Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2003., 19:11   #21
Quote:
Pepi kaže:
neko je spomenuo nekakvu propolis otopinu u dm-u... kolko dođe to ? ja ovaj sprej plaćam oko 40 kn, a nekak mi se čini da ga brzo potrošim...
Ja svoj propolis kupujem u DM-u, i kosta oko 25-30 kn. Mozda je razlika u cijeni zbog kolicine? Ova flasica je dosta mala.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 16:47   #22
ja nemam problema s tim, ali moj momak ima s vremena na vrijeme. pomaze da svaki dan jedes jogurt, kao i da ispiras usta sa sodom bikarbonom.
mislim cak i da postoje neke paste za zube koje su dobre ako si sklon aftama. ili one koje trebas izbjegavati.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 17:27   #23
Joj kak ne volim afte .

Ja isto ispirem usta Hexoralom. Cesto mi se znaju pojaviti na spoju izmedju sluznice gornje celjusti i obraza, kad jako pusem nos. Au.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 22:06   #24
Quote:
lahor kaže:
Ja svoj propolis kupujem u DM-u, i kosta oko 25-30 kn. Mozda je razlika u cijeni zbog kolicine? Ova flasica je dosta mala.
moja je samo 20 ml - apiprodent se zove
Pepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:14   #25
ne znam jelneko spomenu i dal ima u HR ali ja sam nedavno otkrila ORAJEL za afte ...proslo za jednu noc
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 08:25   #26
Quote:
Pepi kaže:
moja je samo 20 ml - apiprodent se zove
Proapip, isto 20 ml. Sastav: 12% propolis u alkoholnoj otopini.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 02:02   #27
Protiv afta vam super pomaze PIRALWEX, jedino nisam sigurna dal ima kod nas za kupiti, ja sam nabavila u apoteci u austriji
§noopafella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 04:00   #28
Primjetio sam kad malo spavam i time se iscrpim da ako ne dobijem gnojnu upalu grla, dobijem aftu i uz nju ljepe bolove. Zato, više sna ljudi i vitamina C.
__________________
miš mouse
kuča house
koveonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 04:05   #29
AFTA - dobro ima za psa!!!
__________________
miš mouse
kuča house
koveonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 08:55   #30
Quote:
koveonline kaže:
Primjetio sam kad malo spavam i time se iscrpim da ako ne dobijem gnojnu upalu grla, dobijem aftu i uz nju ljepe bolove. Zato, više sna ljudi i vitamina C.
Vjerovatno i meni se to dešava. Istu stvar sam primjetio.
Pretijerano uzimanje C vitamina nije dobro.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 18:32   #31
Quote:
stefano kaže:
Vjerovatno i meni se to dešava. Istu stvar sam primjetio.
Pretijerano uzimanje C vitamina nije dobro.
Zbog čega nije dobro uzimati puno vitamina C?
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 01:47   #32
U mom postu zaboravio sam dodati da nisam siguran u tu tvrdnju. Čuo jesam, negdje ali nisam siguran u to.
Sorry.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 15:28   #33
Meni su pomogle tablete Plivinog B complex, dve na dan dok ne popijem cijelu kutiju i onda ništa dok mi se ponovo ne pojave onda izlječim s Hexoralom i opet B complex... (BTW štos s B complexom mi je rekla zubarica, a vjerojatno bi rekla i vama da ste ju pitali).
foenemesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 15:32   #34
Istu stvar su i meni rekli za B kompleks. Ma da, nije pomoglo bas nista. Ali vec sam to napisala, razliciti su uzrocnici nastanka pa je i ljecenje individualno.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 20:00   #35
Ovak, što se tiče afta, one su genetski prenosive, tj. recimo taj dar sam ja primio od mog starog.....
Ali on ima mnogo jače.......a i mene ponekad jako lupi...traje mi 5-7 dana.....uvijek je u ustima ( rijetko na jeziku )....a ponekad znam imat i do 3 u isto vrijeme....( i to na različitim stranama..tako da jedem sa slamčicom )

Zanjimljive ste stvari naveli......treba sad to sve na papir i isprobat......moj stari je koristio inekcije vitamina.......znači velike doze vitamina, to mu najčešće pomaže, ali on se tek sjeti na to kad več ima 5 afta u ustima......ovo sa b-kompleksom, to su i meni rekli, ali ne funkcionira...........ali s jedne strane afte su kod mene dobar indikator imunološkog sustava.....recimo nedavno sam dobio aftu, i kroz vikend sam divljao ko manijak, malo spavao.alkohol, droge...ma znate več i sada imam gripu ili šta več, nemogu ni govorit kolko me grlo boli.....e da sam tada krenuo s vitaminima, sve bi bilo ok....
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 16:49   #36
afte su virusne isto kao i herpes - u biti je isti virus - herpes simplex i kad ih jednom zaradish uvijek se vracaju

ali sad se daju lijechiti - vec sam pisala o tome

Famvir ili Valtrex - koji se koriste za tretiranje genitalnog herpesa se daju za tretiranje herpesa ili afti - samo je doziranje drugacije

umjesto da se pije po malo u duzhem vremenskom periodu za herpes i afte se popije jedna velika doza u jednom danu

ja sam evo vec 6 mjeseci bez i jedne - a znala sam ih imati jednu za drugom mjesecima
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 16:55   #37
Uzrocnici afta mogu biti i bakterije i gljivice.
Kod mene je slucaj ovo drugo. (ustanovljeno od strane doktora)
I nitko u obitelji ni siroj nema nekih problema tako da ne vidim neku geneticku vezu.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 17:01   #38
Quote:
viky kaže:
Uzrocnici afta mogu biti i bakterije i gljivice.
Kod mene je slucaj ovo drugo. (ustanovljeno od strane doktora)
I nitko u obitelji ni siroj nema nekih problema tako da ne vidim neku geneticku vezu.
ja isto nisam chula za genetichku vezu
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 10:29   #39
Afte

DA čujem vaš cjenjeni savjet iz iskustva.
Samo mi nemojte o C vitaminu,
jer taj savjet je prevaziđen godinama unazad!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 10:43   #40
Re: Afte

Quote:
General Ris II kaže:
DA čujem vaš cjenjeni savjet iz iskustva.
Samo mi nemojte o C vitaminu,
jer taj savjet je prevaziđen godinama unazad!
PROPOLIS! Nasaftaj štapić za uši i potapkaj po jeziku i to je to, par put, zapravo dok ne prođu ali vrlo brzo djeluje.

AMEN!
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.