Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2004., 14:24   #1
Njega problematične kože lica

Evo, drage moje, da ne pišem po drugim temama vezane za druge proizvode i masnu kožu, o kojoj je bilo puno kuknjava - priopćit ću vam posebno (i ponosno!) što je meni pomoglo!
Imam stvarno masnu kožu, proširene pore, pomalo problematičnu (znači - nemam baš akne, al problema imam) koju stalno mrcvarim i gnjavim + rupice i ostatke od prijašnjih gnjavljenja....(a sve bi ovo sad mogla pisati u prošlom vremenu, jedino što su posljedice prijašnjih prčkanja još tu, al to valjda samo dermoabrazija može maknut )

Nakon svega i svačega mogu vam napisati što je moju kožu preporodilo (a koliko sam skužila tek neki dan kad sam gledala slike od prije godinu daa i skužila kakvo mi je onda lice bilo!). Dakle, najviše je pomogao meni novootkriveni Lush! Ne znam što je točno bilo presudno, ali dobitna kombinacija je bila:

Lush Coalface sapun za umivanje lica
Lush Tea Tree Water tonik
Shiseido Pureness Moisturizing gel-krema(al mi je to postalo preskupo pa sam prešla na Lush (naravno!) Enzymion i zasad sam zadovoljna
Lush Ocean Salt peeling za lice
Lush Love Lettuce maska

u zadnje vrijeme i Lush Sweet Japanese Girl piling pločica za masažu lica (nemreš vjerovat kak nešto tak masno može suzit i odštopat pore!!!)

I kad je baš bed i PMS - navečer stavim Clinique Anti Blemish Solutions Night Treatment Gel

Eto - prišteva, a ni prištića nema, ne sjaji se, ne masti, pore uže, koža čišća...ma milina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 14:38   #2
kao da ja pišem o svojim problemima s kožom...i tako unazad 12 godina...nikako proći taj pubertet iako su moj problem sitni prištići, dolaze u navalama i nemam ožiljke. ali imam flekice od mrcvarenja

j bih mogla istu listu sastaviti. listu proizvoda koji su mi pomogli i učinili da lice puno bolje izgleda. ali znaš šta. 12 godina borbe, milijuni kuna koje sam potrošila, nerviranje i plakanje...sve pada u vodu. odnosno sve je palo u vodu kada sam prije 2 godine zbog jedne upale morala piti Hiramicin. nakon prve kapsule, ten ljudi su me zaustavljali na cesti da me pitaju što mi se dogodilo s licem, ono blještala sam od čistog, zategnutog lica!!!! alabaster!!! i kad sam prestala piti, sve se vratilo na staro.
doktori su ustanovili da je uzrok bakterija, ali ne znaju što je aktivira. trebala bih provesti lječenje Hiramicinom od nekoliko mjeseci. što nije baš pametno za moj organizam.

tako da...ja ti više ne trošim pare na ništa. čekam povoljnu priliku da odem kod jedne provjerene doktorice i još se s njom savjetujem i pokušam to riješiti tabletama. nemam više živaca za mazanja, trackanja, kreme, sapune. nemam
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 15:03   #3
moj 'cudotvorni' proizvod zivota su kapsule evening primrose oil s E vitaminom. na hrv je to, i guess, ulje nocurka. osim za kozu, dobar je za jos neke PMS simptome.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 16:46   #4
goldberry...koliko ti je trebalo vremena da dovedes kozu u o.k stanje?
kako si odolila stiskanju mitisera?

moj nos je pun fleka,posljedica kasapljenja.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 16:53   #5
paa...neam pojma točno koliko jer sam ja samo počela koristiti ovo sve i onda samo odjednom skužila kako mi je koža krasna...ali stvarno, ono, krasna....- ne masti se pretjerano, nema niti jednog ni sitnog ni većeg prištića, pore pic-mic...

Ne znam...skužila sam da mi se poboljšava, ali tek kad sam vidjela na slikama kakva je bila prije sam skužila da mi je sad super.

Te sitne ožiljkiće i rupice od kasapljenja još imam, jbg, moje su i prihvatila sam ih.

I nisam prestala gnjaviti mitesere. Jedino što je lakše uvjerit se da to ne radiš kad ti je koža ljepša. kad b mi znala bit grozna ja sam se znala tako iskasapit, a sve pod motom 'pa ionak mi je grozna koža, kaj sad, ne bu me ubilo malo prčkanja...pa evo samo ću još ovaj i dosta....joj,pa još ovaj...'.


Najnajnajveće zadovoljstvo mi je što je sad ljeto, vani vruće - a ja ne sjajim!

Eh da - tu i tamo sam još mazala Cliniqueov Pore Minimizer ili tak nešto, to kao optički sužava pore, ide ispod ili preko pudera, a dzgoročno i liječi kožu...al s tim baš nisam nešto bila redovita pa ne zanm jel imalo efekta...to ja više kad se šminkam premažem ispod pudera...a šminkam se rijetko...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 18:06   #6
a miteseri,nos...to me interesuje jel se procistio?

ja ne smijem proci pored ogledala,a da se ne cacnem.

cula sam za taj cliniquov minimizer....prociscava li pore pa suzi il...?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 19:47   #7
sestro po masnoći ;-)

Quote:
goldberry kaže:

Te sitne ožiljkiće i rupice od kasapljenja još imam, jbg, moje su i prihvatila sam ih.
možda da na zimu probaš s kiselinama? One su dobre za ožiljke i flekice



mislim da svaka od nas vuče neki dublji organski problem koji je uzrok problemima i koji ne mora uopće biti hormonalni. S tim što je doktorima najlakše reći da imaš problema s hormonima i nikome se ne da dublje kopati po tome

mene zanima ovaj Shiseido ... možeš li napisati malo više o njemu? Grazie
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 02:18   #8
Sunčice, to je najbolja krema koju sam ja ikada imala i ako se kojim slučajem ovaj Lush Enzymion ne pokaže dostojnom zamjenom (a trudi se, što jest jest) odmah to ponovno kupujem.

