy bebica i mama, koja zna kako bebe napreduju, da mi pogleda jel beba ispravno hvata dojku i da li grijesim.
I da me svojim iskustvom smiri.
Mama, sveki, prijateljice... imaju iskustva s 1-2 djeteta.
Plus, meni se s mojom bebom desilo sto nijednoj od njih nije, nit su imale ikakvog iskustva sa slicnim dogadjajem.
Niti jedna me nije razumjela - a ja sam glavinjala pokusavajuci vratiti ravnotezu i pucala po savovima.

Naravno, dula kao i moja patronazna, moze bit bezvezna... da sam naletila na pravu, prvih 6 mjeseci bi mi bilo puno, puno lakse.
(pomoc sam trebala samo 2-3 tjedna, ali kako nisam zalijecila rane repovi su se vukli i vukli....)
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:31   #60
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
Zašto vi pričate ili otac djeteta ili dula? Nisam znala da je to tema! Ja sam i za oca i za dulu kao dodatnu potporu.
Dobro da je netko skužio
Prisustvo dule ne isključuje prisustvo muža ili nekog drugog člana obitelji ili prijatelja, dakle isključite iz teme muževe i ine druge
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.