Zove se Shiseido Pureness Moisturizing Gel-Cream, u teglici od 40 ml, cijena oko 250 kuna. Meni trajalo oko dva mjeseca.

Ne znam, nekak ispočetka imaš osjećaj da niš posebno neradi, toliko je lagana, a onda odjednom skužiš kako ti je koža - krasna! Mekana, navlažena ( ), glatka i ČISTA!
Nemam riječi jednostavno!

Premda moram jako pohvaliti ovaj čudni pripravak od Lusha, tu piling poličocu za masažu Sweet Japanese Girl - ja mislila - to je manso, to poslije dvije upotrebe ide frendici s dehidriranom problematičnom kožom, ali čuda čini!

Nos je, fala na pitanju Samantha, sasvim okej. Imam još mitesera, koje mislimda ću uvijek imati, a kakve ima i gomila cura s normalnijom kožom od moje. One sitne, kakvih uvijek ima, a koji se samo pod dobrim svjetlom i drito ispred ogledala vide (poznata pozicija? ).

Btw - mene je najviše oduševiloo što su mi se suzile i pročistile pore na onim dijelovima oko nosa, tj. oko nosa, ispod područja oko očiju, a da nisu baš obrazi....
Jesma zakomplicirala.

Btw - al se hvalim....ma baš me briga - NAPOKON!!!!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 02:23   #9
More! Pa i taj Lush ima u mom selu! (Boze, u sta ja gledam?)
Ajd' ga jos malo hvalite, da potrosim i zadnje novce (nis' od moje "Chanel" jakne )

A sad se vracamo u redovni program.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 02:36   #10
Gle, ja sam se prvo zaljubila u irise, arome i koncept firme.
I imaju oni prehvaljenih proizvoda (osobito mirisne kupke). Ali skužila sam da svi njihovi proizvodi koji obećaju nešto raditi (dakle, ne samo mirišati) - to doista i rade.

Imaš www.lush.com pa izaberi svoje selo!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 02:44   #11
Quote:
goldberry kaže:
Gle, ja sam se prvo zaljubila u irise, arome i koncept firme.
I imaju oni prehvaljenih proizvoda (osobito mirisne kupke). Ali skužila sam da svi njihovi proizvodi koji obećaju nešto raditi (dakle, ne samo mirišati) - to doista i rade.

Imaš www.lush.com pa izaberi svoje selo!
Vidio. Ducan se otvara u cetvrtak.
Jesu li oni imali ducan u Zg-u, negdje na pocetku Petrinjske? Ili bijase Gajeva? Znam da mi je bilo smijesno kako rezu sapune.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 08:37   #12
Quote:
Samantha kaže:
goldberry...koliko ti je trebalo vremena da dovedes kozu u o.k stanje?
kako si odolila stiskanju mitisera?

moj nos je pun fleka,posljedica kasapljenja.
moj sitnih rupica
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 08:38   #13
Quote:
kem kaže:
Vidio. Ducan se otvara u cetvrtak.
Jesu li oni imali ducan u Zg-u, negdje na pocetku Petrinjske? Ili bijase Gajeva? Znam da mi je bilo smijesno kako rezu sapune.
kem? ti si muško? cool

btw. moja je mama dve godine živjela u uvjerenju da u Lushu prodaju sireve
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 08:48   #14
offtopic

ma nije kem muško bar mislim da nije
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 08:51   #15
Quote:
LadyInRed kaže:
offtopic

ma nije kem muško bar mislim da nije
pa nije ni mani bilo jasno..al napisao/la je "vidio"
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 09:05   #16
kem tko si ti zapravo?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 10:44   #17
Ja sam zelen/a.














To ja tako s prijateljicama/sestrom ponekad koristim muski rod u izrazavanju, pa mi preslo u naviku.
(ZNAM da ste se ponadale da se konacno pojavio muskarac vasih snova, koji voli shopping i kuzi modne trendove, babe jedne! Corak! Nisam! )


A sad se vracamo u redovni program. Sutra idem na otvaranje ducana. Mislim da mi treba shampon za kosu. A mozda i sedma kupka na polici...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 10:54   #18
Quote:
kem kaže:
ZNAM da ste se ponadale da se konacno pojavio muskarac vasih snova, koji voli shopping i kuzi modne trendove, babe jedne! Corak! Nisam!


okrutni živote..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 15:33   #19
Meni je najvise pomoglo sto sam razbila neonku iznad ogledala,
slucajno, a komplicirano je postavljat novu.
Tak da sad nis ne vidim, nis ne stiscem i koza mi je
(doduse, ja nemam masnu nego alergicnu, s povremenim alergo
erupcijama pristica i PMS pristurinama)
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 23:24   #20
Quote:
shree_kali kaže:


btw. moja je mama dve godine živjela u uvjerenju da u Lushu prodaju sireve
legenda

__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.